passati kütusekulu küsimus

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

dsimp
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Jaan 2011, 14:37
Auto: Passat , 1.9TDI , 96kw , 2004
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas dsimp » 24 Jaan 2011, 14:50

Tere !
Mul on 2004a passat, 1.9tdi , 96kw , universaal , autom kast.

Tahtsin uurida , palju siin sarnaste autode omanikel on kütusekulu ja eriti pean silmas just praegust talveperioodi.
Autol on küll üsna suur läbisõit , peaaegu 240 , kuid on eelnevalt väga korralikult hooldatud ja hoitud, sellepärast sügisel selle auto ostsingi. Mingeid probleeme ei ole , läheb super hästi käima , ei tule musta suitsu tagant ega midagi. Mootor teeb normaalset häält ja läheb mõistliku kiirusega ka soojaks. Kuid kütusekulu on keskmiselt kindlasti 10l . Muidu elan ja sõidan autoga Viljandis. Kuid see kuu just käisin Tallinnas, ehk maanteesõitu tuli kokku umbes 350-400km ja ülejäänud sõitsin ainult linna vahel, kusjuures siin on väga väiksed otsad. 60liitriga sõitsin ära niimodi 670km, ehk umbes 9,5l / 100le .
Palju tuttavad kellel on 2,5ne diisel või isegi sharan ,räägivad et neil on keskmine ikka 7 kandis, äärmisel juhul 8

Olen tähele pannud et kui linna vahel külmalt sõidan ja nii, siis näitab et võtab isegi 30-40l 100le , maantee peal rahulikult sõites ja sooja mootoriga võtab kuskil 6,3-7liitrit sajale, kindlasti mitte alla 6e. Märgin ka igaksjuhuks ära, et olen ka sinisega sõitnud ,kuid see ei tohiks ju ometigi kütusekulu muuta ?

Kas oskavad sarnased omanikud oma teadmisi jagada, või oskab keegi pakkuda midagi , mis võiks aidata kütusekulu paranemisele ? Näiteks mootori-õli vahetus on mul kohe plaanis lähinädalatel,kuna umbes 10000km on juba sõidetud selle õliga , kütusefilter on vahetatud, kuid kas näiteks salongi õhufilter ja käigukasti-õli + filter oleks ka mõtekas vahetada ? Sest auto ajaloo järgi on käigukasti õli vahetatud 60000km tagasi .

Oleksin igasuguse abi või info eest väga tänulik

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas dellu » 24 Jaan 2011, 15:28

Sinu kirjeldus on tegelikult suhteliselt poolik.
Kui pikad otsad sul Viljandis on (korraga, järjest, kui suurte pausidega jne)? Ehk kas mootor üldse jõuab soojeneda.
Tehas annab 10,1/5,5/7,1.
Selle Tallinnaskäigu oleks võinud tegelikult ka nii kirjeldada, et Viljandi piiril paak täis, Tallinna piiril uuesti paak täis ja selle alusel käsitsi välja arvutada. Peale linnas tiksumist jälle ja huvides tagasisõidul ka. Nii saaks kõige täpsemad tulemused.
Mul endal on 81kw Bora automaat enamus linnasõidu ja jääb ka sinna 8.5-9.0 kanti, aga selle sees on ka iga päev lasnamäe kanal hommikusel/õhtusel tipptunnil. Eks see mõjutab ka kulu. Rahulikuma liiklusega saab 7-8 vahele ka. Muidugi sõltub ka mis kiirusega ju sõidad/pöörded on. Boral näiteks 3s tuleb kuskil 50 pealt ja pöörded kuskil 1000 kopikatega. 70 pealt läheb 4s ja samuti 1000 kopikatega. Ise linnas võimalusel lasen kuskil 70neni ja siis kuskil 65 peale (et käigu ära vahetaks). Samas niipalju kui Viljandist rääkida, siis seal ju pigem selline 30-40 venimine, vähemalt luapäevahommikutel (isegi suvel) jäi silma. Seal selliseid ühtlasi kiireid teid on vast suht vähe. Pigem ikka selline kiirenda - pidurda liikumine ja kui ikka natuke vajutad, siis juba kulub ka juba.
Viimati muutis dellu, 24 Jaan 2011, 15:29, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

diako
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Dets 2010, 19:40
Telefon: 5076791
Auto: VW Passat.2001a96kw diisel ja A4 66kw diisel 1996a
Asukoht: Lõuna Eesti.
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas diako » 24 Jaan 2011, 15:30

