Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 06 Juun 2015, 15:58

Tervist!
Pole päris uus kasutaja siin foorumis, kuid vana kasutajaga tekkis mingi parooli-meiliaadressi probleem, lihtsam oli uus teha.
Tuli nüüd üks pikk postitus, kuid see kes tõesti aidata viitsib, ei oleks mingisugune probleem õlut välja teha
mõnikord kui Eesti sarnasesse otsa satume. Või Limonaadi, mul vahet pole :D
Oleksin väga tänulik!

Alustan kõigepealt vabandusega, sellest on siin kindlasti kümneid kordi räägitud ja läbi ja lõhki arutatud,
kuid kahjuks on mul netis viibimine väga piinarikas, nimelt ametilt meremees ja siin veepeal on internet nii
kohutav, et vahest möödub nädal ilma selleta, seega kõiksugu iseseisev uurimine on väga raskendatud. Kuid elu peab
ometigi edasi minema. Sellepärast palun siit siis abi, ehk osatakse ühe meremehe elu natukene lihtsamaks teha.
AUtoks siis Golf 3 1996, 5 ust luukpära, eesmärgiks on sinna siis kvaliteetne heli sisse saada, jah tean, et
kvaliteetne heli on väga suhteline mõiste, ütleme siis, et tavalise inimese jaoks kvaliteetne heli, mingeid suuri
supakaid, lisavõime jms ei taha, tahan et asi jääks praktiliseks ja mugavaks, kuid kõlaks hästi.
Nimelt tahan kõiki kõlareid uusi saada autosse, oma loomulikese kohtadesse, ehk siis soovin leida:

1. Eesmised armatuuri tweeterid
2. Eesmised uste sisse minevad kõlarid
3. Tagumised uste sisse minevad tweeterid
4. Tagumised uste sisse minevad kõlarid
5. Juhtmed plaanisin osta elektrikaupade poest, usun, et hulga odavam tuleb, mõistlik?
6. Kust saada kõlarite katteid, sest uste sees on avad olemas, aga kateteks on seal need võlts sõrestikud.
7. Makk on hetkel olemas, kuid kui levinud on makid, mis ühenduksid telefoniga läbi Bluetoothi?

Kuna ise olen võhik sellise süsteemi koostamisel, siis niipalju kui sain ise uurida tekkis lihtsalt niipalju
küsimusi ja segadusse ajavaid faktoreid, et jube, põhiline probleem oli mõõtmetega ja kindlaks tegemisel, kas nad
istuvad ustesse korralikult. Seega loodan väga, et mõni ekspert/asjaarmastaja viskab mulle sobilikud kõlarid, mis
omavahel kokku sobiksid, kõlaksid hästi ja ei maksaks meeletult palju.
Eelarve veel ei ole paigas, põhiline asi mis mind huvitab on see kurikuulus "bang for buck". Ehk siis teada asi, et
High end tooted maksavad kordades rohkem kui nad keskklassist paremad on. Laias laastus loodan leida komplekti mille
väärtus jääb....noh, esialgu 100€ ja 300€ vahele kui asi ikka väga väga väärt on, siis võib ka natuke kasvada.....
Kas kasutatud või uus, ei oma tähtsust.

Jõudu ja jaksu!
Mihkel.

VwBoy
Veteran
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Apr 2005, 21:49
Telefon: Kellel vaja see küsib!
Skype: -
Auto: Vw Bora
Asukoht: Paide
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas VwBoy » 06 Juun 2015, 16:20

KIndlasti võimendi ka! Maki järele poleks nende kõlarite vahetusel eriti pointi! MIna paneks paigaldusele rohkem rõhku ! Korralikud vineerist rõngad kõlari alla + törts pigimatti ,lainer polstrile ja nii see eelarve saab päris ruttu lõhki tean kuna omal kunagi mõtlesin ka ,et teeks lihtsamalt ja säästukalt . 8)

*Kasutud kõlareid ma ei julgeks osta!(see võibolla minu kiiks ). Võimu aga küll !
Viimati muutis VwBoy, 06 Juun 2015, 16:22, muudetud 2 korda kokku.

