Vana auto ligi võtmine?

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 150 korda
Tänatud: 55 korda

Vana auto ligi võtmine?

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 26 Juun 2018, 10:57

Olen omanud vanu autosid ja vastukaaluks ka salongist tutika auto ostnud. Kusjuures mul oligi nii, et kui olin ühe Golf 4 raipega lõpetanud ja õnnestus see lõpuks maha müüa, olles sinna 4 aasta jooksul meeletu raha investeerinud, siis saigi see mõõt täis ja järgmine auto tuli vaibalt. Ja oli ikka kuramuse hea tunne küll kui sul on tutikas garantiiline asi mille peale võid 100% kindel olla ja tead, et kulu on täielikult sinu kontrolli all järgnevateks aastateks. Aga ei saa salata, et tutikana päris täisvarustusega autot osta ei raatsi ja hinnalangus 4 aastaga oli umbes-täpselt 50%. Nüüd olen juba kasutatud autode traumast pisut toibunud ja tegin sellise kompromissi, et otstsin mõõdukalt kasutatud, peaagu, et tippvarustuses auto. Ehk siis hind oli juba 50% kukkunud, aga auto veel suhteliselt uus. Senimaani ei ole pidanud kahetsema. Kui leiad väga usaldusväärse vana, siis why not. Mina ei leidnud ja peaasjalikult seetõttu, et tegin kõik valesti mis üldse teha saab. Kodutööd ei teinud- ostsin õnnetu käigukastitüübiga auto. Ostsin auto pimedas ja kiirustades. Maanteele proovisõitu tegema ei läinud (käigukasti viga oleks kohe ilmne olnud). Autot kuskil üle vaadata ei lasknud. Ostsin auto venelase käest (no offence tublid venelastest autoomanikud, aga reeglina on sel rahvusel oma käsitlus auto hoidmisest ja hooldamisest. Õnneks või kahjuks läks sama rahvuse kätte tagasi :wave: ). Nii et hoolega valides võid saada hea ja toimiva asja mis teenib veel pikalt. Aga võid saada kuramuse raipe mida tee ääres kirud kui see jälle taas ära kooleb :?
Kes tänasid kasutajat tobimarg selle postituse eest:
jojoonasMaxpower

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Vana auto ligi võtmine?

Lugemata postitus Postitas dellu » 26 Juun 2018, 13:11

Selles osas on tõesti õigus, et odavate autode otsijaid on üksjagu. Mul käis poole tunni sees kolm ärikat, õigemini 4. Autorahaksist käist kaks meest, nad vist omavahel ei suhtle. Kõik lendasid kohe peale kuulutuse üles panekut peale.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Maxpower
Huviline
Postitusi: 439
Liitunud: 26 Sept 2012, 08:54
Auto: Traxxas Maxx / BMW X5 G05 M-sport
Asukoht: EU
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 10 korda

Vana auto ligi võtmine?

