Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Teadaanded varastatud autodest ja muust ebaseaduslikust tegevusest.

Moderaator: etnies858

Alan
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 19 Nov 2007, 13:37
Auto: Kõike näinud Golf MK2 Rät
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Alan » 07 Dets 2012, 19:31

Tervist!

Ma juba igasugu jutte kuulnud, ehk oskab keegi siin teemal minujaoks midagi konkreetset öelda.

Nimelt tehti täna City parki eraparklas mulle trahv - kella keeramise pärast (siin kohal veel küsimus, et kui ma selle edasi kaeban, kas nad suudavad tõestada, et ma kella keerasin? Tasuta parkimise aeg oli 1h). Tean varasemast ajast (ka uudistest läbi jooksnud jne), et neil erafirmadel ei ole ligipääsu isiku andmetele jne - et pmts ei saa nad mulle midagi teha (peale ähvardamise) kui ma trahvi ära ei maksa (suurus 35€)?

Oskab keegi kommenteerida, kuidas selle asjaga siis lõppudelõpuks ikkagi on?


E: Teemakohane: http://www.das.ee/kas-parkimistrahvist-voib-paaseda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis Alan, 07 Dets 2012, 21:20, muudetud 1 kord kokku.

fatedog
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 01 Aug 2011, 02:00
Auto: Škoda Octavia VRS
Asukoht: Maakeral
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas fatedog » 07 Dets 2012, 20:00

Kindlasti ära mine kaebama,nii saavad nad su andmed ja siis saavad nad sisse nõudma hakata maksmata jäänud trahvi !
Viska see trahv lihtsalt minema ja kõik,nii ei saa nad jah midagi teha...
Cityparki ja Europarki näol on tegemist eraettevõtetega,ning neil puudub ligipääs riigi andmebaasidele !

Alan
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 19 Nov 2007, 13:37
Auto: Kõike näinud Golf MK2 Rät
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Alan » 07 Dets 2012, 20:06

Sellest sain juba ise ka aru jah, et kaebama ei tasu minna - st et tunnistan oma süüd jne... Ühesõnaga teen näo, et pole trahvi näinud ja midagi ei juhtu?

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3321
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 128 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas HawkHill » 07 Dets 2012, 20:10

Kaebuse tegemisel pead jah oma andmed vabatahtlikult sisestama nende kodulehel, muid võimalusi nad ei paku. Kunagi vaidlesin ise Cityparkiga. Lõpuks pääsesin trahvist tänu sellele, et trahvikviitungile olid nad suure kiirustamisega vale asukoha kirjutanud, ehk siis Lõuna Keskuse asemel Põhja Rimi. Ju oli neil lihtsalt nii kiire minu auto trahvimisega (parkisin ilma kellata ainult paar minutit), et pidid kiiresti põgenema ja ei saanud isegi aru, kus parklas nad on. :-)
Viimati muutis HawkHill, 07 Dets 2012, 20:16, muudetud 2 korda kokku.

fatedog
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 01 Aug 2011, 02:00
Auto: Škoda Octavia VRS
Asukoht: Maakeral
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas fatedog » 07 Dets 2012, 20:13

Ei juhtu ! Seaduse järgi ei tohiks juhtuda !
Juhul kui juhtub tähendab see seda,et neil on arkis või politseis informaator ja siis saab juba kohtusse minna !

Priidik333
Tunnustatud
Postitusi: 627
Liitunud: 30 Aug 2009, 15:09
Telefon: 53644681
Auto: VW Touareg 2005 2,5TDI, Partner Tepee 2013, VW Passat B4 VR6 man.Opel Frontera 2,5 TD.Nordkapp 17 120 Hp 87a.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Priidik333 » 08 Dets 2012, 00:01

Mul Cityparkiga Tallinna lastehaigla juures tegemist olnud.