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 07 Juun 2015, 19:09

Selge, eks saab siis vajaliku suurusega võimuke kah sisse peidetud sinna kuskile.
Oskad soovitada mõnda head õpetust, kuidas auto ukse sisse korralikult teha see kõlar, ei hakkaks kõiki küsimusi siin järjest küsima vaid loeks ise.

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 09 Juun 2015, 20:29

Siis on vaja võimu peale kah mõelda, uurin ka lähemalt seda kuidas korralikult paigaldada.

Tundub, et väga paljud just ei viitsi ette võtta sellist suuremat abistamist, ega ei saa pahaks kah panna, küsisin ikkagi omajagu küsimusi.
Kuid kõlarid ma suudaks isegi üles leidam ingisugused, mul oleks vaja just abi sellega, et kindlaks teha, mis mõõtu kõlarid sinna sisse sobivad?

ardiilves
Huviline
Postitusi: 1344
Liitunud: 27 Jaan 2010, 16:48
Telefon: 5248471
Auto: Passat B5 2.7 bi-turbo 4motion
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas ardiilves » 09 Juun 2015, 22:03

Egas kõlarid jah tasuks ilmselt tutikad hankida mitte midagi kasutatut kokku kompunnida. Mahtuvuse osalt on see, et 16.5cm kõlarid peaksid sisse ära mahtuma (võin ka eksida). Armatuuri tuleb nkn tweetritele ehitada vineerist alused, et ilusti oleksid seal kui soovid originaal kohta paigaldada ja tagasihoidlikku installi teha.

Taha võid panna nn koaksiaalkõlari (tweeter ja midbass koos) ja ette komponendid (tweeter ja midbass eraldi). Ega väikene woofer ka paha ei tee. Esimese asjana pole minu hinnangul võim nii oluline kui on makk. Kui makk on jama (odav noname) siis pole headest kõllidest ka kasu. Minul näiteks mängivad hea maki taga pmst originaal kõlarid va esimesed midbassid mis lihstalt lõpuks läbi läksid.

Kolades ringi natuken noortehniku koduleheküljel siis sellise komplektiga peaksid päris hea ja rahuldava komplekti saama.

http://www.noortehnik.ee/pioneer-ts-a172ci-autokolarid/ ette
http://www.noortehnik.ee/pioneer-ts-e1702i-autokolarid/ taha
http://www.noortehnik.ee/pioneer-deh-4700bt-autoraadio/ makk mis teeb kõike vajalikku.

Ilmselgelt on ka olemas lihtsamaid ja odavamaid komplekte kuid need jäid ette nn. Loomulikult ma ei ole eriline helitehnika guru ütlemaks, et see komplekt ongi nüüd best bang for the buck ja et need superhästi omavahel kokku sobivad, aga tundus okei.
Klaasipuru-, klaaskuul-, soodaprits. Kirjuta info@pritsikeskus.com ning teeme detailid puhtaks.

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 10 Juun 2015, 19:14

Hey!
Kuule tänud, tundub päris asjalik olevat iseenesest, mugav et nad sedasi komplekti kohe pandud on.
EHk siis esimesel komplektis olevad need väiksed tweeterid peaksid taha ustesse sisse sobima?

Subwooferit eraldi ei soovi, loodan, et need esimesed ja tagumised ovaalid annavad piisavalt seda bassi.

Eraldi bass tahab kuskile eraldi ka ruumi saada ning se mu elustiiliga ei sobitu kuigi hästi.'
Andmete poolest peaks see makk ka ära toitma ilusti ka ilma võimuta need kõlarid ju?

