K: El. katuseluuk

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
MrAnre
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 15 Dets 2009, 17:38
Telefon: 53733202
Auto: Audi A4 1.8T Quattro
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas MrAnre » 08 Juul 2011, 16:06

Mul tekkis küsimus, kas G3 el. katuseluugi siine eraldi parandada saab või peab terve uue katuseluugi ostma, et korda saada asja? Nimelt vist siin pooleks või ei teagi täpselt, aga juhipoolne siin ei liigu ei edasi ega tagasi, peab kaasa aitama jne.
Kui peabki tervikuna ära vahetama, siis äkki kellelgi on tervet pakkuda..

rain290
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 29 Okt 2006, 23:37
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas rain290 » 08 Juul 2011, 18:02

Arvatavasti on katki üks nendest :
http://2.bp.blogspot.com/_ymqtEqbJfmo/S ... liders.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Kroonide ajal maksis üks pool 500 krooni ja teine 600 aga kumb pool kallim oli seda enam ei mäleta

katuseluugi poolest peaks istuma ka passat b3, b4 avant kui ka sedaan kere luugid ja ka corrado oma

enda corradole panin passati luugi, ja üks foorumlane pani oma corrile G3 luugi
iseasi kas sa leiad töötava luugi :)
terv rain
Viimati muutis rain290, 08 Juul 2011, 18:03, muudetud 1 kord kokku.
USA riistad, Vene riistad, ikka Taivanis tehtud

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas dellu » 08 Juul 2011, 23:09

Passat vs Corrado luugid on natuke erineva väliskujuga. Passati oma on natuke "kõrgema kaarega". Ehk keskosa on nii 3-5mm kõrgem. Tegelikult väga ei häiri. Mul enda corril ka B4 passati oma.
Töötava selle leidmine on jah iseasi. Enda varuosaautolt läks esimeste seas ära ja küsitud on veel oi oi kui palju.
Viimati muutis dellu, 08 Juul 2011, 23:10, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

MrAnre
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 15 Dets 2009, 17:38
Telefon: 53733202
Auto: Audi A4 1.8T Quattro
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas MrAnre » 09 Juul 2011, 17:46

rain290 kirjutas:Arvatavasti on katki üks nendest :
http://2.bp.blogspot.com/_ymqtEqbJfmo/S ... liders.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Kroonide ajal maksis üks pool 500 krooni ja teine 600 aga kumb pool kallim oli seda enam ei mäleta

katuseluugi poolest peaks istuma ka passat b3, b4 avant kui ka sedaan kere luugid ja ka corrado oma

enda corradole panin passati luugi, ja üks foorumlane pani oma corrile G3 luugi
iseasi kas sa leiad töötava luugi :)
terv rain
Jap, just see sama ongi, mida kaasa aidata tuleb jne. Seega võib poest v kusagilt küsida, uurida, kas seda juppi on olemas? Isegi romulast peaks olema võimalik täitsa seda saada ju ometi.

rain290
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 29 Okt 2006, 23:37
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas rain290 » 09 Juul 2011, 21:32

miskipärast ei soovita sul romula juppi ja kas üldse seda niimodi antakse luugi küljestki.
Ajapikku see materjal läheb sihukeseks rabedaks mistõttu tal ka need kõrvad ära murduvad
aga poodides peaks olemas olema kui siis vähemalt tellitav :)
USA riistad, Vene riistad, ikka Taivanis tehtud

MrAnre
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 15 Dets 2009, 17:38
Telefon: 53733202
Auto: Audi A4 1.8T Quattro
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas MrAnre » 09 Juul 2011, 23:42

rain290 kirjutas:miskipärast ei soovita sul romula juppi ja kas üldse seda niimodi antakse luugi küljestki.
Ajapikku see materjal läheb sihukeseks rabedaks mistõttu tal ka need kõrvad ära murduvad
aga poodides peaks olemas olema kui siis vähemalt tellitav :)
Ahhaaa. No siis ma nii teengi :) Uurin mõnest poest järgi ja vaatab mis saab. Igatahes suured tänud! ;)

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas samzik » 09 Juul 2011, 23:43

http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php? ... hilit=luuk" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuskil on minu jutt asjade kohta.

http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php? ... hilit=luuk" onclick="window.open(this.href);return false;

Üldiselt panin ühe luugi tööle, tuvastasin, et see jupp mis katki läheb pole luugi nõrk koht. Viga on hoopis sama poole lukustus jubinas mis on siinil viimane natuke käpa kujuga, see paindub aja jooksul ja ei haagi enam, ning siis murdub veo jubin. Luugid on erinevad, aga ma ei saa aru miks te luuki küljest ära ei keera ja õige auto luuki ei pane! Kinnitus on isegi klaasist luugil identne. Võtate töötava luugi kasutatuna märite silikon õli siinidesse keerate luugi 4 poldiga lahti panete enda luugi asemele ja keerate auto külge. Korras! Lisaks saab luuki ka paikka kalibreerida, enam täpselt ei mäleta kuidas seda tehti. Igaljuhul sain luugi tööle ja käis nagu kell. Lisaks sain lammutamise ja möllamisega nõksud kätte ja nägin mis luugi rikke põhjustab. Sellest on nüüd siis mingi 3 aastat möödas kui seda tegin.

