Soovin osta volkswagenit

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Vasta
christin36
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Apr 2020, 10:48
Asukoht: Otepää, Otepää vald
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas christin36 » 14 Apr 2020, 10:58

Tere..

Olen uue auto otsingul.
Tahaks teada infot mis mootoriga soovitate vaadata, bensiinikat või diislit.
Soovin universaali ja manuaali.

Silma on jäänud golf 1,9 variant [VW Bot: "Keel korda!"] 77kw,
Siis veel 1,9 96kw

Või mida soovitate vaadata.

Ette tänades

tofetome
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 31 Mai 2011, 15:41
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 92 korda
Tänatud: 121 korda

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas tofetome » 14 Apr 2020, 12:22

Tere

Mida parema sisendi annad oma otsingutele, seda parema tulemuse saad :wink:

Lisa ehk oma hinnapiir ja soovituslik aastakäik, samuti kas on mingeid lisasid veel ilma milleta hakkama ei saaks?

Kindlasti ise eelistan kõrgema varustusklassi autosid.
Diisel või bensiin sõltub sõidu iseloomust, kas pikad otsad (diisel) või lühemad töristamised (bensiin). Arvamusi on muidugi igasuguseid.
Tallinna ümbruses saab minult ka tekstiilipesurit rentida!

Kasutaja avatar
JaanusVambola
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 16 Juun 2018, 14:06
Asukoht:
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 39 korda

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas JaanusVambola » 14 Apr 2020, 12:24

Soe soovitus. Kas mõni vanem volks või siis vaata üldse VAG- i soperdistest mööda. Näiteks opel või mersu(üllatud, kui odav on üleval pidada) või hoopis mõni pilusilma maa auto.
Das auto? 🤣🤣🤣 Nope!

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas dellu » 14 Apr 2020, 16:09

JaanusVambola kirjutas:
14 Apr 2020, 12:24
Soe soovitus. Kas mõni vanem volks või siis vaata üldse VAG- i soperdistest mööda. Näiteks opel või mersu(üllatud, kui odav on üleval pidada) või hoopis mõni pilusilma maa auto.
Vähe vales foorumis pole selle soovitusega?

Aga teemasse (autorile)

Golfi puhul siis Golf 5? 1.9 77kw ju vanematel polnud
Samas 1.9 96kw viitab ilmselt Golf 4 või Passat B5.5 poole. Mida siis täpsemalt otsid?

Reklaami ei taha küll väga teha, aga just 5 minti tagasi panin sellise müüki:
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.ph ... rhash=0c7d

Rihmad ja vedelikud vahetatud, nii et ilmselt saad liigelda päris tükk aega kulutusi tegemata.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
vredestein
Veteran
Postitusi: 1296
Liitunud: 09 Okt 2003, 16:36
Telefon: 5045339
Auto: Derby Mk1 1980
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 71 korda

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas vredestein » 14 Apr 2020, 18:46

JaanusVambola kirjutas:
14 Apr 2020, 12:24
Soe soovitus. Kas mõni vanem volks või siis vaata üldse VAG- i soperdistest mööda. Näiteks opel või mersu(üllatud, kui odav on üleval pidada) või hoopis mõni pilusilma maa auto.
Opeli või mersuga võid otse võssa kihutada! Väga vales kohas oled oma jutuga.
Nagu eelkõneleja mainis siis vastavalt vajadusele ikka, kui pikad sõidud siis diisel kui linnas tõristamised siis bensiin.
miks ma siis närvi ei pea minema kui niisugune jant siin käib
Vanakooli volkarid looduskaitse alla!!! Kui midagi vaja siis helista 5045339

Kasutaja avatar
JaanusVambola
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 16 Juun 2018, 14:06
Asukoht:
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 39 korda

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas JaanusVambola » 14 Apr 2020, 19:40

vredestein kirjutas:
14 Apr 2020, 18:46
JaanusVambola kirjutas:
14 Apr 2020, 12:24
Soe soovitus. Kas mõni vanem volks või siis vaata üldse VAG- i soperdistest mööda. Näiteks opel või mersu(üllatud, kui odav on üleval pidada) või hoopis mõni pilusilma maa auto.
Opeli või mersuga võid otse võssa kihutada! Väga vales kohas oled oma jutuga.
Nagu eelkõneleja mainis siis vastavalt vajadusele ikka, kui pikad sõidud siis diisel kui linnas tõristamised siis bensiin.
Ma ei saa aru, millest selline tigedus? Teemaalgataja küsis ju lihtsalt millist autot soovitate. Ja seda, et tal on silma jäänud golf.
Kes on omanud ja remontinud neid erinevaid marke, need peaks teadma, millest selline soovitus.
NB! Vanemad volksud ja audid olid tglt isegi väga head. Isegi paljukirutud 2,5 v6 tdi oli hea, kui oskasid õigeid detaile õigel ajal vahetada.