VwBoy
Veteran
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Apr 2005, 21:49
Telefon: Kellel vaja see küsib!
Skype: -
Auto: Vw Bora
Asukoht: Paide
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas VwBoy » 10 Juun 2015, 19:53

Makki taga vaikselt kannatab kuulata aga kõvasti küll mitte !

ardiilves
Huviline
Postitusi: 1344
Liitunud: 27 Jaan 2010, 16:48
Telefon: 5248471
Auto: Passat B5 2.7 bi-turbo 4motion
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas ardiilves » 10 Juun 2015, 22:04

VwBoy...äkki selgitad miks nii? Mida pead silmas kõvasti?

Teema algatajale: Vastupidi, esimene komplekt oleks ette ustesse. Suured ukse sisse ja pisikesed tweetrid armatuuri.
Klaasipuru-, klaaskuul-, soodaprits. Kirjuta info@pritsikeskus.com ning teeme detailid puhtaks.

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Tannu19 » 10 Juun 2015, 22:28

Ma enda g3´e 4-ukselise kogemusest võin öelda niipalju:
Esmalt vahetasin vana makiga originaalid ustes välja Signat Coax vastu. Tibatilluke erinevus kvaliteedis (kuna debiilselt on ühendatud tweeterid ja esiuste kõlarid jadamisi ehk kõik mis vool armatuurist üle jääb, läheb ustesse)
Sai ostetud uus makk, mis mingit suurt erinevust ei loonud. Rohkem andis juurde see, et heli mängib pulga pealt nüüd.
Seejärel ostsin Hertz coax (8,5cm) ning monteerisin armatuuri. Istusid kenasti, kuid kogu võimsus läks nendesse ning ukse omad ei töödanud enam praktiliselt üldse. Sai siis need poodi tagasi viidud...garantii alusel, kuna alguses läks üks kõlar katki ning pärast teine. Bass oli ka ikka väga nigel nende väikeste koaksiaalidega.

Hetkel kuulan ainult tutika maki ning coax´de peal muusikat ning bang for buck on selline keskmine. Kokku läinud maksma siis minule maki hind.

Ehk ühesõnaga kindlasti osta endale komponendid masinasse, mitte pool tosinat coax´e sama raha eest :)
Vea kindlasti uued kaablid maki tagant, et toide oleks ühtlustunud ning võim ei teeks ka paha. Vineerkastita pagasnikus saad arvatavasti ilma hakkama kui korralikud kõlarid. Saad ise bassi seadistada ning ei peksa üle.

Endal mul originaalid uste seest ära võetud, lihvitud ning kruvidega diagonaali uued kinni lastud ning jubedalt plärisevad kui bass kõvemaks läheb seega selle peale pööra tähelepanu.

Muidu, olid velgedest huvitatud. Kui noortehnikust ostmiseks sul läheb, siis võin pakkuda 25.- noortehniku 20+10 kinkekaarti, mida saab kasutada praktiliselt piiramatul kujul seal.

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 10 Juun 2015, 23:40

Ma kõigele hetkel kohe ei vasta. Aga Kõlarite paiknemine. Siis ette ustesse lähevad ovaalid, ette armatuuri suured tweeterid, need 10 tollised vist..., taha ustesse ukeslingi juurde kõige pisemad tweeterid ja alla põlve kõrgusele need ümarad kõlarid, Ette otsa ei ole neid kõige pisemaid (4-5cm) tweetereid kuskile panna.

Need soovitused, kuhu mis kõlareid panna on ju tegelikult hea...kuid antud juhul mulle, võhikule, sobiks natukene paremini konkreetsete kõlarite soovitused, lingid.
Kaablid kaatsen kõik uued panna, sellega seoses, mis kaablit soovitate elektri poest osta? Mis on see parim levinud kaabel?

Veljed saavad vist ostetud, siit samast foorumist juba ehk.

Kinkekaart, saan aru, et müüd 25€ eest kinkekaarti mille eest saab 30€ eest noortehnikust asju?

