Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Teadaanded varastatud autodest ja muust ebaseaduslikust tegevusest.

Moderaator: etnies858

defqon1
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 22 Veebr 2009, 17:37
Auto: Golf III GT , Passat B5 '00
Asukoht: tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas defqon1 » 27 Jaan 2013, 13:08

ReijoK kirjutas:Ja kui väga tahta ning nad ka vaidlevad, siis lihtne küsimus: Kas nad nägid et sa vahepeal ära EI käinud? Kuna mitte ükski seadus ei keela su parklast välja sõites koheselt tagasi sisse keerata ja uuesti alustada tasuta parkimist. Kella keeramine kui selline, on tõesti keelatud....

Tasuta parkimiseks on ka siis juba õigus, kui sa autot kasvõi 1cm liigutad ning keegi ei saa sulle seda pahaks panna, kuna see on ju tõesti uuesti parkimine. Nii sai mulle vähemalt kunagi autokoolis räägitud.
Kristo Juurikas
Kristo@popp.ee
Tallinn

wolkar3
Huviline
Postitusi: 732
Liitunud: 30 Sept 2003, 21:48
Auto: VW Passat 2.0, Highline 2001, bensiin, 85 KW
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas wolkar3 » 27 Jaan 2013, 14:02

Variant on ka nii moodi, nagu Võsa Pets tegi oma saates. Keeras autol nr-d küljest ja kõndis minema. :D Kontrolörid kõndisid ümber auto nagu lollid lambad ja pildistasid.

defqon1
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 22 Veebr 2009, 17:37
Auto: Golf III GT , Passat B5 '00
Asukoht: tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas defqon1 » 27 Jaan 2013, 14:25

see on vist üks kõige parem variant. :D :D ... ega ükski mups ega lambitont ei hakka su VIN koodi otsima.. :D
Kristo Juurikas
Kristo@popp.ee
Tallinn

Alan
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 19 Nov 2007, 13:37
Auto: Kõike näinud Golf MK2 Rät
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Alan » 27 Jaan 2013, 14:46

defqon1 kirjutas:
ReijoK kirjutas:Ja kui väga tahta ning nad ka vaidlevad, siis lihtne küsimus: Kas nad nägid et sa vahepeal ära EI käinud? Kuna mitte ükski seadus ei keela su parklast välja sõites koheselt tagasi sisse keerata ja uuesti alustada tasuta parkimist. Kella keeramine kui selline, on tõesti keelatud....

Tasuta parkimiseks on ka siis juba õigus, kui sa autot kasvõi 1cm liigutad ning keegi ei saa sulle seda pahaks panna, kuna see on ju tõesti uuesti parkimine. Nii sai mulle vähemalt kunagi autokoolis räägitud.
Seda juttu olen mujalt ka kuulnud.. Samas lund sadas ja auto oli üleni lumine... Esiklaasi tegin aga kojameestega puhtaks..

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Igor » 27 Jaan 2013, 15:30

See mis tehtud on tehtud. Mis oleks optimaalne lahendus, mida ka juristid soovitavad - "Kui Sinu arvates ebaõiglaselt said trahvi - siis maksa see ära, alles siis kaeba. Miks? Kui Sul on õigus maksad ainult 20 eurot (kui tegemist on lihtrahviga parkimise eest) - kui võidad - saad need 20 eurot tagasi ja kohtukulud kattab kaotaja. Kui kaotad, siis kattad viivis, mis selle aja jooksul tuleb 20 euro juurde ning kohtukulud".
Ehk piltlikult

Kui maksad:
-20 Eur
+20 Eur

Kui ei maksa:
0
-lõpmatu viivis (sõltub ajast ja tariifist)
+ kohtukulud
Viimati muutis Igor, 28 Jaan 2013, 10:37, muudetud 1 kord kokku.
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 55 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas woody » 27 Jaan 2013, 18:35

Loen ja loen erinevaid vaidlusi Dellu ja Priidiku vahel, ning ajab naerma juba, et üks rajub oma tasuta parkimise mentaliteeti ja teine püüab seletada. Usun, et kui ma pargiks ka märgi alla, mis lubab tasuta parkida imikute ja vastsündinute haigla külastajatel ja ma tõesti ka seal hoones viibin ning mul on ka seal viibimseks põhjust, ning keegi, kes iganes siis majandab parkla parkimise korraldusega, tuleb mulle trahvi sinna kojamehe vahele toimetama. Saadaks arvatavasti isegi pikalt, milleks siis selliseid lubavaid silte üles panna, kui seal ikkagi õigus trahvida on? Sain ma Priidik sinu jutust õieti aru, et sul täpselt sama situatsioon oligi?

