DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Muffnoone
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Mär 2015, 10:23
Telefon: 5059230
Auto: VW Passat 2009
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas Muffnoone » 05 Mär 2015, 10:29

Mul mooduliks 5N0035730C, aga ei suuda uuemate telefonidega - nii android, iphone kui windows Phonega ära ühendada. Telefoni leiab üles, aga ütleb et not compatible. Mis siin tegema peaks? Kas aitab miski update või tuleks moodul välja vahetada?

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas R36 » 08 Mär 2015, 20:21

Muffnoone kirjutas:Mul mooduliks 5N0035730C, aga ei suuda uuemate telefonidega - nii android, iphone kui windows Phonega ära ühendada. Telefoni leiab üles, aga ütleb et not compatible. Mis siin tegema peaks? Kas aitab miski update või tuleks moodul välja vahetada?
Jah, välja vahetada.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Muffnoone
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Mär 2015, 10:23
Telefon: 5059230
Auto: VW Passat 2009
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas Muffnoone » 09 Mär 2015, 10:21

golfi_vend kirjutas:
Muffnoone kirjutas:Mul mooduliks 5N0035730C, aga ei suuda uuemate telefonidega - nii android, iphone kui windows Phonega ära ühendada. Telefoni leiab üles, aga ütleb et not compatible. Mis siin tegema peaks? Kas aitab miski update või tuleks moodul välja vahetada?
Jah, välja vahetada.
Kas oleks soovitusi ka mis moodulit vaatama peaks - tahaks, et lisaks telefonile tuleks ka muusika läbi.

Laur
Huviline
Postitusi: 993
Liitunud: 06 Mai 2011, 08:52
Auto: Mercedes E350CDI 4Matic
Asukoht: Vasalemma
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas Laur » 09 Mär 2015, 11:33

2009a. passatil see peal, muusika tuleb, lugude nimed ka kuvatakse. SME´e ei toeta.
Pilt
Viimati muutis Laur, 09 Mär 2015, 11:33, muudetud 1 kord kokku.
M.O.T.T

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas R36 » 09 Mär 2015, 11:51

Muffnoone kirjutas:
golfi_vend kirjutas:
Muffnoone kirjutas:Mul mooduliks 5N0035730C, aga ei suuda uuemate telefonidega - nii android, iphone kui windows Phonega ära ühendada. Telefoni leiab üles, aga ütleb et not compatible. Mis siin tegema peaks? Kas aitab miski update või tuleks moodul välja vahetada?
Jah, välja vahetada.
Kas oleks soovitusi ka mis moodulit vaatama peaks - tahaks, et lisaks telefonile tuleks ka muusika läbi.
3c8 035 730 c
3c8 035 730 d
3c8 035 730 e
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas R36 » 11 Mär 2015, 01:59

mauh kirjutas:...Juhul kui aga sinu autol on kõrvalistuja istme all BT moodul siis punaste kelladega autole on vaja lisaks vedada parem heli kanal, vastasel juhul tuleb muusika vaid yhelt poolt auto kõlaritest, kui auto on valgete kelladega tehase poolt paigaldusega , ei ole lisajuhtmeid vaja....
Tegelikult vasak kanal.
Kogemus CC-ga aastast 2009, vana plokk 5N0 035 730 A, uus 3c8 035 730 D. Viga
9457427 - Left audio channel for speech/telephone
B104F 13 [009] - Short to GND

Hetkel pole midagi teinud aga vajab samamoodi 2 juhet BT ja RNS vahel.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas aus » 17 Mär 2015, 00:03

Väike info inimestele, kes plaanivad endale touch adapteri osta / või tahavad sellega BT tööle saada. Kogemus hõlab BT moodulit 3C0 035 729 F (2007.a Passat, punased kellad) ja adapteriga 3C0051435TA. Soovitatavalt kasutage Windowsi masinat ja kindlasti on vaja Bluetooth tuge. Ei soovita VirtualBoxi vms vahendeid kasutada, kuna mina alustasin Mac-VirtualBox-Windows7 komboga, aga üks hetk loobusin ja tõin Windows8-ga masina. :lol: Bootcampi/Parallelsi pole proovinud, aga teoreetiliselt võiks töötada paremini kui VirtualBox.
► Näita Spoilerit
Alustuseks tegin adapterile tehase seadete taastamise ning VCDSi kaudu tühistasin moodulisse salvestatud telefonid ära.

