VW Tourani ostuabi

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Vasta
erki226
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 28 Nov 2010, 14:13
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas erki226 » 12 Juul 2016, 18:05

Tere! Kas keegi on omanud ja pidanud enda käes VW Touranit ja oskab sellest lähemalt rääkida? Ei soovi näha siin "naised saunas rääkisid"postitusi,vaid ikka tõest juttu otse omanikelt. Huvitab mootori valik,salongi koostekvaliteet ja vead mida silmas pidada ja ostmisel kindlasti kontrollida.Samuti huvitab kuidas on istuda tagumistel istmetel.Piltidel tunduvad seal olevad plastikääred häirivat,kas nad segavad ka sõidu ajal? Kui kõvasti nagiseb-koliseb sõidu ajal?
Viimati muutis MustVälk, 12 Juul 2016, 18:11, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: kategooria lisamine

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas Tannu19 » 12 Juul 2016, 18:51

Palun mainida aasta, kütuse eelistus, mootor etc. Kes muidu, oskaks kaasa rääkida ?

erki226
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 28 Nov 2010, 14:13
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas erki226 » 12 Juul 2016, 20:16

Tannu19 kirjutas:Palun mainida aasta, kütuse eelistus, mootor etc. Kes muidu, oskaks kaasa rääkida ?
Üldiselt alustaks vanematest isenditest hinnaklassis kuni 4000-.Mootori poolest olen bensukatega kursis. Huvitab ka 1,9 diisel 77kw.Paremat diislit enam nendele ei pandud vist? Kindlasti manuaalkast.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas R36 » 12 Juul 2016, 20:34

Lappa kõik Passati/Golfi ostusoovitused läbi ja ega sama kehtib ka Tourani puhul, mis pole konkreetne Passati või golfi viga.

Kui tuledelüliti on kulunud seisu, et tuli hõõgub läbi, siis EI OLE selle masina LS 200 000.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

erki226
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 28 Nov 2010, 14:13
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas erki226 » 12 Juul 2016, 20:48

R36 kirjutas:Lappa kõik Passati/Golfi ostusoovitused läbi ja ega sama kehtib ka Tourani puhul, mis pole konkreetne Passati või golfi viga.

Kui tuledelüliti on kulunud seisu, et tuli hõõgub läbi, siis EI OLE selle masina LS 200 000.
Vot see on küll väga lihtne ja hea nõuanne. :lol:

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas Tannu19 » 12 Juul 2016, 20:57

erki226 kirjutas: Üldiselt alustaks vanematest isenditest hinnaklassis kuni 4000-.Mootori poolest olen bensukatega kursis. Huvitab ka 1,9 diisel 77kw.Paremat diislit enam nendele ei pandud vist? Kindlasti manuaalkast.
Oskan rääkida esimese generatsiooni facelifti kohta, mis muidugi sinu hinnaklassi ei mahu hetkel. Või siis kui leidub, sel juhul mingi räbal eksemplar.
Ise ei oma, kuid peres olemas ja vastavalt ise rooli taga uhanud ning tagaistmel vahtinud.
Ma ütleks, et 2.0TDI 103kw etem kui 77. Jaksab vedada ning väänet korralikult. Maanteel mõistlikult sõites olen saanud isegi ~4L/100km
Tourani istmed kohati väga kõvad ning pikal sõidul võib mõjuda väsitavalt. Endale ei ole meeldinud tagumine jäik telg. Selline tunne nagu coilide peal sõidaks. Muidu hästi isoleeritud (juhul kui just diislit ei võta) ning ei tohiks nagiseda kusagilt. Kui automaat, siis DSG tuleks vaadata kriitilise pilguga üle. Kõik sõidukid erimoodi eksemplarid ning ega peale välise vaatluse või lühikese proovisõidu rohkem midagi teha ei saagi kontrolliks.

erki226
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 28 Nov 2010, 14:13
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas erki226 » 12 Juul 2016, 21:58

Tannu19 kirjutas:
erki226 kirjutas: Üldiselt alustaks vanematest isenditest hinnaklassis kuni 4000-.Mootori poolest olen bensukatega kursis. Huvitab ka 1,9 diisel 77kw.Paremat diislit enam nendele ei pandud vist? Kindlasti manuaalkast.
Oskan rääkida esimese generatsiooni facelifti kohta, mis muidugi sinu hinnaklassi ei mahu hetkel. Või siis kui leidub, sel juhul mingi räbal eksemplar.
Ise ei oma, kuid peres olemas ja vastavalt ise rooli taga uhanud ning tagaistmel vahtinud.
Ma ütleks, et 2.0TDI 103kw etem kui 77. Jaksab vedada ning väänet korralikult. Maanteel mõistlikult sõites olen saanud isegi ~4L/100km
Tourani istmed kohati väga kõvad ning pikal sõidul võib mõjuda väsitavalt. Endale ei ole meeldinud tagumine jäik telg. Selline tunne nagu coilide peal sõidaks. Muidu hästi isoleeritud (juhul kui just diislit ei võta) ning ei tohiks nagiseda kusagilt. Kui automaat, siis DSG tuleks vaadata kriitilise pilguga üle. Kõik sõidukid erimoodi eksemplarid ning ega peale välise vaatluse või lühikese proovisõidu rohkem midagi teha ei saagi kontrolliks.
Selge,jääb valikust välja sel juhul.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 12 Juul 2016, 22:10