Elan maal ja kui pikka otsa ei tee siis saan 10 liitriga sõita 130-135 kilti.See on sama mis linnas kuna kiirused on väikesed ja lühikesed otsad.Auto on mul ka passat 1,9 ja 96kw.Aga mul on manuaal 6käiku.Aga mina nende juttu ei usu kes räägivad,et talvel saavad alla seitsme sajale.Muidugi podiseb suht tihti auto ka kohapeal ja soojeneb aga ega see eriti ei muuda asja.Ja veel arvan ma,et manuaal võtab liitri kütet vähem kui automaat.Kompuutrit mul kahjuks pole.Sama katse tegin enda Audiga millel on 66kw diisel ja tulemus oli enamvähem sama.Aga seda tean kindlasti,et audi suvel võttis 4,5-5 lt sajale.Talv mõjutab ikka väga palju arvan mina.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas copilot » 24 Jaan 2011, 15:45

diako kirjutas:Elan maal ja kui pikka otsa ei tee siis saan 10 liitriga sõita 130-135 kilti.See on sama mis linnas kuna kiirused on väikesed ja lühikesed otsad.Auto on mul ka passat 1,9 ja 96kw.Aga mul on manuaal 6käiku.Aga mina nende juttu ei usu kes räägivad,et talvel saavad alla seitsme sajale.Muidugi podiseb suht tihti auto ka kohapeal ja soojeneb aga ega see eriti ei muuda asja.Ja veel arvan ma,et manuaal võtab liitri kütet vähem kui automaat.Kompuutrit mul kahjuks pole.Sama katse tegin enda Audiga millel on 66kw diisel ja tulemus oli enamvähem sama.Aga seda tean kindlasti,et audi suvel võttis 4,5-5 lt sajale.Talv mõjutab ikka väga palju arvan mina.
võin vabalt öelda et saan talvel alla 7 sajale oma 81kw Boratiga :wink: Kui tulevad lühikesed otsad siis jah sinna 7 ja suts peale olenevalt kaua koha peal soendan ja kui hullud teeolud on. Aga pikad otsad maanteel siis pole praegu talvel 5,2 kah probleem. Eelmise paagi keskmine tuli 6,4 v 6,5 ja enamus seal olid sellised 17km ised linn/maantee otsad. kohapeal lasen podiseda max 5 minta kui auto on rohkem lumine. Muidu nii suitsu jagu ehk ~3 minta ja sõitu, kohapeal ei soene eriti, siis peaks väh 10 minta laskma käia et hakkak midagigi tulema.
Diesel Power KEEPS ME GOING

diako
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Dets 2010, 19:40
Telefon: 5076791
Auto: VW Passat.2001a96kw diisel ja A4 66kw diisel 1996a
Asukoht: Lõuna Eesti.
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas diako » 24 Jaan 2011, 15:56

pikka maad sõites sain ka küttekulu sinna 5,6 peale hiljuti ja ka siis sai veel linnas sõitetud ja ka kohapeal käia kuna pidin ootama.Aga maal podiseb tavaliselt 10 minti igal hommikul siis on auto seest juba hea soe.Soojaks läheb kül väga hästi ja ka kiiresti aga see pole see teema.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas copilot » 24 Jaan 2011, 16:03