See kõik on muidugi minu arvamus. Kõige lihtsam on ise proovida. Ja ülalpidamise koha pealt tasub võrrelda töö aegu autodatast.
Das auto? 🤣🤣🤣 Nope!

tofetome
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 31 Mai 2011, 15:41
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 92 korda
Tänatud: 121 korda

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas tofetome » 14 Apr 2020, 20:43

Eks iga auto on vastupidav kui õigeid detaile õigel ajal vahetada! Olen omanud mitmeid autosid ja nendest 80% VAG grupi toodang. Ei kiru midagi :wink:

Püüame siiski teemaalgataja soovide juurde jääda. Anna teada (teemaalgataja) mis on su täpsemad soovid, siis saab ehk paremat infot jagada.
JaanusVambola kirjutas:
14 Apr 2020, 19:40
vredestein kirjutas:
14 Apr 2020, 18:46
JaanusVambola kirjutas:
14 Apr 2020, 12:24
Soe soovitus. Kas mõni vanem volks või siis vaata üldse VAG- i soperdistest mööda. Näiteks opel või mersu(üllatud, kui odav on üleval pidada) või hoopis mõni pilusilma maa auto.
Opeli või mersuga võid otse võssa kihutada! Väga vales kohas oled oma jutuga.
Nagu eelkõneleja mainis siis vastavalt vajadusele ikka, kui pikad sõidud siis diisel kui linnas tõristamised siis bensiin.
Ma ei saa aru, millest selline tigedus? Teemaalgataja küsis ju lihtsalt millist autot soovitate. Ja seda, et tal on silma jäänud golf.
Kes on omanud ja remontinud neid erinevaid marke, need peaks teadma, millest selline soovitus.
NB! Vanemad volksud ja audid olid tglt isegi väga head. Isegi paljukirutud 2,5 v6 tdi oli hea, kui oskasid õigeid detaile õigel ajal vahetada.

See kõik on muidugi minu arvamus. Kõige lihtsam on ise proovida. Ja ülalpidamise koha pealt tasub võrrelda töö aegu autodatast.
Tallinna ümbruses saab minult ka tekstiilipesurit rentida!

christin36
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Apr 2020, 10:48
Asukoht: Otepää, Otepää vald
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas christin36 » 14 Apr 2020, 23:28

Tahaks teada mis mootorit soovitate volkswagen passatit ja aastat.
Kuna hetkel raske leida bentsukat siis vaatan diislit?

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas dellu » 15 Apr 2020, 10:22

Alusta sellest, mis eelarve on üldse?

Passatit on aastakümneid toodetud ju, pigem juba üle poole sajandi oleks ilmselt õigem definitsioon.

Ei mõista ka mõttest, raske bensukat leida? Miks? Üldiselt loogiliselt võttes võiks ju diisel rohkem hinnas olla.

Eks muidugi jah järgmine vaidlus diislite all tuleb stiilis vanakooli kõrgsurvepump vs "uuem" PD. Enda kogemuste baasil võin öelda, et olen tänaseks vahetanud neid pommikindlaid 1.9 (66 või 81kw) kokku 4 tükki välja. 2 neist on ülevaatusel laiali lastud, üks käis väidetavalt maja ees rahulikult ja omanik toast tuli oli laiali ja 4nda puhul ei tea kuidas täpselt juhtus. 3 neist sai ümber ehitatud PD mootoriks ja kõik sõidavad ilusti. Või noh tegelt kastirikke tõttu isegi ühe veel PD peale ümber teinud (kogu kompott vahetatud).
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

murka
Klubiline
Postitusi: 94
Liitunud: 18 Mai 2006, 12:53
Auto: G7 2014 77kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 4 korda

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas murka » 15 Apr 2020, 11:04

Ma ei teeks 81kW sugugi mitte maha, minu vana Golfi läbisõit oli arvutuse kohaselt ca 600 000 km, aga jah, tossas küll korralikult :D

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas dellu » 15 Apr 2020, 11:07

Ma ei tee maha, aga ei nõustu ka jutuga, et see pommikindel ja PD väga jama. Lihtsalt minu kogemus on, et minu kätte on jõudnud Golf4 baasil 4 kottis kõrgsurvega mootorit. Viimane oli enda pere kasutuses ja enne ülevaatust polnud ühtegi märki, et paar minutit hiljem enam mootorit pole ja saan minna oma puksiiri järgi :).
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

murka
Klubiline
Postitusi: 94
Liitunud: 18 Mai 2006, 12:53
Auto: G7 2014 77kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 4 korda

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas murka » 15 Apr 2020, 11:11

Mu vana oli 10 aastat minu käes, peale õli/filtrivahetuse ei tehtud selle aja jooksul mootoris midagi. Enne seda ka ainult Eestis sõitnud, st ei olnud pikad otsad mööda siledat bahni. Ju mul siis koledasti joppas :D

tegelane5
Huviline
Postitusi: 168
Liitunud: 28 Dets 2005, 22:56
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 10 korda