Pilt

Selleks, et BT töötaks, on vaja ühendada adapter mooduliga (UHV) ning alles seejärel on võimalik siduda adapter telefoniga. Mooduli jaoks panin VCDSiga Adaptioni alt Visibility peale ja seejärel andsin aga kuuma. Kuna internetist leiab ka viiteid selle kohta, et see TA adapter kipub ühenduse kaotama BT mooduliga, siis nägin lihtsalt mitu-mitu-mitu korda vaeva, enne kui sain adapteri ja mooduli ühendatud.

Seejärel tee kindlaks, mis tarkvara versioon sul adapteris on. Selleks on adapteri peal kenasti võimalus olemas. Minul oli 00128. Küll aga leidsin netist viite, et 128 on autodele alates 22/2008 (Passat CC puhul alates 09/2008).
► Näita Spoilerit
Adapteris oleva tarkvara muutmiseks on vaja tõmmata endale programm VW Update Manager (vt spoiler): Paki see lahti ja käivita administraatori-õigustes, seda läheb vaja mõne hetke pärast.
Nüüd pane arvutil sisse bluetooth ja vii adapter Software update olekusse. Adapter annab soovituse ühendada PC-ga ja näitab ka ära MAC aadressi. Kusjuures on ta üsna leplik - ootab päris kaua enne kui "failed" staatuse annab. Arvuti abil ühenda ära "Touch Adapter" seadmega. Parool 0000. Kui juhuslikult ühendamine ebaõnnestub vmt, siis kaotatakse UHV ühendus (mooduliga) ja kulub natuke aega, enne kui see uuesti tagasi tuleb. Seejärel korda protsessi. Mina pidin ka BT seadme arvutist ära kustutama ja uuesti nad sõbraks tegema (pair).

Proovisin uuendada versiooni 00216 peale, aga see lõppes nukralt. Tundub, et 00216 on versioon 1 adaptrile, touch adapter peaks olema versioon 2 (puudub VW kleeps).
Pilt

Okei, kui ei saa upgrade, siis ehk saab downgrade. Proovisin panna versiooni 00127, kuid see ebaõnnestus paaril korral. Küll ei saanud ta kätte ühendust, küll ei sobinud talle fail (miskipärast). Maru tüütu oli kogu aeg uuesti neid sõbraks teha, aga üks hetk "sõitis õnn õuele".
Pilt
Pilt
Kolmas etapp on extracting, kus ta ise oma tarkusega zipi lahti pakib ja toiminguid teeb. Väike restart ja uuesti UHVga ühenduse loomine ning valmis ta oligi.

Pilt

Ühendustest niipalju, et iPhone 5 suutis ennast peaaegu esimesel korral ühendada, teha nii kontaktlisti endale selgeks kui ka kõnesid. Kusjuures - väga ilusti mängis isegi heli Skype kõne kaudu läbi auto kõlarite. :lol:
Samsung Galaxy S4 ühendas, sai teha kõnesid, näitas erinevaid liste (received, missed, dialled), aga ei suutnud kontaktiraamatut laadida. Ka phonebook update ei läinud läbi. Minu arust telefon nagu küsis, et kas soovid anda õiguse kontaktidele, andsin. Panin ka telefoni mällu mõned kontaktid, tulemus null. Võib-olla asi selles, et telefoni mälu suht täis ja Bluetooth Phonebook rakendust ma igatahes paigaldada ei saanud, et selle kaudu katsetada.

