Passat b5.5 helisüsteemi uuendus

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
vortex
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 26 Jaan 2015, 22:17
Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Passat b5.5 helisüsteemi uuendus

Lugemata postitus Postitas vortex » 16 Okt 2018, 21:22

Tere,
Andke audio vallas olevale võhikust kodanikule natuke hüva nõu.
Kuna Passatil paremal pool mõlema uksekõlari membraanid ära ussitanud, siis mõtlesin, et kui juba kõlarite vahetuseks läheb, siis paneks äkki midagi tiba vingemat. Olgu öeldud, et selle "vingema" all ei pea silmas seda, et 24/7 volüüm põhjas ringi hakkan kärutama, nii, et ümbruskond ööunest üles ärkab ja tagumine number küljest ära kukub, aga et kui vahest tahtmine tuleb volüümi kõvemaks keerata, siis kõlarid kohe ragisema ei hakkaks ja üleüldse sellist kajava kiriku tunnet ei tekiks. Subwoofer ja võimud viisaastakuplaani hetkel ei kuulu, minu plaan oleks asi lahendada ainult ustekõlarite abil.
Samuti tahaks ära vahetada ka maki, aitab küll 80'nadest ja sellest Gamma kassetikast :D

Mida kõike mul selleks vaja on?: (nüüd ootaks teie poolseid soovitusi)

Kõlarid - loogiline. Nüüd millised? Kodutöö tulemusena olen aru saanud, et ilmselt komponentkõlarid? (midbass ukse sisse ja tweeter omale kohale)

Makk - loogiline. 1din makk, kindlasti peaks olemas olema AUX. soovitatavalt võiks taustavalgus olla sinine/punane

Igasugused pistikute üleminekud? - Makile? Kõlaritele?

Antennivõimendi? - olen õigesti arusaanud, et orig.makidel on antennivõimendi makis sees? Eelmisel B5.5'l oli sees mingisugune aftermarket vidinas, mis pidevalt sahises.

Midagi veel?

Tänud nõuandjatele ja kaasamõtlejatele!

laurioja
Huviline
Postitusi: 69
Liitunud: 18 Sept 2017, 13:02
Asukoht:
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 0

Passat b5.5 helisüsteemi uuendus

Lugemata postitus Postitas laurioja » 16 Okt 2018, 21:48

Kõik sõltub palju oled nõus kukrut kergendama. Kompodest vaataksin gas v hertz. Ja parema heli saavutamiseks kindlasti lisa võimendi( alpine, pioneer), kompodele. Kui ei ole nii oluline siis kehvema poolseid võid otse maki taha ka ühendada.Kui tahad taha ka siis 4 kanalist võimu oleks vaja.
1din-st olen omanud pioneeri omi, kõik jutud olemas.
Ja kindlasti kui polstrid maha kisud, korralik heliisolatsioon.
Noortehnik on koht kus saab kõik vajaliku.

Kasutaja avatar
kraff
Klubiline
Postitusi: 709
Liitunud: 28 Jaan 2017, 08:13
Auto: Passat B8 / Tiguan Allspace Highline
Asukoht: Tallinn/Võru
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 53 korda

Passat b5.5 helisüsteemi uuendus

Lugemata postitus Postitas kraff » 18 Okt 2018, 09:28

Alustuseks mürasummutus, muidu on küll nii, et väljas kuuleb paremini kui sees.
Kõlarite osas on valik lai ja üldiselt hind paneb ikka asjad paika.
Võimendi on oluline lisa. Arvestades, et mistahes maki sa sinna sisse paned, selle maksimaalne RMS väljundvõimsus jääb ikkagi alla 20W kanali kohta. Seega kui ukse sisse panna kõlar, mis tahab oma potentsiaali rakendamiseks 50 - 120W, siis midagi jääb ju puudu.

Vasta

Mine “Audio ja video”