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas tegelane5 » 15 Apr 2020, 13:55

dellu kirjutas:
15 Apr 2020, 11:07
Ma ei tee maha, aga ei nõustu ka jutuga, et see pommikindel ja PD väga jama. Lihtsalt minu kogemus on, et minu kätte on jõudnud Golf4 baasil 4 kottis kõrgsurvega mootorit. Viimane oli enda pere kasutuses ja enne ülevaatust polnud ühtegi märki, et paar minutit hiljem enam mootorit pole ja saan minna oma puksiiri järgi :).
Samas, huvitav mis näo mõne uuema diisliga hädas olev omanik teeks kui kurdaks talle: 20 aastat ja 600 000+ tuhat ning nüüd läks ülevaatusel kotti ära. Niikauaks seda siis nüüd oligi. :lol:
Kes tänasid kasutajat tegelane5 selle postituse eest:
MustVälkPets115

UrmasVW
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 26 Jaan 2020, 19:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas UrmasVW » 15 Apr 2020, 15:00

1,9 diisel Golf V peal on paras rahuliku inimese tööloom. Palju leiba ei küsi ning probleeme (vähemalt endal) liiga palju ei ole.

Enda pere teine sõiduk samuti müügis, kui peaks huvi olema. Lihtsalt ei leia piisavalt kasutust.
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.ph ... rhash=f86f

Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 2066
Liitunud: 25 Aug 2008, 21:51
Auto: S-wagen 1,9 TDI ; A6 2,5 TDI ; vw Golf 4 1,9 TDI Cabrio ; Audi A4 Cabrio 2,5 TDI
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 60 korda

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas ryan » 15 Apr 2020, 15:56

dellu kirjutas:
15 Apr 2020, 11:07
Ma ei tee maha, aga ei nõustu ka jutuga, et see pommikindel ja PD väga jama. Lihtsalt minu kogemus on, et minu kätte on jõudnud Golf4 baasil 4 kottis kõrgsurvega mootorit. Viimane oli enda pere kasutuses ja enne ülevaatust polnud ühtegi märki, et paar minutit hiljem enam mootorit pole ja saan minna oma puksiiri järgi :).
Rihm oli vahetatud mis pealt ?
..ära raiska mõtetuid sekundeid oma elust mingi jama lugemiseks, elad kauem!

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas dellu » 15 Apr 2020, 17:19

ryan kirjutas:
15 Apr 2020, 15:56
dellu kirjutas:
15 Apr 2020, 11:07
Ma ei tee maha, aga ei nõustu ka jutuga, et see pommikindel ja PD väga jama. Lihtsalt minu kogemus on, et minu kätte on jõudnud Golf4 baasil 4 kottis kõrgsurvega mootorit. Viimane oli enda pere kasutuses ja enne ülevaatust polnud ühtegi märki, et paar minutit hiljem enam mootorit pole ja saan minna oma puksiiri järgi :).
Rihm oli vahetatud mis pealt ?
Rihm oli terve, aga vända juures läks midagi lõpptulemusena - käis piirajas ise edasi algul. Ei hakanud isegi uurima (saatsin kohe kuusakoskisse), aga laiali sealt midagi lõi (osa karteri poldid lihtsalt karteripõhjast väljunud külje suunas koos tükkidega). Mis selle põhjastus ei teagi. Pakun et penskari sõidustiiliga juht viimased 2a, kes kunagi gaasi ei pressinud :). Korra jäi suretusklapp ka nii kinni kinnisesse asendisse, et auto enam ei käivitunud :). Ju sellel sõidustiilil oli suurem mõju.
Teine mille kunagi ostsin oli geomeetria vaakumid umbes 10st kohast katki ja ilmselt polnud sellel autol juba ammu turbot olnud ja eks kogu see elu tõmmati ülevaatusel kaasa. Ma viskasin uue mootori vahele, aga tookord jäid N75jne kogu täiega vanalt autolt. Proovisõidule läksin siis oli kiirendus 0. Alles nädalake varem käis nagu loom kui Inglismaalt sellega tulin. Hakkasin siis järjest ajama ja no neid auke tuli ikka igalt nurgalt.
3s oli lihtsalt sõidu pealt väidetavalt läinud ja 4-s siis seistes. Nende puhul ei mäleta mis seis rihmaga oli. Maas mäletamist mööda vähemalt mitte.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

christin36
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Apr 2020, 10:48
Asukoht: Otepää, Otepää vald
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas christin36 » 18 Apr 2020, 23:11

Kumba soovitate valida?

1. volkswagen passat comfort 2003a 1,9 74kw või volkswagen 2003 1,9 96kw

kumba autot eelistada

Vvariant
Huviline
Postitusi: 244
Liitunud: 28 Veebr 2016, 14:23
Asukoht: Tln
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 36 korda

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas Vvariant » 19 Apr 2020, 08:50

Sa otsid nagu uut autot :) Sõltub konkreetsest isendist ikka, kui tundub okei, lase ülevaatusel ka läbi logistada.
Kõik on pikalt üle 400 000 sõitnud läbiaetud autod, ei saa valida värvi ja mootori järgi.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Soovin osta volkswagenit

Lugemata postitus Postitas dellu » 19 Apr 2020, 09:27

Sisuliselt sama mootor, seega vahet pole. 96kw rohkem jõudu aga kulu ilmselt sama kütusele, seega võta pigem 96.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vasta

Mine “Autoostu abi”