Loodetavasti tarkvarad VW enda veebist ära ei kao, aga siin nad on:
► Näita Spoilerit
Tänud poolakatele ja kasutajale R36 abi eest!
Viimati muutis aus, 07 Jaan 2018, 22:20, muudetud 2 korda kokku.
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

zaazk
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 14 Juul 2010, 20:54
Auto: VW Passat Variant B6 R-Line 1.4 TSI EcoFuel 110kW DSG 2010 ja VW Caravelle T5.1 2.0 TDI 103kW DSG 2014
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas zaazk » 23 Juun 2015, 22:24

Kus kohast sellist adapterit üldse võimalik saada on? Paljudel VW on see jalg armatuuril olemas, kuid ühtegi adapterit pole küll selle otsas kunagi näinud.
Leidsin hetkel ainult ebayst mõtetu 200 euro eest selle vidina.

k0nn
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Aug 2014, 21:59
Auto: VW Golf V GT 2007 TSI 125kW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas k0nn » 06 Juul 2015, 01:05

aus kirjutas:
aus, kas Touch Adapter jäi veatult toimima? Siis tean, kas peaks ka selle VAGCOM kaabli ja programmi ostma, et telefonid ära kustutada auto mälust. Minu oma iga paari sõidu järel näitab viga, et ei saa UHV-ga ühendust. Peab BT mooduli lahti ühendama ja tehase seadete taastamise tegema, siis hakkab tööle jälle. Tagasihoidlikult öeldes on see veidi tüütu.
Juhul kui aga sinu autol on kõrvalistuja istme all BT moodul siis punaste kelladega autole on vaja lisaks vedada parem heli kanal, vastasel juhul tuleb muusika vaid yhelt poolt auto kõlaritest
Kui muusika tuleb nii vasakult kui paremalt poolt kõlaritest, kuid on kehva kvaliteediga, kas siis võib kindel olla, et see juhe on veetud? Saab keegi linki visata selle juhtme vedamise õpetusele vms?

Olen juba päevi netis tuhninud ja püüdnud sotti saada, kuidas Golf 5-le audio upgrade teha. Tahaks lugusid vahetada roolilt, tahaks bluetoothi ja veel tahaks MP3 võimekust. Lisaks peaks võimalik uus raadio ka autos ilus välja nägema :)
Tahab keegi aidata otsustamises? Raha üle 300€ vanasse autosse matta ei tahaks. On seda tõesti siis liiga palju tahta?!

1) Olemasolev Touch Adapter muuta töökindlaks ja parandada helikvaliteeti - ei tea kuidas :(
2) 300-500€ (Made in China) Android süsteemid (Eonon nt) on sageli odava tundega materjalide jms viimistluse poolest, aeglased ja häirib ka see, et iga kord kui süüte sisse paned, siis toimub Androidi alglaadimine, mis muudab raadio kasutamise eriti aeglaseks.
3) VW originaal audio süsteemid (RNS510, RCD510) on ise kallid, lisaks vaja BT moodulit ja CANBUS (mingi kontroller?) ümber vahetamist - kokku peaks kuluma ca 1000€.
4) Dension Gateway Lite BT annaks olemasoleva RCD500-le USB ja töökindlama BT võimekuse hea hinnaga (120€). Puudus oleks see, et BT jaoks jääks kasutusse vaikimisi PIN (0000), mis tundub ebaturvaline.
5) Siis on olemas veel mingid koopiad VW raadiotest. Nende puudus on jällegi see, et tegemist piraadimaiguliste toodetega ja endal halb tunne kasutada.
http://www.zautoz.eu/uploads/1/0/5/8/10 ... ig.jpg?175" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
siLc
Tunnustatud
Postitusi: 2045
Liitunud: 20 Juun 2010, 07:07
Auto: Passat B7 EcoFuel
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 164 korda

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas siLc » 06 Juul 2015, 06:29

k0nn kirjutas:Kui muusika tuleb nii vasakult kui paremalt poolt kõlaritest, kuid on kehva kvaliteediga, kas siis võib kindel olla, et see juhe on veetud? Saab keegi linki visata selle juhtme vedamise õpetusele vms?

Olen juba päevi netis tuhninud ja püüdnud sotti saada, kuidas Golf 5-le audio upgrade teha. Tahaks lugusid vahetada roolilt, tahaks bluetoothi ja veel tahaks MP3 võimekust. Lisaks peaks võimalik uus raadio ka autos ilus välja nägema :)
Tahab keegi aidata otsustamises? Raha üle 300€ vanasse autosse matta ei tahaks. On seda tõesti siis liiga palju tahta?!