Parkisin alati sinna kus oli Citypark märgid kuna teine pool kus olid tavalised märgid lisatahvliga(lubatud imikute ja vastsündinute maja külastajatele) olid alati hõivatud. Ostsin ka pileti iga kord aga kui sinna mitte Citypark alasse parkisin siis isegi ei mõelnud et peaks pileti ostma.Tagasi tulles muidugi ilutses 35eurine trahvikviitung kojamehe vahel. Vaidlustasin nende kodulehel selle trahvi kuna kui tegemist eraparklaga siis ei peaks seal olema tavaliikluses kasutatavaid liiklusmärke. 10 tööpäeva pärast saabus lahend...muidugi nendepoolne...et ei rahuldata minu vaiet kuna pole mingit alust selleks. Trahvi ma ei maksnud ja ei kavatsegi seda teha.Tegin piisavalt tõendusfotosi ja saatsin neile kirja et kui mind veel tülitavad savad kohtuasja kaela. Ja tõesti nad selle ka saavad kui mind veel tülitavad, mõelge veidi.....mida tehakse lastehaiglas ja eriti veel vastsündinute maja juures....inimene-sed kes sinna lähevad ei mõtle nagu eriti hästi ja vahest ununeb ka see parkimise pilet ja siis saad mingilt eraparklakorralagedusfirmalt 35 eur trahvi heauskselt et oled lubatud kohta parkinud.

Parimat võitluses Cityparkiga
Priit
www.autoravi.eu Diagnostika enamus autodele,Püsikiirushoidjate paigaldus,Hammasrihmade vahetus. Autode remont ja hooldus(Fuchs ja Mobil 1 õlid) , Karpide vahetus ja plekitööd,3D sillastend 53644681

etz
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 08 Dets 2010, 15:02
Auto: A4 B5, Jetta mkVI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas etz » 08 Dets 2012, 01:53

Ärge rumala küsimuse peale näkku lööge, aga kas eraetttevõtetel on üldse õigus inimesi trahvida?

fatedog
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 01 Aug 2011, 02:00
Auto: Škoda Octavia VRS
Asukoht: Maakeral
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas fatedog » 08 Dets 2012, 01:57

Nad ei trahvi,nad teevad kokkuleppetrahve ! :D

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 10 Dets 2012, 14:28

Priidik333 kirjutas:.... Ja tõesti nad selle ka saavad kui mind veel tülitavad, mõelge veidi.....mida tehakse lastehaiglas ja eriti veel vastsündinute maja juures....inimene-sed kes sinna lähevad ei mõtle nagu eriti hästi ja vahest ununeb ka see parkimise pilet ja siis saad mingilt eraparklakorralagedusfirmalt 35 eur trahvi heauskselt et oled lubatud kohta parkinud.
...
Ma nüüd hästi ei saa aru, et mis mõttes ei mõtle eriti hästi? Kui on eramaa ja omanik tahab selle eest raha saada, siis sina arvad, et on õigustatud selline teguviis. Kas sulle meeldiks kui ma näiteks sinu koduhoovi pargin (eeldusel et elad majas) või näiteks suvila territooriumile? Arvatavasti ei meeldiks eks? Seega on 2 varianti, kas keelad seal parkimise või korjad hüvitiseks raha. Milles see omanik süüdi on, et tema krunt on heas kohas käidavuse mõttes ja sinna ronitakse parkima. Eks see pigem paljude kesklinnas elanike mure ja seetõttu neid alasid tehaksegi, et parkimiskunne, kes maksta ei taha, eemal hoida.
Või näiteks, kuna sa parasjagu tööl oled ja autoga ei sõida, siis äkki võiksin ka kasutada? Sul ei ole ju seda selle hetkel vaja ja on vaba, seega võin tulla ja võtta? Huvitav kaua veel Eestis selline kõik tasuta mentaliteet kestab?
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

h6bekuul
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 04 Okt 2006, 14:24
Auto: [
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas h6bekuul » 10 Dets 2012, 15:15

etz kirjutas:Ärge rumala küsimuse peale näkku lööge, aga kas eraetttevõtetel on üldse õigus inimesi trahvida?
Trahvi ta võib välja kirjutada, aga ta ei saa seda ilma kohtuta su kontolt maha rebida, nagu seda saavad mupo, ühisteenused ja muud tüübid.

Ka mina sellele tuginedes, Lastehaigla juures saanud parkimistrahvi saatsin pikalt (City Park)
Küll tüübid ähvardasid. Sisi ähvardasod teist korda. Siis kolmandat korda ja ütlesid, et lisanduvad veel inkasso kulud. Siis helistas mingi tibi. Küsis, et kas ma üldse kavatsen trahvi ära maksta - ütlesin EI. Tibi tegi kuskile linnukese ja nüüd mitu aastat rahu olnud :)

Samas mul 1 seadusekuulekas tuttav maksis kohe ära, kui oli trahvi saanud. Ta oli nimelt eksinud seieritega tiba. Ta on üldse selline tüüp, et korralik jne. Mina aga seline koer tüüp.

