Passat B5 antennivõimendi

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Kasutaja avatar
silverpik
Veteran
Postitusi: 928
Liitunud: 08 Sept 2014, 11:53
Telefon: +372 5335 9600
Auto: VW Passat B5 1.9 TDI 81kW "Traktor" VW Passat B5.5 2001 96kW 4motion
Asukoht: Tartu/Kambja
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 99 korda
Kontakt:

Re: Passat b5 antenn(ivõimendi)

Lugemata postitus Postitas silverpik » 27 Juul 2016, 10:40

Mmelllu kirjutas:Tervist. Olen alles uus Passati omanik. Tekkis selline mure, et mul ei mängi raadiot absoluudselt. Linnasiseselt ainult. Kui mu sõbral seevastu mängib isegi keset põldu sky plus. Siismina võin sellest ainult unistada, kui ma olen linnast umbes 30 km eemal. Hea, kui nii kauagi saab kuulata. Küsimus seisnebki selles, mis ma tegema pean. Kas makk uus või antenn? Sedaan mul. Ei hakanud uut teemat tegema, aga keegi võiks lahti seletada mulle.
Oleksin väga tänulik. :starhit:
Antenn võib ka ära pehastada seest. Ostsin Automaailmast omal ajal paari euroga uue antenni ning lahendas probleemid. Nüüd keset pärapõrgut probleeme leviga ainult.
“I have approximate knowledge of many things” - Demon Cat
Veebilehed ja SEO, digiturundus, disainid ja palju muud - aitame leida kuluefektiivsed lahendused paljudele muredele Hundikuu Agentuur

spool
Huviline
Postitusi: 404
Liitunud: 09 Veebr 2009, 15:40
Auto: VW Passat B5.5 4Motion AVF
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passat B5 antennivõimendi

Lugemata postitus Postitas spool » 17 Mai 2017, 07:35

Puutusin isegi korduvalt lahatud probleemiga kokku - Passat B5.5, sees 2din aftermarket Pioneeri makk ja küljes oli originaalantenn võimendiga. Selle vahejupi paigaldamisest mis annab originaalvõimendile +12v ei olnud mingit kasu. Võtsin siis originaalvõimendi vahelt ära ja jootsin signaali otse antenni külge, varjestuse pikema juhtmega keresse. Peale seda on linnas täitsa normaalne aga 20km linnapiirist kaob raadio täielikult ära. Kas maki poolne antennijuhtme otsik võib ka mingit rolli mängida? Tundub, et seal on originaalkaabel läbi lõigatud ja asi lahendatud Oomipoest ostetud odava otsikuga ehk ühendus ei pruugi olla kõige kindlam. Mida ette võtta?

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5296
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 66 korda

Re: Passat B5 antennivõimendi

Lugemata postitus Postitas J.Aru » 17 Mai 2017, 07:47

Viga võib olla ka vigases antennikaablis. Kogemus selline, et raadio tagant mõõtes oli antennikaabli signaal ja varjestus lühises, aitas selle vastu antennikaabli välja vahetamine (pärast täpsemalt lahates peitus viga antennijala külge mineva autopoolse pistiku taga).

Kasutaja avatar
silverpik
Veteran
Postitusi: 928
Liitunud: 08 Sept 2014, 11:53
Telefon: +372 5335 9600
Auto: VW Passat B5 1.9 TDI 81kW "Traktor" VW Passat B5.5 2001 96kW 4motion
Asukoht: Tartu/Kambja
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 99 korda
Kontakt:

Re: Passat B5 antennivõimendi

Lugemata postitus Postitas silverpik » 17 Mai 2017, 08:20

Kaabel vigane, kaabel lühises, antennijalas olev võimendi ära pehastanud või varre ja jala vaheline ühendus ära pehastanud. Olen kogenud oma traktoriga viimast kahte, seega looks eelduse et need tüüpilisemad vead.

Lihtsaim soovitus oleks: vaheta antenn täies mahus uue vastu (uus antenn koos jalaga, vea uus kaabel), sest siis jäävad jootmised ja vahetükid ja muu selline ära. Endale haarasin mingi euroga esimese ettejuhtuva universaalse antenni Automaailmast, pmst need ka prismades, rimides, tanklates ja loomulikult autokaupade poodides saadaval. Antennivahetusest kirjutasin paar päeva tagasi siin: viewtopic.php?p=885276#p885276
Seda siis sedaani kontekstis, universaaliga isegi natuke lihtsam. Ja kaabli saab vedada esimese ettejuhtuva piilari kaudu alla, mööda põranda äärt liistude alt ette (ei pea katteid mahagi võtma, saab niisama vahele lükata), ees lihtsalt kas pedaalide kohalt (kui juhi poolt läheneda)või kõrvalistuja poolt maki taha. Kusjuures, ees saab juba kas roolialuse plastiku või siis kindalaeka mugavalt kaabli vedamise ajaks ka eest ära võtta.
“I have approximate knowledge of many things” - Demon Cat
Veebilehed ja SEO, digiturundus, disainid ja palju muud - aitame leida kuluefektiivsed lahendused paljudele muredele Hundikuu Agentuur

Vasta

Mine “Audio ja video”