1) Olemasolev Touch Adapter muuta töökindlaks ja parandada helikvaliteeti - ei tea kuidas :(
2) 300-500€ (Made in China) Android süsteemid (Eonon nt) on sageli odava tundega materjalide jms viimistluse poolest, aeglased ja häirib ka see, et iga kord kui süüte sisse paned, siis toimub Androidi alglaadimine, mis muudab raadio kasutamise eriti aeglaseks.
3) VW originaal audio süsteemid (RNS510, RCD510) on ise kallid, lisaks vaja BT moodulit ja CANBUS (mingi kontroller?) ümber vahetamist - kokku peaks kuluma ca 1000€.
4) Dension Gateway Lite BT annaks olemasoleva RCD500-le USB ja töökindlama BT võimekuse hea hinnaga (120€). Puudus oleks see, et BT jaoks jääks kasutusse vaikimisi PIN (0000), mis tundub ebaturvaline.
5) Siis on olemas veel mingid koopiad VW raadiotest. Nende puudus on jällegi see, et tegemist piraadimaiguliste toodetega ja endal halb tunne kasutada.
http://www.zautoz.eu/uploads/1/0/5/8/10 ... ig.jpg?175" onclick="window.open(this.href);return false;
Et saada hea helikvaliteet üle BT on esmalt vaja raadiot, millel on tugi BT stereo audiole (nimetatud lisajuhtme teema). RCD500 ja teised vanad 00-seeria raadiod mu teada omavad ainult BT mono audio tuge. Vähemalt endal RCD300 ja FIscon BT mängib paraku ainult monoheliga. Lahendus pidi olema 10-seeria raadiod (RCD310, 510 ja muidugi RNS10). Koopiate kohta ei oska kosta aga RDS-ta RCD510 peaks tulema kätte piisavalt soodsalt, et eelarve 300€ mitte (oluliselt) lõhki lasta. Hiina toodangul on enamasti omaenda BT lahendus sisse ehitatud aga kasutusmugavus olla neil omaette teema...

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas aus » 06 Juul 2015, 07:22

k0nn kirjutas: aus, kas Touch Adapter jäi veatult toimima? Siis tean, kas peaks ka selle VAGCOM kaabli ja programmi ostma, et telefonid ära kustutada auto mälust. Minu oma iga paari sõidu järel näitab viga, et ei saa UHV-ga ühendust. Peab BT mooduli lahti ühendama ja tehase seadete taastamise tegema, siis hakkab tööle jälle. Tagasihoidlikult öeldes on see veidi tüütu.
Ma ei teinud päris endale, aga ühele lähedal olevale inimesele. Olen märganud ja kuulnud, et tal ka aeg-ajalt kaob see ühendus ära. Päris nii keeruliselt pole pidanud, piisanud on Touch Adapteri seadetest lihtsalt uuesti ühendamise valimine või siis mingi hetk on ta suutnud ise selle ühenduse taastada.
Ja lihtsalt kustutamise pärast ei pea ju kohe kaablit ostma hakkama. :D Seda saab aidata sul siit keegi teha. :)

TA pidigi olema üsna pirtsakas ühendamise hoidmisega.
k0nn kirjutas:Tahab keegi aidata otsustamises?
Otsustama pead ikka ise! :lol:
k0nn kirjutas: 3) VW originaal audio süsteemid (RNS510, RCD510) on ise kallid, lisaks vaja BT moodulit ja CANBUS (mingi kontroller?) ümber vahetamist - kokku peaks kuluma ca 1000€.
Jämedalt RCD510 ca 200 eur ja vajalik CAN moodul 100 eurot. CANi sa otseselt vahetama ei pea, võid ka häki teha, et vead kaitsmekarbist lisajuhtme, aga kui sul nt veel uuendamise plaane peaks tekkima, siis on CANi vahetus hädavajalik.
BT moodul on sul ju olemas, seda saad ka edasi kasutada. Audio kanalit on sul siiski vaja, tõesti.
Roolilt vahetamine eeldab MF (nuppudega) rooli ja tõenäoliselt ka rooliaju vahetust. See võib juba su esialgse eelarve lõhki ajada.
k0nn kirjutas: 4) Dension Gateway Lite BT annaks olemasoleva RCD500-le USB ja töökindlama BT võimekuse hea hinnaga (120€). Puudus oleks see, et BT jaoks jääks kasutusse vaikimisi PIN (0000), mis tundub ebaturvaline.
Mina mingeid vahejubinaid ei soovitaks. Ja noh, Android ja koopiaraadioid ka mitte. :D
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

k0nn
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Aug 2014, 21:59
Auto: VW Golf V GT 2007 TSI 125kW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas k0nn » 08 Juul 2015, 13:50

