Chiptuning Passatile

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Raunz23
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Nov 2013, 00:06
Auto: Passat 1.9 TDI 96kW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas Raunz23 » 18 Nov 2013, 22:04

Olen mõelnud chiptuningut lasta teha http://www.chip.ee/chiptuning/ sellel tegijal.

Ootaks kommentaare, kas on asjal üldse mõtet. Kindlasti on selliseid teemasid juba siin olnud aga ma tahaks värskemat infot. Eelkõige ootan arvamusi neilt, kes on reaalselt asjaga kokku puutunud, nt lasknud chippida Passatit.

Autoks on VW Passat 1.9 TDI 96kW 2004.a. Ise ei ole varem lasknud ühtegi autot chippida seega ei oska seisukohta võtta. Riskid/ohud?

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 32 korda

Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas Petzo » 18 Nov 2013, 22:14

Otsingusõna "jyrisoo" peaks erinevates foorumites päris palju vastuseid andma..
Foorumis meil ka sama asi olemas. http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?f=59&t=79492
Aga reeglina on inimesed vägagi rahule jäänud. Muidugi on ka inimesi kel asi pole tööle hakanud või asi isegi hullemaks läinud.
/täitsa selle aasta teema. http://www.foorum.vwklubi.ee/viewtopic. ... fd#p690638
// http://www.streetrace.org/foorum/viewto ... 40#p949840
Viimati muutis Petzo, 18 Nov 2013, 22:33, muudetud 2 korda kokku.
Rait.

drifter
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Juun 2013, 23:16
Auto: tdi
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas drifter » 19 Nov 2013, 00:19

Mina julgen soovitada jyrisood, sa ei tunne oma autot emam äragi:) Sõbrad ka kõik rahule jäänud. Foorumis ka kõik kiidavad peale ühe aga seal tundub olevat juba asi isiklik

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5173
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 231 korda
Tänatud: 273 korda

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas tito » 19 Nov 2013, 08:52

drifter kirjutas:Mina julgen soovitada jyrisood, sa ei tunne oma autot emam äragi:) Sõbrad ka kõik rahule jäänud. Foorumis ka kõik kiidavad peale ühe aga seal tundub olevat juba asi isiklik
No ma ka ei kiida a ma pole ennem seda viitsind öelda! Garantii kui midagi lendab, sellisel jüriöö tuuningul puudub ja naised saunas on rääkind ,et on lennanud :)
Teine teema on see ilus jutt ja tagumikudüno, reaalselt enne ja pärast numbreid tahaks näha.
Kuniks need kaks asja paigas pole ,on selline tegevus samasugune posimine nagu " Appi tõttab selgeltnägija", üks suur sõu- muud midagi :lol:
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 32 korda

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas Petzo » 19 Nov 2013, 10:58

Tiit vaata minu posti viimast linki. Pole küll mingid ametlikud andmed, aga midagi ikka.
Rait.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5173
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 231 korda
Tänatud: 273 korda

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas tito » 19 Nov 2013, 11:51

Petzo kirjutas:Tiit vaata minu posti viimast linki. Pole küll mingid ametlikud andmed, aga midagi ikka.
No Jyrisoo praalib konkreetsete numbritega seal samas foorumis ,näiteks:
Jyrisoo kirjutas:+22kw +70nm 150€
On keegi selliseid asju reaalselt mõõtnud, on see vahe olemas? Samas on ju see tsippimise teemadega kaasas käiv müüt ,et kütusekulu langeb. Kui saaks nendest kõigist mõõdetavatest asjadest adekvaatse ülevaate ,oleks bueno. Ma läheks tagasi koopasse elama ja vabandaks ajakirjanduses :D
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 32 korda

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas Petzo » 19 Nov 2013, 12:04

Dellu graafikust ja testist saab ju aimu, et eks see jõu kasv kuhugi sinna kanti jääb.
Rait.

hulgus666
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: 04 Mai 2012, 07:17
Auto: VW Golf IV 2,0
Asukoht: Mägi-Eesti / Helsingi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas hulgus666 » 19 Nov 2013, 12:55

Siin ka chiptuninguga tegelev firma http://www.vkmmotors.ee/chip-tuning Tutvustusest loeb välja,et annavad garantii ja saab algseaded taastada kui miskit p.. läheb.Hinnad ka muidugi tiba teised kui Jyrisool. :)
Straight roads is for fast cars,curvy roads is for fast drivers :)