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 11 Juun 2015, 07:53

Need soovitused, kuhu mis tüüpi kõlareid panna on ju tegelikult hea...kuid antud juhul mulle, võhikule, sobiks natukene paremini konkreetsete kõlarite soovitused, :D lingid.

Ees ustes ei ole mul nende kige pisemate jaoks kohta, ainult taga ustes on, Ees on kohta neile suurtele uste sees ja nende suurte weeterite jaoks armatuuris

Kaablid kaatsen kõik uued panna, sellega seoses, mis kaablit soovitate elektri poest osta? Mis on see parim levinud kaabel? Olen kuulnud, et varjestusega kaablid on paremad helikvaliteedi osas jne, kuid kas sellel on ka mõtet? Tavalise suvalise kahe soonelise juhtmega panna sobib või ei?

Kinkekaart, saan aru, et müüd 25€ eest kinkekaarti mille eest saab 30€ eest noortehnikust asju?
Ning Tannu, äkki oskad soovitada häid komponent kõlareid sealt noortehnikust?

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Tannu19 » 11 Juun 2015, 07:57

Maicle kirjutas:Kinkekaart, saan aru, et müüd 25€ eest kinkekaarti mille eest saab 30€ eest noortehnikust asju?
Ning Tannu, äkki oskad soovitada häid komponent kõlareid sealt noortehnikust?
Täpselt nii jah. http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?f=130&t=123002" onclick="window.open(this.href);return false;
Komponentide kohta ei oska kommenteerida, pole ise kunagi ostnud ega paigaldanud.
Viimati muutis Tannu19, 11 Juun 2015, 07:58, muudetud 1 kord kokku.

ardiilves
Huviline
Postitusi: 1344
Liitunud: 27 Jaan 2010, 16:48
Telefon: 5248471
Auto: Passat B5 2.7 bi-turbo 4motion
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas ardiilves » 11 Juun 2015, 08:41

Räägin siis ehk paar korda veel üle.

Komponendid mida soovitasin. Suure kõlari paned ukse sisse ja väikese armatuuri (VÄIKEST EI PANE UKSE SISSE)
Taha pannes koaksiaalkõlardi mida soovitasin on su elu ise lihtsam. Ei pea tweetreid oma aukudesse leiutama ning kuna sa ju ise naudid heli peamiselt juhiistmelt (eeldan seda) siis pole taga vajadust neid eraldi toppida ka. Install on lihtsam, aga tulemus ikkagi hea. Nende konkreetsete kõlaritega olen ka isiklikult kokku puutunud ja mängivad VÄGA hästi ka ilma võimuta. Alati on võimalus muretseda mõni pisikene võimendi (ala originaalvõim vms).

Kindlasti kui tahad ukse seest head bassi saada tasub tegeleda ka hea installi poolega. Kindlasti peavad juhtmed olema õige jämedusega (noortehniku poistelt täpselt küsima) sest et jällegi kuna kõik asjad käivad käsikäes ei ole sul kasu kui on kõik kvaliteetne kraam aga hea heli jääb juhtme taha kinni. Juhtmel ja juhtmel on ka ikkagi vahe sees. Kindlasti tasub tegeleda ka pigimati paigaldusega ustesse. Hulluks ei ole vaja minna aga paar suuremat lapikest ukse välisplekile seestpoolt ning siis ära katta kõik augud ukse siseplekis, et tekitada uksest nn kast, et kõlar paremini mängiks. Kõlarid korralikult kinnitada ning juhtmeühendused korralikult joota, et ei tekiks sealmaal vigasid.
Mul oli enda Golf 3-s (3 ukseline) uste sees Hertzi koaksiaalid ning armatuuris Sony koaksiaalid (kõik eelmise omaniku poolt pandud). Ise lisasin korraliku maki ning pagassi woofri ja pauku oli küll ja veel.
Klaasipuru-, klaaskuul-, soodaprits. Kirjuta info@pritsikeskus.com ning teeme detailid puhtaks.