Tänan vastamast. Hakkan järelturult RCD510 või RNS510 raadiot jahtima. Hoiatuseks teistele, et müügil on Hiina ja USA turule tehtud originaal VW Delphi raadiod, millel puudub meil kasutuses olev RDS (raadiojaamade nimede näitamine) tugi. Muidu on väidetavalt hea hinna/kvaliteedi suhtega isendid.

Olamsolev mikrofon ja parkimisandur jäävad ööle uute mudelitega?
Viimati muutis k0nn, 08 Juul 2015, 15:00, muudetud 1 kord kokku.

k0nn
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Aug 2014, 21:59
Auto: VW Golf V GT 2007 TSI 125kW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas k0nn » 25 Sept 2015, 19:47

Kas kaitsmekarbi häki korral on võimalik raadiot kuulata ka siis kui süüde on väljas? Kas pikemal seismisel unustab raadio kanalid ära?
Varsti kirjutan väikese kokkuvõtte ka kogemustest.

k0nn
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Aug 2014, 21:59
Auto: VW Golf V GT 2007 TSI 125kW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas k0nn » 04 Nov 2015, 01:26

Sain teada, et selle ebakindla Touch Adapter Voice paneeli saab vahelt ära ka võtta ning telefoni otse auto bluetoothiga paaritada.
http://www.vwwatercooled.com.au/forums/ ... post808755" onclick="window.open(this.href);return false;

Probleem on selles, et ma enda autol VCDS-st ei näe moodul 77-telephone - Coding - Long coding'ut. Mul on hoopis teine pilt seal...
Pilt

Kusjuures jõudsin enne RCD510 ära osta ja paigaldada. Alguses õnnestus mingil X-juhul vana Canbus gateway'ga telefon VW UHD-ga paaritada. Siis müüsin Voice Touch Adapteri maha ning nüüd uue GW'ga VW UHD'd ei näe. Kas võib viga olla selles, et VCDS-ga kodeerimise ajaks oleks pidanud telefoni ja Voice Touch Adapteri vahel BT ühenduse looma nagu siin õpetatakse?
http://www.vwwatercooled.com.au/forums/ ... 79639.html" onclick="window.open(this.href);return false;

On ideid, kuid VW UHD telefonile nähtavaks teha?

Lisaks näitab 77-Telephone moodul järgnevat viga:
01303 - Telephone Transceiver (R36)
004 - No Signal/Communication - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00100100
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 40
Viimati muutis k0nn, 04 Nov 2015, 01:51, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas aus » 04 Nov 2015, 09:10

TA saad vahelt ära võtta nii kui BT mooduli välja vahetad.
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

k0nn
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Aug 2014, 21:59
Auto: VW Golf V GT 2007 TSI 125kW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas k0nn » 04 Nov 2015, 09:36

Julgen arvata, et eksid ja seda kinnitavad ka minu postituses olevad lingid.
Äkki oskad pakkuda, miks ma VCDS-st 77- Telephone alt Long codingut (seda kus Byte'e jms näeb) ei saa teha?

