Golf 4 helisüsteem

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
corbe
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 16 Juul 2005, 00:38
Auto: A5
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Golf 4 helisüsteem

Lugemata postitus Postitas corbe » 11 Nov 2009, 12:58

Asjalood seal maal, et mul oleks vaja lähitulevikus ühendada 2 võimu, milledest 1 toidab ära esimesed ja tagumised kõlarid ning 1 jääb subwoofri jaoks. Hetkel on seal originaalkõlarid ja arvan et nad ei mängiks just kõige paremini kui nad võimu taha ühendada.
Siit ka küsimus, mida soovitate et originaali välja vahetada. Ei tahaks hakata lõikuma ja pakke ehitama, et kõlarid ära mahuksid, eelkõige sooviks midagi sellist, mis kannatab kohe külge lükata.
Kuna ise ei ole teab mis asjatunjda mis puutub helisse, siis küsikski nõu.

tänud
Viimati muutis argo, 14 Mär 2012, 06:06, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas R36 » 11 Nov 2009, 20:02

Olen ka üks suur kõrv! Aga tean ka veel varianti kus tehakse 3 võimuga, esi taga ja sub

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 55 korda
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas woody » 11 Nov 2009, 20:19

corbe kirjutas:Asjalood seal maal, et mul oleks vaja lähitulevikus ühendada 2 võimu, milledest 1 toidab ära esimesed ja tagumised kõlarid ning 1 jääb subwoofri jaoks. Hetkel on seal originaalkõlarid ja arvan et nad ei mängiks just kõige paremini kui nad võimu taha ühendada.
Siit ka küsimus, mida soovitate et originaali välja vahetada. Ei tahaks hakata lõikuma ja pakke ehitama, et kõlarid ära mahuksid, eelkõige sooviks midagi sellist, mis kannatab kohe külge lükata.
Kuna ise ei ole teab mis asjatunjda mis puutub helisse, siis küsikski nõu.

tänud

Mis võimsusega tahad saada kõlareid ja võime? Kas asju toitma jääb originaal makk või midagi muud sul juba sees?
Võib olla saaks aidata, ongi hetkel igav ja midagi suurt pole teha. Tuletaks endale meelde asju jälle.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas R36 » 11 Nov 2009, 22:21

Niipalju osakan kõlarite kohta öelda et peaks minema 17cm ja vahele pead panema adaptori.

corbe
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 16 Juul 2005, 00:38
Auto: A5
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas corbe » 11 Nov 2009, 22:24

Võimud on olemas, üheks on Blaupunkt GTA 480 ja teiseks siis üks vanem ( mille nime ei mäleta ) kuni 360w võim. Plaanis oleks blaupunktiga ehk ustekõlarid ära toita ja see teine võim subwoofri taha, mis on ka olemas. Lisaks on üks pisike subwoofer ka, mis mängis muidu V220 mersu kõrvalistuja istme all freeairi. Kindlasti töötaks ka see kastiga paremini. Kunagi ehk ehitaks talle oma "pesa" ühele poole pagasniku külgedest.
Makk on hetkel originaal, tulevikus vahetab välja. Praegu see originaal meeldib ja istub interjööriga kokku.

aht
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 12 Veebr 2006, 12:52
Auto: VW Transporter TDI, VW Amarok
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas aht » 11 Nov 2009, 22:29

Blaupunkt GTA 480 on 4 kanaliga?
teine võim on mitme kanaliga?
Mis makk on, mitme rca-ga?

[Muudetud: 11-11-2009 aht]

Kasutaja avatar
snakey
Veteran
Postitusi: 494
Liitunud: 06 Mär 2005, 13:38
Telefon: +372 53 4II 937
Auto: Passat B8 Var. 4Motion
Asukoht: Eesti, Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas snakey » 11 Nov 2009, 22:54

ma küsin siis nii, mis kvaliteeti taga ajad? mis makk autosse jääb, ja kui palju tahad raha kulutada kõlaritele.

