Golf või Bora?

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

hanna
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:21
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas hanna » 03 Juun 2012, 20:27

Tere kõik noormehed (ja ehk neiud ka?)!

Ise olen naisterahvas ja nagu eeldada võib, olen autode kohapealt ikka väga võhik. Seepärast loodan, et teile mu küsimus liiga imelik ja debiilne ei tundu :D
Olen värske lubadeomanik ja plaanis auto soetada, aga olen hetkel valiku ees. Kas pigem Golf või Bora(eelistan diislit)? Ja miks? Enamik on siiski soovitanud golfi, eriti algajale juhile, kuid pole põhjendust saanud... Kas siis Bora autoosad on kallimad ja kehvemini kättesaadavamad? Või milles asi?
Viimati muutis MustVälk, 22 Okt 2015, 20:02, muudetud 2 korda kokku.
Põhjus: Lisatud kategooria.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas dellu » 03 Juun 2012, 20:33

Ju sellepärast, et Borasid on lihtsalt mõneti vähem, Golfe vast rohkem regatud/ostetud. Samas vaevalt nad poes rohkem maksavad kui golfi omad. Lammaris võib tõesti vähem olla, aga B osa juppe on neile piisavalt saada ja hind ei ole üldse kallis, lihtsalt nii populaarsed maailma mastaabis. Ja ega siis alga juht ei pea ju võrduma kohe avariid.
Selline oleks näiteks väga uhke ;) http://www.auto24.ee/used/207964" onclick="window.open(this.href);return false;
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

hanna
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:21
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas hanna » 03 Juun 2012, 20:36

Aga automaatkäigukastiga oleks mõtet osta?
Ja kas see Bora on sama väike tagumiseistme juurest nagu A4? :?
Viimati muutis hanna, 03 Juun 2012, 20:42, muudetud 1 kord kokku.

blutonium
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 02 Jaan 2008, 22:03
Auto: VW Golf II GT
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas blutonium » 03 Juun 2012, 20:47

Mina eelistasin esimese auto puhul Borat(eelmine auto oli valge Bora), näeb minu arvates kenam välja.
Algajale juhile võib aga Golf äkki parem olla kuna väiksem ja lihtsam parkida. Tunnetaks auto gabariite ehk paremini?

Diisel peaks olema hea valik küll, ökopill. Aga lõpuks otsustad ju sina ise ja sinu rahakott. Diislid kallimad kui bensukad.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas dellu » 03 Juun 2012, 23:28

hanna kirjutas:Aga automaatkäigukastiga oleks mõtet osta?
Ja kas see Bora on sama väike tagumiseistme juurest nagu A4? :?
Käigukasti osas selle ajastu automaate väga ei kiideta, võta nüüd kinni. Minu oma oli ka automaat kuni ta 96kw-seks sai ja manuaaliks seoses doonoriga. Ei oskagi kommenteerida.
Plaanid rohkem tagaistmel aega veeta :)? Eks nad umbes samas suuruses autod ole jah, aga juhti see ei tohiks ju väga kottida palju taga ruumi.

Golfiga lihtsam parkida?
Bora 4376mm vs Golf 4149, noh ma ei tea kas 20cm enam väga rolli mängib. Oleks et ala Passatiga võrreldes. Selleks on autodel tänapäeval parkimisandurid, et kaugusi hinnata. Näitavad täitsa display peal ka kaugust objektini.

Aga see diisel kallim kui bensukas argumendist ma ka väga aru ei saa. Kui sa autot just kogu eluks ei osta, siis on ta ka müües kallim. Diisel isegi pigem hoiab paremini hinda ja ostjat ka lihtsam leida.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

miilits
Huviline
Postitusi: 2192
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 124 korda
Kontakt:

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas miilits » 04 Juun 2012, 06:03

omale meeldib golf kindlasti rohkem ja teiseks on need kehvad bora tuled,mis ei näita eriti midagi.

[ Postitus tehtud Mobile Device'i kaudu ] Pilt
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1948
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 55 korda