diako kirjutas:pikka maad sõites sain ka küttekulu sinna 5,6 peale hiljuti ja ka siis sai veel linnas sõitetud ja ka kohapeal käia kuna pidin ootama.Aga maal podiseb tavaliselt 10 minti igal hommikul siis on auto seest juba hea soe.Soojaks läheb kül väga hästi ja ka kiiresti aga see pole see teema.
muidugi ei tasu unustada et sinul autoks Passat mis on veidi raskem kui Bora ja teiseks sul 96 kw mis ilmselt võtabki paarsada grammi rohkem kütet.
Diesel Power KEEPS ME GOING

diako
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Dets 2010, 19:40
Telefon: 5076791
Auto: VW Passat.2001a96kw diisel ja A4 66kw diisel 1996a
Asukoht: Lõuna Eesti.
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas diako » 24 Jaan 2011, 16:09

mul oli paaril tuttaval ka selline passat 96kw nagu endale sai ostetud ja need ütlesid ka,et ega talvel keskmine alla seisme ei kukkunud.Suvel jah sinna 5,5-6,5 kanti oli nende jutt.Endal passat alles üle kuu vana nii,et suvised kogemused puuduvad.
Viimati muutis diako, 24 Jaan 2011, 18:39, muudetud 1 kord kokku.

vamps
Klubiline
Postitusi: 189
Liitunud: 30 Mai 2004, 20:26
Telefon: 51982593
Auto: ŠKO O3 / VW G7.5
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas vamps » 24 Jaan 2011, 16:20

Mul on: pisike golf 1.9d PD 85kw.
Tallinnas saan ka mina oma autoga talvel lühikese otsa (9 km) peale keskmiseks kuluks 7,5 - 8,5 l/100km. Pikema otsa peale (13km) tuleb juba 6,5 l/100km.
Kuid Viljandis (auto käima ja ühest linnaotsast teise, "tipptunni" ajal) tuleb isegi mul 9 - 10 l/100km talvel. Seal otsad lihtsalt niivõrd lühikesed ja liiklus samuti suht ebastabiilne (mul 6 käiguline kast ja üle 3-nda ei saa eriti panna, sest kiirused liiga väiksed). Ning kui väidad, et said 5,6 kütuse kuluks, siis ma usun, et Su masinal on kõik OK.
Oota suvi ära, tee pikemad otsad jasaad teada:)
psiiaaaooooo

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1948
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 55 korda

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 24 Jaan 2011, 16:31

Salongiõhu filtri seisukord tuvasta visuaalsel vaatlusel- kui on juba sammaldunud siis vaheta kiirelt ära. Aga kütusekulu ei mõjuta see absoluutselt, selles suhtes, et oma probleemile sa sealt abi ei leia. Käigukasti õliga vast veel ei kipita aga enne 100 000km vaheta kindlasti ära. Kütusekulu see kuigi palju ei mõjuta, mõni tuttav pole seda kunagi vahetanud ja kütusekulu on normis endiselt.
Tasuks ehk üle vaadata nukkvõlli asend, see võib PD-l asjad paigast ära ajada. Vajalik on diagnostikaseadme olemasolu.

Pealik
Huviline
Postitusi: 191
Liitunud: 26 Okt 2006, 16:45
Auto: Audi Allroad BiT 2014, Skoda Octavia RS 2009, MB 300CE 1988
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas Pealik » 24 Jaan 2011, 18:12

