Bensu näidik?

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

MK1004
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Okt 2009, 19:08
Auto: Passat B3 Variant GT, 91'
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas MK1004 » 05 Mai 2010, 16:48

Minu 91. aasta Passat 1,8 kah bensunäidik selline müsteerium, et võta või kahe käega peast kinni - kuidas on üldse võimalik nii ebatäpset näidikut autosse panna. Algatuseks näitab tabloo max 70 liitrit, kuigi paaki läheb üle 100 liitri. Nii, et sai mitusada km sõita enne kui autol üldse "joogijanu hakkas tekkima". Samuti ei tea kui palju on veel kütet paagis kui seier punasesse tsooni langeb. Mingit märgutuld vist pole, alati on igaks-juhuks tanklasse mindud kui seier punast puutuma hakkab. Näidik küll otseselt ei valeta, st ei hüple üles-alla millal ise arvab, kuid on äärmiselt uimane ja ebainformatiivne. Samuti oleks hea kui keegi sama perioodi Passati huntidest jagaks kogemusi - kui palju ikkagi on paaki kütti jäänud kui seier on kogu oma paksusega punase peal?

Deemu
Huviline
Postitusi: 1403
Liitunud: 19 Aug 2009, 18:16
Skype: altzu007
Auto: Audi A4 TDI
Asukoht: Tartu,Jõgevamaa,Torma
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas Deemu » 06 Mai 2010, 10:33

Minu Golf 3 on nii, et kui tanklas panna autopaak täis, ei näita näidik samuti, et paak oleks täiesti täis, nagu paar millimeetrit jääks kriipsust puudu. Ja siis veel see asi, et täispaagi korral istub näidik tükk aega ühe koha peal, siis kukub järsku, siis seisab seier tükk aega täpselt näidiku keskel, siis kukub kiiremini ja siis jälle seisab üks kriips pärast punast märki. Tegelikkuses, peaks auto jätma ka reservi paaki, kuigi näidik ei pruugi üdse tõusta eriti (I think so). Ja mul ka veel see asi, et kui kiirendada, langeb bensunäidik u 5l ja kui pidurdada, siis nätab jälle u5l bensu rohkem olevat, olenevalt sellest kui jõuliselt pidurdada:D Bensunäidikud on tõesline müsteerium! :D

marko
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: 23 Mai 2009, 10:02
Auto: ford focus c-max 06a
Asukoht: kohila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas marko » 06 Mai 2010, 14:07

diislil on samuti müstika mitte ainult benadel.

minu teema selline: 91a diisel caravan passatiga, väidetavalt paak 100l-ne.
kütuse näidik poole peal 35l siis näidiku järgi,saan sõita pea 400km, siis näidik pea punasel, valad 20l diislid ja seier poole peal tagasi ehk siis jälle 35l. seega saan mina soita 10l oma 200km mis on ka suht reaalne. aga peaks ju vähe teisiti naitama kui punane ala oleks umbes 5l või ütleme siis 10l ja siis oleks 20l lisamisel seier kuskil punase ja 35l vahel aga pole nii lippab kenasti 35l tagasi ja sinna ta ka jääb nõneks ajaks.(mul vähemalt on sedassi), seega punase ala suurus on mul siis vast 15l , pole paha voi mis. 8)
vast ei peksa segast ma suht algaja selle vw diisli asjandusega vast eksin ise mitte näidik.

kondrollimis mõttes kais see läbi et kui paak punase juures, votta mingi väline kütuse naitaja ja ühendada paagi juures ara ja vaadata mis näit on. kui samuti suht tühja voitu siis teada et näidik ei pane puuse vaid ujuk ei suuda oma tööd tehe nii nagu vaja..
tuleb teine siis tagasi kooli mate tundi arvutamist õppima saata.
elu on karm ja sellega peab harjuma;

marko
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: 23 Mai 2009, 10:02
Auto: ford focus c-max 06a
Asukoht: kohila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas marko » 06 Mai 2010, 14:21

unustasin kirja panematta et 100l paagi omanikud:

kui kellelgi on seier punasel alguses ja te saate tõmmake kütus paagist välja ja antke teada siin teemas et milline kogus paagis on veel. üritan ise kah teha sedasi mõõtmist ja kui õnnestub veel kellelgi sedasi teha siis oleks super ja kindlam punase ala kogus teatavaks teha. võrreldes saadus andmete alusel oleks vähe muretum sõita. siis ei pea ootamatult jala kanku näpus tanklad otsima hakkama.


