Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Kasutaja avatar
Nuustik
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Apr 2018, 15:48
Auto: Golf IV
Asukoht: Tartu-Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Lugemata postitus Postitas Nuustik » 10 Apr 2018, 21:08

Kuna mu pea 20 aastat vana Golhvi rool oli 300000+ km meetriga parajalt mudimis saanud otsustasin ma proovida AliExpressis veits surfata ja jõudsin ühe universaalse roolikatteni, mis tundus paljulubav ning maksis vaid 6 eurot. Valisin musta naha punase õmblusega. reklaampildid nägid tootele välja umbes sellised:

Pilt

nahk venis ilusti rooli ümber ning paigaldamine oli üpris lihtne kaasa antud nõela ja niidiga, kuid mõned praagid jäid ikkagi sisse... Olin tulemusega rahul vaatamata sellele, et paarist kohast ei olnud nahk vastu rooli ning jäi aeg-ajalt näpu taha.

Pilt

Ühel hetkel Tüdinesin sellest ning soovisn midagi veits paremat, suundusin taas Alisse ning neidsin seekord 16 euro eest katte, mis mõeldud täpselt minu roolile ning tunduvat palju mõnusam. Kuu aega hiljem oli pakk postkontoris ja paigaldamine võis alata.
Alustasin vana katte eemaldamisest, mis oli õnneks lihtne ja ei võtnud üle kolme minuti. Eemaldasin akult - klemmi ja vabastasin õhkpadja, enne eemaldamist võtsin aga võtme süütest välja, et pärast taaspaigaldamist auto errorit ei annaks, eemaldasin padja ja venitasin uue katte rooli ümber.

Pilt

Hakkan ühest otsast loominguliselt õmblema, teen enamus roolist ära kuni kaasa antud niit otsa saab. Ühendan kõik jälle ära ristivastupidi enne tehtule ning sõidan poodi.

Pilt

Hangin poest villast nöör-lõnga-tokk-asja, sest samasugust sünteetilist nagu kaasa saadeti ei leidnud. Liigun koju ja viin protsessi lõpuni, seekord õhkpatja eemaldamata, sest saab selle lõpu tehtud ka ilma selle jamata. Lõpptulemus on siis selline:

Pilt

Üldiselt olen tulemusega rahul, kate on käe all väga mõnus ja annab autole veidi viisakama sisemuse. Ainuke häda on see, et paar kortsu jäid ikkagi sisse, sest seda katteasja on ikka veits raske ja keerukas paigaldada, eriti piiratud niidiga. Kkortsud on küll rooli tagaküljel ja näha nad ei ole, aga sõrme all on ikka tunda.(väike disclaimer veel, et mulle saadeti punase niidi asemel must ja ilmselt ka kogemata liiga lühike. Müüa minu kirjadele ei vasta, seega soovitan olla ettevaatlik ja lugeda arvustusi enne ostmist)
Aga üldiselt soovitan kõigil, kel kitsas rahakott, nagu minusugusel tudengil, proovida!
Viimane vaade veel salongist, kus rool nüüd ühtib käigukangiga :D

Pilt
Viimati muutis Nuustik, 11 Apr 2018, 12:59, muudetud 1 kord kokku.
Kes tänasid kasutajat Nuustik selle postituse eest:
silverpik

ivohi
Huviline
Postitusi: 839
Liitunud: 24 Sept 2008, 14:51
Auto: Passat '00 Passat '92 Transporter '86 Polo '78
Asukoht: Tallinn/Põlvamaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Lugemata postitus Postitas ivohi » 11 Apr 2018, 12:55

Pildid ei tööta hetkel, .org tuleks .cc vastu vahetada.
Kes tänasid kasutajat ivohi selle postituse eest:
Nuustik

GTI
Moderaator
Postitusi: 7822
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 173 korda

Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Lugemata postitus Postitas GTI » 11 Apr 2018, 13:41

Kas see kate valepidi pole peal - kodarate juurest tulevad õmblused ettepoole ja see häirib veidi. Mis see nahk endast kujutab, kas pole oht et hakkab venima? Kas see nahk on ilma liimita seal rooli peal?
Viimati muutis GTI, 11 Apr 2018, 13:43, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: .
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
Nuustik
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Apr 2018, 15:48
Auto: Golf IV
Asukoht: Tartu-Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Lugemata postitus Postitas Nuustik » 11 Apr 2018, 20:05

GTI kirjutas:
11 Apr 2018, 13:41
Kas see kate valepidi pole peal - kodarate juurest tulevad õmblused ettepoole ja see häirib veidi. Mis see nahk endast kujutab, kas pole oht et hakkab venima? Kas see nahk on ilma liimita seal rooli peal?
Kate on õiget pidi, sest tagumisel poolel on laiemad osad, et nahk rooli taga enamvähem normaalselt vastu rooli oleks (teistpidi eriti ei istuks) ning ideaalis jäävad õmblused täpselt keskele, kui mitte veidi taha poole. Nahk olemuselt nagu feik nahk ikka, selline sile ja mõnusalt pehme. On oht, et hakkab venima kuid seni pole seda juhtunud ja loodetavasti ei juhtu ka kuna nahk on ikkagi tihkelt ja kindlalt rooli ümber. Esimene nahk pidas neli kuud ilma deformatsioonideta vastu aga too oli veits karmim nahalaadne toode ka. Nahk on küll ilma liimita aga müüa pani kaasa õhukese kahepoolse teibi rulli, mida ma eriti ei kasutanud... raske oli teibi pealt kilet kätte saada... oleks pidanud ilmselt rohkem kasutama aga hetkel on nahk kenasti tihkelt ümber rooli ja ei liigu. :)

