96KW AVF, halb külmkäivitus/kütusekulu, 4motion

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Vieta89
Huviline
Postitusi: 478
Liitunud: 07 Jaan 2010, 16:00
Telefon: 5299411
Auto: Vw B5.5 4motion 2002
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 0
Tänatud: 0

96KW AVF, halb külmkäivitus/kütusekulu, 4motion

Lugemata postitus Postitas Vieta89 » 07 Okt 2017, 12:17

Tere diislimehed.

Hakkan ka siis vaikselt seda maailma avastama juba aasta aega. Murekene vaevab mind juba nii 2 kuud kuskil. Kõik hakkas pihta ühel ilusal päikese paistelisel suve päeval kui sai viidud auto remontti plokikaane tihendit vahetama.
SEl hetkel ei teadnud ma et uus mootor läheb kapoti alla ja nii ta oligi. Südame siirdamine käis kähku.
mootor peale . mahlad sisse. ja sõittu sai jätkatud.

mured tulid siis uue mootoriga. No ei taha see masin käima minna hommikuti ja diisli kohta millel on 96kw +Chip(+22kw ) . Aasta tagasi kui selle auto ostsin mäletasin et OHOO diisel. Esimene. LAhe.

Kütte kulu oli siis omal ajal 4-5L/100km. Seda vähemalt näitas kompuuter. Vahest isegi tuli 3,7 ette. Olin täitsa rahul. original mootoriga seistes koha peal nuusutas ta 0,6-0,8L / H. See on nüüdseks minevik.

Numbrid mis peale uut mootorit tulid on katastroofiliselt suured.

Loen Ette mis on originaal mootorist päris ja mis on uuelt südamelt pärit.
1)Pihustid vanalt mootorilt- koheselt sai vahetatud 3 cyl pihusti kuna see oli läbi ja nüüd on töötamine mootoril parem
2)eelsüüte küünlad - põlevad 2 sekundit ja tõõtavad
3)Tandem pump
Turbo ja muud pudinad

uuelt mootorilt tuli kogu kest. saigi sinna peale laduda pihustid ja uued pihusti tihendid

Hommikutiei lähe masin käima. No niiiii pikalt et jube. viska enda musta suitsu välja kui on lõpuks käima läinud ja peale seda poel probleemi käivitamisega. Just see hommikune esimene käivitamine.
Siis viskab kompuuter mulle displaile et 1,4-1,9 L / H.

Maanteel sõites näen suuri numbreid püsikaga. kerge selline vibratsioon samuti sees. 6-9L / 100km

Süüde on paika keeratud. Ilusasti nullis. Pihustid reguleeritud. uued pihusti tihendid. Turbo puhub 1.5 br. (ajust võetud number).

Mida veel teha. ?? Mida veel vahetada või remontida. ?? Lisan videod


Esimeses videos näete käivitust originaal mootoriga aasta tagsi . Hetkel mil kõik oli korras.

[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=B8mNm23J1j0[/bbvideo]

video sellest. kui 02.10.2017 vahetasin pumpdüüs pihusti ja -2,6 näit läks väga nulli lähedale. pihusti näidud on ilusasti nulli ümber.
Hommikune käima panek. külmmootor
[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=LtHYd8EtQJg[/bbvideo]
ja seest vaade sama käivitus
[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=GjLi1nyVLvw[/bbvideo]
Viimati muutis J.Aru, 12 Okt 2017, 21:41, muudetud 2 korda kokku.
Põhjus: Pealkirja kohendamine
Wagen B5.5 2002 4motion - 1,9TDI (96KW+)

Vieta89
Huviline
Postitusi: 478
Liitunud: 07 Jaan 2010, 16:00
Telefon: 5299411
Auto: Vw B5.5 4motion 2002
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: KIIRE ! 96KW AVF,Käivitus/kütusekulu jpm anomaaliaid

Lugemata postitus Postitas Vieta89 » 07 Okt 2017, 12:41

Auto sõidab igapäevaselt.
Wagen B5.5 2002 4motion - 1,9TDI (96KW+)

teet82
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 14 Nov 2013, 16:08
Auto: VAG
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Mure! 96KW AVF,KülmKäivitus/kütusekulu .4motion

Lugemata postitus Postitas teet82 » 07 Okt 2017, 18:51

Tihti on mittekäivitumise põhjuseks see, et pihustipesades on teravad kulumisrandid ja tihendid saavad vigastada pihustit paigaldades.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Mure! 96KW AVF,KülmKäivitus/kütusekulu .4motion

