1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas Indrek » 22 Jaan 2014, 19:41

Tere foorumimehed, pole ammu siia piilunud.

Piilusin ikka mure pärast - nimelt auto ei käinud hommikuti edasi (nagu avariirezhiimis oleks), sõitsinb soojaks ära, pärast päev otsa töötas ilusti. Täin siis täna Forsist kütusefiltri, valasin kütust täis, panin paika, panin auto käima ja jätsin tühikäigul tiksuma niikauaks kuni tööriistu kokku panin. Ühel hetkel jäi lörrdi seisma, võtsin need voolikud, mis peal kokku lähevad, maha ja filter oli tühi. Valasin uuesti täis ja jälle samamoodi. Kas sellel mootoril peab kuskil mingi etteandepump olema või mida kontrollima peaks? Tänaseks tulin õhtale ära, mõtlesin homme korra vana filtri tagasi panna..
Autoks Golf 4 2000a 1,9TDI-PD 85kw, värvus hall jne :P

Lugupidamisega,

Indrek
vanasti olin insche

VägaVisaHing
Huviline
Postitusi: 114
Liitunud: 02 Jaan 2013, 21:23
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas VägaVisaHing » 22 Jaan 2014, 20:33

Kui sa kütusefiltrit vahetasid, kas sa näppisid voolikuid ka?

Sessuhtes, et kütusefiltri saab ju edukalt vahetada ilma, et sa kakuks küljest neid voolikuid.
Kui enne töötas ja peale kütusefiltrivahetust ei toimi enam siis ma arvan, et tead isegi kus pang on.

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas Indrek » 22 Jaan 2014, 20:52

No voolikuid ikka näppuisin, need tuleb ju lahti võtta. Selle plastikjulla küljest voolikuid lahti ei kiskunud. Üks Ameerika tark, Google nimeks, ütles et filtriga peaks selle plastikjulla O-rõngad ka kaasas olema, mina pole kunagi ühelgil filtril neid kaasas näinud. Eks need vanad rõngad ei pruukinud selle külmaga ära ka tihendada, äkki selles võib viga olla, tõmbab sealt õhu vahele ja filtrisse paagist ei tõmba midagi?
vanasti olin insche

aht
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 12 Veebr 2006, 12:52
Auto: VW Transporter TDI, VW Amarok
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas aht » 22 Jaan 2014, 21:05

Ketrasid ikka pikalt ja tükk aega?
Peale filtri vahetust ta ei tõmba kohe filtrit täis ja pead ikka natuke ketrama ja paar korda proovima.
Viimati muutis aht, 22 Jaan 2014, 21:18, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 22 Jaan 2014, 21:17

VägaVisaHing kirjutas:Kui sa kütusefiltrit vahetasid, kas sa näppisid voolikuid ka?

Sessuhtes, et kütusefiltri saab ju edukalt vahetada ilma, et sa kakuks küljest neid voolikuid.
Huvitav kuidas? :roll: (küll jah, saab voolikud vahetuse ajaks näpitsatega kinni suruda).
http://www.myturbodiesel.com/wiki/fuel- ... eetle-tdi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pilt

GTI
Moderaator
Postitusi: 7845
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 179 korda

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas GTI » 22 Jaan 2014, 21:28

Eks õhk ole sees - voolikute eemaldamise ajal vajus kütus tagasi, mootor töötas filtri tühjaks.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas Indrek » 22 Jaan 2014, 21:31

aht kirjutas:Ketrasid ikka pikalt ja tükk aega?
Peale filtri vahetust ta ei tõmba kohe filtrit täis ja pead ikka natuke ketrama ja paar korda proovima.
No ta käis mul lausa mõne minuti ja jäi seisma. Võtsin need liitega voolikud maha ja nägin et filter tühi, valasin täis, siis ketrasin, andsin veel akule voolu ka stardiabiga juurde, läks käima, ajasin pöördesse, jäi uuesti seisma. Proovisin korra veel, valasin filtri täis, tegin 100m ringi ja jälle seisis. Jätsin auto tööjuurde ja tulin teisega koju, külm oli, ei viitsinud rohkem. Mõtlen mis ma mõtlen, ilmselt ta peab kuskilt õhu vahele tõmbama, kui tal just paagipumpa ei peaks olema (ma ka neid tänapäeva mootoreid ei tea). Ma tean et Timberjackil on paagi pump, paned süüte sisse, jookseb filter ise täis ja asi moos. Golfil niimoodi ei toimi :P
vanasti olin insche

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas Indrek » 22 Jaan 2014, 21:31

GTI kirjutas:Eks õhk ole sees - voolikute eemaldamise ajal vajus kütus tagasi, mootor töötas filtri tühjaks.
Räägi mulle, kuda see õhk sealt nüüd välja saada?
vanasti olin insche

Laur
Huviline
Postitusi: 993
Liitunud: 06 Mai 2011, 08:52
Auto: Mercedes E350CDI 4Matic
Asukoht: Vasalemma
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas Laur » 22 Jaan 2014, 22:02

