Tagaotsitav golf 3

Teadaanded varastatud autodest ja muust ebaseaduslikust tegevusest.

Moderaator: etnies858

president10
Huviline
Postitusi: 354
Liitunud: 08 Aug 2008, 20:07
Telefon: 54619897
Auto: vw bora 2.3
Asukoht: loksa-kadrina-tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas president10 » 10 Mär 2013, 23:09

Olen ka kuulnud seda 5 tööpäeva jooksul tuleb enda nimele teha,vastasel juhul kui politsei kinni peab saad väikse laksu.
Aga ostumüügi lepinguga autosi võib omakorda edasi müüa ,olen ise käinud 5 ostumüügilepinguga autot enda nimele tegemas.. ark vaatab kõik läbi ja saad enda nimele,midagi ei õelda.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas dellu » 11 Mär 2013, 09:43

MA ÜTLEN VEELKORD, ARK ON INFORMATIIVNE REGISTER JA SELLEGA EI TÕESTATA MINGIT VARALIST KUULUVUST. Ma juba enne kirjutasin siin ju (või teises teemas) kohtucasest, kus auto oli liisingu nimel, aga vara oli teise isiku käes. Kohtus võitis see teine isik, sest nende paberid olid enne tehtud! Maksab leping ja AINULT leping. Sa ise ju ka tunnistad, et leping ei muutu kehtetuks, aga samas väidad, et kui 5 päevaga ära ei regata siis nagu oleks tehing õigustühine. Aga kas sa siis oled sinult ostjale raha ka tagastanud, kui hakkad autot tagasi nõudma? Ehk siis kui üks osapooltest keerab lepingu tagasi (sina võtad auto ära) siis peab ka teine pool oma hüved tagasi saama (ehk sina raha tagastama). Endiselt ei ole sa seda seadust välja toonud, mis hohustab 5 päevaga auto ringi kirjutama ja kui nii ei tee, siis polegi auto sinu oma. Aga kui ma auto Saksast toon, rahulikult tulles ja vähe puhates ma ei jõua ju 5 päevaga äkki tagasigi. Ühesõnaga jah, seda 5 päeva juttu olen ma ka kuulnud, see võib heal juhul kuskil määruses olla, et võiks selle ajaga tehtud olla, aga praktikas pole ma küll kuulnud, et seda kuskil ja kunagi rakendatud oleks. Halvimal juhul jah siis "ostja" on rikkunud seda korda, aga see ei välista küll kuidagi mitme ostu-müügi lepinguga ARK-s tehingute vormistamist. tulejumal ära saa valesti aru, mul on endal ka selliseid autosid nimel olnud ja ma ei poolda seda käitumist samuti, aga sul ei ole ühtegi juriidilist alust midagi tagasi korjata. Ei ole nii, et kui 5 päevaga ringi pole kirjutatud on auto sinu. Leping on igavene ja sellest varast oled igavesti ilma. Või kui võtame teistpidi, et vastavalt VÕSile on ostjal õigus kaupa 7 päeva tagastada, siis ju kaks seadust juba läheb vastuollu. Kui ma äkki 6ndal päeval leian mingi peidetud vea ja tahan sulle auto tagasi tuua peame hakkama jälle ringi kirjutama.

JA VEELKORD, MA OOTAN ENDISELT SEDA SEADUSE NIME JA PARAGRAFI, mis käsib ümber regada 5 päeva jooksul.
Viimati muutis dellu, 11 Mär 2013, 09:45, muudetud 2 korda kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

martinto
Huviline
Postitusi: 273
Liitunud: 16 Mär 2009, 21:04
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas martinto » 11 Mär 2013, 10:22

to dellu:
§ 7. Sõiduki registriandmete muutmine

(1) Sõiduki registriandmete muutmist tuleb taotleda viie tööpäeva jooksul alates andmete muutumisest.

Loe lisaks
Life is a peace of s..t when you look (ätt) it

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas dellu » 11 Mär 2013, 11:10

