Golf 2 kõlarite soovitus?

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
heiko
Huviline
Postitusi: 704
Liitunud: 17 Aug 2007, 10:32
Telefon: 56111426
Skype: heiks21
Auto: Golf II
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Golf 2 kõlarite soovitus?

Lugemata postitus Postitas heiko » 29 Okt 2009, 18:50

Tere
Kuna ise ei ole eriline spetsialist helitehnika vallas siis paluks abi natuke autoks on Golf 2.
Autol on 4kõlari kohad 2 armatuuris 2 tükki on taga külgedel mitte aknakatte sees vaid seal kuhu aknakatte toetub.Peaksid olema tehase originaalid.
Ootaks soovitusi ja linke kust mida saada,et saada võimalikult hea sound nende 4 kõlari peale kokku.
Täpsemalt kõlarite linke.

Ette tänades Heiko
Viimati muutis argo, 14 Mär 2012, 06:01, muudetud 1 kord kokku.
Tänapäeval teavad inimesed kõigi asjade hinda ja ei millegi väärtust.

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas daff » 29 Okt 2009, 20:15

http://www.noortehnik.ee" onclick="window.open(this.href);return false; on hea sait, kust saab soodsalt muusikat autosse

100avant
Huviline
Postitusi: 1300
Liitunud: 23 Nov 2006, 09:40
Telefon: 56682276
Auto: Mk 2 Jetta & Seat Alhambra 1,9TDI 81kW & Skoda Octavia 1,6 TDI 85kW
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas 100avant » 29 Okt 2009, 21:01

Ette käivad sel juhul siis 87mm kõlarid(väga paljud kõlaritootjad neid ei toodagi vist),
ja taha käivad 4x6 ovaalid.
Kasutaja daff soovitatud leht on suht hea ja laia valikuga ja ka hinnataseme üle ei saa nuriseda.
Esikõlarite valikul soovitaks valida võimalikult kvaliteetsed ja soovitavalt vähemalt 2 ribalised kõlarid, kuna lisaks väiksele mõõdule lisaks ka kehva kvaliteediga kõlarid ei suuda seal arvestatavat heli luua reeglina.
Enda vanemas G2-s Pioneerid. Selle raha eest rahul.;)

jno
Klubiline
Postitusi: 131
Liitunud: 28 Mär 2008, 17:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas jno » 04 Nov 2009, 14:15

G2 esimeste uste sees peaks ka originaal k6lari kohad olema - sinna lahevad 165mm k6larid!! Armatuuri peale jah 87mm!! Taha sobivad tavalised mille m66t noore tehniku lehel on 6x9" - see on vist standard!?! Esimestega on aint juhtme vedamis- ja yhendamisvaev... tagumistega pead kinnituse ka leiutama, aga ei midagi rasket!! A parem hakka kohe komponent k6laried vaatama... nt. 3 komponentsed ette (bassikad ustesse, keskmised armatuuri ja tweeterid lakke v6i kuskile) ja 2- v6i 3-realised ovaalid taha kui raha loetud on!! Kui pappi jargi siis pane taha ka k6ik eraldi!! Need k6ik koos labi filtrite v6imu taha ja supakas eraldi v6imu taha ja siis on algus valmis!! Endale ostsin ka alguses ilma asja uurimata ette ustesse ja taha samma kohta mida seletasid tavalised vist kahe realised koaksiaalid ja juba m6ne kuu parast hakkasin upgrade'i igatsema... algul oli tore - myrtsus ja mollas kyll, a edasipidi kasutan aint komposid kui tuleb autosse muusika panna!! Ja juhtmed pane korralikud... parem hoia maki pealt kokku kui juhtmete v6i k6larite pealt!!

Ma ka ei ole helitehnika spetsialist - pm. ei tea ma midagi, a m6ni aeg tagasi kysisin siin umbes sarnaseid kysimusi nagu sa praegu esitasid!!

J6udu!!

Aaa.... ma ei lugenud enne eelmist postitust... vb. on taga ovaalidel jah 4x6'' m66t!! Ma ei maleta mis m66t mul oli... ma lihtsalt panin nad sinna paika!!

[Muudetud: 4-11-2009 jno]
I love Volkswagening!!:)

Kasutaja avatar
Allar
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 09 Nov 2007, 15:48
Auto: Mk2, Audi 100 C4, Avensis T27
Asukoht: Tõrva/Tartu
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas Allar » 04 Nov 2009, 14:20

jno kirjutas:G2 esimeste uste sees peaks ka originaal k6lari kohad olema - sinna lahevad 165mm k6larid!! Armatuuri peale jah 87mm!! Taha sobivad tavalised mille m66t noore tehniku lehel on 6x9" - see on vist standard!?! Esimestega on aint juhtme vedamis- ja yhendamisvaev... tagumistega pead kinnituse ka leiutama, aga ei midagi rasket!! A parem hakka kohe komponent k6laried vaatama... nt. 3 komponentsed ette (bassikad ustesse, keskmised armatuuri ja tweeterid lakke v6i kuskile) ja 2- v6i 3-realised ovaalid taha kui raha loetud on!! Kui pappi jargi siis pane taha ka k6ik eraldi!! Need k6ik koos labi filtrite v6imu taha ja supakas eraldi v6imu taha ja siis on algus valmis!! Endale ostsin ka alguses ilma asja uurimata ette ustesse ja taha samma kohta mida seletasid tavalised vist kahe realised koaksiaalid ja juba m6ne kuu parast hakkasin upgrade'i igatsema... algul oli tore - myrtsus ja mollas kyll, a edasipidi kasutan aint komposid kui tuleb autosse muusika panna!! Ja juhtmed pane korralikud... parem hoia maki pealt kokku kui juhtmete v6i k6larite pealt!!

