Kõlarite alal nõu vaja?

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
nuuskm6mmik
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 22 Jaan 2008, 21:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Kõlarite alal nõu vaja?

Lugemata postitus Postitas nuuskm6mmik » 10 Jaan 2009, 22:27

Tere, tekkis selline k?simus , et kas neil k?laritel http://noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=57&id3=753" onclick="window.open(this.href);return false;
on vaja vahele ka mingit filtrit? v?i piisab lihtsalt makitaha panekust, v?i peaks hoopis v?imuga ?hendama?

ettet?nades Timmo
Viimati muutis argo, 14 Mär 2012, 05:53, muudetud 1 kord kokku.

taasti
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 09 Okt 2008, 18:52
Auto: Golf 3 GT 1,8
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas taasti » 10 Jaan 2009, 22:34

Kui sul on plaan panna need ?ksi k?iki sagedusi m?ngima siis lihtsalt maki v?i v?imu taha. Filtrit vaja sellisel juhul kui on plaanis teha mitmeribalist s?steemi.

nuuskm6mmik
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 22 Jaan 2008, 21:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas nuuskm6mmik » 10 Jaan 2009, 22:41

ma soovik et nad m?ngiksid aint bassi:) v?i noh k?rget sealt ei tuleks.

kase89
Huviline
Postitusi: 682
Liitunud: 27 Juun 2008, 09:07
Auto: T4
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas kase89 » 10 Jaan 2009, 22:46

Kui tahad ainult bassi neist kuulda pead madalsagedusfiltri vahele ostma kuna elemendi sagedusvahemikuks on m?rgitud 45-5000 Hz. Muidugi p?ris madalaid sagedusi ehk siis alla 45 Hz ka ei saa eriti. K?ige mahlakam bass on ikkagi minu arvates 30-60 Hz.;) Antud element muidu m?eldud madalkesksageduselemendina.

Unustasin k?sida aga kuhu paigaldada soovid? Esiustesse?? taha aknalauale??

[Muudetud: 10-1-2009 kase89]

[Muudetud: 10-1-2009 kase89]
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära!

nuuskm6mmik
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 22 Jaan 2008, 21:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas nuuskm6mmik » 10 Jaan 2009, 22:51

no seletan oma audios?steemi pikemalt lahti et ?kki siis saab t?psemaks asja, tagantpoolt ette: 600rms subwoofer, taga laes kesksagedus k?larid, ees ustes k?rged koos originaal filtritega, armatuuris kesksageud.

Need tahan osta ette et annaks sellist v?heke bassi juurde, muidu on kuidagi tasakaalust v?ljas asi.

V?i peaks hoopis midgai muud panema.

MA ei julgegi v?ita et see m?te k?igeparem oleks.

kase89
Huviline
Postitusi: 682
Liitunud: 27 Juun 2008, 09:07
Auto: T4
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas kase89 » 10 Jaan 2009, 22:59

Ma arvan, et erilist kasu ei ole t?esti nende lisamisel kui 600 RMS v?imsusega woofer juba olemas, kuna inimese k?rv nii v?i naa ei taju eriti madalsagedusheli allika (subwooferi) asukohta ning autokerel on omadus madalaid sagedusi v?imendada ja suunata tavaliselt just auto etteotsa. Peaksid ikka veel proovima heli reguleerimist, ?kki leiad lahenduse. EDU!:) Mis sagedusvahemiku peale sul muidu woofri v?imendi reguleeritud on? ?rita ka selle reguleerimisega lahendust leida.
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära!

nuuskm6mmik
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 22 Jaan 2008, 21:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas nuuskm6mmik » 10 Jaan 2009, 23:00

Need on plaanis panna esiustese, tegu universaal kerega autoga

nuuskm6mmik
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 22 Jaan 2008, 21:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas nuuskm6mmik » 10 Jaan 2009, 23:04

Mul ka muidugi see jama et see kewoodi maki men?? on suht kehv selle reguleerimise kohapealt. Ja kuna ise k?igetargem kah selle teemajuures pole, siis v?ibolla t?esti piisaks korralikkust reguleerimisest, peab uurima hakkama.

kase89
Huviline
Postitusi: 682
Liitunud: 27 Juun 2008, 09:07
Auto: T4
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas kase89 » 10 Jaan 2009, 23:09