Pole eriti mõtekas hakata siin jutustama oma 74, 81, 85kw diislitest ja veel manuaalidest kui on küsitud 96kw automaadi kohta. Nii need jutud ulmeliselt väikestest kütte kuludest tulevadki kui keegi kuskil räägib et mu tuttava tuttaval on sama 1,9 diisel teadmata kw ja rääkides vb hoopis manuaal kastiga autost.
Minul on täpselt sama masin mis teema algatajal, küll 2 aastat vanem aga läbisõit sama. Suvel on kütte kulu umbes sama mis tehas lubanud maanteel 5,5-6, linnas u 10 (oleneb liiklusest ja teede valikust vahest ka 8-11). Talve kohta nii palju, et linnas lühikese otsaga (u 5km) on täiesti tavaline kui kompu näitab ka 13 keskmiseks. Olen ka aasta ringselt keskmisest raskema jalaga. Praegu näitab kompu keskmiseks 9,5 sõidetud 780km, sellest maanteel u 300km, sellest 100km väga tuisustes ja lumistes oludes, ülejäänud linna suht lühikesed otsad.
Kui sa ütled et sul ka praegu keskmine 9,5 siis arvan et ei tasu muretseda. Oota kevad ära ja kui kütte kulu on juba üle liitri suurem kui tehasepoolt lubatud siis tasuks hakata põhjuseid otsima.
Mootori õli ja filtri vahetus tasuks ka jah umbes 10000km peal ära teha (tehase nõue 15000). Ise olen siis ka kütuse ja õhufiltri ära vahetanud.
Kasti õli ja filter soovitatakse ka iga 60000 tagant vahetada, tehas küll ütleb et kasti õli eluaegne aga sakslaste mõistes lõppebki auto eluiga 200000km peal :D

dsimp
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Jaan 2011, 14:37
Auto: Passat , 1.9TDI , 96kw , 2004
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas dsimp » 24 Jaan 2011, 18:22

Aitäh kõikidele vastajatele ning eriti viimasele postitajale. Selles osas on tõesti õigus, et ma enda arust küsisin üsna konkreetse auto ja üsna konkreetse mure kohta , ning üritasin ikka väga täpselt kirjeldada , milline on auto ja mis näitajad on :)
sest olen tähele pannud ka selliseid postitusi , kus ei kirjeldata ei auto läbisõitu , aastat, kilowatte ega mitte midagi, aga see selleks

nagu ma aru saan siis midagi väga kriitilist mul vist ei ole ?! Kuigi kui võrrelda viimase postituse näidet, siis on vahe ikka ju väga suur.
Kuna Sinul on 780km sõidetud ja 100km sellest veel väga kehvades tingimustes ja 300km maanteel. Minul aga sai nüüd paagiga sõita 670km, sellest 350-370km rahulikku maanteed 85-90km/h ja sellist väga ekstreem oludes sõitu polegi olnud.

kuid siiski küsiksin veel , et kus asub üldse passatil salongifilter- et kas pääsen sinna täiesti ise ligi ?

Ning selle mootoriõli ja käigukasti õli vahetuse koha pealt , on mul 4 kohta
Viljandis - Linnaauto ( mis peaks olema vw esindus ) kuid on räigelt kirves
Tallinnas - audi tallinn ja veel see uus : viisplussautoteenindus.ee - kus küll kahjuks käigukastiõli ei vahetataks
Viljandis - amserv

Kus soovitaksite Teie pigem vahetada ? Et pärast aasta pärast oleks autot müües ostjal vähe kindlam tunne osta ka sellist autot, üsna suure läbisõiduga


Ette tänades !

Pealik
Huviline
Postitusi: 191
Liitunud: 26 Okt 2006, 16:45
Auto: Audi Allroad BiT 2014, Skoda Octavia RS 2009, MB 300CE 1988
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas Pealik » 24 Jaan 2011, 19:03

Täpsustan veel et see 780km pole sõidetud ühe paagitäiega, täispaagi meetodit pole talvel katsetanudki.
Teenindus kohtade kohapealt ei oska midagi kaasa rääkida. Nii palju kui võimalik teen ise. Mootori õli oskab vast iga asutus vahetada aga käigukasti õliga on teised lood, seda soovitaks teha võimalusel esinduses või mõnes muus viisakas kohas.
Audihooldus.ee (Tallinnas) neil pidi olema mingi uus seade, millega saab kastist kogu õli kätte ja lisaks pestakse kast läbi ka. See vist Eestis ainike koht kus taoline riistapuu olemas. Kui lihtsalt õli välja lasta ja uuus sisse, siis ei tule kogu õli välja, 2-3 liitrit vana jääb turbiini sisse.
Oma autol vahetasin suvel ise käigukasti õli ja kevadel tahan uuesti vahetada, siis peaks hea saama küll :)