Ma ka ei ole helitehnika spetsialist - pm. ei tea ma midagi, a m6ni aeg tagasi kysisin siin umbes sarnaseid kysimusi nagu sa praegu esitasid!!

J6udu!!

[Muudetud: 4-11-2009 jno]
Ees ustes 130mm(originaal kõlaritaskutes siis:)) ning taga 4x6(samuti originaalkohtades).

jno
Klubiline
Postitusi: 131
Liitunud: 28 Mär 2008, 17:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas jno » 04 Nov 2009, 14:23

-AbT- kirjutas:
jno kirjutas:G2 esimeste uste sees peaks ka originaal k6lari kohad olema - sinna lahevad 165mm k6larid!! Armatuuri peale jah 87mm!! Taha sobivad tavalised mille m66t noore tehniku lehel on 6x9" - see on vist standard!?! Esimestega on aint juhtme vedamis- ja yhendamisvaev... tagumistega pead kinnituse ka leiutama, aga ei midagi rasket!! A parem hakka kohe komponent k6laried vaatama... nt. 3 komponentsed ette (bassikad ustesse, keskmised armatuuri ja tweeterid lakke v6i kuskile) ja 2- v6i 3-realised ovaalid taha kui raha loetud on!! Kui pappi jargi siis pane taha ka k6ik eraldi!! Need k6ik koos labi filtrite v6imu taha ja supakas eraldi v6imu taha ja siis on algus valmis!! Endale ostsin ka alguses ilma asja uurimata ette ustesse ja taha samma kohta mida seletasid tavalised vist kahe realised koaksiaalid ja juba m6ne kuu parast hakkasin upgrade'i igatsema... algul oli tore - myrtsus ja mollas kyll, a edasipidi kasutan aint komposid kui tuleb autosse muusika panna!! Ja juhtmed pane korralikud... parem hoia maki pealt kokku kui juhtmete v6i k6larite pealt!!

Ma ka ei ole helitehnika spetsialist - pm. ei tea ma midagi, a m6ni aeg tagasi kysisin siin umbes sarnaseid kysimusi nagu sa praegu esitasid!!

J6udu!!

[Muudetud: 4-11-2009 jno]
Ees ustes 130mm(originaal kõlaritaskutes siis:)) ning taga 4x6(samuti originaalkohtades).
Aaa... siis ma ajasin mingit t6sist jama!! Sry!!:blush:
I love Volkswagening!!:)

100avant
Huviline
Postitusi: 1300
Liitunud: 23 Nov 2006, 09:40
Telefon: 56682276
Auto: Mk 2 Jetta & Seat Alhambra 1,9TDI 81kW & Skoda Octavia 1,6 TDI 85kW
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas 100avant » 05 Nov 2009, 00:59

Ei saa mitte täpsustamatta jätta- kõigil Golf 2-dedel ei ole kindlasti esiustes kõlaritele originaalis kohti. On hoopis pikk sahtel.
Ei ole ise sotti saanud, mille järgi neid sinna pandi- enda GL-il seal näiteks pikk sahtel ja juhtmeid pole, CL-il aga nii kõlarid, originaalkohad neile ja taga ka originaaljuhtmestik.:blush:

Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Tanel » 06 Nov 2009, 18:55

100avant kirjutas:Ei ole ise sotti saanud, mille järgi neid sinna pandi- enda GL-il seal näiteks pikk sahtel ja juhtmeid pole, CL-il aga nii kõlarid, originaalkohad neile ja taga ka originaaljuhtmestik.:blush:
Mul ol CL-il ainult sahtlid..kõlarid olid siis armatuuris ainult. Eks see oli vb nii, kuidas autosid telliti uuena? Nagu lisavarustus vms.

Aga jno jutt on küll õige, et tasub tweeterid, keskkõrgus ja bassid ikka eraldi panna, kui vähegi võimalik. Päris suur vahe on ikka. Mul endal on küll tõsine säästuaudio projekt (ees S30 - tweeterid armatuuril ja keskmised ustes) ning sellega on isegi tõsine vahe, kui tweeterid kõrgemale panin (enne ei olnud eraldi). Ja pagassis on üks S90 bassikas.

Lihtsalt need vedelesid kasutult ja mõtlesin, et panen autosse, kestavad, kaua kestavad, vahet pole. aga siiani pole niiskus neile midagi teinud.

Põhjus, miks nii tegin ja normaalseid autokõlareid ei ostnud on see, et ma ei näe mõtet enne helitehnika peale kulutada, kui mootor ja muu tehnikapool korras pole! Kahjuks on üsna levinud vastupidine järjekord :bigsmile:

[Muudetud: 6-11-2009 tnz]
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

Vasta

Mine “Audio ja video”