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 04 Juun 2012, 10:10

Boral ja Golfil tagaistme ruumikuses vahet ei ole, mõlemal on minu meelest piisavalt ruumi kui just mingi 2-meetrine taga ei istu. Või roolis 2-meetrine. Parkmine on harjumise asi, selle pärast kindlasti Golfi Borale eelistada ei tasuks, et Boraga raskem parkida oleks. Eelista kindlasti manuaali, eriti vanema põlve 4-käigulistele automaatidele. Kui üldse automaati tahad siis otsi Tiptronic kasti (algaja silmale siis see vahe, et käigukangi saab nihutada ka kõrvale + - peale. Siiski tahab ka Tiptronic saada regulaarselt hooldust ehk siis lisa kulu. Diisel on hea valik küll aga kui sul on väike aastane läbisõit ja linnas töristamine siis ei näe asjal mõtet. Öko on küll, aga talvel siiski suure tõenäosusega läheb jamaks kui ilmad alla -20c kukuvad. Mina arvasin ka alati, et mul on ikka kõik 5+ ja mingit jama ei ole, aga ikka suutis alati miski alt vedada külmaga. Bensukaga neid jamasid ei ole.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas dellu » 04 Juun 2012, 10:14

Ei tea, minul polnud küll ühtegi probleemi talvel, aku oli paar aastat tagasi ostetud teisele autole, aga see läks müüki vana akuga ja peale seda seisis hobiauto peal, eelsüüteküünlad said uued, õlid ja asjad vahetatud. Kui õigesti mäletan siis läks iga kord ühe eelsüütega, kõige külmematega võis muidugi käiamist 3-4 sekundit tahta, muul juhul käis esimesest pöördest.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
VWM
Huviline
Postitusi: 969
Liitunud: 17 Juul 2009, 08:02
Auto: VW Passat B7 / 2.0 TDI 103kw /
Asukoht: Internet
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas VWM » 04 Juun 2012, 10:17

miilits kirjutas:omale meeldib golf kindlasti rohkem ja teiseks on need kehvad bora tuled,mis ei näita eriti midagi.

[ Postitus tehtud Mobile Device'i kaudu ] Pilt
Boraga juba üle aasta ringi vuranud ja tulede kohta ei saa midagi halba öelda.. Võrreldes oma eelmiste mudelitega (G3 & G2 ).
VWM / Mairo / Calm down about the CEL, embrace it, it adds more color to the instrument cluster /

hanna
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:21
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas hanna » 04 Juun 2012, 11:09

dellu kirjutas:
hanna kirjutas:Aga automaatkäigukastiga oleks mõtet osta?
Ja kas see Bora on sama väike tagumiseistme juurest nagu A4? :?
Käigukasti osas selle ajastu automaate väga ei kiideta, võta nüüd kinni. Minu oma oli ka automaat kuni ta 96kw-seks sai ja manuaaliks seoses doonoriga. Ei oskagi kommenteerida.
Plaanid rohkem tagaistmel aega veeta :)? Eks nad umbes samas suuruses autod ole jah, aga juhti see ei tohiks ju väga kottida palju taga ruumi.

Golfiga lihtsam parkida?
Bora 4376mm vs Golf 4149, noh ma ei tea kas 20cm enam väga rolli mängib. Oleks et ala Passatiga võrreldes. Selleks on autodel tänapäeval parkimisandurid, et kaugusi hinnata. Näitavad täitsa display peal ka kaugust objektini.

Aga see diisel kallim kui bensukas argumendist ma ka väga aru ei saa. Kui sa autot just kogu eluks ei osta, siis on ta ka müües kallim. Diisel isegi pigem hoiab paremini hinda ja ostjat ka lihtsam leida.



Selle tagaistme kohapealt on nii ja naa :D Ses suhtes, et kui mingi seltskonnaga ringi sõita, siis A4-jas oli küll väga kitsas taga, jalad ei mahtunud millegipärast ära, kuigi olen täiesti keskmist kasvu.
Aga millegipärast hakkan kalduma Bora poole, tundub välimuselt kenam ka :P Muidugi eelistaksin Passatit ja 2003a, aga see jääb esialgu ainult unistuseks :D
Suur suur tänu kõikidele vastajatele! :)

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 0

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas tibullus » 04 Juun 2012, 15:33

Diisel tasub minu silmis ainult siis ära kui tavaliselt tehakse pikemaid otsi. Kui auto ostetakse põhiliselt linnasõiduks ja palju ei sõideta, siis võiks juba bensuka poole vaadata. Mul oli eelmine auto diisel ja talvel suuremate külmadega oli pidevalt probleeme, et aku laetuna püsiks. Autol polnud midagi viga, sai mitmel pool risti-põiki läbi kontrollitud ja vastus oli kõikjal üks- tuleb rohkem sõita.
Sel talvel polnud bensukaga aga mingit jama, sõitsin paar kilomeetrit, siis auto seisis mõned päevad-nädala aga käivitus ikka hästi. Samas kui sugulase diisel maja ees seisis.
Mina soovitaks golfi esimeseks autoks. Borad pole mulle tegelt kunagi meeldinud- sorry boraomanikud aga mida siin paadunud passatifännilt ikka tahta. :lol:
W8