Nii nagu siiamaanigi, valad filtri täis ja käima. Aga viga tuleks enne kõrvaldada, muidu pole asjal mõtet.
M.O.T.T

tartuvaim
Huviline
Postitusi: 349
Liitunud: 20 Juul 2012, 14:44
Telefon: 5114080
Auto: Volkswagen Bora 1.9 Tdi 110kW 4Motion 2002a, Volkswagen Passat 1.9 Tdi 85 kW 4Motion 2000a
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas tartuvaim » 22 Jaan 2014, 23:05

Huvitan kas siis Golfil paagis etteande pumpa ei olegi?? Ei taha väga uskuda, et ilma on? Sama mootoriga passatil ju on. Annad 3-4 korda süüdet ja paagi pump lööb kuni etteande pumbani surve ülesse ja õhu pärast pole mingit murest kuna õhu eraldamine käib tandempumbas või surutakse läbi pihustite minema annad senikaua starterit kui käima hüppab ja kõik - nagu bensukas kui küte otsas on :) pole ma kunagi filtrit täis valanud . Minul on teist tüüpi filtriga ehk siis kütuse soojendi on filtri küljes aga teema on sama kui ostad uue kütuse filtri siis ega seal polditihendit kaasa ei ole seda pead igakord eraldi küsima. Vanade tihendite kasutmine võib jama tekitada küll.
Viimati muutis tartuvaim, 22 Jaan 2014, 23:05, muudetud 1 kord kokku.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas copilot » 22 Jaan 2014, 23:39

Alustaks ikka sellest, et PD omab juba paagisisest pumpa. Kontrolli selle töö üle, viitab küll pumba jamale. Jõudu kontrollimisel! Tandempump ei jõua ise piisavalt üles tõmmata, eriti kui kuskil on mingi väike õhuleke st saab kuskilt filtri juurest õhku vahele tõmmata. Muidu siin osad vennad kiitnud, et sõitnud ka peetis pumbaga....vb nüüd filtri vahetusega kadus mingil põhjusel tihedus ära ja paagi pump oli juba ennem peetis ning nüüd tõmbab õhu vahele ja ei jõua paagist üles tõmmata enam.
Diesel Power KEEPS ME GOING

krebekas
Huviline
Postitusi: 105
Liitunud: 16 Okt 2013, 02:21
Telefon: 65639796
Skype: -
Auto: Golf4 1.9 tdi 74 kw 2002 AXR
Asukoht: Keila-Joa,Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas krebekas » 23 Jaan 2014, 03:40

Tundub et paagipump. Mul oli sama teema sügisel.
Ps. Nüüd on pakast visanud, kas sa kütuselisandeid kasutad, kust ja mida tangid... vb diisel süldiks läinud...!?

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas Indrek » 23 Jaan 2014, 10:15

Diisel solk ei ole, lisandit pole ka pannud. Kütus tuleb hulgi N-terminalist, kõik harvesterid, vedajad jm tehnika töötab sama kütusega ja need masinad on ka väga tundlikud kütuse suhtes... Kuidas paagisisest pumpa kontrollida, kuskohast sellele ligi saab?
vanasti olin insche

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas R36 » 23 Jaan 2014, 10:24

Indrek kirjutas:Diisel solk ei ole, lisandit pole ka pannud. Kütus tuleb hulgi N-terminalist, kõik harvesterid, vedajad jm tehnika töötab sama kütusega ja need masinad on ka väga tundlikud kütuse suhtes... Kuidas paagisisest pumpa kontrollida, kuskohast sellele ligi saab?
Võtad sõbra appi, kes tõstab tagumised istmed üles ja kuulab, kas süüte sissekeeramisel uriseb midagi. Teine asi on, et võtad pumba kaane maha ja mõõdad, kas pistikusse tuleb 12v peale ja seda süüte sissekeeramisel u. 5 sec jooksul.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas Indrek » 23 Jaan 2014, 12:58

Auto käib, sain Hydroscandist need samad tagasivoolu klapi O-rõngad ja tõmbasime käima (aku oli koole eileõhtusest käiamisest ja täna öösel seisis auto õues ka). Aga mulle tundub et siiski paagis pumpa pole, võtsin tagaistme alt selle lapi maha, sinna tuli 2 voolikut ja üks peenikeste juhtmetega pistik, mis tõenäoliselt on kütuse nivooandur, nii peenikeste juhtmetega pumba toide küll olla ei saa. Ja mingit pumba surinat pole mina sellel autol kunagi kuulnud.
vanasti olin insche

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas R36 » 23 Jaan 2014, 13:58

Ilmselt siis see esimene PD mootor, neil polegi paagis pumpa, mistõttu on igasugune õhutamine ja filtrite vahetus vaevaline.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5175
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 232 korda
Tänatud: 273 korda

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas tito » 23 Jaan 2014, 14:35