[Muudetud: 11-11-2009 snakey446]
Küsi, küsi julgelt +372 53 4II 937

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 55 korda
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas woody » 11 Nov 2009, 22:57

corbe kirjutas:Võimud on olemas, üheks on Blaupunkt GTA 480 ja teiseks siis üks vanem ( mille nime ei mäleta ) kuni 360w võim. Plaanis oleks blaupunktiga ehk ustekõlarid ära toita ja see teine võim subwoofri taha, mis on ka olemas. Lisaks on üks pisike subwoofer ka, mis mängis muidu V220 mersu kõrvalistuja istme all freeairi. Kindlasti töötaks ka see kastiga paremini. Kunagi ehk ehitaks talle oma "pesa" ühele poole pagasniku külgedest.
Makk on hetkel originaal, tulevikus vahetab välja. Praegu see originaal meeldib ja istub interjööriga kokku.
Kõlarite eelistuseks kindlasti komponent või on midagi muud plaanis?
Originaal makk pole ka takistuseks, kui võimul saab hi- inputi kasutada. Kõlarite läbimõõt peaks olema 165 mm, Boral vähemalt läksid sellised. Kas võimust makini ikka korralikud juhtmed ka? 2.5 mm2 äkki.
Kas satud lähi ajal ida poole ka? Kui satud, siis võiks pilgu peale heita ja su soovid täpsemalt lahti harutada...
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

Kasutaja avatar
snakey
Veteran
Postitusi: 494
Liitunud: 06 Mär 2005, 13:38
Telefon: +372 53 4II 937
Auto: Passat B8 Var. 4Motion
Asukoht: Eesti, Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas snakey » 11 Nov 2009, 23:16

woody kirjutas:
corbe kirjutas:Võimud on olemas, üheks on Blaupunkt GTA 480 ja teiseks siis üks vanem ( mille nime ei mäleta ) kuni 360w võim. Plaanis oleks blaupunktiga ehk ustekõlarid ära toita ja see teine võim subwoofri taha, mis on ka olemas. Lisaks on üks pisike subwoofer ka, mis mängis muidu V220 mersu kõrvalistuja istme all freeairi. Kindlasti töötaks ka see kastiga paremini. Kunagi ehk ehitaks talle oma "pesa" ühele poole pagasniku külgedest.
Makk on hetkel originaal, tulevikus vahetab välja. Praegu see originaal meeldib ja istub interjööriga kokku.
Kõlarite eelistuseks kindlasti komponent või on midagi muud plaanis?
Originaal makk pole ka takistuseks, kui võimul saab hi- inputi kasutada. Kõlarite läbimõõt peaks olema 165 mm, Boral vähemalt läksid sellised. Kas võimust makini ikka korralikud juhtmed ka? 2.5 mm2 äkki.
Kas satud lähi ajal ida poole ka? Kui satud, siis võiks pilgu peale heita ja su soovid täpsemalt lahti harutada...
Originaal makk on väga suureks takistuseks helikvaliteedis- veel siis kui teha hi- input võimule. Ajab asja ära, olen ise proovinud ja väga s..t sai.

Minu soovitus oleks, jätta orig kõlarid( ei ole nad midagi nii saast) võimendi vahele ja korralik makk autosse, pagasisse vaikselt juurde mümisema 10" kinnises kastis suppar. ukse polstrite sisse liimida vilt. Nii näen mina seda, ja rahalises mõttes oleks okei.

Soovitan ka alustuseks korraliku makiga asja kuulata.

Olen endiselt vaimustuses ühe kliendi sharan'ist. Sees oli väga hea heliga clarioni makk ja rockfordi võimendid + ainult 8" suppar- heli pilt oli vägev- kõrvad hakkasid liikuma.
Küsi, küsi julgelt +372 53 4II 937

corbe
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 16 Juul 2005, 00:38
Auto: A5
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas corbe » 11 Nov 2009, 23:24

Jah, olen arvestanud, et korralik heli peab algama ka korralikust isolatsioonist. Kindlasti ei aja taga täppi "i" peal, lihtsalt võiks olla midagi muud. Sinu poolt välja pakutud idee on hea ja pani mõtte liikuma. Antud juhul oleks väljaminek siis vaid makk ja vilt, sest ülejäänu on olemas ja seisab garaažis. Element millel kasti ümber ei ole peaks olema sobiv väikese kasti jaoks ja kuna taga on ruumiga niigi kitsas käes, siis seda viimast ei tahaks ka ära anda. Niigi mahutab vähem kui tavaline Golf 4.
Maki tahtsin vahepeal välja vahetada ja mõtlesin millegi taolise peale nagu sul on konsooli paigaldatud, aga see ei ole vist ka kõige odavam lõbu. Eks millalgi peale palgapäeva tuleb väljaminek teha, polstrid maha kakkuda ja seisab vähe garaažis ja saab nokitseda, niikaua siis saab teise auto rooli keeratud.