Kohe näha, Kelle arvelt need eraparklad rikastuvad?
Viimati muutis h6bekuul, 10 Dets 2012, 15:18, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
Kerx
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:23
Auto: Mk4 VR6 4motion Airride
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Kerx » 10 Dets 2012, 16:12

Europarkilt olen isegi 32 euri trahvi saanud paar suve tagasi. Tollal ei olnud asjaga väga kursis ja maksin kohe ära. Kursavend aga jageles mingiaeg europarkiga- Sõber oli temalt autot laenanud ja trahvi saanud. Kursavennale muidugi ei maininud ja lõpus oli olukord , kus keegi ei olnud nõus trahvi maksma... Igatahes asi lõppes sellega, et Europark ei suutnud tõestada, kes tegelikult autoroolis oli ja kuna mõlemad väitsid, et nemad ei ole autoga sellisel ajal eurparki parklas olnud siis jäigi see 35 vms euri tasumata. Europark aga ei saanudki midagi peale ähvarduste ettevõtta.
http://www.treilamehed.ee - Treilamehed OÜ - 50 17 677 / 24h Kvaliteetne ja kiire puksiirteenus nii Eestis kui ka välismaal.

fatedog
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 01 Aug 2011, 02:00
Auto: Škoda Octavia VRS
Asukoht: Maakeral
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas fatedog » 10 Dets 2012, 16:15

Enam ei ole vahet uue seaduse järgi kes sõitis,trahvi saab omanik või vastutav kasutaja,kes on kantud passi !

Kasutaja avatar
Kerx
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:23
Auto: Mk4 VR6 4motion Airride
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Kerx » 10 Dets 2012, 16:39

fatedog kirjutas:Enam ei ole vahet uue seaduse järgi kes sõitis,trahvi saab omanik või vastutav kasutaja,kes on kantud passi !
Okei, siis vormistavad trahvi omanikule, aga sellegipoolest ei saa nad ju midagi teha .
See ei tähenda nüüd muidugi seda, et kõik parkimistrahvid tuleks maksmata jätta !!
http://www.treilamehed.ee - Treilamehed OÜ - 50 17 677 / 24h Kvaliteetne ja kiire puksiirteenus nii Eestis kui ka välismaal.

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas raiku » 10 Dets 2012, 16:50

Kerx kirjutas:
fatedog kirjutas:Enam ei ole vahet uue seaduse järgi kes sõitis,trahvi saab omanik või vastutav kasutaja,kes on kantud passi !
Okei, siis vormistavad trahvi omanikule, aga sellegipoolest ei saa nad ju midagi teha .
See ei tähenda nüüd muidugi seda, et kõik parkimistrahvid tuleks maksmata jätta !!
tehakse pilt autost, nii et selles osas on tõestus olemas, et see auto, parkis sel ajal, selles kohas. kes sellega sõitsi vms ei koti kedagi. ja kui kõik hakkavad julmalt üle laskma küll siis tehakse uus seadus mille kohaselt hakkatakse saama teie andmeid käte jne jne
viljandi mölamies

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3321
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 128 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas HawkHill » 10 Dets 2012, 17:43

raiku kirjutas:
Kerx kirjutas:
fatedog kirjutas:Enam ei ole vahet uue seaduse järgi kes sõitis,trahvi saab omanik või vastutav kasutaja,kes on kantud passi !
Okei, siis vormistavad trahvi omanikule, aga sellegipoolest ei saa nad ju midagi teha .
See ei tähenda nüüd muidugi seda, et kõik parkimistrahvid tuleks maksmata jätta !!
tehakse pilt autost, nii et selles osas on tõestus olemas, et see auto, parkis sel ajal, selles kohas. kes sellega sõitsi vms ei koti kedagi. ja kui kõik hakkavad julmalt üle laskma küll siis tehakse uus seadus mille kohaselt hakkatakse saama teie andmeid käte jne jne
Tehakse lausa hulgi pilte. Võin seda kinnitada, kuna nägin oma autost tehtud pilte ja nõudsin neilt kohaletulekut, et näidata kus on minu puhul selline parkimiskoht, mida ka eelpool postituses mainisin.

