Autoks passat b5, 1997, 1,8.
Probleem järgmine:- aeg ajalt tühikäigul ja vaiksel sõidul võtab hinge kinni. Sõidu ajal on vahel õrnalt tunda, et mingi jõnks käib läbi. Uurisin veidi ja avastasin, et kui seda pildil näidatud pistikut liigutada/painutada siis tõmbab pöörded ka momendiks maha. Juhtmed paistavad terved olevat, pistiku küljest ära võttes momendiks mootori töö muutub aga jääb ilusti käima. Siit küsimused- mis pistik see on?( tühikäigumootor ei tohiks ju olla) ja kas probleemid võivad olla sellest põhjustatud?
Tere
Minul ka sama mure tühikäigul ei tööta ,kahtlustan solki vene kütust külmalt nagu turtsatab kõrgematel pööretel töötab kui gaas maha lasta,siis sureb välja,mootor soojeneb ja saavutab ca 80-85kraadi töötab mootor ilusti.Milles ,siis võib olla asi kas solk küte või mingi andur mis ei tööta,mingid andurid on plokikaane sees äkki need????
Kahtlustasin jagajat ,et turtsub vahetasin sisu uue vastu ei kedagi mida teha? kust otsida?
Oskab keegi aidata.
Uuendaks veidi teemat. Sai õhulugeja lahti võetud- ilus puhas seest, võtsin ka pistiku pulkadeks lahti, tinutasin poolpidused ühendused üle ja ühendasin ilma kinnitusümbriseta- ja nüüd liiguta pistikut kuis tahes aga mootori töö ei muutu aga... tekkis uus probleem. kui sooja mootoriga tühikäigul gaasi anda siis lööb pöörded maha nagu tahaks välja surra(gaasitrossi küljes olev hõbedane metallseib ka liigub tol momomendil)- ei ole vahet kas õhulugeja pistik on ühendatud või mitte. Kas gaasitross peaks olema pinge all? hetkel ta suht lõdvalt seal. kas seda saab kusagilt peale keerata? see metallhaak juba alumises astmes.
Pingulolek ei mõjuta tööd, rohkem mõjutab see sinu harjumusi, näiteks peab minul gaasitrossiga masinatel tross võimalikult pinges olema, sest siis on gaasipedaal kõige kõrgemas asendis. Juhul kui liiga pingule tõmbad kisub pöörded peale.
stefeli.ee - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT CarPlay/ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus
Tavaline põhjus on miskine pragunenud õhuvoolik sisselaske juures või segusiibri ümbruses, mis gaasi andes korraks hinge kinni võtab. Veakoodid tasuks ka üle kontrollida.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..