Pidurid "pehmed" Golf 3 GTI

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
JAWAmees
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 05 Mai 2008, 13:56
Auto: Golf 3 2.9 syncro
Asukoht: Haapsalu

Pidurid "pehmed" Golf 3 GTI

Postitus Postitas JAWAmees »

Terv kõigile kaaskannatajatele!
Kogu stoori algas tagasilla pukside vahetamisega, selle rituaali läbiviimiseks võtsin silla alt ära. Piduritorud keerasin regulaatori küljest lahti, kuna polnud kedagi abis ja ebamugav oli toimetada ja sada muud häda veel, lasin tagapidurite kontuurid tühjaks voolata. Esimese hooga, kui õhutasin, siis tuli "purtsu" esimesest vasakust ja tagumisest paremast supportist. Peasilindri üks pool oli tuksis. Sai ostetud "uus" peasilinder, sai ära õhutatud nii, et panin õhutusnipli otsa läbipaistva vooliku ja jälgisin sellelt õhumulle. Pedaal on seisva mootoriga kenasti jäik. Kui auto tööle panna on pedaal aga jõle pehme, 50 pealt seisma jäädes mitte väga järsult peab pedaali ikka suht põhja ära vajutama(paar sentimeetrit on mängumaad veel). Milles võib kala olla? Pole kuskil lekkeid ega midagi. Peaks proovima mõnd töökoda, kus lastakse pidurisüsteemi suruõhuga surve sisse? Oskab keegi tallinnas soovitada mõnda kohta(forssi pole mõtet soovitada, sinna ei kavatse minna)? Ahjaa, ABSi minu autol POLE.
Vana auto küll juba, aga sõbra 1995. aasta corolla(taga ka trummelpidurid) pidurdab nagu keskmine uus valge inimese auto- varvaotsa natuke tugevamalt liigutada, siis oled ninapidi esiklaasis kah :mrgreen:

JAWAmees
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 05 Mai 2008, 13:56
Auto: Golf 3 2.9 syncro
Asukoht: Haapsalu

Re: Pidurid "pehmed" Golf 3 GTI

Postitus Postitas JAWAmees »

Aga tekkis selline küsimus: kas GTI/VR6 versioonide pidurite peasilindrid erinevad väiksemate mootoritega masinatest? See "uus" peasilinder, mis mul praegu peal on, see on pärit 1.6 või 1.8 pealt.

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurid "pehmed" Golf 3 GTI

Postitus Postitas CHORT »

Ma pakkuks ,et õhk ikka sees . Võib olla tõesti oleks vaja sruõhuga terve süsteem läbi lasta . Siis paned uue vedeliku sisse.
Peasilindrite kohta ETKA vähemalt näitab kahte koodi. Aga ,nii minu AFT mootorile (ehk 1.6l 74kw), kui ka mõlemale GTI mootorile (nii 85kw kui 110kw) on üks see sama kood , juhul kui ei ole ABSi. Kood on 357 611 019B. Teine tüüp on kuni 55kw . Las targemad parandavad , kui eksin.

JAWAmees
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 05 Mai 2008, 13:56
Auto: Golf 3 2.9 syncro
Asukoht: Haapsalu

Re: Pidurid "pehmed" Golf 3 GTI

Postitus Postitas JAWAmees »

Käisin ülevaatusel- pidurid täiesti toimivad :roll: Ei tea, kas olen salvoga ära harjunud vahepeal... ju siis on need pidurid kogu aeg sellised olnud...

Vasta

Mine “Veermik”