DIY:Pleki valtsimine

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
PRIM0
Huviline
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Juul 2009, 19:05
Telefon: 56660496
Auto: vw golf mk1 2,0L G60 ,MB CLK 200 Kompressor
Asukoht: Tallinn ,Järve
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

DIY:Pleki valtsimine

Lugemata postitus Postitas PRIM0 » 20 Juul 2010, 22:44

Kuna siin foorumis liigub palju osavate kätega inimesi , kes sooviksid oma auto kallal tegeleda , siis pakun välja omapoolse väike õpetuse.Kui on mõnikord tarvis (pole kusagilt saada või on liiga kallis või on mingi kolmas põhjus) teha ise järgi näiteks põrand kus sees jooksevad sellised valtsid
Pilt
siis on neid tegelikult ise päris lihtne järgi teha.Järgnev õpetus on tehtud vw hipibussi kabiini põranda baasil.Ei ütle , et kõik mis ma siin kirjutan on sulatõsi ja ainuõige viis , aga mina sain selle päris edukalt tehtud. :D

Mis siis tarvis läheb?
1.Vineeri mis oleks 20mm paks
2.Tikksaagi
3.Haamrit
4.Haamripead
5.Meisel (väike)
6.Marker
7.Pitskruve
8.Akutrelli ja kruve
9.Relakat
10.Põletit
11.0,8-1 paksust lehtplekki

Alustada tuleks siis sellest , et esmalt vaadata palju eelmisest detailist alles on.Ehk minu puhul siis umbes niipalju.
Pilt
ja tulema pidi ta siis selline (seesama konkreetne pilt on võetud lehelt , kuskohast sai tellida seda detaili hinnaga umbes 5000 krooni)
Pilt
Alustuseks märkisin vineerile peale valtsi kohad (need mis ma hiljem vineerist välja lõikasin)
Pilt
ja lõigatult
Pilt
ja neid plaate tuleb teha kaks tükki , et plekk sinna vahele panna.Ja kui juba pleki juurde jutt läks siis plekk tuleb kahe plaadi vahele kinnitada.Mina kasutasin selleks pitskruve ja osadesse kohtadesse panin ka tavalisi kruve.
Pilt
Olgu veel öeldud , et need väljalõigatud kohad vineerides on kohakutti (alumisel vineeril selleks , et metallil oleks kuhu venida, ja ülemisel selleks , et oleks , mille järgi liikuda).
Kui plekk on kahe vineeritahvli vahele korralikult kinnitatud , siis on aeg haamerdama asuda.Alustada siis haamripeaga mööda ääri liikudes ja hiljem lüüa meisliga ääred kenasti teravaks.
Pilt
Pilt
kui kõik on lõpuks välja haamerdatud siis peaks see leht välja nägema umbes selline
Pilt
nüüd tuleks ta kujusse lõigata , vat nii...
Pilt
sellel pildil on näha ma painutamiskoht (märgitud musta markeriga).Ennem painutamist on tarvis põletiga soojendada valtsi külgi , kuna muidu tuleb sinna lihtsalt volt sisse ja töö on rikutud.Mina kinnitrasin plaani vineeritahvlite vahele ära ja painutasin tahvli ääre järgi.Tulemus...
Pilt
Pilt
Kui nüüd võtta arvesse , et algus oli selline
Pilt
siis polegi nagu väga viga , või mis? :D
Minul kulus selle peale kaks 8 tunnist tööpäeva ja natuke on veel vaja tegeleda detaili kallal.Vineeri ja ajakulu kokku arvestada ei tulnud pooltgi sellest hinnast , mida küsiti eelpool näidatud pildil oleva tüki eest Inglismaal.Samuti oli tükki vaja nii-ehk-naa modifitseerida,nüüd sai seda teha ilma keevitamise ja käiamiseta.
Lõpetuseks teen seda , mida oleks ehk pidanud alguses tegema...vabandas kehva kvaliteediga piltide pärast, loodan , et saate siiski üldmõttele pihta.Kui ei saa siis laske küsimustel tulla. :wink: :D

Parimate soovidega,
Primo
Viimati muutis PRIM0, 20 Juul 2010, 22:47, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5174
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 232 korda
Tänatud: 273 korda

Re: DIY:Pleki valtsimine

Lugemata postitus Postitas tito » 22 Juul 2010, 22:00

Muljet avaldav töö, aga küsimus kas meisel on mega nüri vms ,et metalli mitte rikkuda? A jaa kas nurkade tegemine nagu esimesel pildil on ka võimalik ?
Viimati muutis Anonymous, 22 Juul 2010, 22:08, muudetud 1 kord kokku.
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

PRIM0
Huviline
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Juul 2009, 19:05
Telefon: 56660496
Auto: vw golf mk1 2,0L G60 ,MB CLK 200 Kompressor
Asukoht: Tallinn ,Järve
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: DIY:Pleki valtsimine

Lugemata postitus Postitas PRIM0 » 23 Juul 2010, 21:47

k]ige esimese ringi tegin haamripeaga (selle teravama otsaga) aga voib ka teha ntx puuklotsiga, saab ka pehmed aared sisse.Selle pisikese meisliga piiritlesin nurgad ara , et valts oleks konkreetsem.Sellist nurka saab teha kull ,aga see nouab loiget sisse siiski. :wink:

Vasta

Mine “DIY”