näiteks sedassi:

üks saada sedasi passat 91a 1,9d 45kw punase ala suurus 5l seega saab sõita veel pea 50km vast
teine saadab sedasi passat 92a 1,9td 55kw punase ala suurus 10l seega sõita saab pea 100km vast
see teeb kuskil keskmiseks punase ala suuruseks juba oma 5l umbes
saaks teada et kui punasel ala alguses siis saad soita veel umbes 60-70km ennem kui kõndima hakkad.

vähe segane tuli jutt aga vast saate aru mis mõttes oli mul.
Viimati muutis marko, 06 Mai 2010, 14:24, muudetud 1 kord kokku.
elu on karm ja sellega peab harjuma;

marko
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: 23 Mai 2009, 10:02
Auto: ford focus c-max 06a
Asukoht: kohila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas marko » 06 Mai 2010, 15:10

sai väheke mõeldus ja mingi idee kuda asi on tegelt vast:

see muidugi minu diisli puhul. kui ma valan punase alguses 20l juurde ja siis on 35l.

Pilt
elu on karm ja sellega peab harjuma;

urr666
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Jaan 2009, 17:42
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas urr666 » 24 Mai 2010, 22:57

te siin räägite et kui punase poole peal siis saab otsa-- mul peris hull lugu siis et kui seier teise ja kolmanda valge juti vahel siis on tyhi-- ma tean ka seda et peaks paagist anduri vahetama-- see isegi olemas aga asi jääb laiskuse taha. saab ka nii sõita et enamvähem tead kilomeetreid-- et päris tyhjaks ei sõida ma paaki nagunii kunagi

heiko
Huviline
Postitusi: 704
Liitunud: 17 Aug 2007, 10:32
Telefon: 56111426
Skype: heiks21
Auto: Golf II
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas heiko » 02 Juun 2010, 19:13

Täna käisin tankimas auto näidik näitas valget juba ehk siis alla punase.Tankisin 3-4l ja panin auto käima sõitsin bensunäidik teatas,et tal on veel vähem kütet kui ennem :D
Tänapäeval teavad inimesed kõigi asjade hinda ja ei millegi väärtust.

Timpz
Huviline
Postitusi: 671
Liitunud: 16 Juul 2010, 14:09
Auto: vw passat
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas Timpz » 04 Nov 2010, 19:09

Sorry, et kaevan vana teema üles, aga mis suurusega paak on B5 kerega passatil ? Täna hommikul hakkas tuli põlema armatuuris, et bens hakkab väheks jääma. Sõitsin tanklasse. Lasin paagi täis. Näiduk näitas tankuril 43 kopikatega liitrit. Kui kui auto käima panin, oli seier viimase kriipsu alguses, ehk oli veel liikumis ruumi.

h4rz
Huviline
Postitusi: 1277
Liitunud: 21 Mär 2007, 11:01
Auto: 4.2/1.8T/2.0T
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas h4rz » 04 Nov 2010, 21:59

Timpz kirjutas:Sorry, et kaevan vana teema üles, aga mis suurusega paak on B5 kerega passatil ? Täna hommikul hakkas tuli põlema armatuuris, et bens hakkab väheks jääma. Sõitsin tanklasse. Lasin paagi täis. Näiduk näitas tankuril 43 kopikatega liitrit. Kui kui auto käima panin, oli seier viimase kriipsu alguses, ehk oli veel liikumis ruumi.
Sama probla mulgi. Manuaali järgi peaks 62 liitrit olema.
Roolide nahatamine/polsterdustööd.

Vasta

Mine “Elektroonika”