Ehk siis täpselt nagu ma arvasin, et on tegu määrusega, mis on tegelikult tehtud hoopis ARK töötaja elu hõlbustamiseks, kus on ära sätestatud korrad mingi toimingu tegemiseks. Ehk mis paberid pead esitama autot esmaregades, sõiduki omandiõigust üle andes jne. Mingeid sanktsioone/karistusi selle määruse mittetäitmisega ju ei järgne ega saagi järgneda. Seega ei ole ka mingit alust väita, et kui ma 5 päevaga autot ära ei rega, siis läheb omand tagasi müüjale, aga raha tema ostjale ei pea tagastama. Ehk lihtsalt loll jutt kuubis, iga mõistusega inimene saab ju aru, et päris nii need asjad ei käi. Leping on igavene ja kõik. ARKi töötaja võib ju viriseda, et miks te ei registreerinud 5 päeva jooksul, aga see on ka kõik mis ta teha saab. Inimene ütleb, et oli haige ja edasi? Näiteks lähen talvel mingit raibet ostma, pean seda kuskil lumehangest välja kaevama, kuna omanik pole viitsinud vaeva näha. Jalad pärast märjad, saan külma ja olen õhtul juba haige. Peale seda olen 5 päeva kodus palavikuga voodis ja siis ootan kuni 6ndal päeval tulen müüja nägu naerul ja teatab "hahaa, sa ei jõudnud ära regada ja anna nüüd auto siia tagasi?". Mõelge inimesed peaga, mitte mingi muu kohaga. Isegi kui saakski selle 5 päeva ületamise eest karistada, võidaks ainult riik väärteo raha, aga müüja asja ikka endale ei saaks. Nagu ma tulejumal sulle juba mitu nädalat tagasi soovitasin, siis mine võta ära, aga anna teada millal su kohtuistung on, ma tahan seda vaatama tulla.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

tulejumal25
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 03 Juul 2012, 18:29
Telefon: 56788558
Auto: Golf III 92a 55kw,vento 66kw 1.8 93a
Asukoht: paide
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas tulejumal25 » 11 Mär 2013, 12:02

Uurisin seda asja ka politsei käest !
Põhimõteliselt isegi kui sa haigeks jääd oled sina syydi... sul õigus ka ostust keelduda... kui si** seest auto lähed välja kaevama siis oled ikka puhta sõge peast.. mina keeraks seljaks jalutaks minema... las keegi teine loll ostab su pasa sees vedelva auto ära!..

sain teada kui mina saan kätte selle lepingu kellega mina auto müüsin või vahetasin puruks tõmban siis on kõigil perses ja auto kuulub mulle..! ja kolmas ostja ei saa midagi teha kuna see leping oli kehtetu mis sõlmis kellele mina müüsin ehk tegu võõravara müümisega..!!
Antud olukorras mis mul oli auto vahetasin 2012..nov... auto müüdi 7 päeva pärast edasi.. ilma ümber vormistamisega kolmadale... auto oli 4 kuud veel arvel miks siis kolmas isik ei kirjutanud ümber! ja nüüd alles kirjutab kas mulle kuulub auto! kuna passis olen mina omanik, siis on ehk tegu võõravara müümisega..! NB!!!
DEllu.. see on umbes siis et ma tulen võtan su auto kasutan seda 5 päeva ning tuled järgi ja ma ütlen sulle kle ma müüsin su auto maha.. Kas sa siis lööd käega ve! VAevalt sa annaks mu ärandamise ja võõra vara omamises ja edasi müümisega kohtusse!

raler
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 24 Sept 2009, 12:58
Auto: Vw passat b32 2.2 -87.a.
Asukoht: Viljandimaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas raler » 11 Mär 2013, 12:15

NB!!!
DEllu.. see on umbes siis et ma tulen võtan su auto kasutan seda 5 päeva ning tuled järgi ja ma ütlen sulle kle ma müüsin su auto maha.. Kas sa siis lööd käega ve! VAevalt sa annaks mu ärandamise ja võõra vara omamises ja edasi müümisega kohtusse!
Kasutamisega külla jah aga Sa müüsid oma auto maha(vahetasid ära), mitte ei rentinud või andnud kasutada. Oma õigused sellel autole andsid sa ära ostu-müügi lepinguga. Ja ongi kogu lugu. Mida uus omanik sellega teeb/tegi, see ei puuduta enam sind. Sina ei ole enam omanik.
tulejumal25 kirjutas: Antud olukorras mis mul oli auto vahetasin 2012..nov... auto müüdi 7 päeva pärast edasi.. ilma ümber vormistamisega kolmadale... auto oli 4 kuud veel arvel miks siis kolmas isik ei kirjutanud ümber! ja nüüd alles kirjutab kas mulle kuulub auto! kuna passis olen mina omanik, siis on ehk tegu võõravara müümisega..!
Passis on sinu nimi, aga pea meeles et see on ainult üks paber. Passile lisaks on ka ostu-müügi leping mis tõendab, et sina enam ei ole omanik. Sa OLID omanik. Ei saa enam põhineda ainult passile. Niiet ei ole see võõra vara müümine.