Samas, teema algusesse, siis kella keeramine on keelatud ja seega mina küll ei õigusta selle trahvi tasumata jätmist. Ise maksin suvel Europarklas elukaaslast oodates parkimise eest, ise samal ajal autos filmi vaadates. Kokku ca. poolteist tundi.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

Siksaator
Huviline
Postitusi: 1040
Liitunud: 24 Nov 2009, 20:58
Auto: Borat
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Siksaator » 28 Jaan 2013, 03:10

Minu seisukoht oleks ka selline, et maksa see trahv ära ja elu läheb edasi!
Üldiselt on jah siin huvitavaid seisukohti aga kokku võiks ju asja nii võtta, et kui jõuad ja tahad autoga liikuda, siis pead paratamatult teatud asjadega leppima ju- tasulised parkmisalad jne. Ja tõesti kui jõuad paaki ainult kütust osta ning näiteks parkimiseks raha ei jätku, siis liigu jalgsi või ühistranspordiga! :roll:

Priidik333
Tunnustatud
Postitusi: 627
Liitunud: 30 Aug 2009, 15:09
Telefon: 53644681
Auto: VW Touareg 2005 2,5TDI, Partner Tepee 2013, VW Passat B4 VR6 man.Opel Frontera 2,5 TD.Nordkapp 17 120 Hp 87a.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Priidik333 » 28 Jaan 2013, 23:51

woody kirjutas:Loen ja loen erinevaid vaidlusi Dellu ja Priidiku vahel, ning ajab naerma juba, et üks rajub oma tasuta parkimise mentaliteeti ja teine püüab seletada. Usun, et kui ma pargiks ka märgi alla, mis lubab tasuta parkida imikute ja vastsündinute haigla külastajatel ja ma tõesti ka seal hoones viibin ning mul on ka seal viibimseks põhjust, ning keegi, kes iganes siis majandab parkla parkimise korraldusega, tuleb mulle trahvi sinna kojamehe vahele toimetama. Saadaks arvatavasti isegi pikalt, milleks siis selliseid lubavaid silte üles panna, kui seal ikkagi õigus trahvida on? Sain ma Priidik sinu jutust õieti aru, et sul täpselt sama situatsioon oligi?

Samas, teema algusesse, siis kella keeramine on keelatud ja seega mina küll ei õigusta selle trahvi tasumata jätmist. Ise maksin suvel Europarklas elukaaslast oodates parkimise eest, ise samal ajal autos filmi vaadates. Kokku ca. poolteist tundi.

Oli niiviisi küll.
www.autoravi.eu Diagnostika enamus autodele,Püsikiirushoidjate paigaldus,Hammasrihmade vahetus. Autode remont ja hooldus(Fuchs ja Mobil 1 õlid) , Karpide vahetus ja plekitööd,3D sillastend 53644681

Cato
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Okt 2012, 19:12
Auto: VW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Cato » 29 Jaan 2013, 10:32

Minu seisukoht on see, et pane põlema see trahv. Sest nad ei saa sinu kontaktegi kätte. Sest http://www.e24.ee/1116078/riigikohus-ci ... andmetele/
Europark ja muud jäävad samuti siia alla.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 29 Jaan 2013, 10:49

Cato kirjutas:Minu seisukoht on see, et pane põlema see trahv. Sest nad ei saa sinu kontaktegi kätte. Sest http://www.e24.ee/1116078/riigikohus-ci ... andmetele/
Europark ja muud jäävad samuti siia alla.
Vargad jäävad varasteks ütleks selle kohta. Poest ka võtad asju maksmata, sest kui sul kiired jalad ei saa ju nad sinu andmeid teada?
Viimati muutis dellu, 29 Jaan 2013, 10:49, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Cato
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Okt 2012, 19:12
Auto: VW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Cato » 29 Jaan 2013, 11:43

dellu kirjutas:Vargad jäävad varasteks ütleks selle kohta. Poest ka võtad asju maksmata, sest kui sul kiired jalad ei saa ju nad sinu andmeid teada?
Pole ma varas, ega mingi pehmeke ka mitte, et igale küsijale automaatse pappi käepeale viskan(või et passin autos, kui mõni ülbik mind kinni parkinud).
Arvestades teemaalgataja situatsiooni, ei tunneks mingitki süümepiina sellise jama mittemaksmisel. Eriti olukorras, kui pappi vähe, milleks nuumata neid parklaid? Mida nad üldse sinu heaks teinud on? Et niiväga kaitsed neid.