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Tannu19 » 11 Juun 2015, 09:21

Välisplekil peaks juba mk3´l pigimatt küljes olema...mul vähemalt oli. Aga ma soovitaks ainult masina esimesele poolele keskenduda. Palju sul ikka seda rahvast seljataga istub ning ise sa ei kuule midagi istmete taga olevatest kõlaritest.
Mütsiriiulile oleks siis juba targem panna.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5296
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 66 korda

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas J.Aru » 11 Juun 2015, 10:37

Ikka päris oluline vahe on minu arust, kas taga on kõlarid või mitte. Näiteks Passatis kui ainult esimesed mängima panna on ikka heli palju lahjem kui koos tagumistega (kõik orginaal kõlarid).

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 11 Juun 2015, 12:00

Enda meelest kah tagumised kõlarid on päris tähtsad, hulga ruumilisem heli ja mõnusam effekt. Lisaks taga istub üpris tihti inimesi ikka.
Mütsiriiulisse ei taha ühtegi kõlarit panna, kuna seda on alatihti vaja ringi loopida. Auto praktilisus on minujaoks esmatähtis, koguaeg on asjade vedu vaja teha.

Juhtmete kohta siis. Kas on mõtet hakata kuskilt odavamalt juhtmeid otsima, või see hinnavahe ei ole nii suur, et tasubki juhtmed kah sealt noortehnikust osta?
Viimati muutis Maicle, 11 Juun 2015, 12:53, muudetud 1 kord kokku.

defqon1
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 22 Veebr 2009, 17:37
Auto: Golf III GT , Passat B5 '00
Asukoht: tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas defqon1 » 13 Juun 2015, 12:18

Kõlaritest soovitan moreli toodangut. Samuti siis ette kompo ja taha koaksiaalid. Makk võta alpine oma. Soovitatakse rohkem kui pioneeri-seda kuuled kindlasti ka noortehnikust.makile uus vool aku pealt koos kaitsmega. Makist edasi võimu mitte kõige odavama rca-ga ja sealt edasi korralike 2.5mm2 kõlarikaablitega kõlaritesse. Ühendused jah kindlasti jooda kinni.ning loomulikult ka võimule vool aku pealt koos kaitsmega. Usun et peaks piisama väiksema võimu jaoks 10mm2-st voolukaablist. Massi lased kerre. Võimu võid panna kõrvalistuja istme alla või kindalaeka alla vms sellisesse kohta kui pagass ei sobi. Ustes võiks ka tõesti natukene matti kasutada, muidu jäävad plekid plärisema ning jääks rohkem heli autosse sisse. Nii olen mina teinud ja olin ka rahul. Parandage kui midagi puusse panin.
Kristo Juurikas
Kristo@popp.ee
Tallinn

ardiilves
Huviline
Postitusi: 1344
Liitunud: 27 Jaan 2010, 16:48
Telefon: 5248471
Auto: Passat B5 2.7 bi-turbo 4motion
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas ardiilves » 13 Juun 2015, 12:49

Ma küsiksin küll kohe, et mis põhjusega on vaja makile uus vool vedada aku pealt? Miks originaal ei sobi mis sees on? Noortehnikus täiesti oleneb ilmselt millise mehe otsa satud, et kes mida soovitab. Moreli toodangu unustasin täiesti ära. Pole otseselt kokku puutunud kuid soovitatud on küll.

Kõlari helikaablid tasub kindlasit korralikud osta.

Pigimatti on loomulikult igas autos natukene pandud kuid kohekindlasti mitte piisavalt.
Klaasipuru-, klaaskuul-, soodaprits. Kirjuta info@pritsikeskus.com ning teeme detailid puhtaks.