Kasutaja avatar
Nuustik
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Apr 2018, 15:48
Auto: Golf IV
Asukoht: Tartu-Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Lugemata postitus Postitas Nuustik » 20 Apr 2018, 14:03

Nuustik kirjutas:
11 Apr 2018, 20:05
GTI kirjutas:
11 Apr 2018, 13:41
Kas see kate valepidi pole peal - kodarate juurest tulevad õmblused ettepoole ja see häirib veidi. Mis see nahk endast kujutab, kas pole oht et hakkab venima? Kas see nahk on ilma liimita seal rooli peal?
Kate on õiget pidi, sest tagumisel poolel on laiemad osad, et nahk rooli taga enamvähem normaalselt vastu rooli oleks (teistpidi eriti ei istuks) ning ideaalis jäävad õmblused täpselt keskele, kui mitte veidi taha poole. Nahk olemuselt nagu feik nahk ikka, selline sile ja mõnusalt pehme. On oht, et hakkab venima kuid seni pole seda juhtunud ja loodetavasti ei juhtu ka kuna nahk on ikkagi tihkelt ja kindlalt rooli ümber. Esimene nahk pidas neli kuud ilma deformatsioonideta vastu aga too oli veits karmim nahalaadne toode ka. Nahk on küll ilma liimita aga müüa pani kaasa õhukese kahepoolse teibi rulli, mida ma eriti ei kasutanud... raske oli teibi pealt kilet kätte saada... oleks pidanud ilmselt rohkem kasutama aga hetkel on nahk kenasti tihkelt ümber rooli ja ei liigu. :)
Jõudsin järeldusele et olen loll ja kate on tõepoolest tagurpidi :D
Võtan plaani lahti kiskumise ja ümber keeramise, kui leian sobiva sünteetilise niidiolluse.
Lisan siia ka pildid ja jutu, kui selleni jõuan.

h4rz
Huviline
Postitusi: 1277
Liitunud: 21 Mär 2007, 11:01
Auto: 4.2/1.8T/2.0T
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 4 korda

Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Lugemata postitus Postitas h4rz » 20 Apr 2018, 17:23

Võin Tartus niidiga aidata.
Kes tänasid kasutajat h4rz selle postituse eest:
Nuustik
Roolide nahatamine/polsterdustööd.

Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 2066
Liitunud: 25 Aug 2008, 21:51
Auto: S-wagen 1,9 TDI ; A6 2,5 TDI ; vw Golf 4 1,9 TDI Cabrio ; Audi A4 Cabrio 2,5 TDI
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 60 korda

Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Lugemata postitus Postitas ryan » 20 Apr 2018, 18:29

Kasutatud roole saad 25-30 euriga , värvid ise üle 6 eur , tulemus nagu uus !
..et kas on mõtet ise nõeluma hakata ja siis proovida suht porr lahendusega rahule jääda ?
..ära raiska mõtetuid sekundeid oma elust mingi jama lugemiseks, elad kauem!

Kasutaja avatar
Nuustik
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Apr 2018, 15:48
Auto: Golf IV
Asukoht: Tartu-Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Lugemata postitus Postitas Nuustik » 13 Mär 2020, 09:50

h4rz kirjutas:
20 Apr 2018, 17:23
Võin Tartus niidiga aidata.
Tänud! Kahju, et kaks aastat tagasi kommentaar nägemata jäi :)

Kasutaja avatar
Nuustik
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Apr 2018, 15:48
Auto: Golf IV
Asukoht: Tartu-Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Lugemata postitus Postitas Nuustik » 13 Mär 2020, 09:57

ryan kirjutas:
20 Apr 2018, 18:29
Kasutatud roole saad 25-30 euriga , värvid ise üle 6 eur , tulemus nagu uus !
..et kas on mõtet ise nõeluma hakata ja siis proovida suht porr lahendusega rahule jääda ?
Tõepoolest oleks see ka variant olnud, aga tekkis suur tahtmine asi ise ikkaära proovida.
Siiamaani on sama ''nahk'' mul rooli peal ja käe all on mugav, kulunud ei ole ja ka niidid hoiavad kinni.
Nagu õeldakse, siis inimene harjub kõigega, seega veidi lohakad õmblused ja üldse valetpidi kate mind enam ei häiri.
Kokkuvõttes ei kahetse ma midagi, tulemusega ikka rahul ei saa olla aga olen harjunud ja paari meetri kauguselt uurides näeb täiesti normaalne välja :)
tänud arvamuse avalfdamise eest... aastal 2018

Kasutaja avatar
argo
Foorumi arendaja
Postitusi: 2632
Liitunud: 17 Dets 2009, 14:39
Asukoht: Eesti
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 64 korda

Odavate AlExpressi komplektidega roolile nahk peale.

Lugemata postitus Postitas argo » 13 Mär 2020, 12:24

Soovitan pildid lisada manusesse, et vältida, kui nad ükshetk sealt postimage serverist kaovad!
Kes tänasid kasutajat argo selle postituse eest:
Nuustik
Kahe sõnaga, mis ajaks sysadminni närvi? Eile töötas; arenduses töötab; reedel laivi

Vasta

Mine “DIY”