enzo
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 17 Apr 2004, 02:26
Auto: Seat Leon ST Cupra 300 4drive
Asukoht: Eesti
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas enzo » 29 Jaan 2013, 12:24

Cato kirjutas:
dellu kirjutas:Vargad jäävad varasteks ütleks selle kohta. Poest ka võtad asju maksmata, sest kui sul kiired jalad ei saa ju nad sinu andmeid teada?
Pole ma varas, ega mingi pehmeke ka mitte, et igale küsijale automaatse pappi käepeale viskan(või et passin autos, kui mõni ülbik mind kinni parkinud).
Arvestades teemaalgataja situatsiooni, ei tunneks mingitki süümepiina sellise jama mittemaksmisel. Eriti olukorras, kui pappi vähe, milleks nuumata neid parklaid? Mida nad üldse sinu heaks teinud on? Et niiväga kaitsed neid.
Kuskohast te kõik võtate, et need parklad kuuluvad ülalpool mainitud firmadele? Eraparklate firmad on lihtsalt teenuse osutajad maaomanikule, kes tellib parkla väljaehituse ja haldamise teenuse nendelt firmadelt. Elan Mustamäel ja meie garaaziühistu palkas Cityparki, et ehitada garaaziühistu maale aed ümber, tõkkepuu ette ja palkas Cityparki ka oma parklat haldama. Kõik kes pargivad, maksavad Citypargile ja hiljem Citypark arveldab garaaziühistuga. Ja see parkla tehti puhtalt sellepärast, et kaitsta oma maja inimesi nahhaalsete kõrvalmaja elanike eest, kes seal kohti hõivasid. Sama kehtib ka näitkes lastehaigla kõrval. See parkla tehti sellepärast, et kõrval oleva 9-kordse maja ees on vähe parkimiskohti ja majaelanikud hõivasid lastehaigla parklas kohti ja haigla külastajatele jäi ruumi väheseks. Seega te mitte ei varasta eraparkla firmadelt, vaid konkreetselt omanikult, kelle maale need parklad tehtud on. Selles suhtes olen Delluga nõus, et varas jääb vargaks, vahet ei ole, kas ta ei maksa parkimise (teenuse) eest, või ei maksa poes kauba eest. Kasutan ka ise regulaarselt linnas parkimiseks eraparklaid ja maksan ka parkimise eest, et ei peaks pärast foorumisse nutma tulema, kuidas mulle ülekohut on tehtud ja peaks pabistama, kas mu andmed saadakse kuskilt või ei saada. Ja kui pappi vähe ja ei jõua isegi parkimise eest maksta, siis sõitke ühistranspordiga, see nüüd tasuta.

Alan
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 19 Nov 2007, 13:37
Auto: Kõike näinud Golf MK2 Rät
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Alan » 29 Jaan 2013, 14:36

Minujaoks sai teema ootamatu lõpu selle näol, et laenasin tuttavale autot, kes nutiajastusele kohaselt parkis mu autot mingi uue äppiga, mis talle kohe teatas, et mul on maksmata trahv. Ja mille ta koheselt tänutäheks ära maksis.. :/ Summa vahepeal suureneneud polnud... Siiamaani ühtegi kirja vms polnud ma ka kuskilt saanud..

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas rako » 29 Jaan 2013, 14:44

Mina kasutan igapäevaselt EMT mobiilse parkimise androidi appi. Järelikult see siis teavitab. Seda on vähemasti hea teada :D
Viimati muutis rako, 29 Jaan 2013, 14:44, muudetud 1 kord kokku.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Alan
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 19 Nov 2007, 13:37
Auto: Kõike näinud Golf MK2 Rät
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Alan » 29 Jaan 2013, 14:59

rako kirjutas:Mina kasutan igapäevaselt EMT mobiilse parkimise androidi appi. Järelikult see siis teavitab. Seda on vähemasti hea teada :D
Mingisugune "Nutiparkimine" androidil.. Tundub cityparki oma olevat.. https://nutiparkimine.ee/" onclick="window.open(this.href);return false; Neil mingi kampaania, et saab 30€ tasuta limiiti kui seal liituda vms.. Tundub isegi kasulik :P

