1.9 TDI 96 kw jukerdab

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Nokia555
Huviline
Postitusi: 197
Liitunud: 02 Jaan 2011, 10:01
Auto: Passat Alltrack 2015 2.0 TDI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: 1.9 TDI 96 kw jukerdab

Lugemata postitus Postitas Nokia555 » 26 Apr 2011, 11:58

lohe kirjutas:Päris paigas pole see vist kunagi olnud. alguses oli kuskil 0,3..0,4 See puterdamine pole ka "millegi peale" tekkinud probleem, vaid minu käes oldud aja jooksul on suuremal või väiksemal määral algusest peale olnud - umbes 3 aastat. Omapära on see et ülihästi on tunda kütuse kvaliteet. Olgugi et tangin ainult statist, on see tühikäigu vibra erinevate paagitäitega erinevalt tuntav. Päris iga kord ei viitsi juhtmega näite ka uurida. Viimasel ajal on asi natuke hullem ja nüüd on mu kannatus katkemas.
Äkki sul mingi MAF või midagi läbi omadega, oled neid näite ka vaadanud? Pitsitanud oled? Äkki mingid torud umbes või midagi, et suuremal pöördel läheb paremini vms.., ega ma eriti ei tea nendest mootoritest, pakun lampi hetkel .D

lohe
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2008, 15:55
Auto: VW Passat Variant 4motion TDI 96kw; T5 Shuttle Long 2,5TDI 96kw
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1.9 TDI 96 kw jukerdab

Lugemata postitus Postitas lohe » 26 Apr 2011, 12:19

Nokia555 kirjutas:
lohe kirjutas:Päris paigas pole see vist kunagi olnud. alguses oli kuskil 0,3..0,4 See puterdamine pole ka "millegi peale" tekkinud probleem, vaid minu käes oldud aja jooksul on suuremal või väiksemal määral algusest peale olnud - umbes 3 aastat. Omapära on see et ülihästi on tunda kütuse kvaliteet. Olgugi et tangin ainult statist, on see tühikäigu vibra erinevate paagitäitega erinevalt tuntav. Päris iga kord ei viitsi juhtmega näite ka uurida. Viimasel ajal on asi natuke hullem ja nüüd on mu kannatus katkemas.
Äkki sul mingi MAF või midagi läbi omadega, oled neid näite ka vaadanud? Pitsitanud oled? Äkki mingid torud umbes või midagi, et suuremal pöördel läheb paremini vms.., ega ma eriti ei tea nendest mootoritest, pakun lampi hetkel .D
MAF-ga sai jamatud mingil hetkel - näit oli üle normi. Selle viga oli siiski vaakumis ja kui vaakumi poole peal sai praktiliselt kõik voolikud vahetatud ja tandemi vaakumi ots korralikult kinni pole sellega rohkem probleeme täheldanud.

Marx0
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 01 Okt 2009, 15:58
Auto: Passat
Asukoht: Lõuna
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1.9 TDI 96 kw jukerdab

Lugemata postitus Postitas Marx0 » 26 Apr 2011, 17:43

Mida pihustite näidud näitavad?

lohe
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2008, 15:55
Auto: VW Passat Variant 4motion TDI 96kw; T5 Shuttle Long 2,5TDI 96kw
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1.9 TDI 96 kw jukerdab

Lugemata postitus Postitas lohe » 26 Apr 2011, 20:31

Sõltub korrast kui juhtme külge panen, aga üldiselt 1,2 ja neljas on kuskil -0,5..-1 ja 3 on siis kerge plussiga +1..+1..5 vahest isegi 2. Samas nii mõnigi kord on kõik üsna nulli ümber.
Täna avastasin et EGR on jukerdama hakanud. EGR duty cycle mis peaks jääma vahemikku 40-75% on tühikäigul 85%. Gaasi andes kukub. MAF näidud on ilusti korras 250 ümber.

lauriii
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Juul 2009, 18:14
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1.9 TDI 96 kw jukerdab

Lugemata postitus Postitas lauriii » 02 Juun 2011, 17:31

Minu sama mootoriga Passatil on selline häda, et küma mootoriga on käivitamine paris hulluks läinud. Pooled korrad läheb väga pika käiamise peale tööle kuidagi ja pooled korrad tuleb auto käima lükata/tõmmata. Kui mootor on soe, siis tuleb süüde korraks sisse keerata, välja keerata ja alles siis käivitada. Kui käivitada kohe esimese korraga süüdet sisse keerates on selline tunne, et turbo ei ole järel, kuigi turbo vilinat on kuulda küll. Kust peaksin viga otsima? Diagnostika ei näidanud mootoris veakoode üldse.

lauriii
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Juul 2009, 18:14
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 1.9 TDI 96 kw jukerdab

Lugemata postitus Postitas lauriii » 05 Juul 2011, 16:02

lauriii kirjutas:Minu sama mootoriga Passatil on selline häda, et küma mootoriga on käivitamine paris hulluks läinud. Pooled korrad läheb väga pika käiamise peale tööle kuidagi ja pooled korrad tuleb auto käima lükata/tõmmata. Kui mootor on soe, siis tuleb süüde korraks sisse keerata, välja keerata ja alles siis käivitada. Kui käivitada kohe esimese korraga süüdet sisse keerates on selline tunne, et turbo ei ole järel, kuigi turbo vilinat on kuulda küll. Kust peaksin viga otsima? Diagnostika ei näidanud mootoris veakoode üldse.
Pole olnud aega autoga vahepeal tegeleda ja praeguseks on selline seis, et vahel ei taha ka sooja mootoriga tööle minna. Kiirendades vahel hakkab puterdama. Kas oskate soovitada midagi, kust viga otsida või või kedagi, kes oskaks vea üles leida.

Vasta

Mine “Diislid”