Romula jupile ostaksin 100% kindlusega selle viimase liikuva käpaga jupi uue poest, siis vähemat ei pea ise enam seda jama lammutama uuesti hakkama. Talvel võtaks pistiku tagant, et "hea sõber" luugia ei "mängiks" teda katki kogemata teadmatusest!

Mõned varu jupid mul on, aga põhi vajalike juppe pole. Kui peaksite mõne seibi või viguri kaotama äkki leian.

Rain.
Viimati muutis samzik, 09 Juul 2011, 23:44, muudetud 1 kord kokku.
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

MrAnre
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 15 Dets 2009, 17:38
Telefon: 53733202
Auto: Audi A4 1.8T Quattro
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas MrAnre » 03 Aug 2011, 23:47

samzik kirjutas:http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php? ... hilit=luuk

Kuskil on minu jutt asjade kohta.

http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php? ... hilit=luuk" onclick="window.open(this.href);return false;

Üldiselt panin ühe luugi tööle, tuvastasin, et see jupp mis katki läheb pole luugi nõrk koht. Viga on hoopis sama poole lukustus jubinas mis on siinil viimane natuke käpa kujuga, see paindub aja jooksul ja ei haagi enam, ning siis murdub veo jubin. Luugid on erinevad, aga ma ei saa aru miks te luuki küljest ära ei keera ja õige auto luuki ei pane! Kinnitus on isegi klaasist luugil identne. Võtate töötava luugi kasutatuna märite silikon õli siinidesse keerate luugi 4 poldiga lahti panete enda luugi asemele ja keerate auto külge. Korras! Lisaks saab luuki ka paikka kalibreerida, enam täpselt ei mäleta kuidas seda tehti. Igaljuhul sain luugi tööle ja käis nagu kell. Lisaks sain lammutamise ja möllamisega nõksud kätte ja nägin mis luugi rikke põhjustab. Sellest on nüüd siis mingi 3 aastat möödas kui seda tegin.

Romula jupile ostaksin 100% kindlusega selle viimase liikuva käpaga jupi uue poest, siis vähemat ei pea ise enam seda jama lammutama uuesti hakkama. Talvel võtaks pistiku tagant, et "hea sõber" luugia ei "mängiks" teda katki kogemata teadmatusest!

Mõned varu jupid mul on, aga põhi vajalike juppe pole. Kui peaksite mõne seibi või viguri kaotama äkki leian.

Rain.
Uurisin veidi asja. Pärnus Raunexis ei müüda sellist asja küll eraldi. Ja ma kahtlen, et ka teistes autopoodides neid "käppasid" müüakse. Peab veel muidugi uurima, aga ei usu eriti, et müüakse seda niiviisi eraldi.

Punane
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 10 Jaan 2008, 01:29
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas Punane » 05 Aug 2011, 19:38

Mul ka läks eelmine kevad katuseluugi siin ((vist oli) juhipoolne katki)-pidi tüüpiline viga olema. Ostsin romulast (siis maksis u800kr) Loll olin et ei kontrollinud kas on korras. lasin poistel peale panna-nemad siis väitsid et sel sama viga- siin katki. helistasin romulasse, väitsid et katkisi asje ei müüdagi. Vat ei teagi kes valetas..kas romulamees või need poisid kes peale panid.(keevitusega ja auto remontimisega enamasti tegelevad) Panin siis siia foorumi müügi kuulutuse, sain korraliku kasutatud katuseluugi.-sai kontrollitud kas töötab. Katuseluugi vahetus on jäänud vaid raha taha..ei teagi kas see aasta saabki peale. aga mul on 2 katkist katuseluuki nüüd (1katkine on autol peal ja teine konutab nurgas) Katuseluuki ei saa kasutada kuna üks ots jääb irvakile lahti ja teine serv vajub täitsa sisse.
Ka mina olen arvanud et äkki saab ka neid siine parandada või kuidagi panna uuesti aga ei pidavat saama ja nii ma olengi ostnud katuseluuke.

Golf 3 omanik
Viimati muutis Punane, 05 Aug 2011, 19:39, muudetud 1 kord kokku.