Priidik333
Tunnustatud
Postitusi: 627
Liitunud: 30 Aug 2009, 15:09
Telefon: 53644681
Auto: VW Touareg 2005 2,5TDI, Partner Tepee 2013, VW Passat B4 VR6 man.Opel Frontera 2,5 TD.Nordkapp 17 120 Hp 87a.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Priidik333 » 30 Jaan 2013, 21:22

dellu kirjutas:
Cato kirjutas:Minu seisukoht on see, et pane põlema see trahv. Sest nad ei saa sinu kontaktegi kätte. Sest http://www.e24.ee/1116078/riigikohus-ci ... andmetele/
Europark ja muud jäävad samuti siia alla.
Vargad jäävad varasteks ütleks selle kohta. Poest ka võtad asju maksmata, sest kui sul kiired jalad ei saa ju nad sinu andmeid teada?
Ma nüüd tõesti ei tea et kas olen varas kui sellise märgi alla pargin ja trahvi saan. Siis peaks kõik olema eestimaal vargad kes sellise märgi mõjupiirkonnas pargivad.Samahästi olen varas kui mööda tänavat kõnnin või mis?
http://www43.zippyshare.com/v/40823262/file.html" onclick="window.open(this.href);return false;
www.autoravi.eu Diagnostika enamus autodele,Püsikiirushoidjate paigaldus,Hammasrihmade vahetus. Autode remont ja hooldus(Fuchs ja Mobil 1 õlid) , Karpide vahetus ja plekitööd,3D sillastend 53644681

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 31 Jaan 2013, 00:33

See varga lause ei käinud hetkel küll otseselt sinu pihta, pigem postitajale kes ütles et pole vaja maksta, aga selline suhtumine on taunitav, et nad ei saa andmeid kätte ja seega võin seal südamerahuga parkida ja sisuliselt seega omanikult varastada.
Ma nüüd ei tea mis märke seal veel on, aga arvan, et kui sissesõidul on ees märk tasuline ala (koos nn city või mis iganes park tingimuste kirjeldusega), siis see sinu toodud pilt kehtestab lisaks lisapiirangu, mitte ei tähenda et seal veel tasuta võiks parkida. Lihtsalt sinna võivad parkida ainult sünnitusmaja külastajad, samas kui seal kompleksis on vist ka muid raviliike.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Cato
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Okt 2012, 19:12
Auto: VW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Cato » 31 Jaan 2013, 17:43

dellu kirjutas:See varga lause ei käinud hetkel küll otseselt sinu pihta, pigem postitajale kes ütles et pole vaja maksta, aga selline suhtumine on taunitav, et nad ei saa andmeid kätte ja seega võin seal südamerahuga parkida ja sisuliselt seega omanikult varastada.
Kuskohas rääkisin, et parkige- parkimise eest maksmata? Kui sa ei saanud ikka aru, siis jutt käis teemaalgataja olukorra kohta. Kui sulle peab kõik sulaselgelt ja pikalt lahti seletama. Siis rõhutan, minu soovitus oli see trahvpõlema panna. Miks ma ei soosi neid trahve maksma. Sest usun, et selline eraparkla-äril pole õigust kodanikke trahvida. Sama arvavad paljud Eesti juristid. Samuti arvab seda ka näiteks Soome riik, kes 2009 aastal võttis ühelt ettevõttelt, 600 parkla ajamise üle, sest leidsid, et ainult riigiametnikud võivad trahve määrata. Õnneks liigub ka Eesti tasapisi samas suunas.

Kuna sa oled nii osav järeldaja, võin samuti paar järeldust sinu kohta teha. Nimelt, kui sina oled selle tehnikapood.eu omanik(juhatuses)? Kui jah, siis leian, et ühel sinu ettevõttel on riigi ees 26 423€ maksevõlg. Kui see on nii, siis mis eetikast sa siin minu kohta jahud?

Lisaks see, et mind vargaks laimad...okei, selle annan sulle andeks.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 31 Jaan 2013, 18:41