fatedog
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 01 Aug 2011, 02:00
Auto: Škoda Octavia VRS
Asukoht: Maakeral
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas fatedog » 10 Dets 2012, 17:52

raiku kirjutas:
Kerx kirjutas:
fatedog kirjutas:Enam ei ole vahet uue seaduse järgi kes sõitis,trahvi saab omanik või vastutav kasutaja,kes on kantud passi !
Okei, siis vormistavad trahvi omanikule, aga sellegipoolest ei saa nad ju midagi teha .
See ei tähenda nüüd muidugi seda, et kõik parkimistrahvid tuleks maksmata jätta !!
tehakse pilt autost, nii et selles osas on tõestus olemas, et see auto, parkis sel ajal, selles kohas. kes sellega sõitsi vms ei koti kedagi. ja kui kõik hakkavad julmalt üle laskma küll siis tehakse uus seadus mille kohaselt hakkatakse saama teie andmeid käte jne jne
Kui tuleb uus seadus,et erafirmad saavad riiklikest andmebaasidest andmeid kätte,tähendab see seda,et igaüks saab...ei usu mina,et selline asi isegi kellelgi mõttesse tuleb !

Priidik333
Tunnustatud
Postitusi: 627
Liitunud: 30 Aug 2009, 15:09
Telefon: 53644681
Auto: VW Touareg 2005 2,5TDI, Partner Tepee 2013, VW Passat B4 VR6 man.Opel Frontera 2,5 TD.Nordkapp 17 120 Hp 87a.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Priidik333 » 11 Jaan 2013, 12:28

dellu kirjutas:
Priidik333 kirjutas:.... Ja tõesti nad selle ka saavad kui mind veel tülitavad, mõelge veidi.....mida tehakse lastehaiglas ja eriti veel vastsündinute maja juures....inimene-sed kes sinna lähevad ei mõtle nagu eriti hästi ja vahest ununeb ka see parkimise pilet ja siis saad mingilt eraparklakorralagedusfirmalt 35 eur trahvi heauskselt et oled lubatud kohta parkinud.
...
Ma nüüd hästi ei saa aru, et mis mõttes ei mõtle eriti hästi? Kui on eramaa ja omanik tahab selle eest raha saada, siis sina arvad, et on õigustatud selline teguviis. Kas sulle meeldiks kui ma näiteks sinu koduhoovi pargin (eeldusel et elad majas) või näiteks suvila territooriumile? Arvatavasti ei meeldiks eks? Seega on 2 varianti, kas keelad seal parkimise või korjad hüvitiseks raha. Milles see omanik süüdi on, et tema krunt on heas kohas käidavuse mõttes ja sinna ronitakse parkima. Eks see pigem paljude kesklinnas elanike mure ja seetõttu neid alasid tehaksegi, et parkimiskunne, kes maksta ei taha, eemal hoida.
Või näiteks, kuna sa parasjagu tööl oled ja autoga ei sõida, siis äkki võiksin ka kasutada? Sul ei ole ju seda selle hetkel vaja ja on vaba, seega võin tulla ja võtta? Huvitav kaua veel Eestis selline kõik tasuta mentaliteet kestab?
Sa ikka loe kogu post korralikult läbi ja siis hakka siin mentaliteedist jahuma......Parkisin alati sinna kus oli Citypark märgid kuna teine pool kus olid tavalised märgid lisatahvliga(lubatud imikute ja vastsündinute maja külastajatele) olid alati hõivatud. Ostsin ka pileti iga kord aga kui sinna mitte Citypark alasse parkisin siis isegi ei mõelnud et peaks pileti ostma.......point selles et igalpool olid Citypark märgid ja seal kus trahvi sain olid tavalised parklamärgid koos lisatahvliga, et lubatud imikute ja vastsündinute maja külastajatele. Järgmises KAUA VÕIB saates ka sellest juttu .
www.autoravi.eu Diagnostika enamus autodele,Püsikiirushoidjate paigaldus,Hammasrihmade vahetus. Autode remont ja hooldus(Fuchs ja Mobil 1 õlid) , Karpide vahetus ja plekitööd,3D sillastend 53644681