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1948
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 55 korda

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 25 Jaan 2011, 09:37

Passatil asub salongifilter seal kus enamikel volakritel- kojameeste aluse plastiku all, kõrvalistuja pool. Vanematel Passatitel holi filtri pealne plastik kinni ühe suure kruviga, uuemate osas ei tohiks asi keerulisem olla. Vaata allolevat teemat ja saad aimu millest jutt.

http://www.passatworld.com/forums/showt ... p?t=171345" onclick="window.open(this.href);return false;

Auto juures saab väga palju asju ise ära teha kui näpud valest kohast välja ei kasva, seega küsi julgelt ka edaspidi. Tühja-tähjaga ei ole mõtet autoteenindusi nuumata ju.

dsimp
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Jaan 2011, 14:37
Auto: Passat , 1.9TDI , 96kw , 2004
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas dsimp » 26 Jaan 2011, 09:09

Nii. Eile õhtul käisin tankimas. Panin terve paagi täis , ja sõitsin mööda maanteed 80-85km/h , umbes 15-20km koju. Mainin ära, et mootor/auto oli täiesti soe juba selleks ajaks. Kuid keskmist kütusekulu maantee peal näitas ikka 8.5-9.5l sajale. See on minuarust küll palju.

Ja täna hommikul, panin auto sooja 5ks minutiks ja läksin linna. Kui keegi Viljandist rohkem teab, siis sõitsin Paalalinnast - Männimäele. Kokku umbes 5-6km edasi-tagasi sõit. Alguses maja eest ära sõites näitas ikka väga ulmelisi numbreid : 80L sajale , siis vaikselt vähenes, ja lõpuks kui töösooja mootoriga koju ukse ette tagasi jõudsin - näitaski keskmiseks 15.6 l sajale.

Kas ma tõesti mõtlen üle, või teie laseksite sellist asja kuskil ikka kontrollida, ja kui laseks , siis täpsemalt mida ?
Mul oli ennem seda Passatit usakas, Chevrolet Trailblazer 4.2liitrine bensukas, 2002aasta. See rüüpas siin viljandi vahel keskmiselt rahulikult sõites 18-25liitrit sajale. Mõtlesin et ostangi talveks endale ikka ökonoomsema auto, eriti selliste kütuse-hindade juures. Aga praegusel juhul ei tundunudki see Trailblazer väga halb valik , kui Passati keskm kulu ka 15 kanti jääb :)
Oleksin igasuguse nõuande eest väga tänulik

Vader
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 29 Aug 2005, 08:05
Auto: vw passat 2008 2,0tdi DSG
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas Vader » 26 Jaan 2011, 13:35

kui sa auto hommikul sooja paned no näiteks pooleks tunniks siis kohal tiksudes on selle auto küttekulu umbes 0,8l tunnis
ja kui nüüd sõidad 6km siis arvutab auto selle paigal tiksumise küttekulu keskmise kulu hulka, ehk kui muidu oleks sul kulunud 0,6l 6km läbimiseks siis nüüd liida sellele see pooltundi tiksumist 0,4l seega sinu auto keskmine küttekulu oli selle 6km läbimisel 16,6l/100km

nüüd veel lisa sinna juurde ka see kulu mis läheb rataste tühjalt pöörlemise peale ja tulebki suht tore kulu talvel sõites
(muidugi õigelajal tehtud hooldused hoiavad ka kütusekulu tiba väiksemana)
Viimati muutis Vader, 26 Jaan 2011, 13:39, muudetud 1 kord kokku.
vw ei hoia meid elus
meie hoiame vw elus

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1948
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 55 korda

