Passat 1,9tdi 81 kw ei käivitu

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
puravik
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 08 Veebr 2009, 18:09
Asukoht:

Passat 1,9tdi 81 kw ei käivitu

Lugemata postitus Postitas puravik »

viimati oli nii, et mingil põhjusel purunes hüdrotõukur, mis lõhkus omakorda nukkvõlli ka, aga auto käis veel edasi kolme silindriga. sai siis peale pandud teine plokikaas [VW Bot: "Keel korda!"] ja uus tihend, aga auto enam käima ei lähe, vahepeal korra nagu lubaks aga see on ka kõik. kuigi pumbal klapp avaneb ja kütet peale tuleb. milles võib siin nüüd probleem olla?

itimees8
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26 Veebr 2006, 20:46
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas itimees8 »

kas rihm on õieti peal, rihma märgid paigas, ega ei saanud nukkvõll valesti peale ja klappe ära lõhkund?

puravik
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 08 Veebr 2009, 18:09
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas puravik »

ma ei kujuta ettegi miks vanal kaanel hüdrotõukuri ära lõhkus, sest rihma polnud ka üle tõmmanud, märgid olid paigas. ja nüüd on ka kõik märgid paigas. kui käivitad, keerad pihusti lahti siis sealt kütet tuleb, aga käima ei lähe.

itimees8
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26 Veebr 2006, 20:46
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas itimees8 »

:D jälgi minu viimast diisli postitust, ehk kahepeale saame targaks, mul suht sama mure sama mootoriga, algus ainult veidi erinev:P

mix17
Huviline
Postitusi: 291
Liitunud: 24 Jaan 2007, 16:40
Auto: VW Mk3 1,9Tdi 81kw
Asukoht: Lääne rajoon

Lugemata postitus Postitas mix17 »

hm päris huvitav kohe . küsimus kohe kuidas pandi klappi ja pritse ajastus paika .tavaliselt on ikka klappi ajastus või pritse nurk vale kui ei taha käima minna.Kas võib olla võimalus et autol on immo peal või et eelsüüte küünlad ei tule järgi.
Ah mida ka mina autodest tean, ;) aga ikkagi nii palju tean et naisi ja pidureid ei tohi kunagi usaldada

puravik
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 08 Veebr 2009, 18:09
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas puravik »

no eelmine kord said kõik märgid paika pandud ja töötas, aga nüüd ei midagi....immo oli see sai juba ammu maha võetud, aga see tehase oma see peaks olema. aga kas siis eelsüüteküünlad on kuidagi pumbaga seoses?

mix17
Huviline
Postitusi: 291
Liitunud: 24 Jaan 2007, 16:40
Auto: VW Mk3 1,9Tdi 81kw
Asukoht: Lääne rajoon

Lugemata postitus Postitas mix17 »

Ei küünlad ei ole pumbaga seotud,aga kui proovid käiata käib ilusti ringi ei tõmba kinni kuidagi mootorit.aga kui nii öelda lolli märkides kindel oled anna korra eetrit talle äkki on silindrid toorest täis.Aga muidu on need mootorid ikka pommi kindlad.Täpsusta seda koha kuidas ta nattuke lubab kas kohe peale seda kui eelsüüte küünal põlenud kohe peale seda ka lubab korraks või kuidas.ise kippun jõledalt arvama siin et kas klappi ajastus on vale,pritse nurk on vale, juhtmega pihusti ei tööta,pihusites õhk sees,ja seda võib veel jätkata siin.Kui ise viimane kord siin ühte 81kw kokku panin ei saanud kah kohe pihusist õhu välja.tõmmasin korra ja läks käima ja peale seda käivitus kogu aeg ilusi.Anna siis teada mis viga oli saan kah targemaks veel
Ah mida ka mina autodest tean, ;) aga ikkagi nii palju tean et naisi ja pidureid ei tohi kunagi usaldada

alts20
Huviline
Postitusi: 580
Liitunud: 01 Sept 2005, 16:03
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Lugemata postitus Postitas alts20 »

sellise ilmaga ei tule küünlad järgi ja neid pole mõtet oodata ega taga ajada.
kuidas märgid kokku said???
kui plokinaanes temp andur lahti ühendada kas siis ka ei lähe??

Huligaan
Veteran
Postitusi: 442
Liitunud: 25 Veebr 2008, 00:40
Auto: B8 Alltrack
Asukoht: Tallinn/Saaremaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Huligaan »

Kui märgid paigas, pumbas magnetklapp toimib, siis mina isiklikult annaks tiba eetrit. Minu 81 kw masina aitas eeter ilusti käima, kui ootamatult masin ära suri ja käima ei tahtnud minna.

Rainer
Kui nupp ei jaga, siis käed korrutavad või rahakott astendab.

itimees8
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26 Veebr 2006, 20:46
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas itimees8 »

minu enda 81kw ei ole omanud töötavaid küünlaid vist juba eelmisest talvest saadik. pole siiamaani kordagi tõrkund nende puudumise pärast.