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas rako » 11 Jaan 2013, 12:56

dellu kirjutas:
Priidik333 kirjutas:.... Ja tõesti nad selle ka saavad kui mind veel tülitavad, mõelge veidi.....mida tehakse lastehaiglas ja eriti veel vastsündinute maja juures....inimene-sed kes sinna lähevad ei mõtle nagu eriti hästi ja vahest ununeb ka see parkimise pilet ja siis saad mingilt eraparklakorralagedusfirmalt 35 eur trahvi heauskselt et oled lubatud kohta parkinud.
...
Ma nüüd hästi ei saa aru, et mis mõttes ei mõtle eriti hästi? Kui on eramaa ja omanik tahab selle eest raha saada, siis sina arvad, et on õigustatud selline teguviis. Kas sulle meeldiks kui ma näiteks sinu koduhoovi pargin (eeldusel et elad majas) või näiteks suvila territooriumile? Arvatavasti ei meeldiks eks? Seega on 2 varianti, kas keelad seal parkimise või korjad hüvitiseks raha. Milles see omanik süüdi on, et tema krunt on heas kohas käidavuse mõttes ja sinna ronitakse parkima. Eks see pigem paljude kesklinnas elanike mure ja seetõttu neid alasid tehaksegi, et parkimiskunne, kes maksta ei taha, eemal hoida.
Või näiteks, kuna sa parasjagu tööl oled ja autoga ei sõida, siis äkki võiksin ka kasutada? Sul ei ole ju seda selle hetkel vaja ja on vaba, seega võin tulla ja võtta? Huvitav kaua veel Eestis selline kõik tasuta mentaliteet kestab?
Sinu jutu järgi nagu just on juhtunud et kõik eraparklad on heades kohtades ja juhtumisi täiesti kogemata on nende omanik citypark europark vms?
Kamoon mees selle jutu point on sul küll tiba mööda.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 11 Jaan 2013, 13:29

rako arva mida tahad. Arvatavasti pole sina sellises kohas elanud või toimetanud, kus tihti ülbelt pargitakse teiste inimeste alale (eramaa jne). Mul on garaaz Eesti Posti kandekeskuse vastas, parimad palad on näiteks kui üks S-klassi Mersu mees minu auto kinni parkis (seisin garaazi ees ja laadisin asju). Kui oma pahameelt avaldasin, siis teatas et oota ära, mul ei lähe kaua. Päris tore suhtumine. Tihtipeale oli vaja ka käruga ligi saada ja päris meeldiv oli seal vahel manööverdada. Tihtipeale pidi uurima sealt, et kelle auto on ja ajage eest ära. Korra olin oma 7cm madala stangega Corradoga ja samamoodi parkis mingi vana ette (seejuures teise garaazi täiesti kinni), selle stangega alla sõita ei kannatanud sealt äärekivilt (mis garaazi ees on kunagi olnud, aga tänaseks enamuses ära vajunud). Ülbe venelane aga teatas, et tema pargib kus tahab ja ei huvita et ka teise garaazi ees on. Samas kõrval on üks eikellegimaa ja seal pargivad ka pidevalt kesklinnas töötajad või midagi sellist. Täna küll õnneks või kahjuks tehti nüüd aed vahele, mille peale üks garaazihuviline põdema hakkas ja tehing katki jäi. Käis vaatamas kui veel polnud aeda.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas rako » 11 Jaan 2013, 13:34

Tiba offtopicut jah :)

PS. Mul on kontor kesklinnas ja elanud ka kaua kesklinnas nii, et ma arvan et ma tean küll millest ma räägin.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 15 Jaan 2013, 20:24

