?ldine k?simus diislite kohta

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Lauripoiss
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Okt 2005, 13:18
Auto: VW Passat 1.8T 02.a
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

?ldine k?simus diislite kohta

Lugemata postitus Postitas Lauripoiss » 05 Jaan 2008, 13:46

?rge kukkuge s?imlema et kasuta otsingut. Ma tegin seda kuid ei leidnud ?htegi asjakohast teemat v?i ma lihtsalt ei oska kasutada otsingut. :D

Anyway... hetkel oman ma 98.a Passatit bensiini. Hetkel on idee vahetada auto v?he uuema vastu. Ilmselt j??b ta sinna 2003 - 2005 aasta vahele. Auto m??gi idee ei tulene auto enda p?rast aga lihtsalt tekkinud on ?lej??gid. :)

Plaanis on siis ?ra proovida diisel ja automaat. Olen v?ga p?runud selle ideega?

Tahakski teada kas suvel odavam diisel ja v?iksem k?ttekulu on see argument miks diisel osta? Tuleb auto ?levalpidamine odavam diislitel? Teada on et diislite jupid kallimad ja k?te pole ka siin pisikeses Eestis just kiita. On asjal tuuma? V?i peaks ikkagi omade liistude juurde j??ma? Veel parem on kui kellelgi on reaalne kogemus.



[Muudetud: 5-1-2008 Lauripoiss]
http://www.newtime.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas raiku » 05 Jaan 2008, 13:52

siia teemasse vastatakse sul vastavalt sellele mis auto kellelgi on:)
aga oma k?simusele oled sa kah ise juba vastand

diisli jupid pisut kallimad, kuid siiski ega uute bensukate jupid kah enam odavad pole

diisel solk, kuid ega see bensiin kah teab mis puhas viruvalge enam pole (aeg ajalt on tunda diisli v?i kummiliimi haisu)

v?tab v?hem k?tet kuid vaadake juba hindu. ega need bensukad enam nii meeletult palju rohkem kah ei v?ta (kui just mitte soetada biodiislil s?itev masin)

ja minu rumala aju jaoks ei sobi diisel ja automaat kokku.
head valiku tegemist:)

minu unistuseks oleks uus auto vana tehnoloogiaga(see t?hendab 2008 auto mille mootori ja ?le ?ldse liikuvad osad oleks ehitatud 93-95 aasta tehnoloogia j?rgi
viljandi mölamies

Vader
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 29 Aug 2005, 08:05
Auto: vw passat 2008 2,0tdi DSG
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas Vader » 05 Jaan 2008, 14:00

ma ei saa aru kust on tulnud see arusaam et diislite jupid kallimad millistest juppidest jutt
kui ma ostan esiklaasi mis vahet seal on kas diisel v?i bensukas
kui esimese ?lemise ??tsa j?llegi mis vahet seal on v?i temp andur jne. jne

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas raiku » 05 Jaan 2008, 14:02

Algselt postitas: Vader
ma ei saa aru kust on tulnud see arusaam et diislite jupid kallimad millistest juppidest jutt
kui ma ostan esiklaasi mis vahet seal on kas diisel v?i bensukas
kui esimese ?lemise ??tsa j?llegi mis vahet seal on v?i temp andur jne. jne
osta diislile amordi vedru
osta diislile pihusti
osta diislile k?tuse filter.
jne
mis tulemuseks saad?

aga nagu ma ennist ?tlesin ei te kuidas on uute puhul see asi
vanemate puhul on tugevamalt tunda
n?iteks ka hammasrihm

[Muudetud: 5-1-2008 raiku]

[Muudetud: 5-1-2008 raiku]
viljandi mölamies

Vader
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 29 Aug 2005, 08:05
Auto: vw passat 2008 2,0tdi DSG
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas Vader » 05 Jaan 2008, 14:03

mis asi on diislil pritse pea?