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas dellu » 04 Juun 2012, 19:08

Ei tea, mina seda vähe sõitmise poolitikat ei mõista. Ok kui tõesti auto paar nädalat kuskil seisab võib tõesti peale tarbijate ja kehva akut auto mittekäivituda. Signa ikka midagi võtab, aku külmaga tühjeneb jne, aga kes ikka iga päev tööle/koju käib küll sellist muret ei tohiks olla.
Ma just praegu arvutan, et kuus sõidan vast maksimum 1000km, kui mingeid pikemaid otsasid pole ja linnast väljas ei käi.
Oletame et on puhas linnasõit, mul kanal ka sees, aga keskmine on praegu vist kuskil 6.6 kanti, pole ammu paaki täis pannud, sest viimasel ajal mitmeid kiirendusi olnud ja sinna soov ikka tühja paagiga jõuda. See nädalavahetus ka EDRA Nationals tartus. Täna just panin 21l täitsa tühja paaki ja kui väga palju sõitmist ei tule võiks Tartusse ka veel jõuda nii et tuli just põlema läheks. Ehk siis mul läheks niiöelda igapäevasõitudele 66l diislit, hind peaks praegu olema 1,285 soodsamates kohtades, seega 85 eurot kuskil. Kui nüüd mõelda et ma peaks sõitma miski 110kw kanti bensukaga (näiteks 1,8T), siis eeldaks samasuguseks kuluks mingi 9-10l bensu, ehk siis umbes 100L, seega 130 eurot. Noh 35% rohkem sama tee läbimiseks või siis 45 eurot on ka suht suur raha tegelt. Ehk siis 1000km kuus on tegelikult vast isegi suht väike läbisõit, selle arvutasin oma tööle-koju-garaazi marsuutide põhjal, eks mõni kuu ikka linnast välja ka asja. Mina linnasõiduks iga kell eelistaks just pigem dislat, see vääne kiirendamisel vähendab veelgi kütusekulu, ei pea piirajas elama nagu bensukaga. Mäletan kui kunagi oma 96kw diisel audi sõbra 108kw bensuka vastu vahetasin, kuna tal oli vaja teise Eesti otsa minna. Kui oled harjunud suht vähe vajutama kui juba auto jõuab minna, siis tundus see ikka nii uimane ja kütusekulu vaadates tundus ka päris nõme. Loomulikult eks igaüks otsustab ise, aga linn ja vähe sõitmist maha teha, no ma ei tea.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 0

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas tibullus » 04 Juun 2012, 19:46

Tallinnas on vahemaad ikka pisut suuremad. Mul Annelinnast kesklinna on ikka väga väike maa. Mingi 5 minutiga olin kohal.
Sugulasel on enam-vähem sama lugu. Iga talv ma kuulen seda juttu, et tegime ikka pikema otsa jne. Kusjuures tal on boral sama mootor (1.9 TDI 66kw) mis mul passatil oli.
Mina igatahes bensuka ostu ei kahetse. Talvel on vähem siplemist- ei pea muretsema käimaminemise ja hange kinnijäämise pärast( 66kw-ga jäin päris tihti põhja peale kinni, V5-ga ronib aga ilusti igalt poolt läbi) ja sõidumõnu on enam kui küllaga. Hääled on ka ilusamad. :D
W8

Riho72
Huviline
Postitusi: 554
Liitunud: 23 Dets 2009, 10:50
Auto: 4x4 Bora Variant, Bora Variant
Asukoht: Tln
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas Riho72 » 04 Juun 2012, 20:27

Oleneb mis aastakäigu autost räägime aga Bora oli uuest peast kallim ning parema varustustasemega.
Dislat ma enam bensuka vastu ei vahetaks kuigi ennem olin üsna veendunud et ei osta endale kunagi
diiselmootoriga autot. Automaatkast teeb laisaks ning Bora /golf4 peal ei pidanud just parim valik olema.
Ise oman Bora TDI 85 kw Variant mudelit ning minule ta meeldib. Kui peaks uuesti otsustama siis ostaksin
Bora Variant 81 kw, 4motion i.
Lugupidamisega Riho

Rahulolu on peamine

hanna
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:21
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas hanna » 04 Juun 2012, 20:30

