1,9 TDI Elementaarne hooldus

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 2069
Liitunud: 25 Aug 2008, 21:51
Auto: S-wagen 1,9 TDI ; A6 2,5 TDI ; vw Golf 4 1,9 TDI Cabrio ; Audi A4 Cabrio 2,5 TDI
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 61 korda

1,9 TDI Elementaarne hooldus

Lugemata postitus Postitas ryan » 09 Juun 2017, 13:27

Tere .

Selline info võiks ka kleepeka all olla , 1,9 TDI elementaarne hooldus , nagu rihmavahetuseks vajalik info .

Õlivahetus ? Ilmselt vajaks mõni ka selle kohapealt teadmisi .

Tähtsamad punktid võiks olla ;

1) Märkide asukohad ja jõud , millega rihmaratas/rullik peaks kinni keerama , mida teadma ja jälgima . (on kellegil joonist?)

2) Samuti oleks hea teada kahemassilise hooratta poltide kinni keeramise jõud ja sellega seonduv ning probleemid ja lahendused .

3) Ja veel üks tüüpiline kaasasündinud haigus nagu erg ja sellega seonduv , ka geomeetria puhastamine (oli juba teemas aga ridade vahel) .


See vajalik info oleks hea ja koheselt kättesaadav , kui kuskil eestimaa nurgas või metsade vahel tuleb hoolduseks või remondi tuhin peale .
Nutitelefoniga kiirelt avatav ja info on kohe saadaval .
No on juutuub ka olemas aga paras piin on telefonis seda lapata ja mõne poolaka õppevideost aru saada .
..ära raiska mõtetuid sekundeid oma elust mingi jama lugemiseks, elad kauem!

Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 2069
Liitunud: 25 Aug 2008, 21:51
Auto: S-wagen 1,9 TDI ; A6 2,5 TDI ; vw Golf 4 1,9 TDI Cabrio ; Audi A4 Cabrio 2,5 TDI
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 61 korda

Re: 1,9 TDI Elementaarne hooldus

Lugemata postitus Postitas ryan » 11 Juun 2017, 09:37

Ilmselt on ka sellest manuaalist palju abi , siit peaks saama kätte vajalikud njuutonid poltide kinni keeramiseks .
http://workshop-manuals.com/
..ära raiska mõtetuid sekundeid oma elust mingi jama lugemiseks, elad kauem!

Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 2069
Liitunud: 25 Aug 2008, 21:51
Auto: S-wagen 1,9 TDI ; A6 2,5 TDI ; vw Golf 4 1,9 TDI Cabrio ; Audi A4 Cabrio 2,5 TDI
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 61 korda

Re: 1,9 TDI Elementaarne hooldus

Lugemata postitus Postitas ryan » 16 Juun 2017, 13:00

Pilt
1,9 TDI 81 KW ASV 2004 a
Pilt
Pilt rihma süsteemist .
Vaja minevad njuutonid mootori ümber toimetamiseks ;
Pingutusrulliku kinni keeramise jõud on 20n . >>> Reaalselt keerasin mutri kinni 25n jõuga .
Kütusepumba poldid (3tk) 20n + 90*
Väntvõlli soonrihma rihmaratas 10n + 90* >>> Keerasin käega tugevalt kinni (uued poldid) .
Kahemassiline hooratas (6tk) 60n + 90* >>> Kuuekümnega sai algselt kinni ja siis keerasin 85n jõuga üle (uued poldid ilma liimita) .
Nukkvõlli polt 45n
Alt vändast järgmise rulliku poldi kinnikeeramise jõud on ilmselt 45n , see on sama jäme kui nukkvõlli oma .>>> See läks kinni 80n jõuga .
Väntvõlli "käbi" 90n + 90*
Pilt
Pilt
See pilt on pingutusrulliku õigest pingutamisest .

Minu vanal mootoril on valesti pingutatud ;
Pilt
Tuleb välja , et saab ka nii aga see pole õige (pildil 1,9 TDI 81 KW AHF mootor).
Üks pilt ka veepumbast , et miks seda peab vahetama (mõtlesin enne kui süsteemi ei teadnud);
Pilt
Põhimõtteliselt on see ka ju laager , mille peal rihm veereb .