Ja lepingute puruks rebimisega küll midagi targemaks ei saa. See oleks küll röövimine päise päeva ajal. Niipalju kui mina aru saan, siis autol on juba järgmine uus omanik, niiet milles probleem enam on ? Sinul on ju Ostu-müügi leping alles või mis?
Viimati muutis raler, 11 Mär 2013, 12:23, muudetud 2 korda kokku.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas dellu » 11 Mär 2013, 14:01

Kindel et sina omanik? Ma ei viitsi otsida, aga minu arust sa kuskil teemas alles kirjutasid, et auto on su naise ema nimel. Seega ei ole ju sinu nimel.
Mul tundub, et sa ikka tõesti ei taha millestki aru saada ja näita seda politseinikku, kes sulle seda lolli juttu ajab. Mitte mingil juhul ei saa sina seda autot ära võtta (lumest välja kaevamine oli näide). Sina oled muidugi ärimees, kes sellist rämpsu ei osa (ma käisin näiteks eelmine talv ühte doonor corradot toomas ja oli vaja vanast küünist kätte saada ja ka lumega võidelda aga asi oli seda väärt vast), aga millegipärast rabeled siin mingi golf 3 pärast lolliks ja otsid võimalust see seaduslikult tagasi varastada, kuigi seda võimalust pole.
Ma ka endiselt ei saa aru, mida sa rabeled. Nagu ma olen korduvalt kirjutanud, vii oma lepingu koopia ARK-sse ja nad teevad võõrandamise teate. Peale seda ei koti enam sinu tagaosa, mis selle autoga toimub. Muidugi jah, nüüd sa vist enam seda teha ei saa, sest kui ajutiselt arvelt maas, siis samal ajal ei saa võõrandamist teha. Tegelikult ei pea iseg kohale minema, skännid sisse ja paned avalduse võõrandamiseks kaasa ja digiallkirjastad. Lepingu puruks rebimine on muidugi tase omaette. Kas ostja (esimene) käis autot üksi ostmas, ükski naaber ei näinud, ühegi kaamera vaatevälja ei jäänud jne? Kui juba üks tunnistaja olemas on, siis palju õnne sulle. Tee nüüd mõni eelkirjeldatud lüketest palun ära juba, tahaks sellele kohtuistungile tulla kus sind kinnimajja ära pannakse. Saa ükskord aru, sul ei ole sellele autole mingit õigust, sina oled ta lepinguga ära andnud ja sellega on omanidõigus üle läinud. See mis ARKs paistab ei oma tähtsust, samuti selle määruse rikkumine ei too mingeid sanktsioone, kui üle 5 päeva läheb. Loe Liiklusseadus ja see määrus läbi, vaata kas leiad mõne viite paragrahv 76 rikkumisele. Ja isegi siis algataks ainult politsei väärteomenetluse ja saaks riigikassa raha, autot see ikkagi sulle tagasi ei too.
Mina enam ei viitsi vaielda, nagu seinaga rääkimine. Mine too see auto siis ära ja anna edasisest teada. Ma ei usu, et see max 500 eurot on seda jama väärt. Lisaks kallis noorhärra, on tänapäeval ka koopiamasinad, skännerid, fotoaparaadid jne jäädvustusseadmed olemas, miks sa arvad, et edasi müües sinuga vahetaja enne lepingu ära andmist seda ei jäädvustanud oma tarbeks ja hilisema jama vältimiseks?
Viimati muutis dellu, 11 Mär 2013, 14:03, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

aht
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 12 Veebr 2006, 12:52
Auto: VW Transporter TDI, VW Amarok
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas aht » 11 Mär 2013, 14:07

Tulejumal sa oled loll või mängid lolli?
Sinul ei ole enam mingit õigust sellele autole, sellest hetkest, mil ostu-müügilepingule allkirja panid, sellest hetkest on omand üle läinud.

crister
Huviline
Postitusi: 533
Liitunud: 09 Juun 2006, 17:24
Telefon: 58136077
Auto: 3xG2,3xT3,T2,2xCaddy Mk1, B3,B5
Asukoht: Viljandi-Kolga-Jaani
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 0

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas crister » 11 Mär 2013, 17:43