No bensukat mina ei eelista, tee mis tahad :D Ja diiselautode hääl on just meeliülendav ja selline noh kuidas nüüd öelda- mõnus siis ehk :D Olen varem ka kuulnud seda juttu, et talvel ei taha diisel hästi käivituda, aga see rohkem vist vanematel diislitel nii? Ise olen diiselautodega üles kasvanud ning ma küll ei mäleta, et mingeid probleeme oleks talvel olnud..Oi, valetan! Üks juhtum siiski meenub eelmisest talvest, kus '91 aasta Bmw 525 ei tahtnud tööle minna, aga see auto oli suht ront ka :D
Mõni heidab ka seda diislitele ette, et võivad olla kallimad osad. Sellegipoolest võtab diisel vähem kütust kui bensukas :D Ah mis mina võhik ikka siin seletan :P

Aadumees
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Mai 2012, 09:53
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas Aadumees » 04 Juun 2012, 20:46

hanna kirjutas:No bensukat mina ei eelista, tee mis tahad :D Ja diiselautode hääl on just meeliülendav ja selline noh kuidas nüüd öelda- mõnus siis ehk :D Olen varem ka kuulnud seda juttu, et talvel ei taha diisel hästi käivituda, aga see rohkem vist vanematel diislitel nii? Ise olen diiselautodega üles kasvanud ning ma küll ei mäleta, et mingeid probleeme oleks talvel olnud..Oi, valetan! Üks juhtum siiski meenub eelmisest talvest, kus '91 aasta Bmw 525 ei tahtnud tööle minna, aga see auto oli suht ront ka :D
Mõni heidab ka seda diislitele ette, et võivad olla kallimad osad. Sellegipoolest võtab diisel vähem kütust kui bensukas :D Ah mis mina võhik ikka siin seletan :P
väga õige jutt sul !
tõesti see disla talvel mitte käima minemise jutt on täis absurd. Talve kütte + normaalne aku + korras eelsüüte küünlad ja läheb ilusti käima.
Okei, tõesti võivad diisli mootoril kallimad varuosad olla. Mootor ise juba kasutatuna on ka palju kallima ja vähe leitavam. Aga olgeme ausad, kui palju sellel oldschool 1,9tdil mootori osas üldse midaig juhtub?!

VwBoy
Veteran
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Apr 2005, 21:49
Telefon: Kellel vaja see küsib!
Skype: -
Auto: Vw Bora
Asukoht: Paide
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas VwBoy » 04 Juun 2012, 20:48

bora valiks mina .Mis jutt see on ,et tuled kehvad? ärge toppige neid odavaid hiina tulesi külge siis!
Viimati muutis VwBoy, 04 Juun 2012, 20:50, muudetud 1 kord kokku.

Riho72
Huviline
Postitusi: 554
Liitunud: 23 Dets 2009, 10:50
Auto: 4x4 Bora Variant, Bora Variant
Asukoht: Tln
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas Riho72 » 04 Juun 2012, 20:57

Tuledega tõenäoliselt nii et leotusainega neid pesta ei tohiks ning päike ja kivid ei tee ka eriti head.
Poleerimine ka eriti ei aita kui seda tugevat kaitsekihti ei taastata (ei tea kes seda teeks). Soovitatav on ka UV kaitse pirnidel.
Lugupidamisega Riho

Rahulolu on peamine

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 0

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas tibullus » 04 Juun 2012, 21:02

Minu loo põhjal oli siis Bora 2001a ja Passat 1998a oma. Ju sattusime siis sugulasega mõlemad kehvade diislite otsa, millelt ükski remondimees mingit konkreetset viga ei suuda leida. :mrgreen:
Kellele ema, kellele tütar( diisel vs bensiin). Tundub, et teemaalgatajal on päris selge mis masinat ta tahab. Mis siin enam jaurata?
W8

VwBoy
Veteran
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Apr 2005, 21:49
Telefon: Kellel vaja see küsib!
Skype: -
Auto: Vw Bora
Asukoht: Paide
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas VwBoy » 04 Juun 2012, 21:10

Riho72 kirjutas:Tuledega tõenäoliselt nii et leotusainega neid pesta ei tohiks ning päike ja kivid ei tee ka eriti head.
Poleerimine ka eriti ei aita kui seda tugevat kaitsekihti ei taastata (ei tea kes seda teeks). Soovitatav on ka UV kaitse pirnidel.
Ei tea siiani enam vähem ok ainult seest see reflektor ülemine peegeldus pind hakkab kuluma.Ma neid poleerinud ja hoidnud ka hullumoodi.Nii kaua kui see uv laki kiht terve ja maha käiatud pole on veel lill! 8)
Viimati muutis VwBoy, 04 Juun 2012, 21:10, muudetud 1 kord kokku.