Et mis vahet on AHF koodiga mootoril ja ASV koodiga mootoril ? Mina leidsin , et rihma poolepealt on kõik sama , vahe on ainult soonrihma leevendusega rihmarattas . ASV (2004 a) omal on see rihmaratas oluliselt kergem , samas on kumm ka vahel .
Pilt

Järgmise postituse teen rihma märkidest ja vahetusest .
Viimati muutis ryan, 19 Juun 2017, 14:49, muudetud 1 kord kokku.
..ära raiska mõtetuid sekundeid oma elust mingi jama lugemiseks, elad kauem!

jokker6
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Juun 2015, 02:12
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9 TDI Elementaarne hooldus

Lugemata postitus Postitas jokker6 » 16 Juun 2017, 16:27

Mida sa rihma pingutamisel täpsemalt silmas pead? See pingutuse ektsentriku asend või pingsus. Manualis öeldud, et keerata päripäeva kuni märgid koos. Enda SDI mootoril äsja vahetasin ja päripäeva keerates peaks jääma see pinguti asend umbes nagu su vanal mootori. Teisel oleks jutskui vastupidi keeratud. Ühel pildid paistab üsna värske veepump tihendatud silikoniga - seal ju kummitihend vahel.
Minumeelest üks väga suur viga, mis tehakse "kodus põlveotsas", keeratakse kõik poldid silmad punnis kinni niiet keermed tagurpidi.

Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 2069
Liitunud: 25 Aug 2008, 21:51
Auto: S-wagen 1,9 TDI ; A6 2,5 TDI ; vw Golf 4 1,9 TDI Cabrio ; Audi A4 Cabrio 2,5 TDI
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 61 korda

Re: 1,9 TDI Elementaarne hooldus

Lugemata postitus Postitas ryan » 16 Juun 2017, 18:22

Pildil on ju õpetus näha , vastu päeva tuleb keereta , siis ongi valesti nagu sul ja mu esimesel mootoril .
Silikoniga kinni pandud kuskil leedus , pole minu rida .

Asja mõte ongi see , et teha õigesti ja nii nagu peab . Kasutada düno võtit , et saaks nii nagu vaja .
Ja kui motorid on maas , siis on seda kõike hea teha .
..ära raiska mõtetuid sekundeid oma elust mingi jama lugemiseks, elad kauem!

jokker6
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Juun 2015, 02:12
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1,9 TDI Elementaarne hooldus

Lugemata postitus Postitas jokker6 » 16 Juun 2017, 21:38

Ok sry, ma ei süvenenud su pilti. Aga ma korra vaatasin et seda ASV mootorit on mu autole ka pandud ja tal autodatas kirjelduses, et "clockwise"...
Mul omal üldse ilma turbota 1.9 ja enne hoolega lugesin manuali läbi ja samamoodi päripäeva.

Kasutaja avatar
silverpik
Veteran
Postitusi: 928
Liitunud: 08 Sept 2014, 11:53
Telefon: +372 5335 9600
Auto: VW Passat B5 1.9 TDI 81kW "Traktor" VW Passat B5.5 2001 96kW 4motion
Asukoht: Tartu/Kambja
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 99 korda
Kontakt:

Re: 1,9 TDI Elementaarne hooldus

Lugemata postitus Postitas silverpik » 17 Juun 2017, 16:43

*Oi kretiin nagu ma olen*

Mille ingli pärast te arvutiekraanist telefoniga pilti teete (nii et välk ka sees), kui arvutil on print screen (ekraanitõmmise) funktsioon olemas (windows klahv + print scrn teeb pildi kohe valmis; windowsil on ka snipping tool selle jaoks ja....) ning te saate selle kvaliteetselt salvestada nii, et kogu info loetav...
“I have approximate knowledge of many things” - Demon Cat
Veebilehed ja SEO, digiturundus, disainid ja palju muud - aitame leida kuluefektiivsed lahendused paljudele muredele Hundikuu Agentuur

Vasta

Mine “Diislid”