Passat 2,0 tdi 100kw tahmafiltri lisaaine täitmine

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

tlauri
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 03 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 24 korda

Re: Passat 2,0 tdi 100kw tahmafiltri lisaaine täitmine

Lugemata postitus Postitas tlauri » 30 Mär 2014, 18:13

Oled kindel, et mees? :D 1 lammas ees ja rodu järgi...
51905398 - diagnostikaseadmed ja töövahendid- VAS/VAG, AUTEL, AUTOCOM, LAUNCH jne- viewtopic.php?f=159&t=77012

timmi75
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Veebr 2006, 15:23
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passat 2,0 tdi 100kw tahmafiltri lisaaine täitmine

Lugemata postitus Postitas timmi75 » 30 Mär 2014, 18:27

Teema alguses on ju kirjas, et teenindus küsis 350.-eur paagi täitmise eest. See ei ole koonerdamine aga maksta aine ühe liitri eest pea 100.-eur- on ikka kallis. andrek5 andis mulle kontakti kus tal see lisaaine paak 60.-euriga täideti. Sealt firmast vastati mulle, et nemad ei ole sellist tööd teinud ja sellega ei tegele...? "Ju siis keegi firmas haltuura korras tegi." Millega seal täideti - ei tea. Kui mu autol tekkis tühja lisaaine paagi teade siis oli paagis umbes 1/4 ainet veel sees. Tumepruun vedelik. Kui nüüd vaid teaks kust seda õiget ainet osta?

tlauri
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 03 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 24 korda

Re: Passat 2,0 tdi 100kw tahmafiltri lisaaine täitmine

Lugemata postitus Postitas tlauri » 30 Mär 2014, 19:41

Selle vedeliku müük on seotud täitmise teenusega ja seetõttu kindlasti ka vastav hinnakujundus. Vedeliku täitmine on seotud ka teatud protsessidega. Uurida võib järelturu jaoks tehtavaid pakendajaid; http://www.jlmlubricants.com/en/product ... t-fluid-1l" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.jlm-baltics.com/ee/tooted/petrol/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kontrollida on vaja, kas selles JLM PAT tooteseerias on ka sobiv VW-le mõeldud vedelik. Vähemalt kirjelduste järgi lubavad nad kaasa refill kit-i koos juhenditega.
51905398 - diagnostikaseadmed ja töövahendid- VAS/VAG, AUTEL, AUTOCOM, LAUNCH jne- viewtopic.php?f=159&t=77012

andrek5
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 14 Apr 2013, 21:20
Telefon: 5148356
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passat 2,0 tdi 100kw tahmafiltri lisaaine täitmine

Lugemata postitus Postitas andrek5 » 30 Mär 2014, 21:03

Tere,

Mina lasin selles firmas paagi ära täita, tol korral oldi asjaga vägagi kursis ning öeldi et nemad hangivad sama vedelikku, mida kasutab esinduski. Kuna tegemist Tartus ühe suhteliselt tuntud diislite remondi kohaga, siis ma ei kahelnudki asja adekvaatuses. Asi tehtud ning probleeme ei ole. Miks nad aga teile sellist juttu ajasid, ma ei oska öelda.

Tegelikult sarnaseid vedelikke müügil teisigi, sisuliselt peaks tegemist olema kütuselisandiga, mida ka niisama paaki pannakse. Sellisel viisil lihtsalt auto manustab seda ise. Kuigi jah, vedelik peab olema ikka üsna kange, kuna 4,5 liitrit peab jaguma umbes 6000l kütuse jaoks. Ilmselt selle paagi täitmise meetod on seotud selle vedeliku säilivusega. Seal paagis peab ta olema ju seni, kuni jälle see 100tkm täis on. Olenevalt kasutajast võib ju see aeg venida väga pikaks.

EDIT:
timmi75 kirjutas:Ei ma nuta ja hala midagi...:) Tõmme läks ainult paremaks. Selle toru mis aine kütuse tagasivooluga segab saab sulgeda kaa. Siis läheb aine ainult tahmafiltrisse.

Selle toru sulgemine ei anna mingisugust effekti, ainult selle lisaaine pump võib niimoodi saba anda, kuna pole ju kusagile pumbata. Otse filtrisse see süsteem ei pumpa midagi, see kraam segatakse otse kütuse sisse. Küsin ka, et millest see tõmme paremaks läks?

Panen siia uuesti õpetliku lingi selle süsteemi kohta, siin kirjeldatud täpselt mida, kuhu, kuna ja millejaoks pumbatakse ning samuti mida kontrollivad erinevad andurid. See on õpetus kübemefiltriga väljaheite süsteemist koos Diesel Additive´iga. Seda süsteemi prooviti esimesena 2005 aasta BGW koodiga mootoritel, minu teada siis ainult Passati kere peal, kuid selles ei ole ma kindel. Kui kellegil sellise süsteemiga varustatud auto on, siis on selle õpetuse läbilugemine lausa kohustuslik, kuna vale aine selles paagis võib väga palju kurja teha.
http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_330.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Andre
Viimati muutis andrek5, 31 Mär 2014, 09:07, muudetud 1 kord kokku.

Tr4ktor
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 27 Juul 2013, 23:18
Telefon: 55935721
Skype: tr4k7or
Auto: Passatttttttttttttttttttttt
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passat 2,0 tdi 100kw tahmafiltri lisaaine täitmine

Lugemata postitus Postitas Tr4ktor » 10 Mär 2015, 14:46

andrek5 kirjutas:Tere!

Arvestades seda, et esinduses oleks läinud kuskil 350, siis ma sain tehtud 60ga.
Tahmafiltriga mul hetkel probleeme ei olnud, kuid kui peaks tekkima, siis kindlasti proovin selle operatsiooni ära teha. Nii vanal autol on mõtetu seda filtrit välja vahetada kui filter maksab auto hinna. Oleks sellest, siis midagi kasugi...

Nagu seal lingil olevatest skeemidest nähtub, siis seda ainet lisab auto kütuse sisse tagasivoolust, mis siis pikemas plaanis peaks aitama mootoril paremini töödata ja tahmafiltrit tühjaks põletada. Kuid jah, kui see lisaaine süsteem häiret annab, siis ei toimu filtris täielikku puhastust, kuigi tegelikult võiks.
Mõte oli korra täita see paak tavalise diisliga, et siis las segab diislit diisliga, vähemalt ei anna häiret :D Kuid ei julgenud seekord katsetama hakata, eks näis kui uuesti täitmist kunagi tahab ja DPF veel autol alles on siis proovin ära, võibolla on selle aja peale teadjamaid inimesi ka rohkem sellel alal.

Terv,
Andre
Kas kontakt on veel jagada? Sama lugu vedelikuga...

marx001
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 16 Jaan 2006, 10:38
Telefon: 56791733
Asukoht: Tallinn või Läänemaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Passat 2,0 tdi 100kw tahmafiltri lisaaine täitmine

Lugemata postitus Postitas marx001 » 14 Jaan 2018, 12:51

Tere
Kaevan vana teema välja. 2006a Passatil sama jama, kas keegi Tallinnas selle probleemi lahendamisel saab abiks olla?
Tel: 56791733

Vasta

Mine “Diislid”