Hapnik
Huviline
Postitusi: 977
Liitunud: 10 Sept 2010, 15:38
Auto: VW Passat B7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas Hapnik » 04 Juun 2012, 21:12

Diisliga ikka selline lugu,et tuleb autole enne hooldus ära teha, kui päris külmaks läheb, küll ta siis töötab ka 8)
Plaanin ka endale järgmiseks autoks diislit.
Kui Golfi ja Bora vahel valida, siis mina valiks Bora. Kui just Golf VI ei kavatse osta.
Pealegi, nüüd ju ARK-i autod Avensised, mis peaksid Boradest ka suuremad olema, seega ei tohiks vahet olla,et järsku suuremasse autosse istuda vms.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas copilot » 05 Juun 2012, 11:44

Bora for life....eeldan et G4 puhul võid pakiruumi oma käekotikese ja shopingult tekkinud paar lisakotikest ära mahutada....suuremaid kogust manti kaasas vedada siiski boraga parem.

Kui homne päev rikkaks saan siis G4 oleks minu õuel ainult R32 näol...igapäevase liikurina Bora ruumikam ja kenam kui stock G4(räägin siis luukpärast, universaal liialt kirstu moodi :lol: ) aga see minu arvamus.

Aga diislist endast....ei ole vahet kas su masin on 5 aastat vana v 15 kui hästi hooldatud ja põhi sõlmed mis heaks käivitamiseks vajalikud, korras, siis käivituvad mõlemad talvel hästi...ok, soojaks ei taha minna nii kiiresti kui bena aga karastust kah veidi vaja :lol: Ja traktori hääl ikka kah see mis südame lähedane...vb sp et esimene 4 rattal liikuv mootorsõiduk mida ise opereerida sain tatina oli just nimelt traktor. Ja pealegi diisli vääne on see mis minu puhul sõidumõnule juurde annab pluss madal kütte kulu vs sama kw bena.
Ja ei ole ka need jupid nii kallid...uuemate benade jupid sisuliselt samas klassis pakun välja kui diislite jupid ja pealegi on minu jaoks diisli tööpõhimõte palju lihtsam ja robustsem kui bensukas, seda just vanakoolika puhul.
Diesel Power KEEPS ME GOING

h6bekuul
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 04 Okt 2006, 14:24
Auto: [
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas h6bekuul » 05 Juun 2012, 12:01

Golfiga ma suutsin nurgadiivani ära transada, elektripliidi ahi mahtus sisse, pesumasin....kas ka boraga?

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2201
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 81 korda
Tänatud: 144 korda

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas alkeemik » 05 Juun 2012, 12:16

Olles omanud neid mõlemaid, siis Golf on kindlasti parem auto asjade transportimiseks kui Bora. Bora probleem on pakiruumi ava suuruses. Kui Golfil teed luugi lahti ja viskad misiganes sinna sisse, siis Boral on tunduvalt kehvem seda teha. Normaalsuuruses lapsevankrit sa Boraga ei taha vedada, sest sa pead selle seibideks lahti tegema, Golfil aga pistad lihtsalt sisse ja pole rohkem probleeme.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Golf või Bora?

Lugemata postitus Postitas copilot » 05 Juun 2012, 18:05

alkeemik kirjutas:Olles omanud neid mõlemaid, siis Golf on kindlasti parem auto asjade transportimiseks kui Bora. Bora probleem on pakiruumi ava suuruses. Kui Golfil teed luugi lahti ja viskad misiganes sinna sisse, siis Boral on tunduvalt kehvem seda teha. Normaalsuuruses lapsevankrit sa Boraga ei taha vedada, sest sa pead selle seibideks lahti tegema, Golfil aga pistad lihtsalt sisse ja pole rohkem probleeme.
:lol: peaks mainima et lapsevanker mis minul, kohe kindlasti suurem kui normaalsuuruses, võrreldes nende poppide pmt ainult torudest ja hällist koosnevate vankritega mida peaks saama veelgi rohkem kokku pakkida kui minu oma. lego mängu ei pea mängima hakkama, lihtsalt lasen teise kokku nagu toaski hoides et vähem ruumi võtaks ja läheb pagassi sisse ilma suurema jamata.
Ei vaidlegi vastu selles osas et kuitahad mingit elektri pliiti vms vedada siis G4 pagasi ruumi ava suurem....võrdlesin siin olukorda kus lähed rahvaga trippima ja vaja vedada muud manti mitte mööblit, siis arvan et bora mahutab vähe rohkem seda kraami ilma et peaks seda paigutama nii et äkkpidurduse v laksu korral kraam kellelegi kuklasse lendaks.
Kiire otsing annab et bora oma sutsu üle 2 korra suurem mahu poolest liitrites.
Diesel Power KEEPS ME GOING

Vasta

Mine “Autoostu abi”