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2561
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 31 korda

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas t6nis3 » 19 Nov 2013, 21:54

Ei hakka taevast ega maad kiitma (vara veel),kuid ca. 15000 km. sõidetud 104 kw-isega. Kahe auto võrdlus oli olemas(vaadake profiili). Üks 81kw. oli chipitud,teine veel mitte. No oli erinevus tunda juba sadulas,milleks kahelda siis düno. andmetes. Tundub ka vastuoluline(suurem võimsus),kuid küttekulu on sama. Auto on 4a. tarbimises,tean mis enne oli ja nüüd. Loogiline,et vahetage käigukastis ,,vana tõrv,, uue õli vastu,poolassid määrida värskelt.

freeser
Huviline
Postitusi: 1328
Liitunud: 03 Sept 2007, 22:24
Telefon: 5176554
Auto: Audi a4 1,9TDi Quattro VW Golf I Cabri turbo
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas freeser » 19 Nov 2013, 22:46

Kirjutan ka siia, et mina tean juba väga paljusi kellel see jyrisoo chip ei toimi. Ta ei võta ette ka sellega midagi. Mina käisin tema juures 3-4 korda ja viimane kord kui ütlesin, et teeme tiiru, siis tuli vastuseks, et mis ma temaga ikka tiirutan, et olen ju sõita saanud ja nii ta jäi. Siiani ei toimi see soft mitte üldse ja dynos oleks pidanud autol rohkem kui 120kw olema võrreldes mis tehtud.
Lisan audiklubi teema ja turboklubi teema ka mis loe ennem läbi. Igatahes soovitan audiklubist, turboklubist ja vb ka siin kasutaja PRJ kes teeb sulle softi kui istub kõrval ja sina teed tõmbeid. Milleks võtta mingi lambi soft mis on kuskil valmis keedetud ja pole mõeldud konkreetsele autole ja sis veel jyrisoo näpib neid ise juurde kui omanikul soovi..

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=120030

http://foorum.turboclub.ee/viewtopic.ph ... 7&start=30

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 32 korda

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas Petzo » 19 Nov 2013, 23:13

Milleks võtta? Selleks, et tehasekonditsioonis masinale on see kõige odavam valik ja vähemalt 90 protsendil toimiv. Probleeme paistab olevat kangemate chipidega. Keit siin mainis ka mingit Seati, ma usun, et see on see Seat millele chipiga miskine 40kw otsa keevitati.
Ja kui tõesti tundub, et asi jama on, siis tuleb kohe tagasi minna ja lasta algseaded taastada.
Rait.

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas --keit-- » 19 Nov 2013, 23:21

Petzo kirjutas:Milleks võtta? Selleks, et tehasekonditsioonis masinale on see kõige odavam valik ja vähemalt 90 protsendil toimiv. Probleeme paistab olevat kangemate chipidega. Keit siin mainis ka mingit Seati, ma usun, et see on see Seat millele chipiga miskine 40kw otsa keevitati.
Ja kui tõesti tundub, et asi jama on, siis tuleb kohe tagasi minna ja lasta algseaded taastada.
Sellest 40kw-st ei tea ma küll midagi :D
Selle Seatiga oli asi keerulisem kui arvatagi osati(chipiga tegeles nii jürisoo vms ja ka VKM-see eriti kallis teema). Ja sealt tekkis palju jama. Plus raha mis tuulde läks oli ikka väga suurtes summades.
Oleks vaid teadnud kohe, et tegutseb nõnda hea spetsialist nagu PRJ, siis...oleks oleks oleks. Palju asju oleks :)
Igatahes PRJ on väga kõva vennike sel alal. Ja teeb tõesti head tööd. Vastavalt soovile teeb kõik muudatused.
Viimati muutis --keit--, 19 Nov 2013, 23:39, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7861
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 228 korda
Kontakt:

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas R36 » 19 Nov 2013, 23:30

Jyrisoole veel tõrv meepotis on kasvõi kasutaja Kahvli teema, kui pidi olema immo maha võtnud ja softi teinud, kuid reaalsus oli midagi muud.