Lugemata postitus Postitas Maxpower » 26 Juun 2018, 14:51

tobimarg kirjutas:
26 Juun 2018, 10:57
Olen omanud vanu autosid ja vastukaaluks ka salongist tutika auto ostnud. Kusjuures mul oligi nii, et kui olin ühe Golf 4 raipega lõpetanud ja õnnestus see lõpuks maha müüa, olles sinna 4 aasta jooksul meeletu raha investeerinud, siis saigi see mõõt täis ja järgmine auto tuli vaibalt. Ja oli ikka kuramuse hea tunne küll kui sul on tutikas garantiiline asi mille peale võid 100% kindel olla ja tead, et kulu on täielikult sinu kontrolli all järgnevateks aastateks. Aga ei saa salata, et tutikana päris täisvarustusega autot osta ei raatsi ja hinnalangus 4 aastaga oli umbes-täpselt 50%. Nüüd olen juba kasutatud autode traumast pisut toibunud ja tegin sellise kompromissi, et otstsin mõõdukalt kasutatud, peaagu, et tippvarustuses auto. Ehk siis hind oli juba 50% kukkunud, aga auto veel suhteliselt uus. Senimaani ei ole pidanud kahetsema. Kui leiad väga usaldusväärse vana, siis why not. Mina ei leidnud ja peaasjalikult seetõttu, et tegin kõik valesti mis üldse teha saab. Kodutööd ei teinud- ostsin õnnetu käigukastitüübiga auto. Ostsin auto pimedas ja kiirustades. Maanteele proovisõitu tegema ei läinud (käigukasti viga oleks kohe ilmne olnud). Autot kuskil üle vaadata ei lasknud. Ostsin auto venelase käest (no offence tublid venelastest autoomanikud, aga reeglina on sel rahvusel oma käsitlus auto hoidmisest ja hooldamisest. Õnneks või kahjuks läks sama rahvuse kätte tagasi :wave: ). Nii et hoolega valides võid saada hea ja toimiva asja mis teenib veel pikalt. Aga võid saada kuramuse raipe mida tee ääres kirud kui see jälle taas ära kooleb :?
see postitus võtab IMO selle teema ilusti kokku...ma ei usu et siin enam midagi rohkem lisada oleks, pigem ootaks nüüd millise auto teemaalgataja ikkagi ostab :think:

Mongo
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Juul 2015, 20:28
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Vana auto ligi võtmine?

Lugemata postitus Postitas Mongo » 08 Juul 2018, 21:34

Teema võeti tõesti põhjalikult kokku ja nagu arvata võis, läks ka saag korralikult käima :shock: pikemaajalist lahendust hetkel ei ole tulnud aga miskine muutus siiski toimus ehk senise auto kõrval seisab hoovis nüüd hõbedane Golf 4 universaal, mis dekaadivanuse V50 kõrval osutus märkimisväärselt mahukaks... Natukeseks ajaks on nüüd suurem mure möödas ehk kui pikem sõit käru ja igasugu kraamiga vaja teha siis läheb sellega ning igapäevaselt sõidab tillukese aga mõnusa Volvoga :arrow: ja teemat algatades olnud valiku saab natukene edasi lükata.

Tahaks märkida ka, et vähegi kallimat ja uuemat autot ilma garantiita küll osta ei tahaks. Meenutavad mulle natuke viitsütikuga pomme...

Hetkel minu poolt teema ammendatud aga eks saag läheb kindlasti edasi, seniks tänud arutelus osalejatele.

Ussike
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 01 Juun 2015, 07:13
Auto: VW G2
Asukoht:
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 5 korda

Vana auto ligi võtmine?

Lugemata postitus Postitas Ussike » 09 Juul 2018, 08:35

Kui tuleb teha valik , kas panustada vahendid laste kasvatamisse ja arendamisse või iga päevaga oma väärtust kaotavasse plekitükki siis on otsus kindlasti ainuõige.Autotehased pole seisma jäänud nii et võimalus uue ostmiseks on tulevikus alles.

Maahärra
Veteran
Postitusi: 1204
Liitunud: 23 Juun 2006, 13:49
Telefon: 56494520 - helista kui tunned tungivat vajadust
Auto: VW Passat 1.9 TD 55 kw 1992 Kia 2021
Asukoht: Eesti,
Tänanud: 105 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Vana auto ligi võtmine?

Lugemata postitus Postitas Maahärra » 09 Juul 2018, 19:21

Mongo kirjutas:
08 Juul 2018, 21:34
Teema võeti tõesti põhjalikult kokku ja nagu arvata võis, läks ka saag korralikult käima :shock: pikemaajalist lahendust hetkel ei ole tulnud aga miskine muutus siiski toimus ehk senise auto kõrval seisab hoovis nüüd hõbedane Golf 4 universaal, mis dekaadivanuse V50 kõrval osutus märkimisväärselt mahukaks... Natukeseks ajaks on nüüd suurem mure möödas ehk kui pikem sõit käru ja igasugu kraamiga vaja teha siis läheb sellega ning igapäevaselt sõidab tillukese aga mõnusa Volvoga :arrow: ja teemat algatades olnud valiku saab natukene edasi lükata.