Pole küll NSR (naised saunas rääkisid), kuid kahel tuttaval ´04 ja ´05a. Touranid. Mõlemal tagaluuk konkreetselt mädaneb küljest ära :shock:

erki226
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 28 Nov 2010, 14:13
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas erki226 » 13 Juul 2016, 12:42

TiitRE kirjutas:Pole küll NSR (naised saunas rääkisid), kuid kahel tuttaval ´04 ja ´05a. Touranid. Mõlemal tagaluuk konkreetselt mädaneb küljest ära :shock:
Kahjuks on tõesti nii , et Vw ja samuti Audi on oma tootmise allamäge lasknud. Kohe kuidagi ei tahaks nendest automarkidest loobuda ,aga olen mõelnud proovida Opeled mis alates 2005 aastast tunduvad täitsa head olema. Kindlasti on valikus ka Volvo . Tõesti kurb,et tegelikult head automargid on niimoodi käest lastud tehaste poolt.

aht
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 12 Veebr 2006, 12:52
Auto: VW Transporter TDI, VW Amarok
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas aht » 13 Juul 2016, 21:42

No 2004 aasta auto on juba 12 aastat vana auto ka ja Eesti kliimas ei ole see mingi ime, et see roostetab.

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas Tannu19 » 13 Juul 2016, 22:24

aht kirjutas:No 2004 aasta auto on juba 12 aastat vana auto ka ja Eesti kliimas ei ole see mingi ime, et see roostetab.
Kui rääkida konkreetselt tagaluugi kohta, siis "mädaneda" muidugi tavalise vananemise vastu pisut karm väljend. Ise pole touranil näinud, aga e34 oli taoline teema ning selline söömine peab viitama mingile väärale inseneri lahendusele.
erki226 kirjutas:Kahjuks on tõesti nii , et Vw ja samuti Audi on oma tootmise allamäge lasknud. Tõesti kurb,et tegelikult head automargid on niimoodi käest lastud tehaste poolt.
Pidev tehnika areng ja teadmised annavad ikka eelduse sellele, et iga aastaselt toodetakse aina paremini sõidukeid. Ei taha ma hästi uskuda, et meelega tehakse keretööd halvemini kui osatakse. Tegemist täieliku konkurentsi turuga ning kui kukkub maine, kukub ka müük. Kui keegi toob reaalse näite, siis võtan sõnad tagasi :)
Mina pööraks pilgu selle poole, mis s***a meie tänavatel luuakse.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas R36 » 13 Juul 2016, 23:49

Vene kanali peal oli saade, kus insenerid töötasid välja, et detailid kuluksid teatud ajaga.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3371
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 805 korda
Tänatud: 131 korda

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas MustVälk » 14 Juul 2016, 11:43

Ford oli ka oma T mudeleid uurinud et mis kulub ja mis mitte. Ja öeldnud ka, kõik peaks sama kehvasti kuluma nagu kehvem jupp.

Ideeliselt õige ka et auto on viieks kümneks aastaks tarbeese ja peale seda võiks tehas mõistliku hinna eest tagasi osta ja lammutada korrektselt. Aga raiskav ühiskond nagu meil on seda küll ei hakka mõtlema peale sajamdit teisiti käitumist.

Touran oli ka mitu aega tagasi mul valiku variant, aga siis olid hinnad ka vastavad.
Müügis ma väga roostetavate luukidega ei näinud siis. Samas praeguseks ka 4 aastat aeg edasi läinud.
Tahad roostevaba autot siis looda, et otse soomest, rootsist, saksast auto millega pole kruusateedel sõodetud!
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

R.L
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 20 Okt 2012, 21:40
Auto: vw touran
Asukoht:
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas R.L » 14 Juul 2016, 13:19

Pole sel touranil häda midagi. Ise kasutan 2,0 103kw diisel touranit 5a juba ja erilisi väljaminekuid pole ta nõudnud. enamasti kuluosad. Hooldused alati õigeaegselt või isegi varem teinud. suurem summa läks etteande pumba peale , samas sai ka pihustitel tihendid vahetatud ja kogu summa koos tööga jäi alla 600 euri.tagaluuk on muidugi üks mure kohti mis kipub roostetama ,lisaks veel uste alumised nurgad kuhu koguneb tee pealt üles lendav muda. Hooldus kulud on nagu tiba kallimad kui 77kw mootoriga volksul. Hetkel on läbisõit jub 270 000 km ja loobumis mõtteid veel pole.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: VW Tourani ostuabi

Lugemata postitus Postitas dellu » 18 Juul 2016, 08:10

MustVälk kirjutas:Ford oli ka oma T mudeleid uurinud et mis kulub ja mis mitte. Ja öeldnud ka, kõik peaks sama kehvasti kuluma nagu kehvem jupp.

Ideeliselt õige ka et auto on viieks kümneks aastaks tarbeese ja peale seda võiks tehas mõistliku hinna eest tagasi osta ja lammutada korrektselt. Aga raiskav ühiskond nagu meil on seda küll ei hakka mõtlema peale sajamdit teisiti käitumist.

Touran oli ka mitu aega tagasi mul valiku variant, aga siis olid hinnad ka vastavad.
Müügis ma väga roostetavate luukidega ei näinud siis. Samas praeguseks ka 4 aastat aeg edasi läinud.
Tahad roostevaba autot siis looda, et otse soomest, rootsist, saksast auto millega pole kruusateedel sõodetud!
Mul oli üks Rootsist tulnud touran, tagaluuk roostetas edukalt.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vasta

Mine “Autoostu abi”