Kasutaja avatar
volkar
Huviline
Postitusi: 1121
Liitunud: 22 Okt 2010, 18:50
Telefon: viis kaks 007 kolm üheksa
Auto: Passat B6
Asukoht: Võru
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 33 korda

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas volkar » 04 Nov 2015, 09:54

k0nn kirjutas:Julgen arvata, et eksid ja seda kinnitavad ka minu postituses olevad lingid.
Äkki oskad pakkuda, miks ma VCDS-st 77- Telephone alt Long codingut (seda kus Byte'e jms näeb) ei saa teha?
Long codingut ei näe, kuna sul vanemat tüüpi nokia telefoni moodul
Viimati muutis volkar, 04 Nov 2015, 09:54, muudetud 1 kord kokku.
Hell Was Full So I Come Back _ .. .. _
VW Passat B6 1.9TDI - 2007 - volkar ツ ツ

k0nn
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Aug 2014, 21:59
Auto: VW Golf V GT 2007 TSI 125kW
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas k0nn » 07 Nov 2015, 01:49

Igatahes tänan abi eest ja kaasa mõtlemast. Long codingut minu moodul tõesti ei toeta, kuid softiga ajas ka asja ära. Mul on nüüd kõik olulised asjad olemas. BT-audiot ja telefoniraamatu tuge ainult ei ole ning ka TA jalale armatuuri küljes mingit rakendust ei ole... Loodetavasti on antud kooslus stabiilsem ka kui TA. Kes sarnaste moodulite (MF rool, TA, 3C0 035 729 F) otsa peaks sattuma, siis aitas kood 0016423. See "4" on seal mingi maagiline nr tõenäoliselt tehase poolt jäetud tagaukseks. VCDS-i "õhupalli vihje" seda ei paku.
Pilt

Kulud ka netos (saatekulud/maksud/teenustasud on juba juurde ja maha arvestatud):
RCD510 230€
CANBus GW 24€
AUX pesa käigukangi juurde 10€
Antennikaabli üleminek 10€
Armatuuri kangutamise plastmassist tööriistad 5€
VCDS kaabli laenamine ca 5€

RCD500 -27€
Touch Adapter - 70€

Kokku rahas maksis kogu jant 187€. Töötunde autos ja Internetis kulus vist 400€ eest, aga sain ka teadmisi ja kogemusi juurde :)

m0cc
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 27 Juul 2012, 22:18
Telefon: 56907244
Skype: peeduharakas
Auto: Passat Variant B6 2.0tdi, Audi B5q,
Asukoht: Pealinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas m0cc » 30 Nov 2015, 11:32

Üks puutetundlik adapter üle.

m0cc
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 27 Juul 2012, 22:18
Telefon: 56907244
Skype: peeduharakas
Auto: Passat Variant B6 2.0tdi, Audi B5q,
Asukoht: Pealinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas m0cc » 07 Dets 2015, 14:35

3C0051435TA ja Iphone paaritumine peaks õnnestuma?

Kasutaja avatar
-MarT-
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 31 Juul 2009, 22:24
Asukoht: Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas -MarT- » 05 Mai 2017, 07:46

Oskab keegi öelda miks antud mooduliga ühenduvad samsungi ja nokia uuemad android ja windows telefonid aga sony ei leia midagi?
Pilt
Viimati muutis -MarT-, 05 Mai 2017, 07:57, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas aus » 05 Mai 2017, 07:55

See moodul on ainult rSAP toega, mida enamus telefone ei toeta, sellest ka mitte-ühilduvus. Sisuliselt on sul vaja HFP toega moodulit, aga enamus neist toetavad "valgeid" kellasid.
Kui huvitab, mis imeloom see rSAP on, siis selle kohta on siin päris mitmes kohas juttu tehtud, ei hakka uuesti kopeerima. :thumbup:
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

Kasutaja avatar
-MarT-
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 31 Juul 2009, 22:24
Asukoht: Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas -MarT- » 05 Mai 2017, 08:04

Tundub, et siis on lihtsam telefoni vahetada kuna mul punased kellad.

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas aus » 05 Mai 2017, 08:11

Noh, nii ja naa.. :D Saame ka punaste kellade vahetusel abiks olla, võta ühendust FBs näiteks.
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

Kasutaja avatar
-MarT-
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 31 Juul 2009, 22:24
Asukoht: Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: DIY Bluetooth moodulid ja nende järelpaigaldus.

Lugemata postitus Postitas -MarT- » 05 Mai 2017, 08:39

aus kirjutas:Noh, nii ja naa.. :D Saame ka punaste kellade vahetusel abiks olla, võta ühendust FBs näiteks.
Suured tänud kindlasti võtan ühendust.

Vasta

Mine “DIY”