Indrek kirjutas:No voolikuid ikka näppuisin, need tuleb ju lahti võtta. Selle plastikjulla küljest voolikuid lahti ei kiskunud. Üks Ameerika tark, Google nimeks, ütles et filtriga peaks selle plastikjulla O-rõngad ka kaasas olema, mina pole kunagi ühelgil filtril neid kaasas näinud. Eks need vanad rõngad ei pruukinud selle külmaga ära ka tihendada, äkki selles võib viga olla, tõmbab sealt õhu vahele ja filtrisse paagist ei tõmba midagi?
Odava otsa filtritel pole neid uusi tihendeid kaasas jah, kuskilt peab ju see hinnavahe tekkima!
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas copilot » 23 Jaan 2014, 15:02

golfi_vend kirjutas:Ilmselt siis see esimene PD mootor, neil polegi paagis pumpa, mistõttu on igasugune õhutamine ja filtrite vahetus vaevaline.
OK, minu jaoks see üllatus, et esimestel polegi seda pumpa seal. Mis aga tähendab, et need on igasuguste õhulekete suhtes tundlikumad, kui vanakoolikad st ilmselt kõrgsurvepump tõmbab paremini kui PD tandem?
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas R36 » 23 Jaan 2014, 15:04

copilot kirjutas:
golfi_vend kirjutas:Ilmselt siis see esimene PD mootor, neil polegi paagis pumpa, mistõttu on igasugune õhutamine ja filtrite vahetus vaevaline.
OK, minu jaoks see üllatus, et esimestel polegi seda pumpa seal. Mis aga tähendab, et need on igasuguste õhulekete suhtes tundlikumad, kui vanakoolikad st ilmselt kõrgsurvepump tõmbab paremini kui PD tandem?
Noo ikka sama jama, kui õhk vahel nii vanakoolikal, kui PD tandempumbaga. Kui kuskil õhuleke, siis -20C talvehommikul ilmselt masinat käima ei saa, sest akust ei jätku.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas copilot » 23 Jaan 2014, 15:06

No jah, kuid küsimus oli selles, kumb on võimekam kütet üles tõmbama? Tundub et PD tandem lahjem ja seetõttu ka hiljem paagisisene pump pandud :eh:
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas R36 » 23 Jaan 2014, 15:08

copilot kirjutas:No jah, kuid küsimus oli selles, kumb on võimekam kütet üles tõmbama? Tundub et PD tandem lahjem ja seetõttu ka hiljem paagisisene pump pandud :eh:
Vot seda ei oska öelda, kuigi loogiliselt võttes peaks tõesti vanakoolika etteandepump kõrgsurve pumba sees võimsam olema. Muidugi olen näinud pilte ümberehitusest, kui ka vanakoolikale pandi etteande pump paaki.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas copilot » 23 Jaan 2014, 15:16

Jah, see selleks, et kaotada torustikust õhumullid ja sellest tingitud võimalikud probleemid.
Diesel Power KEEPS ME GOING

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas Indrek » 23 Jaan 2014, 18:27

Aga kui mul etteandepumpa pole, siis võiks ju vabalt filtri peal olev tagasivoolu klapp olemata olla ju. Minu loogika järgi on see klapp selleks, et kui etteande pump rõhu üles lööb, siis liigne rõhk läheb selle klapi kaudu paaki tagasi. Kuna mul etteande pumpa pole, ei saa filtrisse mingit ülerõhku tekkida, pigem on seal alarõhk, mistõttu ta ka õhu filtrisse imes. Võiks siis järgmine kord panna hoopis mingi Golf 2 filtri ja tagasivoolu torud klapi kohalt kokku ühendada, üks tõrkekoht vähem...
vanasti olin insche

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas copilot » 23 Jaan 2014, 19:29

Mina olen aru saanud, et too klapp on selleks, et lasta filtrisse tagasi pumbast tulev soe küte ning teatud temperatuurist ülespoole enam kütet tagasi filtrisse ei lastagi. Pmt kui sa välismaistes foorumites ringi vaatad ja otsida oskad, siis on selliseid lahendusi isegi tehtud.
Diesel Power KEEPS ME GOING

TeetPassat
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 25 Juul 2010, 12:50
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9TDI PD 85kw vahetasin kütusefiltrit ja enam ei käi

Lugemata postitus Postitas TeetPassat » 05 Veebr 2014, 10:36

Mul aitab see, et vaatad kas paagis kütust vähemalt 10 liitrit on ja anda täiega starterit :) 3 minutit järjest või rohkem ja on alati käima läinud :D olen palju kordi paagi tühjaks sõitnud :D 85kw 1.9tdi pumppihustitega mootor mul. Paagis mul küll pumpa pole . Vaata filtri ümbert voolikud üle. See plastik osa tuli ju filtri sees välja seal 2tk rõngas tihendeid , neid vahetasid ikka ?
Mu arust selge vaakumi leke või ummistus.

Vasta

Mine “Diislid”