Aga proovi pihustitorud lahti keerata, vaata kas sealt käivitamise ajal kütust viskab peale... ehk ongi õhk sees, või pole kütus üleval.

ühenda pumba pealt kütusevoolik lahti ja vala otse pumpa kütet voolikuga, vaata mis siis juhtub.

militar
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 17 Jaan 2007, 17:20
Asukoht: Tapa

Re: Passat 1,9tdi 81 kw ei käivitu

Lugemata postitus Postitas militar »

ei hakka uut teemat tegema kuid minu masinal ka täna hüdrotõukurid läksid.hetkel otsin uut plokikaant sest hüdrotõukuri pesad said ka kahjustada- sooned sees. otsisin mis ma osisin aga kohta kust hooratta märke vaadata ma ei leidnud. äkki keegi juhatab need mulle kätte.masin siis universaal passat 1.9tdi 81kw 1999 aastast

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Passat 1,9tdi 81 kw ei käivitu

Lugemata postitus Postitas copilot »

kuulge mehed, ärge hirmutage mind siin selliste juhtumitega, vaata et hakka varsti ise igaks juhuks hüdrotõukureid vahetama ennem kui samasuguse üllatuse osaliseks saada.
Diesel Power KEEPS ME GOING

militar
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 17 Jaan 2007, 17:20
Asukoht: Tapa

Re: Passat 1,9tdi 81 kw ei käivitu

Lugemata postitus Postitas militar »

ma hommikul hakkasin käivitama ja võttis justkui ainult 3 silindrit järgi. jätsin seisma ja proovisin uuesti- mitte midagi. keerasin siis pihusti lahti ja starterit andes kütet peale tuli. siis sai veel lolli peaga masinat ka nööri otsas käima veetud- mitte midagi. alles siis hakkasin hammasrihma kahtlustama.võtsin igaks juhuks klapikambri kaane maha ja kaheksast kuus hüdrotõukurit oli ribadeks. siis lammutasin 5h enne kui plokikaane maha sain- nina eest ära jne. õudne tripper:) kust ingel [VW Bot: "Keel korda!"] seda hooratta märke otsida? plokikaane tagant, hooratta loogilise koha pealt küll miskit korki või avaust ei leidnud.

alts20
Huviline
Postitusi: 580
Liitunud: 01 Sept 2005, 16:03
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Re: Passat 1,9tdi 81 kw ei käivitu

Lugemata postitus Postitas alts20 »

hooratta märk on mootori taga otsas ehk siis passati puhul salongi pool otsas mootori ja käigukasti vahel.
Peal pool on selline kaarjas suurem kummist lutt mille eemaldades ilmub nähtavale hooratas ja sealt leiad ka märgid.
Omal on aga automaat kastiga passat ning turbiin on vahetatud ja tee või tina, seal märke polegi. Muidu olen teistel kõikidel sealt märgid alati leidnud

militar
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 17 Jaan 2007, 17:20
Asukoht: Tapa

Re: Passat 1,9tdi 81 kw ei käivitu

Lugemata postitus Postitas militar »

ainus kummi taoline kork on plokist mingi 30cm salongi poole ja suhteliselt juba salongi all . sellel korgil on mingi plekist klamber peal. kujutan ette, et hooratas on kohe vända otsas kuid see kork jääb ikka suht kaugele.

puravik
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 08 Veebr 2009, 18:09
Asukoht:

Re: Passat 1,9tdi 81 kw ei käivitu

Lugemata postitus Postitas puravik »

mul oli siin paar kuud tagasi täpselt sama jama, hõdrotõukur purunes ja lõhkus ära nukkvõlli ja oma pesa, sai siis teine plokikaas peale pandud. aga kui asi jõudis käivitamiseni, siis ei midagi, eetriga korra läks ja jälle seisis. niimoodi veetsin garaazi all terve nädala, koguaeg vaatasin , et kas märgid on õiged. ja ikkagi olid. lõpuks oli mõistus otsas. viimase asjana muutsin pumba nurka paar millimeetrit, ja nagu võtit keerasin, käivitus poolest pöördest;)
hooratta märk on jah seal pool, kus õlifilter on, seal sidurikoja peal on üks auk, kus on mingi kriipsuke peal(minul oli kollane) ja hoorattal on samamoodi.

militar
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 17 Jaan 2007, 17:20
Asukoht: Tapa

Re: Passat 1,9tdi 81 kw ei käivitu

Lugemata postitus Postitas militar »

vaatasin, et vända otsas oleval hammasrihma rattal on selline nagu tifti moodi plönn ja sellel plastikust rihma kaitsel mis jääb ploki poole on ka kriips peal. kuna hetkel plokikaas [VW Bot: "Keel korda!"] maas siis homme proovin need mörgid kokku ajada ja vaadata msi asendisse esimese silindri kolb jääb. kui õigesti mäletan siis peaks vist ülemises surnudseisus olema. vahetasin täna terve päev karteripõhja tihendit nii, et silda lahti ei lasknud- no on ikka tripper välja mõeldud:)

Vasta

Mine “Diislid”