Priidik333 kirjutas:
dellu kirjutas:
Priidik333 kirjutas:.... Ja tõesti nad selle ka saavad kui mind veel tülitavad, mõelge veidi.....mida tehakse lastehaiglas ja eriti veel vastsündinute maja juures....inimene-sed kes sinna lähevad ei mõtle nagu eriti hästi ja vahest ununeb ka see parkimise pilet ja siis saad mingilt eraparklakorralagedusfirmalt 35 eur trahvi heauskselt et oled lubatud kohta parkinud.
...
Ma nüüd hästi ei saa aru, et mis mõttes ei mõtle eriti hästi? Kui on eramaa ja omanik tahab selle eest raha saada, siis sina arvad, et on õigustatud selline teguviis. Kas sulle meeldiks kui ma näiteks sinu koduhoovi pargin (eeldusel et elad majas) või näiteks suvila territooriumile? Arvatavasti ei meeldiks eks? Seega on 2 varianti, kas keelad seal parkimise või korjad hüvitiseks raha. Milles see omanik süüdi on, et tema krunt on heas kohas käidavuse mõttes ja sinna ronitakse parkima. Eks see pigem paljude kesklinnas elanike mure ja seetõttu neid alasid tehaksegi, et parkimiskunne, kes maksta ei taha, eemal hoida.
Või näiteks, kuna sa parasjagu tööl oled ja autoga ei sõida, siis äkki võiksin ka kasutada? Sul ei ole ju seda selle hetkel vaja ja on vaba, seega võin tulla ja võtta? Huvitav kaua veel Eestis selline kõik tasuta mentaliteet kestab?
Sa ikka loe kogu post korralikult läbi ja siis hakka siin mentaliteedist jahuma......Parkisin alati sinna kus oli Citypark märgid kuna teine pool kus olid tavalised märgid lisatahvliga(lubatud imikute ja vastsündinute maja külastajatele) olid alati hõivatud. Ostsin ka pileti iga kord aga kui sinna mitte Citypark alasse parkisin siis isegi ei mõelnud et peaks pileti ostma.......point selles et igalpool olid Citypark märgid ja seal kus trahvi sain olid tavalised parklamärgid koos lisatahvliga, et lubatud imikute ja vastsündinute maja külastajatele. Järgmises KAUA VÕIB saates ka sellest juttu .
Kaupo? Seal oli jutt hoopis, et pime oli ja märke ei näinud. No vabandage väga, kas nii võib kiirust ka ületada, et pimedas ei näe märke :D? Nii lolli vabandust pole ammu kuulnud.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Priidik333
Tunnustatud
Postitusi: 627
Liitunud: 30 Aug 2009, 15:09
Telefon: 53644681
Auto: VW Touareg 2005 2,5TDI, Partner Tepee 2013, VW Passat B4 VR6 man.Opel Frontera 2,5 TD.Nordkapp 17 120 Hp 87a.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Priidik333 » 16 Jaan 2013, 00:20

Kaua Võib saade polnud minuga kuidagi seotud. Ma isegi ei näinud seda saadet vaid nägin eelmise saate lõpus, et sellel teemal tuleb juttu.Kallis kaasklubiline Dellu....kui sa ikka pole aru saanud millest ma siin rääkisin siis ma võin Sul käest kinni võtta ja viia Sind sinna kohta kus tehakse alusetuid trahve ja seletada ja puust punaseks teha miks ma arvan et mulle alusetu trahv tehti.Kõik teised siin saavad aru minu jutust...aga Sina kahjuks mitte ja räägid hoopis mingist garaazi kinni parkimisest mis on minuarust täiesti OT selles teemas.
Helista mulle ja lepime aja kokku millal ma saan Sulle selle loo kohapeal ära rääkida ja näidata et mul oli õigus.

lugupidamisega arusaamatu vastu
Priit
53644681
www.autoravi.eu Diagnostika enamus autodele,Püsikiirushoidjate paigaldus,Hammasrihmade vahetus. Autode remont ja hooldus(Fuchs ja Mobil 1 õlid) , Karpide vahetus ja plekitööd,3D sillastend 53644681

Kasutaja avatar
Max
Veteran
Postitusi: 1188
Liitunud: 22 Juun 2005, 22:04
Telefon: 58022214
Auto: VeeDub
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Max » 16 Jaan 2013, 00:40

Tere rahvas,

Meenutame nüüd esimest postitust ja vaatame mida õige küsiti.
See jutt läheb siin vaikselt pläustiks ära.
Tõmmake vähe tagasi ja alustage otsast peale.

Terv.
Max
Alan kirjutas:Tervist!

Ma juba igasugu jutte kuulnud, ehk oskab keegi siin teemal minujaoks midagi konkreetset öelda.

Nimelt tehti täna City parki eraparklas mulle trahv - kella keeramise pärast (siin kohal veel küsimus, et kui ma selle edasi kaeban, kas nad suudavad tõestada, et ma kella keerasin? Tasuta parkimise aeg oli 1h). Tean varasemast ajast (ka uudistest läbi jooksnud jne), et neil erafirmadel ei ole ligipääsu isiku andmetele jne - et pmts ei saa nad mulle midagi teha (peale ähvardamise) kui ma trahvi ära ei maksa (suurus 35€)?