Lugemata postitus Postitas dellu » 08 Okt 2017, 09:44

Surnud pihustitihendid tahavad ikka oluliselt pikemat käiamist, vähemalt need mida mina näinud olen. Teinekord peab suisa mitu korda proovima. Aga noh eks sellel olid ikka suht läbi ka need. See ikka käivitub suht paljulubavalt. Süüde peaks ju ikka pigem 0.5-1.0 olema. Selle numbri keeramine mõjutab ka suht palju seda, mida kell näitab. Kui ma ühel autol sellega mängisin, siis näitaks ka vahepeal linnas 3.x numbreid. Mis on reaalne kulu paar täis, paak tühjaks ja uue täis vs kilomeetrid (ehk siis kui arvutada ei oska, siis valem on liitrid jagatud kilomeetritega x 100-ga).
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vieta89
Huviline
Postitusi: 478
Liitunud: 07 Jaan 2010, 16:00
Telefon: 5299411
Auto: Vw B5.5 4motion 2002
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mure! 96KW AVF,KülmKäivitus/kütusekulu .4motion

Lugemata postitus Postitas Vieta89 » 08 Okt 2017, 12:52

dellu kirjutas:Surnud pihustitihendid tahavad ikka oluliselt pikemat käiamist, vähemalt need mida mina näinud olen. Teinekord peab suisa mitu korda proovima. Aga noh eks sellel olid ikka suht läbi ka need. See ikka käivitub suht paljulubavalt. Süüde peaks ju ikka pigem 0.5-1.0 olema. Selle numbri keeramine mõjutab ka suht palju seda, mida kell näitab. Kui ma ühel autol sellega mängisin, siis näitaks ka vahepeal linnas 3.x numbreid. Mis on reaalne kulu paar täis, paak tühjaks ja uue täis vs kilomeetrid (ehk siis kui arvutada ei oska, siis valem on liitrid jagatud kilomeetritega x 100-ga).
Mul tihendid uued. See kuu sai pandud.
Wagen B5.5 2002 4motion - 1,9TDI (96KW+)

teet82
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 14 Nov 2013, 16:08
Auto: VAG
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Mure! 96KW AVF,KülmKäivitus/kütusekulu .4motion

Lugemata postitus Postitas teet82 » 08 Okt 2017, 17:44

See ei loe, et on uued, lohakal paigaldusel võivad katki minna.
Kas on kontrollitud pihustipesasid ja neid vajadusel lihvitud peene liivapaberiga?

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 55 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Mure! 96KW AVF,KülmKäivitus/kütusekulu .4motion

Lugemata postitus Postitas woody » 08 Okt 2017, 21:22

Kui need haamriga ja toore jõuga sisse suruda, siis saavad tõesti katki minna. Kaane sees olen kättpidi olnud nii kinda kui ka palja käega. Proovinud leida ranti või midagi seesugust. Visuaalselt lamp pihus pesad üle käinud. Peal juba selle aasta sees teine komplekt tihendeid, lootuses, et äkki oli viga peale mootori vahetust võetud odavamates tihendites. Viimatine ring läks Boschi toodang sisse, originaal koodi järgi otsitud.
Pihusteid tagasi pannes sai enne mootoriõliga tihenditele kirme peale määritud, samamoodi ka pesadele.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Mure! 96KW AVF,KülmKäivitus/kütusekulu .4motion

Lugemata postitus Postitas dellu » 09 Okt 2017, 08:44

Vieta89 kirjutas:
dellu kirjutas:Surnud pihustitihendid tahavad ikka oluliselt pikemat käiamist, vähemalt need mida mina näinud olen. Teinekord peab suisa mitu korda proovima. Aga noh eks sellel olid ikka suht läbi ka need. See ikka käivitub suht paljulubavalt. Süüde peaks ju ikka pigem 0.5-1.0 olema. Selle numbri keeramine mõjutab ka suht palju seda, mida kell näitab. Kui ma ühel autol sellega mängisin, siis näitaks ka vahepeal linnas 3.x numbreid. Mis on reaalne kulu paar täis, paak tühjaks ja uue täis vs kilomeetrid (ehk siis kui arvutada ei oska, siis valem on liitrid jagatud kilomeetritega x 100-ga).
Mul tihendid uued. See kuu sai pandud.
Sellest saan aru, ütlengi et surnud pihustitihenditega on ikka käivitumine hulga vaevalisem. Video järgi käivitub ikka "suht hästi".
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vasta

Mine “Diislid”