Algselt postitas: nuuskm6mmik
Mul ka muidugi see jama et see kewoodi maki men?? on suht kehv selle reguleerimise kohapealt. Ja kuna ise k?igetargem kah selle teemajuures pole, siis v?ibolla t?esti piisaks korralikkust reguleerimisest, peab uurima hakkama.
Jah seda tuleks esimeseks t?esti proovida. V?ldid veel ?kki raha tuulde lennutamist.;D Ega need maki ekvalaiserid t?esti eriti head odavamatel ei ole. Aga nagu mainisid on sul olemas nii kesk-kui ka k?rgsageduselemendid ja woofer, siis on t?esti heliga tegeleda vaja. ?kki saad veel subwoofrile v?imust v?imsust juurde keerata ja selle sagedust reguleerida. V?ta rahulikult aega ja loodan et leiad lahenduse.:)
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära!

Huntu
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 14 Dets 2008, 03:09
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas Huntu » 11 Jaan 2009, 02:50

Tal v?ib olla veel ka see probleem, et ?kski k?lar ei ulatu mingile kindlale sagedusele - ehk miski heli j??b esitamata. Tark oleks uurida ka elementide sagedusi ning tihtipeale saab heli paremaks k?larite parema paigutusega... J?udu ja jaksu, oma masinas kulus mul tavaliselt uue seadistuse paikapanekuks 2 n?dalat aega, sets iga kord oli vaja minimaalslet midgai nati paremaks saada.

kase89
Huviline
Postitusi: 682
Liitunud: 27 Juun 2008, 09:07
Auto: T4
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas kase89 » 11 Jaan 2009, 11:56

[quote]Algselt postitas: Huntu
Tal v?ib olla veel ka see probleem, et ?kski k?lar ei ulatu mingile kindlale sagedusele - ehk miski heli j??b esitamata. Tark oleks uurida ka elementide sagedusi ning tihtipeale saab heli paremaks k?larite parema paigutusega...

Jah ka see v?imalus pole v?listatud, et mingi sagedusvahemik esitamata j??b..
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära!

Krisss
Huviline
Postitusi: 254
Liitunud: 13 Aug 2008, 18:16
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas Krisss » 11 Jaan 2009, 13:15

Endal mul on S90 pagassis, v?im taha ?hendatud. ?lej??nud on originaal.
V?in enda auto p?hjal ?elda, et see bassi lahendus on t?itsa hea. Mulle selline asi ei meeldi, et bass p?risab niimiskole ja k?rgeid ei kuule.
Kui sul 600w rms siis on sellest maa ja ilm.
Muidugi eks see kuidas temale meeldib kuulata on inviduaalne ning vaielda selle ?le on m?ttetu :)
Soovitaksin t?helepanu panna pigem k?rgetele ;)
Anna mehele vabad käed ja sa tead, kust neid leida...

nuuskm6mmik
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 22 Jaan 2008, 21:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas nuuskm6mmik » 11 Jaan 2009, 13:44

ma kardan et mul on asi suuresti kinni ka maksi. Seal on see teema, et subwoofit nagu eraldi juhtida ei saa, p?him?tteliselt, kui tahan bassi juurde siis pean rohkem taha suunama, ja siis j??b eest vaikseks, ja siis tekibki selline efekt et taga on ullem heli ja ette j?uab aint bass.

V?ibolla peaks hoopis mingi korralikuma maki ostma.?

Krisss
Huviline
Postitusi: 254
Liitunud: 13 Aug 2008, 18:16
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas Krisss » 11 Jaan 2009, 13:51

Sul v?imendi on ikka vahel? Oleneb v?imendist, aga enamusel on bassi regullimise kohad (miinus kruvikaga).
Makis sa ei saagi eraldi subwoofrit muuta. Kui sa lisad bassi juurde, siis lisad ka teistele k?laritele. Bassi juhtimiseks ongi v?imendi ja v?imendi peal olevad nupud.
Anna mehele vabad käed ja sa tead, kust neid leida...

nuuskm6mmik
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 22 Jaan 2008, 21:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas nuuskm6mmik » 11 Jaan 2009, 14:17

mul oli vahepeal, ?hes auos selline aiva makk, kus sai makist v?tta subwoofrit v?hemaks ja juurde panna.

