GTI vs Golf R

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Vasta
ibox4real
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Jaan 2020, 11:05
Auto: Golf MK7 GTD
Asukoht: Tartu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda

GTI vs Golf R

Lugemata postitus Postitas ibox4real »

Tervist! Olen siin foorumis varem ka ringi kolanud kuid nüüd tuli tahtmine kogenumatelt nõu küsida. Pikemat otsisin upgrade-i MK4 Golf-le ning silma jäi kohe MK7 GTI.

Pärast aasta aega kaalumist ja mõne mudeliga sõitmas käimist osutus lõpuks valituks hoopis MK7 GTD. See oli n-ö ratsionaalne valik pidades silmas finantsdistsipliini. Liikudes 77kw => 135kw tundus, et GTD annab 90% sellest mida GTI.

Nüüd pool aastat ringi vuranud, autoga ära harjunud, finantsvõimekus üles läinud ja tunnen, et tahaks rohkemat. Ütleme nii, et GTD on kütusekulu suhtes rahakotile meelepärasem arvestades ~20k aastast läbisõitu, kuid samas ei ole ta ka nii öko, et seda kompromissi teha sõiduelamuse pealt.

Nüüd siis planeerin järgmise sammu võtta ja seekord tahaks rohkem emotsiooni. Nagu teema pealkirjast välja lugeda siis väike vend vs suur vend.

Tean et MK8 mudelid on kohe tulemas, kuid isiklikult mulle ei sümpatiseeri see uus disain ei väliselt ega sisemiselt. Ehk MK7/7.5 GTI või R, eelistaks manuaali. Tartu ei ole nii hullu liiklusega, et tunneks vajadust automaadi järgi, DSG küll mugav kuid kardan, et hakkab ruttu igav sellega. R-i puhul olen küll kuulnud, et sidur ei pea vastu manuaali puhul seda väänet.

Mul on suurem küsimus ülalpidamiskulude koha pealt. GTI ei ole ilmselt hüppeliselt kallim aga R-i kohta on vähe infot. Palju kasko erinevus näiteks R-i või GTI vahel? Bensiini neelab neljaveoline muidugi korralikult aga äkki mõni praegune või endine omanik teab rohkem rääkida.

Ja mis värks selle R-i pöörderaadiusega on?

Jagage kogemusi, soovitusi ja vb veel midagi huvitavat.

Sellel teemal on 74 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “Autoostu abi”