Pilk
Huviline
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Mär 2010, 10:18
Auto: Ford S-max ST
Asukoht: Rakvere - Tapa - Hulja
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Pilk » 14 Juun 2015, 11:31

koaksiaalid unusta ära. paned ustesisse mingi 8 tollised ning ka twiitrid. filtrid ilusti nende vahele.. siis ka tuleb mürtsu ka kvaliteeti..võim niikuinii.. selline normaalne oleks rms võimsusega 4x100.. juhtmed niivõinaa.. ja pigi ja muud matti nii kuidas ise soovid. mina igastahes teen nii ;) ootan hetkel ainult võimujärgi..
Tagaveo ja nelikveo vahe on see, et nelikveoga sõidad kraavis kaugemale.

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 16 Juun 2015, 07:34

Põhjendad?
Rida rahvast ütleb, et kindlasti koaksiaalid. Seega lihtne lause, et unusta ära, ei avalda hetkel selist mõju eriti.
Mis su arvamuse taga on?

Pilk
Huviline
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Mär 2010, 10:18
Auto: Ford S-max ST
Asukoht: Rakvere - Tapa - Hulja
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Pilk » 16 Juun 2015, 08:15

kui tahad nagu edasi ka veel arendada et mingi mürtsu teemat siis oleks se väga hea vahepeatus. sest alati ju jääb vähemaks ja kui juba tead et läks heli paremaks siis tahad ka kõvemaks.
Tagaveo ja nelikveo vahe on see, et nelikveoga sõidad kraavis kaugemale.

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 04 Aug 2015, 08:56

Tervist!
Niisis, kõllid on ostetud, makk kah, lausa juhegi olemas. Alpine makk ja Moreli komponendid, nagu siit ka soovitati, kokku läks arve koos juhtmega 320€
Nüüd siis paigalduse juurde, Uksed on hetkel täiesti paljad kuna lähevad ka värvimisse, ukse välimise pleki siis kavatsen seestpolsterdada pigimatiga. Kuumaõhu püssiga kinni, kõik tihedaks ja ilusaks ja peaks nagu okei olema. Kuid küsimus tekkis nüüd selline, ust lahti võttes avastasin et need mida kõik kutsuvad nö uste „kiledeks“ On mul autol selisest umbes 3 mm paksusest tugevamast svammi laadsest materjalist, see on veekindel ja võrdlemisi tugev, sinna sisse on uuristatud kõik juhtmete augud ja ka kõlari magneti jaoks on tehtud süvend. Ehk siis loogiliselt, jääb see kile sinna paika sellisena nagu ta on, kaitseb kõlarit ukse vahele tulnud vee eest ja kõik peaks nagu tore olema.
Idee on ju selles, et kõlari elemendi taha tuleks uksest ehitada nö kõlarikast, kuid kui selle kõlarikasti ja elemendi vahele see svamm jääb kas see nagu ära ei riku seda effekti?
Ehk siis, kas jätta see kile sellisena nagu ta on, või sinna mingit auku sisse aretada või kuidas seda olukorda lahendada?
Suur tänud igatahes abistajaile, tahaks head tulemust saada lõpuks ikkagi.

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 06 Aug 2015, 19:58

Panen 2 pilti kah juurde, saab ehk selgemat sotti millest ma räägin, nagu öeldakse, pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

Pilt

Pilt

Maicle
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2015, 15:36
Telefon: viis7.86.23.6kaks
Auto: Golf 3 1996 1.9TDI 66Kw 5 ust luukpära
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Maicle » 10 Aug 2015, 21:33

Oskab keegi siin veits nõu anda??? Kuidas te endal need mured lahendanud olete??
Vabandan ka korduspostituste pärast veits....

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golfi helisüsteemi projekt - küsin abi

Lugemata postitus Postitas Tannu19 » 10 Aug 2015, 21:39

Ma ise puhastasin ja määrisin endal ust seest ning tõmbasin samuti selle poroloni ja kile sealt "nahjui". Mürasummutuses midagi küll ei muutunud. Praegu mõtlen, et tõmban teise ukse lahti, pläriseb rohkem originaalis :lol:
Parem oleks kui see sinna jääks tegelikult, aga ei tapa.

Vasta

Mine “Audio ja video”