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas raiku » 05 Jaan 2008, 14:04

Algselt postitas: Vader
mis asi on diislil pritse pea?
anna andeks parandan ?ra pihusti :P
kas n?id sai s?a s?lka?
viljandi mölamies

Vader
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 29 Aug 2005, 08:05
Auto: vw passat 2008 2,0tdi DSG
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas Vader » 05 Jaan 2008, 14:08

diisli esi vedru 731.- eeki 96kw diisel
bensukas 1,8t 750.- eeki

andmed ladu24.ee

m?lema auto aastaks panin 2000-2005

[Muudetud: 5-1-2008 Vader]

[Muudetud: 5-1-2008 Vader]

tants
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 22 Sept 2007, 10:54
Telefon: 58652475
Auto: Caddy, Civic
Asukoht: setomaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas tants » 05 Jaan 2008, 14:37

Algselt postitas: raiku
siia teemasse vastatakse sul vastavalt sellele mis auto kellelgi on:)
aga oma k?simusele oled sa kah ise juba vastand

diisli jupid pisut kallimad, kuid siiski ega uute bensukate jupid kah enam odavad pole

diisel solk, kuid ega see bensiin kah teab mis puhas viruvalge enam pole (aeg ajalt on tunda diisli v?i kummiliimi haisu)

v?tab v?hem k?tet kuid vaadake juba hindu. ega need bensukad enam nii meeletult palju rohkem kah ei v?ta (kui just mitte soetada biodiislil s?itev masin)

ja minu rumala aju jaoks ei sobi diisel ja automaat kokku.
head valiku tegemist:)

minu unistuseks oleks uus auto vana tehnoloogiaga(see t?hendab 2008 auto mille mootori ja ?le ?ldse liikuvad osad oleks ehitatud 93-95 aasta tehnoloogia j?rgi
olen t?itsa p?ri sellega et sooviks ise ka uuemat autot kuid vana tehnoloogiaga.selle k?sitlus on palju mugavam ja lihtsam isegi endal kodus teha kui isegi suuremaid diagnosti aparatuure ja spets v?tmeid ei ole.

kuid kellel aega ja viitsimist v?ib ka vana masina ?ra restaureerida mis nats v?sind ja uskuge mind ega tulemus halb pole ja kuidagi m?nusam tunne kui tead et masin oma k?tega jalule aidatud.

aga teema algatajale niipalju et see pigem maitse ja suhtumise asi.eesti kliimas muidugi mugavam bensu autoga sest soojeneb paremini ja pole mingeid eels??te k??nlaid vaja jne.

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas raiku » 05 Jaan 2008, 14:44

Algselt postitas: tants
olen t?itsa p?ri sellega et sooviks ise ka uuemat autot kuid vana tehnoloogiaga.selle k?sitlus on palju mugavam ja lihtsam isegi endal kodus teha kui isegi suuremaid diagnosti aparatuure ja spets v?tmeid ei ole.

kuid kellel aega ja viitsimist v?ib ka vana masina ?ra restaureerida mis nats v?sind ja uskuge mind ega tulemus halb pole ja kuidagi m?nusam tunne kui tead et masin oma k?tega jalule aidatud.

aga teema algatajale niipalju et see pigem maitse ja suhtumise asi.eesti kliimas muidugi mugavam bensu autoga sest soojeneb paremini ja pole mingeid eels??te k??nlaid vaja jne.
kusjuures siit tuli mul m?te et ehitada uuele autole vana tehnoloogia peale kuskilt auto muretseda millel mootor ?ra l?hutud ja kere ok sinna siis kuskilt mingi 1,8 2.0 mootor peale osta
uusi mootoreid ju m??akse kah vanadele masinatele.

kuigi vist paras nu** saab see olema

esindusse minema ja sealt ilma mootorita auto tellima:d

[Muudetud: 5-1-2008 raiku]
viljandi mölamies

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5351
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 608 korda

Lugemata postitus Postitas jussike » 05 Jaan 2008, 14:50

Kas keegi r??kis siin kere ja jooksu osadest. Kere on kere, pane sinna kas elektri v?i turbiin mootor, selle j?rgi ei saa eristada kere juppide hindasi. Silladetailide hinnavahe tuleb ka tavaliselt v?imsusest mitte aga mootori t??bist.
K?simus oli ikkagi suunatud nagu mootori kohapealt. Karta on, et disla jupid suurusj?rgu jagu kallimad ja mootorid v?he kapriissemad, kuna k?te mis siin meil m??akse on paras solk.
Mis puutub lagunemisse, siis v?lus?nad oleks: ?igeaegne hooldus/remont, korralikud varuosad (soovitavalt A osad). Hooldamatta masin laguneb alati kiiremini, olgu kasv?i tuule generaatoriga.
Viimaste p?lvkondade Diisel automaate pole vaja samuti karta (vanasti oli 0->100 mittekunagi), m?ned suudavad t?nu oma v??nde momendile l?dvalt sama kw-lisi bensukaid l?psta.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

rewo
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 13 Okt 2007, 22:07
Asukoht: Tartumaa, Kabina
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas rewo » 05 Jaan 2008, 15:47