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 26 Jaan 2011, 15:50

Sõida see paak nüüd ilusti tühjaks ja lase uuesti täis ja vaata palju sisse mahub ja kui mitu km sõita said, siis anna meile ka teada. Siis on alles võimalik öelda kas on probleem või ei ole probleemi. Kas sul mõnel tuttaval vag-com/vcds või midagi analoogset on?
PS:Passat on kindlasti õigem valik kui Trailblazer ma usun.

dsimp
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Jaan 2011, 14:37
Auto: Passat , 1.9TDI , 96kw , 2004
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas dsimp » 26 Jaan 2011, 16:39

Seda vag.com või teist seadet kindlasti ei ole kahjuks. Ma vist isegi ei tea, mida Sa täpsemalt nende all mõtlesid, aga ühelgi tuttaval/sõbral selliseid elektroonika/diagnostika asju ei ole küll. Oskaksid Sa ise öelda, kus seda siis laenata või kasutada saaks ja mis see täpsemalt teeks?

Kuid siiski märgin uuesti, et see paagitäis ei olnud esimene kord. Mul on juba 5-6 paagitäit olnud niimodi. Paak saab täiesti tühjaks,lasen kõrini täis ja sõidan edasi-tagasi Tallinnasse mööda maanteed ja ülejäänud enam-vähem Viljandi linnavahet
See kas keskmine tuleb mul üks kord proovides 8.7 või järgmine kord 9.1 ei muuda ju suurt midagi. Mure on ikkagi selles, et see pole esimene kord, ökonoomsemalt ei saa ma sõita ka enam ja kui enamus teisi tuttavaid ja sõpru sõidavad ja saavad ikka keskmiseks sinna 7-8 vahele siis on vahe sees. Ühel sõbral on 2002a A6 , 2.5diisel , minuteada pidi see igatepidi pask mootor olema ja keskmine on 8l sajale olnud terve talv.

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1948
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 55 korda

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 26 Jaan 2011, 16:59

Pidasin jah silmas diagnostikakaablit ja vastavat tarkvara. Sellega saaksid esiteks vaadata kas ajus mingeid veakoode ei ole ja siis juba detailsemalt: näiteks mis õhulugeja näitab, milline on süüte ajastus (PD-l nukkvõlli asend) jne. Äkki ikka on teil seal Viljandis mõni asjalikum kaabliga vend, luura foorumis ringi. Kui ei, siis ehk mõni autoteenindus Viljandis tegeleb diagnostikaga.

dsimp
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Jaan 2011, 14:37
Auto: Passat , 1.9TDI , 96kw , 2004
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas dsimp » 26 Jaan 2011, 21:27

okei
aga kui diagnostikat silmas pidada, siis seda peaks saama kuskil esinduses ja enamus-kohtades nagunii teha saama ?
kui lasen mootoriõli ka vahetada :
amserv , saksaauto, audi tallinn jne

Ints6
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 10 Mai 2010, 12:55
Auto: B5.5
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas Ints6 » 27 Jaan 2011, 11:23

minul sama auto täpselt, linnas(tartu) on praegu külmadega ja lühikesed otsad (-6 kuni -18 täna) seal 10-12L/100km kohta, suvel oli 9,2 siia sinna mõni komakoht, manteel pole 6,6 väiksemat saanud ei talvel ei suvel 2-4 inimest autos. Tartu-Tallinn, Tartu-Võru otsad. Samas juba külmadega sügisel kerge miinus olen saanud samal teekonnal ka 8,6 linnas lühikese otsaga, see on minus tekitanud mõtte, et miskine andur paneb kergelt näkku, teisalt on enam vähem nagu normis aga samas lootsin, et vähemasti maanteel on tegemist säästlikuma masinaga. Kõik filtrid said ostes vahetatud. Diagnostikas võid käia vahest saad selgust, mul endal vag-com ja mööda nettust üks jagu kolatud miskist tõsist abi pole saanud, samas mul 2 või 4 pihusti natuke nöögib(üks diagnostik ütles, et neljas pihusti ja teine, et siis nr 2 nöögib) pihusti otste vahetus kuskil koos töö ja häälestamisega vähemalt 12k selle eest saab üks jagu sõita ja nii õhtal nad ka ei ole, et praegu sellist summat magama panna ja kuna jutt oli mõlemal, et väga kindel pole siis seda enam ei näe põhjust kulutada momendil. Ma ei tea palju sul sellest abi on aga vast midagi ikka. Muidu auto käima läheb laksust iga ilmaga mis olnud ja tagant pole ka ei sinist, musta ega valget visanud.
Viimati muutis Ints6, 27 Jaan 2011, 11:28, muudetud 1 kord kokku.

