DIY: Passat B3 GT istmepolstri fix

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5174
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 232 korda
Tänatud: 273 korda

DIY: Passat B3 GT istmepolstri fix

Lugemata postitus Postitas tito » 21 Apr 2014, 21:27

Teen teema, et inimesed ei kardaks vahetamast oma räbaldunud istme oem katteid :)
Kindlasti on paljudel juhi tagumiku alune ja seljatoe nurk just sellised....
Pilt
Pilt
Polstri padjad on ää istutud ja kalts lilleks. Mind hakkas, muidu korraliku sisu juures ,see pisike viga väga häirima. Ostsin siis seks puhuks kõrvalistuja soffa ja andsin kätele valu. Mõistust sellise tegevuse juures eriti vaja pole ja mina kellel 2 vasakut kätt ja 10 pöialt, sain sellega hakkama, nii et iizi 8)
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Algatuseks eemaldasin plastikud mõlemalt poolt, seal leidus nii kruve kui tüübleid, mis olid sellised kavalad ja esimese rutuga ei paistnudki silma. Neid sai kätte emba kumba pidi, kas ukerdasid mingi imevahendiga seest poolt tüübli sisemuse väljapoole välja või torkasid väljast selle sisemuse sisse. Eemaldatud seljatoe liigutamis rulliku ja selle nn tasku vahel kaks auku ongi need tüübli asukohad :wink:
Pilt
Siis eemaldasin seljatoe istmepõhja küljest, selleks tuleb lahti keerata kaks eriti isase ristpeaga polti, üks ühel teine teisel pool. Nende lahti saamiseks tuli törts koputada ja tehasest vahele pandud keermeliim, lasi ilma erilist vastupanu osutamata jumpstükist lahti.
Pilt
Siis asusin eemaldama katteriiet istmepõhjalt, selleks oli vaja kahelt poolt selliste hammaste tagant riie tugitrossiga kätte saada.
Pilt
Pilt
See tugitross oli suht labaselt mõlemalt poolt kuidagi sõlmitud istmeraami külge. Eest poolt istet hoidis kaltsu paigal 2 tüüblit, mis on lihtsalt välja tõmmatavad. Tagant istub riie veel valtsitud pleki ääre taga, mida kruvikaga kergelt töödeldes saab avada.
Pilt
Ma profülaktika mõttes lammutasin ka katteriide veel istme padja küljest lahti , kuid kes kõrvalistuja padja koos riidega ümber tõstavad ei pea seda tegema!
Sama moodi lammutasin laiali doonoristme. Mainin ära ,et mina ostsin mõlemad esiistmed ja vahetasin juba olemasolevatel istmetel omavahel jubinaid. Kuid soetatud juhiistmel puudusid seljatoel kahjustused, seda ma siis pulli pärast lahti ei kiskunud :roll:
Pilt
Kokku ladudes midagi keerulist ei olnud ,kõik tehtu tuli teises järjekorras korrata :) Kasutasin saksa inseneride tarkust ja kasutasin ka keermeliimi, juhuks kui lapselaps mul seda istet lammutab, saab need suured poldid taas vaevata kätte :D
Pilt
Pilt
Pilt
Ma usun et sain sellega paremini hakkama kui tehnikud omal aal tehases, pimedus polnud kehva tulemuse varjamiseks, see lihtsalt ujus kohale ei tea kust :mrgreen:
Pilt
Lõpetuseks üks päevavalge pilt ka :P
Viimati muutis tito, 22 Apr 2014, 18:29, muudetud 2 korda kokku.
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Vasta

Mine “DIY”