Oskab keegi kommenteerida, kuidas selle asjaga siis lõppudelõpuks ikkagi on?


E: Teemakohane: http://www.das.ee/kas-parkimistrahvist-voib-paaseda/" onclick="window.open(this.href);return false;

ReijoK
Klubiline
Postitusi: 556
Liitunud: 23 Veebr 2009, 01:03
Telefon: 53707175
Skype: r.kuusemae
Auto: Sharan ´06
Asukoht: Tallinn, Stroomi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas ReijoK » 16 Jaan 2013, 06:41

2.5a tagasi parkisin Ravi tn (keskhaigla) haigla juures nõnda, et A-piilarist ettepoole oli auto esimesest minutist tasulisel alal ja ülejäänud masin kellaga 1h tasuta (vb oli 2 ka, vht ple). Kella panin ilusti peale, kuid kuna laps oli tõmmanud endale keeva vee peale, siis kiirustasin traumasse ja tõesti ei vaadanud kuidas ma parkisin. Igatahes tagasi tulles oli kviitung klaasi vahel. Esitasin kaebuse, tuginedes inimlikusele, kuid jah, seda polnud mõtet loota ja nii ma asja jätsin. Umb pool aastat hiljem tuli mulle inkassokiri võlgnevuse kohta AGA kaebuses ei tunnistanud ma end süüdi, ei kirjutanud isikuliselt, et mina parkisin ega ka auto polnud üldsegi minu oma :D Mina sain inkassonõude, kuna olin esitanud kaebuse....Ka sellele vastasin, et ei ole nõus maksma ebatäpsetel asjaoludel ja palusin et firmad omavahel asja selgeks teeksid. Peale minu vastust pole ühtegi teatist tulnud....

Ja kui väga tahta ning nad ka vaidlevad, siis lihtne küsimus: Kas nad nägid et sa vahepeal ära EI käinud? Kuna mitte ükski seadus ei keela su parklast välja sõites koheselt tagasi sisse keerata ja uuesti alustada tasuta parkimist. Kella keeramine kui selline, on tõesti keelatud....
Viimati muutis ReijoK, 16 Jaan 2013, 06:47, muudetud 1 kord kokku.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 16 Jaan 2013, 21:09

Priidik333 kirjutas:Kaua Võib saade polnud minuga kuidagi seotud. Ma isegi ei näinud seda saadet vaid nägin eelmise saate lõpus, et sellel teemal tuleb juttu.
No praegu oli see lause sul ilusti oma tektsiga ühes jadas, seega normaalne inimene eeldab, et sama teema. Kui on mingi muu teema kohta, siis kirjutatakse ikka taandreaga. See seal oli ju üldse Mustamäe kohta ka.
Aga miks me peaks kuskil trehvama huvitav :), sul ju tõestusmaterjal olemas, eks viska oma pildid siis siia üles, kus kõik täpselt näha. Maksma oleks sa seal ju igal juhul pidanud, sest kõik mis pole eramaa on ju seal linna tasulise parkimise ala. Pärast kokku saades saad veel ühe trahvi vaja, seda nüüd veel vaja.
Lihtsalt ära hakkab tüütama foorumites see pidev hala, et parkisin ja sain trahvi, ei taha maksta nüüd. Kui teenuseid tarbid siis maksa ka, vahet seal on kelle maa see on ja kes raha korjab. Eks lihtsalt võtab aega sellest nõukogude mentalideedist lahtisaamine. Eelmine kevad sai Amsterdamis käidud ja pakun, et parkimine oli mingi 10 euri tund. Kuna auto oli eelmise omaniku nimel ja kolmanda riigi registris oleks võinud ju ka rahulikult lasta trahvi ära teha, aga no sorry ei teki sellist mõtet isegi.
Garaazi kinniparkimise näide oli lihtsalt teemajätkamiseks, milline suhtumine Eestis teistesse on. Mäletan näiteks Stockmanni parkimiskorraldust, kus 90% autojuhtidest ei osanud om autot otse parkida, jäi nagu jumal juhatas. Nüüd läks Stockmann lihtsama vastupanu teed ja tõmbas jooned parkijate järgi.

Aga päris teemasse, kas parklas kaamerad ka on? Kui jah, siis pole nagu väga midagi vaielda.
Viimati muutis dellu, 16 Jaan 2013, 21:10, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vasta

Mine “Seadusega pahuksis”