põrguvärk
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 25 Apr 2009, 18:50
Telefon: 53982102
Auto: MK1 MK2 MK7 GTD
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas põrguvärk » 27 Jaan 2011, 12:21

Tere! Ma küll ei oma sellist autot,aga teemat lugedes tekkis mul selline nägemus asjast. Oletame,et mootoris on vale viskoosusega õli ja kuna tegu on turbo mootoriga ja enamasti sõidetakse linnas lühikesi sõite,siis õli ei jõua normaal temperatuurini soojenda. Paks õli on turbole takistuseks, seega turbo kasutegur väike ,aga et asi liiguks kompenseeritakse seda kütuse kogusega.


Selline on minu nägemus asjast ja ärge näkku lööge kui midagi valesti ütlesin.
porguvark@hotmail.com

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1948
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 55 korda

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 27 Jaan 2011, 16:22

Saan aru, et kulu oli kõrge ka soojade ilmadega.

diako
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Dets 2010, 19:40
Telefon: 5076791
Auto: VW Passat.2001a96kw diisel ja A4 66kw diisel 1996a
Asukoht: Lõuna Eesti.
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas diako » 07 Mär 2011, 10:00

Tekkis küsimus.Sõbral Golf IV 96 kw tdi manuaal 6 käiku universaal.Küttekulu kompuutri järgi omasilmaga nägin 4,4 l sajale.Endal Passat sama mootor ja sama käigukast alla 5,6 ei saa.Seda muidugi pikkamaad sõites ja mõlema auto puhul.Kas siis on see vahe nende kahe auto vahel tõesti nii suur.Muidugi näitab raamat ka Passatile sellist 4,4 küttekulu pikka maad sõites.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas copilot » 07 Mär 2011, 12:42

diako kirjutas:Tekkis küsimus.Sõbral Golf IV 96 kw tdi manuaal 6 käiku universaal.Küttekulu kompuutri järgi omasilmaga nägin 4,4 l sajale.Endal Passat sama mootor ja sama käigukast alla 5,6 ei saa.Seda muidugi pikkamaad sõites ja mõlema auto puhul.Kas siis on see vahe nende kahe auto vahel tõesti nii suur.Muidugi näitab raamat ka Passatile sellist 4,4 küttekulu pikka maad sõites.
oled sa kindel et tal see komp. ei valeta?
Diesel Power KEEPS ME GOING

Nokia555
Huviline
Postitusi: 197
Liitunud: 02 Jaan 2011, 10:01
Auto: Passat Alltrack 2015 2.0 TDI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: passati kütusekulu küsimus

Lugemata postitus Postitas Nokia555 » 07 Mär 2011, 13:07

endal 2002, 96kw pd, automaat ja 10.xx sajale linna vahel paarutades, maantel näitas mingi 5.9 vms, vähemalt tartust tulles oli (räige lume saduga), paistab ok enda meelest, mingit pühapäeva sõitu ei tee ja rallit ka ei tee, normaalselt sõites. Muidugi see info kompuutri järgi, kompul mingi ime bug ka, et kohapeal seistes lööb küttekulu keskmise lakke, mudkui tõstab seda numbrit seal. Vahepeal seistes 99.9. mingit fixi ei ole sellele?
Viimati muutis Nokia555, 07 Mär 2011, 13:09, muudetud 1 kord kokku.

Vasta

Mine “Diislid”