G2 1.6D talvel käima.

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
j6nks
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 03 Dets 2005, 15:53
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

G2 1.6D talvel käima.

Lugemata postitus Postitas j6nks » 11 Okt 2011, 11:39

Sai soetatud üks masuudipress ja plaan teda natuke kõpitseda, tihendid, sillad jne.

Tekkis idee, et see press ka talvel käima läheks, võiks seda natuke tjuunida.

On kellegil kogemusi ja soovitusi soojendusega küttefiltri ja plokisoojenduse osas? :)

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5174
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 232 korda
Tänatud: 273 korda

Re: G2 1.6D talvel käima.

Lugemata postitus Postitas tito » 11 Okt 2011, 14:36

j6nks kirjutas:Sai soetatud üks masuudipress ja plaan teda natuke kõpitseda, tihendid, sillad jne.

Tekkis idee, et see press ka talvel käima läheks, võiks seda natuke tjuunida.

On kellegil kogemusi ja soovitusi soojendusega küttefiltri ja plokisoojenduse osas? :)
Minu kasutuses olnud 2 diisel golfil on plokisoojendus peal olnud. Ausalt vastates on ütlemata hea asi ,eriti kui veel "täispauk" st salongis puhur, aku laadimine ja loomulikult ploki soojendus :roll:
Selline suur komplekt on muidugi omajagu kallis lõbu sinna 500-600 euri kanti, rohkem infi :
http://www.autostuudio.ee/tooted/browse ... tml?sef=hc
Samas on osad hõlpsalt paigaldatavad ja juhtmed nn plug & play st võid ju osta plokisoojendi ja hiljem asju eraldi juurde :wink:
Viimati muutis Anonymous, 11 Okt 2011, 14:39, muudetud 2 korda kokku.
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

karel87
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01 Nov 2009, 20:34
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: G2 1.6D talvel käima.

Lugemata postitus Postitas karel87 » 12 Okt 2011, 12:36

Soojendusega küttefilter on teemaks siis, kui pole kindel kütuse külmakindluses. Kunagi ise jukerdasin sellega. Hädaga sõitsin ükstalv isegi -30-ga kui paagis loksus suvine diisel.

Netman112
Huviline
Postitusi: 210
Liitunud: 18 Jaan 2009, 19:13
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: G2 1.6D talvel käima.

Lugemata postitus Postitas Netman112 » 13 Okt 2011, 09:53

Ma olen ilmselt ennemgi siin maininud , et vanemate vw diislite eelsüüte küünalde juhtmesti on äärmiselt ebaõnnestunud. ehk siis vool jookseb salongi, siis sealt läbi releede jne kapoti alla küünalde juurde tagasi . Selle miinuseks on see et nii mõnigi vajalik volt ei jõua küünaldeni. väike õpetus kuidas asja parandada:http://vincewaldon.com/index.php?option ... &Itemid=28

kui kuskilt poest leiad soojendusega kütusefiltri siis oleks ise ka huvitatud

j6nks
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 03 Dets 2005, 15:53
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: G2 1.6D talvel käima.

Lugemata postitus Postitas j6nks » 14 Okt 2011, 08:06

Netman112 kirjutas:Ma olen ilmselt ennemgi siin maininud , et vanemate vw diislite eelsüüte küünalde juhtmesti on äärmiselt ebaõnnestunud. ehk siis vool jookseb salongi, siis sealt läbi releede jne kapoti alla küünalde juurde tagasi . Selle miinuseks on see et nii mõnigi vajalik volt ei jõua küünaldeni. väike õpetus kuidas asja parandada:http://vincewaldon.com/index.php?option ... &Itemid=28

kui kuskilt poest leiad soojendusega kütusefiltri siis oleks ise ka huvitatud
Suured tänud, just selline informatsioon tere-tulnud.

Küttefiltrit just Eestist poest ei leia vist väga. Internetis küll on müügil erinevad küttefiltrid mis just mõeldud õli soojendamiseks, peaks diislit ka edukalt soojendama. Seda peab veel natuke uurima. Miks mitte ka ise õli peale ümber teha süsteem!?

Netman112
Huviline
Postitusi: 210
Liitunud: 18 Jaan 2009, 19:13
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: G2 1.6D talvel käima.

Lugemata postitus Postitas Netman112 » 14 Okt 2011, 16:34

Netis uurides jäi nii mõnigi DIY õpetus silma filtri soojenduse tegemiseks. See õli peale auto tegemine on üks igavene ooper mida ma enam ette võtta ei tahaks. Asi on tehtav, kuid negatiivseid külgi on asja juures rohkem kui positiivseid...
Selle filtri soojenduse mõte jääb tegelikult kahtlaseks kui kasutada ilmastikule vastavat diislit.

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: G2 1.6D talvel käima.

Lugemata postitus Postitas VeiksK » 14 Okt 2011, 18:20

Osta.ee-s on müügil selline asi: http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... d=22035200" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui päris aus olla, siis üks tuttav teeb ja müüb neid... on seda teinud juba aastaid ja toimib. Ise olen ka kasutanud.

g3racing
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 04 Aug 2009, 21:46
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: G2 1.6D talvel käima.

Lugemata postitus Postitas g3racing » 27 Okt 2011, 19:36

Kiir variant (kõlbab ka metsas):
Küttefiltri ümber olev rauast vits talve jaoks lõdvemaks lasta, et filtrit saaks sealt võru seest välja võtta.
1)õhufilter ära 2)küttefilter tõsta välja võru seest ja panna topsi sisse 3) topsi sisse keevat vett valada 4) veerand tundi sulada lasta vahal, mis filtrisse külmaga tekkinud on 5) kütte ja õhufilter tagasi 6) (soovituslik): et filtrit uuesti umbe ei tõmbaks, valada paaki ntx 5 l toasooja diislit juurde, kui käepärast võtta on.
projectG3hybrid - on see tõesti võimalik???

Vasta

Mine “Diislid”