Autole võid ju softi teha ja kui tagasihoidlikult teed saad asja toimima ilma reaalajas andmeid võrdlemata teha. Aga kui juba on täpsem mootori juhtimine töpsemad pihustused lähebki asi jamaks. Ja ma tean millest räägin, sest olen aidanud nii mõnegi auto võimsust tõsta, ilmselt praegune tipp töö on Seat Leon 1.9 TDI 110kw. Sellega sai mitmeid kordi Raadil käidud tühjaks torusid puhumas ja turborõhkusid, pritsekoguseid, õhukoguseid jne... kontrollimas ja parandamas käidud. Pill liigub siiamaani ja probleeme asjaga pole. Näen tüüpi nädalas vähemalt kolm korda ja kui midagi on küsida, kas enda või tuttavate autode kohta siis ta ka seda teeb.

Ärge mu jutust järeldage nüüd, et olen mingi proff, kuid mõnigad teadmised on siiski omandatud.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

freeser
Huviline
Postitusi: 1328
Liitunud: 03 Sept 2007, 22:24
Telefon: 5176554
Auto: Audi a4 1,9TDi Quattro VW Golf I Cabri turbo
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas freeser » 19 Nov 2013, 23:36

Petzo kirjutas:Milleks võtta? Selleks, et tehasekonditsioonis masinale on see kõige odavam valik ja vähemalt 90 protsendil toimiv. Probleeme paistab olevat kangemate chipidega. Keit siin mainis ka mingit Seati, ma usun, et see on see Seat millele chipiga miskine 40kw otsa keevitati.
Ja kui tõesti tundub, et asi jama on, siis tuleb kohe tagasi minna ja lasta algseaded taastada.
Jyrisoo tegi mu autole kange softi mida tahtsin, ei toiminud, sai käidud mitmeid kordi asja näitamas, aga tulemusteta. Hunnik raha sai magama pandud igast voolikute, n75, turbo puhastamise jne jne jne asjade alla, aga endiselt oli tulemus suur null. Tegi ta mulle sis lõpuks lahjema softi ja sellega tõusis turbo rõhk 0,2bar vms ja auto oli kõvasti parem, aga endiselt viskab limpi. Uuel aastal lasen korraliku softi panna igatahes. Mina panustan siiski PRJ peale ja ilmselt tema paneb selle auto ka liikuma ja ei ole sellise suhtumisega nagu jyrisoo.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7861
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 228 korda
Kontakt:

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas R36 » 19 Nov 2013, 23:53

Enne kui tegema lähed küsi originaalsoft endale meilile. Sealt palju parem alustada, kui mingit putru korda tegema hakata.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas --keit-- » 19 Nov 2013, 23:54

golfi_vend kirjutas:Enne kui tegema lähed küsi originaalsoft endale meilile. Sealt palju parem alustada, kui mingit putru korda tegema hakata.
PRJ võtab kõik softid oma arvutisse ning salvestab eraldi jne. Võimalik ka kaasa saada. Andmekandjal või e-post vms.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7861
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 228 korda
Kontakt:

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas R36 » 19 Nov 2013, 23:57

--keit-- kirjutas:
golfi_vend kirjutas:Enne kui tegema lähed küsi originaalsoft endale meilile. Sealt palju parem alustada, kui mingit putru korda tegema hakata.
PRJ võtab kõik softid oma arvutisse ning salvestab eraldi jne. Võimalik ka kaasa saada. Andmekandjal või e-post vms.
Ma ei mõtle PRJ-i, mõtlen, et jyrisoolt auto originaalsoft tagasi saada. Muidugi võib ju juhtuda ka see, et PRJ-l on antud ajule olemas originaalsoft, kuigi seal võib see olla, et kuigi aju kood sama on softi versioon vanem või uuem.
Viimati muutis R36, 19 Nov 2013, 23:57, muudetud 2 korda kokku.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas --keit-- » 20 Nov 2013, 00:06