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 55 korda
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas woody » 12 Nov 2009, 10:23

snakey446 kirjutas:
woody kirjutas:
corbe kirjutas:Võimud on olemas, üheks on Blaupunkt GTA 480 ja teiseks siis üks vanem ( mille nime ei mäleta ) kuni 360w võim. Plaanis oleks blaupunktiga ehk ustekõlarid ära toita ja see teine võim subwoofri taha, mis on ka olemas. Lisaks on üks pisike subwoofer ka, mis mängis muidu V220 mersu kõrvalistuja istme all freeairi. Kindlasti töötaks ka see kastiga paremini. Kunagi ehk ehitaks talle oma "pesa" ühele poole pagasniku külgedest.
Makk on hetkel originaal, tulevikus vahetab välja. Praegu see originaal meeldib ja istub interjööriga kokku.
Kõlarite eelistuseks kindlasti komponent või on midagi muud plaanis?
Originaal makk pole ka takistuseks, kui võimul saab hi- inputi kasutada. Kõlarite läbimõõt peaks olema 165 mm, Boral vähemalt läksid sellised. Kas võimust makini ikka korralikud juhtmed ka? 2.5 mm2 äkki.
Kas satud lähi ajal ida poole ka? Kui satud, siis võiks pilgu peale heita ja su soovid täpsemalt lahti harutada...
Originaal makk on väga suureks takistuseks helikvaliteedis- veel siis kui teha hi- input võimule. Ajab asja ära, olen ise proovinud ja väga s..t sai.

Minu soovitus oleks, jätta orig kõlarid( ei ole nad midagi nii saast) võimendi vahele ja korralik makk autosse, pagasisse vaikselt juurde mümisema 10" kinnises kastis suppar. ukse polstrite sisse liimida vilt. Nii näen mina seda, ja rahalises mõttes oleks okei.

Soovitan ka alustuseks korraliku makiga asja kuulata.

Olen endiselt vaimustuses ühe kliendi sharan'ist. Sees oli väga hea heliga clarioni makk ja rockfordi võimendid + ainult 8" suppar- heli pilt oli vägev- kõrvad hakkasid liikuma.
Endalgi ees ustes veel originaalid sees. Helipilt parem, kui arvasin. Originaal makist on mind päästetud, juba esinduses pandi vähe asjalikum. Selles mõttes, et hunnik võimu väljendeid ja nii edasi küljes/ juures.
Ega kõlarite rohkusest head pilti ei saa jah ainuüksi. Olen ka vahetanud välja lihtsalt maki A 6´el ja sellest piisas juba, et heli kõrvu paitama hakkaks. Veel juurde mürasummutus ustesse ja oli juba vägev.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

corbe
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 16 Juul 2005, 00:38
Auto: A5
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas corbe » 12 Nov 2009, 12:32

Ok, siis tuleb taaskord hakata pead valutama ja sobivat makki otsima. Kiidetud on Alpine seeriat, kuid mul pole ühtegi Alpine makki varem olnud, peab minema ja vaatama neid kuskil. Lisaks ka teisi tootjaid siis.

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 55 korda
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas woody » 12 Nov 2009, 13:24

Audiofoocus, siuke huvitav Alpine edasimüüja.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

sass098
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 13 Sept 2009, 16:28
Auto: VW Golf 4 1.6SR & Audi a4 2.5tdi & Suzuki gsz400
Asukoht: Tartu/Palamuse
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas sass098 » 13 Nov 2009, 08:32

soovitaks näiteks Pioneeri Alpinet ja Blaupunkti,endal isiklikult mängib Pioneer Deh-4000UB,väga hea makk,jätsin omale ka originaal kõlarid ja uue makiga teevad nii head häält et polegi vaja midagi muud juurde,antud makk on eriti hea kuni saab igat heli taset eraldi häälestada,ehk eri sagedusi valida nii kesk kõrg kui bassile lisaks on ka usb.Kindlasti soovitan ära teha isolatsiooni,muidu jääb nagu mul,kõvemaks keerad muusikat siis hakkavad väljas kolisema peegli katted ja ukselingid,väljast päris vastik hääl.edu leiutamisel.

Vasta

Mine “Audio ja video”