Omaniku ja juhatuse liikme/esimehe vahele ei käi võrdusmärk. Tee need mõisted endale selgeks. Omanik olen tõesti, juhatuses mitte (tasuta päringuga sa vist jah omaniku infot kätte ei saa). Miks ei ole juhatuses ise, pole selle foorumi koht selgitamiseks, lihtsalt üks seadus ei luba minul isikuna seal olla. Õigemini vist täna juba lubaks ka, aga veel mõni aeg tagasi ei lubanud, kuna aga probleem muutus nii põletavaks, siis tehti seadusemuudatus. Osavamad googeldavad need seadused/rikkumise välja ka. Seetõttu ongi juhatuses teine isik ja tema teiste ettevõtete tegevus ei puutu kuidagi minusse. Riigile võlgu olevaid ettevõtteid on Eestis kindlasti kõvasti, tean päris mitmeid selliseid. Paljud nimetavad seda hea intressiga laenuks, ehk siis maksavad riigile maksegraafiku alusel oma võlgasid tagasi, aga samal ajal teenib firma selle vaba rahaga hoopis suuremat kasumit. Lihsalt riigi poolsed intressid on suhteliselt väiksed. Tegelikult on täiesti J.O.K.K skeem, kuna riigilt on võimalus käibemaksu tagastamiseks küsida maksegraafik.

OT lõpuks teemasse tagasi tulles, vahet seal on kes seda opereerib või kuidas. Lõppkokkuvõttes kasutate te teise isiku hüvesid enda kasuks ja ei taha seda talle hüvitada. See kuidas omanik seda hüvitist kätte üritab saada ja kui seaduslik see on, on juba teine asi. Aus inimene ikkagi maksab ära teenuste eest, mida ta kasutab ja tal ei tekigi küsimust, kuidas ma saaks kuskilt huiata. Kas sulle meeldiks kui keegi sinu kodumaja hoovis (oletame et sul on maja) pargiks? Ei meeldi ju? Kas võrdlus poevargusega oli nüüd kõige parem on iseasi, ühte on kergem sooritada (vist) kui teist, aga lõpptulemus on sama. Maa omanik on sulle reeglid kehtestanud ja sina eksid nende vastu.
Küll aga on nii mõnigi omanik avastanud, et tema maa asub heas kohas ja sealt saaks teenust pakkudes mõne kopka teenida. Oleks see parem, kui sinna hoovi/alale üldse ei saaks ja peaks hoopis a la 1km kaugusele parkima? Kesklinnas parkimise võimalused ei ole just kiita, eriti kui linn veel parkimisalasid laeindas (sellest tulenevalt ka hind tõusis). Selles suhtes pole ju vahet, kas keerad kella või ei maksa üldse. Varastad sisuliselt mõlemal juhul, kuna vastutulelikkusest on tasuta 15 minutit lihtsalt pakutud. See vist oli ka tegelikult rohkem sellest ajast, kui olid veel parkimisautomaadid ja sinna-tagasi jalutamine võttis aega lihtsalt. Täna pargib enamus niikuinii mobiiliga või mingi apiga ja tegelikult ei ole enam mingit makmiseks vajaliku aega vajagi. Seda saaks kohe autost teha. Eks see on pigem vastutulelikkusena jäänud, kuni mõni siiski endiselt kasutab veel ka sulas maksmise võimalust, kui parklas selline võimalus on. Või mõni peabki, kui tööandja antud sidevahendil on igasugu teenuste ostmine kinni keeratud.
Nagu seal artiklite kommentaarides oli, et pange tõkkepuu või valvur raha korjama. Hea mõte küll, aga siis tuleb veel suurem hala, et issand kui kallis nüüd veel parkida on. Pirita rannahoone juures oli ka algul tõkkepuu ja valvur/piletimüüja. Pikalt seal vastu ei pidanud, kuigi suvel tuli raha peale küll, kuna päris tihti oli plats täis, aga sellegipoolest olid selle valvuri kulud suuremad kui tulu. Inimtund maksab ka ikka midagi, eriti kui sinna veel sots ja muud maksud otsa panna, siis see on 2x summa võrreldes sellega, mis tööline kätte saab. Arvestades, et kesklinnas on päris palju 24x7 tasulist parkimist, siis peaks 2-3 vahetust seal neid veel olema. Elektrooniline süsteem oleks vast odavam jah, aga see nõuab jälle algset kulukat investeeringut. Lõpuks kaob nagu point ju üldse ära parklat tehagi, kui kulud suuremad kui võimalikud tulud. Siis polegi nagu mõtet üldse pingutada ja lihtsam on aed ette teha ja otsige siis oma 1km taguseid parklaid. Lihtsalt imelik on see mõtteviis, et kui midagi teha ei saa, siis ma ei peagi maksma, aga eks see ole rohkem ida-euroopa pärand. Täpselt sama, nagu igasugu piraatlus muusika, tarkvara ja filmide tõmbamisel. Mul ei ole ühtegi tuttavat välismaal, kes selliseid asju teeks (kõik ostavad oma filmid ja muusika kas poest või ebay jne), Eestis aga tean küll selliseid inimesi kahjuks. Olles ise ka mingil määral tarkvaraarendusega tegev, siis ausalt öeldes ei ole väga õnnelik selle üle.
Viimati muutis dellu, 31 Jaan 2013, 18:45, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

fatedog
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 01 Aug 2011, 02:00
Auto: Škoda Octavia VRS
Asukoht: Maakeral
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas fatedog » 31 Jaan 2013, 20:10