golfi_vend kirjutas:
--keit-- kirjutas:
golfi_vend kirjutas:Enne kui tegema lähed küsi originaalsoft endale meilile. Sealt palju parem alustada, kui mingit putru korda tegema hakata.
PRJ võtab kõik softid oma arvutisse ning salvestab eraldi jne. Võimalik ka kaasa saada. Andmekandjal või e-post vms.
Ma ei mõtle PRJ-i, mõtlen, et jyrisoolt auto originaalsoft tagasi saada. Muidugi võib ju juhtuda ka see, et PRJ-l on antud ajule olemas originaalsoft, kuigi seal võib see olla, et kuigi aju kood sama on softi versioon vanem või uuem.
Arusaadav.
Jah kõik võimalik. Aga usun ,et PRJ on piisavalt pädev uuema/vanema jne üldiselt softidega :)
Sest tema koha pole mitte ühtki negatiivset kommentaari. Veel enam, et see isik käib väga kaugel väljas pool eestit autosi seadistamas.
Ja ikka tõsiseid masinaid :)

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7861
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 228 korda
Kontakt:

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas R36 » 20 Nov 2013, 00:09

Egas midagi siis, JÕUDU TÖÖLE talle.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Raunz23
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Nov 2013, 00:06
Auto: Passat 1.9 TDI 96kW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas Raunz23 » 20 Nov 2013, 00:17

Asi läheb järjest keerulisemaks. Kumb on siis etem PRJ või Jyrisoo ? Hinna poolest on samas klassis?
Hakkan üldse varsti kahtlema, praegu auto on heas seisukorras hiljem võibolla hoopis rohkem jama kui kasu sellest chipist, aga samas huvitav oleks testida.

Probleeme on tekitanud eelkõige need, kes on lasknud siis väga kange chipi panna...Aga on võimalik siis põhimõtteliselt ise valida, palju neid kW-si soovid?
Garantii jääb selgusetuks siiani..on garantii ka tööl või ei?

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7861
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 228 korda
Kontakt:

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas R36 » 20 Nov 2013, 00:26

Kui sa nii arvad siis pigem jäta panemata. PRJ on kindlasti etem valik jyrisoost, see, et oskad kaablit külge panna ei tee veel oskajat ja kui kasutada veel mingit "Saksa Firmat", mida ta koguaeg reklaamib, kuid identiteet teadmata jääb.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas copilot » 20 Nov 2013, 00:41

Golfi vend..kas jyrisoo remapid on mingi progrega ka nn lukustatud,st keegi teine ei saa nende sisu vaadata?
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7861
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 228 korda
Kontakt:

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas R36 » 20 Nov 2013, 00:44

copilot kirjutas:Golfi vend..kas jyrisoo remapid on mingi progrega ka nn lukustatud,st keegi teine ei saa nende sisu vaadata?
Pole aimugi. Kui keegi oleks nii julge ja oleks nõus oma autot ja diagnostika porti laenama saaks teada.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
VWM
Huviline
Postitusi: 969
Liitunud: 17 Juul 2009, 08:02
Auto: VW Passat B7 / 2.0 TDI 103kw /
Asukoht: Internet
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas VWM » 20 Nov 2013, 07:42

ma olen küll jyrisoo chipiga rahul. sõidumõnu ja tagumikudüno järgi olleks pidanud selle chippimise juba eelmine aasta ära tegema. ma muidugi lasin tal seda soekäivitust ka veel timmida ja asi toimib ideaalselt. pluss veel nn egr-i väljakirjutamine ajust. igaljuhul soovitan.
VWM / Mairo / Calm down about the CEL, embrace it, it adds more color to the instrument cluster /

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5173
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 231 korda
Tänatud: 273 korda

Re: Chiptuning Passatile

Lugemata postitus Postitas tito » 20 Nov 2013, 09:39

t6nis3 kirjutas:Ei hakka taevast ega maad kiitma (vara veel),kuid ca. 15000 km. sõidetud 104 kw-isega. Kahe auto võrdlus oli olemas(vaadake profiili). Üks 81kw. oli chipitud,teine veel mitte. No oli erinevus tunda juba sadulas,milleks kahelda siis düno. andmetes. Tundub ka vastuoluline(suurem võimsus),kuid küttekulu on sama. Auto on 4a. tarbimises,tean mis enne oli ja nüüd. Loogiline,et vahetage käigukastis ,,vana tõrv,, uue õli vastu,poolassid määrida värskelt.
Foorumi keeleks on eesti keel, paluks tõlget , mis on chip? :lol:
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Vasta

Mine “Diislid”