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas samzik » 12 Aug 2011, 12:36

Kui ta jääb viltu võib teda proovida sättida kui oled tlna mees helista mulle. Võin pilgu peale visata paari oraanzi zip pudeli eest. :).
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

zip
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Juul 2012, 21:32
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas zip » 19 Juul 2012, 21:43

Ei hakanud päris uut teema looma, kuna probleemiks samamoodi katuseluuk. Luugi mootor on läbi, samuti on üks siin (kui seda niimoodi nimetatakse - igatahes see, mis luuki liigutab) katki - liigutada saab vaid kuuskantvõtmega. Põhimure on aga see, et luugi vahelt tilgub vett salongi (kapoti avamise hoova juurest). Küsimus selline: kas oleks liiga vale luuk silikooniga kinni lasta? Enne lekkimisprobleemi teket remondiplaani polnud. Kui on ehk mõni parem lahendus, siis andke palun nõu - salongi kuivatamine oli päris kole tegevus..
Viimati muutis zip, 19 Juul 2012, 21:44, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas R36 » 20 Juul 2012, 13:21

Mul on üle üks töökorras luugi mootor.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas samzik » 21 Juul 2012, 00:41

Puhasta trenaaz ära, jookseb ette 2 toru taha 2 toru. Vaheta toru välja kui katki. Kui võtmega liigub mõlemat pidi, on osa mehanismi terve ja vaja ainult uut haake konksu milles rääkisin. Kui ta ei haagi hüpab tagant ära ja kiilub kinni siis rebib tõmbe mehanismi puruks. Silikoon pole eriti mõistlik lahendus paraku. Klikkisin linke, paraku on varuosadega tekst kadunud koos õpetusega uut ma küll tegema ei hakka.

Rain.
zip kirjutas:Ei hakanud päris uut teema looma, kuna probleemiks samamoodi katuseluuk. Luugi mootor on läbi, samuti on üks siin (kui seda niimoodi nimetatakse - igatahes see, mis luuki liigutab) katki - liigutada saab vaid kuuskantvõtmega. Põhimure on aga see, et luugi vahelt tilgub vett salongi (kapoti avamise hoova juurest). Küsimus selline: kas oleks liiga vale luuk silikooniga kinni lasta? Enne lekkimisprobleemi teket remondiplaani polnud. Kui on ehk mõni parem lahendus, siis andke palun nõu - salongi kuivatamine oli päris kole tegevus..
Viimati muutis samzik, 21 Juul 2012, 00:44, muudetud 1 kord kokku.
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

valz
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 11 Juul 2003, 23:56
Auto: VW Corrado 2,0 16V ja 1,8 Eaton
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas valz » 16 Mär 2015, 09:25

Värskendan natuke teemat, kuna endal sama asi käsil. Paar aastat tagasi murdus ära pildil märgitud nr 1 pulk. Siis ei sõitnud luuk enam sisse. Sel talvel murdus ära tõmbemehhanism ja luuk ei liigu enam üles. Õigemini üles tuleb aga alla enam ei liigu. Võtsin uue kasutatud luugi, millel kõik mehhanismid terved, kui külge panin murdus ära kohe tõmbemehhanism. Nüüd on kolmas luuk käes millel tõmbemehhanism terve. Aga sama kõrv katki mis rain290 pildil. Juppe on juba kolme luugi jagu,peaks ühe terve kokku saama. Aga mida peab jälgima või mida peab tegema, et ka kolmas kohe ära ei murduks kui külge saan selle. Nagu ma aru saan siis viga on selles käpa kujulises hoovas aga kuidas seda kohendada või parandada?
Pilt

valz
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 11 Juul 2003, 23:56
Auto: VW Corrado 2,0 16V ja 1,8 Eaton
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas valz » 17 Mär 2015, 14:48

Leidsin oma probleemi põhjustaja. Süüdlane on see käpakujuline lukusti. Tootekood on sellel 1H0898019 juhipoolne ja 1H0898020 kundepoolne. Maksab ca 80€ tükk. Nii palju kui mina olen infot leidnud siis kõigil on probleem juhipoolsega. Osavatele näppudele on olemas ka õpetus kuidas seda parandada.
http://vento-club.com/forum/40-1467-11

valz
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 11 Juul 2003, 23:56
Auto: VW Corrado 2,0 16V ja 1,8 Eaton
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas valz » 19 Mär 2015, 14:22

Võtsin kolmanda luugi lahti ja selgus, et ka see ei ole päris terve. Murdunud on ära üks kõrv siinil. Kas kellelgi on kogemusi sellega, et kas see kõrv mängib suurt rolli seal?
Pilt

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas samzik » 19 Mär 2015, 23:35

Puurid risti augu ja paned puuri saba sisse liimiga. Pooma võib hakata kuna lubab korpust rohkem painutada!
Viimati muutis samzik, 29 Mär 2015, 18:00, muudetud 1 kord kokku.
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

valz
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 11 Juul 2003, 23:56
Auto: VW Corrado 2,0 16V ja 1,8 Eaton
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: El. katuseluuk

Lugemata postitus Postitas valz » 26 Mär 2015, 13:40

Nüüd on olemas ka neljas luuk, selle vaatasin hoolega üle ja kõik mis vaja see on ka terve. Muretsesin ka spetsiaalse määrde siinidele. Määrde tootekood on G00045002. Katuseluugi siine peaks hooldama iga 20 000km tagant.
Pilt

Vasta

Mine “Elektroonika”