See jutt kisub juba mölaks ära,sooritage seda üksteise tümitamist PSi kaudu või kuidagi teisiti.
Vastasel juhul tõmbame üleliigse siit hoiatamata maha !

Fatedog

KaarelK
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Dets 2007, 12:10
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas KaarelK » 01 Veebr 2013, 08:42

DeepsouL kirjutas:See mis tehtud on tehtud. Mis oleks optimaalne lahendus, mida ka juristid soovitavad - "Kui Sinu arvates ebaõiglaselt said trahvi - siis maksa see ära, alles siis kaeba. Miks? Kui Sul on õigus maksad ainult 20 eurot (kui tegemist on lihtrahviga parkimise eest) - kui võidad - saad need 20 eurot tagasi ja kohtukulud kattab kaotaja. Kui kaotad, siis kattad viivis, mis selle aja jooksul tuleb 20 euro juurde ning kohtukulud".
Ehk piltlikult

Kui maksad:
-20 Eur
+20 Eur

Kui ei maksa:
0
-lõpmatu viivis (sõltub ajast ja tariifist)
+ kohtukulud
kui ei maksa siis viivis ei saa ületada leppetrahvi.ehk max summa 40.-
kohus ei võta alla 64€ võlgu jutule.
ehk tulemus 0€

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas rako » 01 Veebr 2013, 09:33

Aga inkasso võtab :) Kuid siin tekib see probleem, et maanteamet ei väljasta auto omanike andmeid.

Surnud ring.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

marx008
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Mär 2007, 19:35
Asukoht: Riisipere
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas marx008 » 11 Veebr 2013, 10:38

raiku kirjutas:
Kerx kirjutas:
fatedog kirjutas:Enam ei ole vahet uue seaduse järgi kes sõitis,trahvi saab omanik või vastutav kasutaja,kes on kantud passi !
Okei, siis vormistavad trahvi omanikule, aga sellegipoolest ei saa nad ju midagi teha .
See ei tähenda nüüd muidugi seda, et kõik parkimistrahvid tuleks maksmata jätta !!
tehakse pilt autost, nii et selles osas on tõestus olemas, et see auto, parkis sel ajal, selles kohas. kes sellega sõitsi vms ei koti kedagi. ja kui kõik hakkavad julmalt üle laskma küll siis tehakse uus seadus mille kohaselt hakkatakse saama teie andmeid käte jne jne
Nad pole 3-me aasta jooksul seda korda saanud, miks peaksid nüüd saama? ARK ei tohi avaldada omaniku andmeid kolmandatele osapooltele ja see asi on endiselt kohtus, et miks eraparklad ei saa seda õigust,minagi olin see lammas kes neid aasta tagasi haigla juures toitis, aga enam see ei kordu!

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 11 Veebr 2013, 10:45

Kui sa neid juba korra toitsid on ju jama majas, neil on su andmed olemas.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

priidu6
Huviline
Postitusi: 691
Liitunud: 27 Okt 2012, 21:09
Auto: Golf III 1.6 / Golf IV 1.9
Asukoht: Tallinn/Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas priidu6 » 11 Veebr 2013, 11:12

Isiklikult väldin igasuguseid tasulisi parklaid ja võimalusel pargin lähimasse kaubanduskeskuse parklasse (isegu kui peab 1km kõndima). Üksikutel juhtudel kasutan mobiilset parkimist ja seni pole probleemi olnud. Tallinnas tasub üldse ühistranspordiga sõita - näiteks mittetallinnalsele on kuupilet 9 euri (soodus).. autot kasutan pikemateks sõitudeks või hobidega tegelemiseks (suusatamine, jalgratta transport jne).

Selline on vähemalt minu seisukoht... ja üldsegi Tallinnas autoga sõitmine on paras lõhkumine.
Viimati muutis priidu6, 11 Veebr 2013, 11:22, muudetud 3 korda kokku.

Vasta

Mine “Seadusega pahuksis”