Maitse ?le ei vaielda . Omast kogemusest ?tlen et olles u pool aastat diisli omanik , enam bensukat ei taha . (varem on olnud 2 vw passatit , 2 audi 100-t , fiat ja lada - k?ik bensukad) . Vahe tuleb sisse k?ttekulus . Kuna l?bis?it on suht suur , siis poole aastaga v?iks vahetada juba turbo kokku hoitud k?tteraha arvelt . Aga noh , vahetuse vajadust pole , j?relikult on see puhas v?it .Ja palju neid varuosasid ikka l?heb , kui hoiad autot ja ei kalla igat sodi paaki mis p?leb . Ise tangin kogu aeg ?hest kohast ja veel pole probleemi olnud . 62 liitriga saab julgelt ?le 1000 km l?bi nii et kuskilt k?latanklast tankima ei pea , kui just mingit euroopareisi ette ei v?ta .
No tegelt s?ltub ju varuosa vajadus ka eelmisest omanikust , puhas loterii , ise olen rahul kuna vahetada on vaja olnud vaid jooksvad asjad , mida tuleb niikuinii vahetada (rihm , rullikud , veepump ,?li , filtrid ,peatselt vaja vahetada piduriklotsid) Nii et ei midagi hullu .
Minu arvamus on see et kui igap?evane l?bi?it on suht v?ike siis tuleks valida bensukas , aga kui suurem l?bis?it siis diisel . ?he kilomeetri hind tuleb ligi 40 senti diisli kasuks t?naste hindadega , v?hemalt minul . Ja ma kulgen enamuse ajast Tartu linnas ja keskmist kulu pole veel ?le 7 l 100km saanud . Ja k?ruga s?itu tuleb ka v?hemalt kord kuus ette (umes tonnise koormaga)

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas raiku » 05 Jaan 2008, 15:57

muretsega uus bensukas s?itke ?konoomselt saate kah 7 sajale ok maks 8 ja ongi 100 kilomeetri vahe vaid 1-2 liitrit 100le
tuhndele siis 20 liitrit
10000 siis 200
aastas s?idame normaalsed inimesed 30000
ja r??gime ikka natuke vanematest autodest siinkohal
see on 600 l vahet k?tte aga on kallim nii et aasta v?it tuleb vaid paar eeku
aga m?tleme parimate palade peale K?RGSURVEPUMP
olen n?ind kahte diisli venda kes on pidanud vahetama seda
?ks j?ttis auto seisma
teine ostis romulast pumba ja ei ole odav ei ole alati soovitame ju uusi pulki autole osta:)
viljandi mölamies

rewo
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 13 Okt 2007, 22:07
Asukoht: Tartumaa, Kabina
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas rewo » 05 Jaan 2008, 16:13

raiku , kuna teemalgataja plaanib osta auto vahemikust 2003 - 2005 siis ei pea vajalikuks vanematest autodest s?na v?tta. Ja veel seda et kui v?tta sama suure kerega ja sama j?ulise mootoriga bensukas siis see ei saa kindlasti 7 -8 l 100 km hakkama (eriti just linnats?klis) . Kulu l?heb ikka julgelt ?le 10 , omast kogemusest ?tlen et audi 100 kulutas linnas julgelt 13 l 100 km ja k?ruga isegi 15 ja rohkem (2.3 mootoriga). Nii et see vahe arvestus on sul natuke ebav?rdne , jah hunday getz saab jah linnas 7-ga hakkama aga ta on ka paras ostukorv .
Tegelt on ikka nii ,et niipalju kui on inimesi on ka arvamusi .
Ja kui hakata kohe m?tlema pumbavahetuse peale siis milleks ?ldse autot osta . Pole autot , pole probleemi .
Kordan veel et auto ost on puhas loterii ja v?itu v?i kaotust oskad ikka ?elda p?rast , mitte enne.

[Muudetud: 5-1-2008 rewo]

[Muudetud: 5-1-2008 rewo]

Vasta

Mine “Diislid”