Tahaks märkida ka, et vähegi kallimat ja uuemat autot ilma garantiita küll osta ei tahaks. Meenutavad mulle natuke viitsütikuga pomme...

Hetkel minu poolt teema ammendatud aga eks saag läheb kindlasti edasi, seniks tänud arutelus osalejatele.
See teemapüstitus pole isegi sae välja toomist väärt olnud.
Enamus (loe - kõik) on siin lihtsalt oma arvamust avaldanud.

Katsu siis rahul olla oma valikuga mis oli ilmselt alateadvuses juba olemas enne teema tekitamist.

Mongo
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Juul 2015, 20:28
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Vana auto ligi võtmine?

Lugemata postitus Postitas Mongo » 09 Juul 2018, 19:52

Maahärra kirjutas:
09 Juul 2018, 19:21
Mongo kirjutas:
08 Juul 2018, 21:34
Teema võeti tõesti põhjalikult kokku ja nagu arvata võis, läks ka saag korralikult käima :shock: pikemaajalist lahendust hetkel ei ole tulnud aga miskine muutus siiski toimus ehk senise auto kõrval seisab hoovis nüüd hõbedane Golf 4 universaal, mis dekaadivanuse V50 kõrval osutus märkimisväärselt mahukaks... Natukeseks ajaks on nüüd suurem mure möödas ehk kui pikem sõit käru ja igasugu kraamiga vaja teha siis läheb sellega ning igapäevaselt sõidab tillukese aga mõnusa Volvoga :arrow: ja teemat algatades olnud valiku saab natukene edasi lükata.

Tahaks märkida ka, et vähegi kallimat ja uuemat autot ilma garantiita küll osta ei tahaks. Meenutavad mulle natuke viitsütikuga pomme...

Hetkel minu poolt teema ammendatud aga eks saag läheb kindlasti edasi, seniks tänud arutelus osalejatele.
See teemapüstitus pole isegi sae välja toomist väärt olnud.
Enamus (loe - kõik) on siin lihtsalt oma arvamust avaldanud.

Katsu siis rahul olla oma valikuga mis oli ilmselt alateadvuses juba olemas enne teema tekitamist.
Prooviks veel selgitada, et lõplik valik ei ole tehtud, vaid tegu siis ajutise lahendusega ehk selline poolik variant, mis mõnda aega ilma probleemideta toidab, samas seninegi auto on mul muidu väga mõnus ja hea, ainult pisike on :wink: kuid tänan muidugi ka sinu arvamuse eest ja vabandan samas, et risustan foorumit teemapüstitustega, mis midagi väärt ei ole.

Muidugi... Tõele au andes... Ei suuda ma tegelikult võtta tõsiselt inimest, kes uue auto liisimise poolt rääkides toob argumendina välja tekstilõigu panga veebilehelt.

MartenL
Huviline
Postitusi: 524
Liitunud: 08 Sept 2014, 09:43
Asukoht:
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 39 korda

Vana auto ligi võtmine?

Lugemata postitus Postitas MartenL » 09 Juul 2018, 22:17

Jutt lastest ja plekitükist... Turvahälli või tooli ostes vaatate ju ka lisaks värvile ja mugavusele selle turvalisuse klassi. Auto on ju täpselt samasugune toode nagu see häll või tool.
Kes tänasid kasutajat MartenL selle postituse eest:
Maxpower

Terminaator
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Mär 2017, 10:58
Auto: VW Passat B8
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Vana auto ligi võtmine?

Lugemata postitus Postitas Terminaator » 09 Okt 2018, 12:23

Ma ei saa aru, kas uuemad autod kõrvaldavad roolijoodikud, tukkujad, nutitelefoni näppijad liiklusest :shock:

Vasta

Mine “Autoostu abi”