Küsimus: Kui mul on ostu-müügi leping aastast 2010 ja eelmine omanik suri paar kuud peale ostu-müügi lepingu vormistamist, kas minu leping on ikka kehtiv ja mis väidetega saavad nad mind pikalt saata? Tahaks oma nimele kirjutada.
"I think the digifiz is the gadget of gadgets for the mk2." VwVortex.com

raler
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 24 Sept 2009, 12:58
Auto: Vw passat b32 2.2 -87.a.
Asukoht: Viljandimaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas raler » 11 Mär 2013, 17:52

crister kirjutas:Küsimus: Kui mul on ostu-müügi leping aastast 2010 ja eelmine omanik suri paar kuud peale ostu-müügi lepingu vormistamist, kas minu leping on ikka kehtiv ja mis väidetega saavad nad mind pikalt saata? Tahaks oma nimele kirjutada.
Leping on ikka kehtiv. Omandiõigused läksid peale ostu-müügi lepingu allkirjastamist sinule. See ei loe et sa pole oma nimele veel teinud masinat. Kui leping olemas, siis ei tohiks probleemi olla. Aga mine käi ark-is ära, saad täpsemalt teada.

aht
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 12 Veebr 2006, 12:52
Auto: VW Transporter TDI, VW Amarok
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas aht » 11 Mär 2013, 18:48

crister kirjutas:Küsimus: Kui mul on ostu-müügi leping aastast 2010 ja eelmine omanik suri paar kuud peale ostu-müügi lepingu vormistamist, kas minu leping on ikka kehtiv ja mis väidetega saavad nad mind pikalt saata? Tahaks oma nimele kirjutada.
Ilmselt pead pärijalt pärandi koopia ja volituse saama ja sellega arki
Ühesõnaga tegutse ja ära enam järgmised 3 aastat oota.
Viimati muutis aht, 11 Mär 2013, 18:51, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 11 Mär 2013, 20:30

aht kirjutas:
crister kirjutas:Küsimus: Kui mul on ostu-müügi leping aastast 2010 ja eelmine omanik suri paar kuud peale ostu-müügi lepingu vormistamist, kas minu leping on ikka kehtiv ja mis väidetega saavad nad mind pikalt saata? Tahaks oma nimele kirjutada.
Ilmselt pead pärijalt pärandi koopia ja volituse saama ja sellega arki
Ühesõnaga tegutse ja ära enam järgmised 3 aastat oota.
Kindel ikka? Kas mitte ostu-müügileping kaasa ja ametisse? Ega ju Maanteeamet ei tea, et kadunuke puhkama läks, kuna ostu-müügi hetkel (lepingu sõlmimise hetkel) oli müüja veel elu ja tervise juures? :roll:
Viimati muutis TiitRE, 11 Mär 2013, 20:31, muudetud 1 kord kokku.

aht
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 12 Veebr 2006, 12:52
Auto: VW Transporter TDI, VW Amarok
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas aht » 11 Mär 2013, 20:40

TiitRE kirjutas:
aht kirjutas:
crister kirjutas:Küsimus: Kui mul on ostu-müügi leping aastast 2010 ja eelmine omanik suri paar kuud peale ostu-müügi lepingu vormistamist, kas minu leping on ikka kehtiv ja mis väidetega saavad nad mind pikalt saata? Tahaks oma nimele kirjutada.
Ilmselt pead pärijalt pärandi koopia ja volituse saama ja sellega arki
Ühesõnaga tegutse ja ära enam järgmised 3 aastat oota.
Kindel ikka? Kas mitte ostu-müügileping kaasa ja ametisse? Ega ju Maanteeamet ei tea, et kadunuke puhkama läks, kuna ostu-müügi hetkel (lepingu sõlmimise hetkel) oli müüja veel elu ja tervise juures? :roll:
Ma ei usu et nii lihtsalt pääseb, ühe autoga pidin kirjeldatu läbi tegema, kui omanik oli surnud.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Re: Tagaotsitav golf 3

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 11 Mär 2013, 20:43

aht kirjutas:
TiitRE kirjutas:
aht kirjutas: Ilmselt pead pärijalt pärandi koopia ja volituse saama ja sellega arki
Ühesõnaga tegutse ja ära enam järgmised 3 aastat oota.
Kindel ikka? Kas mitte ostu-müügileping kaasa ja ametisse? Ega ju Maanteeamet ei tea, et kadunuke puhkama läks, kuna ostu-müügi hetkel (lepingu sõlmimise hetkel) oli müüja veel elu ja tervise juures? :roll:
Ma ei usu et nii lihtsalt pääseb, ühe autoga pidin kirjeldatu läbi tegema, kui omanik oli surnud.
Kas sul oli ka eelnevalt ostu-müügi leping sõlmitud või hakkasid asju ajama olukorras kus autoomanik juba rahus puhkas?

Suletud

Mine “Seadusega pahuksis”