Loogiline, et mul subwoofril v?im vahel on.

V?imul on kasutatud mul sillatuna. Subwoofri k?lge l?heb m?lema kanali pluss pool, et nagu ma aru sain, siis kui teen sillatuna siis ?ks kanal hakkab miinusesk ja teine plussiks. V?ibolla mulle seletati ka valesti.

V?imul on veel sellised v?imalused: filter/v?imalus panna kas OFF; LPF v?i HPF, siis teine nupp on kus saab panna MONO; STEREO ja L+R
Siis on ?ks nupp kus tuleb panna A+B kui kasutan sillatuna.

JA siis kaks kruvikeerajaga reguleeritavat nuppu: ?he nimi oli input sensitive teisel olid Hz-id

Ma nagu v?gapalju sela kruttida ei oskagi. V?ibolla m?ni targem inimene oskab seletada erinevate nuppude kasutust.

Ettet?nades Timmo

kase89
Huviline
Postitusi: 682
Liitunud: 27 Juun 2008, 09:07
Auto: T4
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas kase89 » 11 Jaan 2009, 14:34

V?imul on veel sellised v?imalused: filter/v?imalus panna kas OFF; LPF v?i HPF, siis teine nupp on kus saab panna MONO; STEREO ja L+R
Siis on ?ks nupp kus tuleb panna A+B kui kasutan sillatuna.

JA siis kaks kruvikeerajaga reguleeritavat nuppu: ?he nimi oli input sensitive teisel olid Hz-id

Ma nagu v?gapalju sela kruttida ei oskagi. V?ibolla m?ni targem inimene oskab seletada erinevate nuppude kasutust.

Ettet?nades Timmo [/quote]

1. Filter-Off-laseb subwoofrisse k?ik sagedused (ka kesk ja k?rg) Kasutatakse tavaliste mitmeribaliste v?i lairiba k?larite v?imendamisel.
LPF- peaks olema madalsagedus ehk siis keskmised ja k?rged l?ikab ?ra (k?ige loogilisem woofrile)
HPF- peaks l?ikama ?ra madalsageduse ja j?tma kas siis k?rged v?i- ja keskmised. Kesk-ja k?rgsagedusk?larite jaoks.

2. Mono/stereo ei t?henda helis midagi peale selle kas sisendsignaal v?imu tuleb ?hest kanalist (mono) v?i kahest (stereo). RCA kaabli puhul siis stereo

3. Input sensitive on siis lihtsamalt ?eldes volume ehk siis v?imendab sissteluvat signaali.

4. Hz ehk hertsid (sagedused) Subwoofer teatavasti m?ngib madalaid sagedusi kui on filtriga k?rged ja keskmised ?ra l?igatud. Sealt saadki reguleerida kas m?ngib v?ga madalalt v?i ka natuke k?rgemalt. Proovi sellega m?ngida, madalam on mahlakam ja k?rgem natuke kumiseb vb. ;)

Kui millegis eksin, palun parandage, teoreetiliselt v?in veel midagi teada aga praktiliselt v?he!:)

[Muudetud: 11-1-2009 kase89]

[Muudetud: 11-1-2009 kase89]
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära!

jarxz
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26 Dets 2008, 13:02
Auto: Audi A6 Avant -98, Ford Fiesta -03, VW Golf 3 GT -92
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas jarxz » 11 Jaan 2009, 17:50

Neid R6-i ei ole m?ttet k?ll otse maki taha panna, need tahaks kindlalt v?imu, et nad ?iget h??lt teeks. Mina isiklikult teeks nii, et v?taks need originaal k?larid ?ldse v?lja ja paneks ette need R6 kompod koos filtrite ja tweeteritega, korraliku v?imu neile taha ja taha j?taks bassika ainult. Taha kuuleks neid komposid kah v?ga h?sti ja endal ees oleks k?vasti parem kui heli ei tule kuskilt seljatagant.
Saaks helipildi palju selgemaks ja usun, et kvaliteet oleks kah kordades parem.
?ra ei tohiks unustada ka korralikku paigaldust.

Vasta

Mine “Audio ja video”