Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Näita oma Volkswagenit.

Moderaator: etnies858

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 21 Nov 2012, 13:53

Elasid kord 4 sõpra. Kui aeg küps ja kõigil load käes, siirdusid nad kõik laia maailma endale autot ostma. Kaks venda said Golf III-d, kolmas sõber võttis Opel Astra. Neljas aga ütles, et esiveolised koledad leivapätsid ei ole autod ja vahtis Porschesid, Mercedeseid ja Cadillac-e.
See neljas sõber on siinkirjutaja. Mingil hetkel sai mullegi selgeks, et Nõmmelt Lasnamäele tööle käia aastaringselt ei ole 280 tüüpi Mercedes-vanuriga kuigi adekvaatne tegevus, niisiis oli vaja "autot." Kriteeriumid olid kindlad - vähemalt 2.0, kindlasti bensukas, esivedune vaid VÄGA huvitava eksemplari puhul ja kindlasti midagi erilist. Mulle ei meeldi konservatiivselt disainitud igavautod, milliste otsa võib koperdada igal nurgal. Pigem remondiksin igapäevaselt mõnd huvitavat alfat, kui kihutaksin 4 aastat probleemivaba Golfiga. Kindlat margi või tootjamaa eelistust mul polnud.
Kõik läks aga risti vastupidi...
Oli tavaline si** ilmaga kolmapäeva õhtu, kui kuulutusi sirvides jäi silma üks sinine Polo. Need vanad Polod mulle meeldivad, aga lähedalt polnud ma ühtegi näinud. Tuli välja, et auto on vaid 5minutilise sõidu kaugusel ja omanikul vaba aega ka - "lendasime laivi." Armastus esimesest pilgust! Koledalt sinine, kandiline, jõuetu diisel ja 0 tasemel varustus. nii perv. autot ei kohta tihti, oli selge, et minusugusel "peaveaga" kodanikul on teda tarvis. Hind langes ka nii taskukohaseks, et polnud mõelda kedagi, tund peale esmakohtumist roolisin uhkelt enda diiselkombaini kodu poole.
Tegu on 1991 aastal esmaregistreeritud Polo IIF tüüpi kolmeukselise universaaliga. veab hämmastavalt võimekas 35 kilovatine 1.4 liitrine masuuti põletav mootor, mille otsa omakorda ühendatud viiekäiguline manuaalkast. Viies käik käib hetkel koormakummiga armatuuri külge kinni, sest muidu loobib välja. See viga koos lagiseva sidurga peaks lähiajal lahenduse leidma. Lisavarustusse kuuluvad köögilaua vakstust tehtud uksepolstrid (tehasest ikkagi, mitte kellegi leiutis Toim.) ägedad kuldsed valuveljed ja salongivalgustus. Puuduvad erinevad ülehinnatud "luksuslisad" nagu kesklukustus, roolivõimendi või müraisolatsioon. Kere paistab päris viisakas isegi, lapitud on tagatulede aluseid ja varuratta lohu põhjast kipub üks tükk eralduma. Tehnika tahab üle käimist, kuid lootusetult käest lastud pole vast midagi.
Esialgu plaanin temaga vähemalt kevadeni ringi kihutada, kui selleks ajaks diisli lagin kõrvu peast pole kukutanud, ilmselt kauemgi.
Esialgu on jagada ainult kolm mitte just väga proffessionaalsel tasemel tehtud fotot, milledelt võib saada ligikaudse aimduse, millega tegu. ükspäev kui ma ta ära pesen ja seest korda teen, saab ehk viisakaid pilte ka.

Pilt
Pilt
Pilt

Lugupidamisega,
värske Volkari omanik Tanel
Viimati muutis argo, 21 Nov 2012, 18:42, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Mazz
Huviline
Postitusi: 1396
Liitunud: 02 Dets 2008, 14:48
Auto: Skoda Octavia 1Z
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 3 korda

Re: Volkswagen Polo 1991 Simmtann

Lugemata postitus Postitas Mazz » 21 Nov 2012, 16:16

Pole nii head introt teemasse veel lugenud ! :D
Respect, edu ja viitsimist. Küll varsti saab villand.
Viimati muutis Mazz, 21 Nov 2012, 16:17, muudetud 1 kord kokku.

s2ss
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 13 Aug 2011, 21:25
Auto: Golf II 1984 / Golf III Variant
Asukoht: Võru
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Volkswagen Polo 1991 Simmtann

Lugemata postitus Postitas s2ss » 21 Nov 2012, 16:32

Üli kõvv :D

Puman
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 19 Sept 2012, 08:25
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Volkswagen Polo 1991 Simmtann

Lugemata postitus Postitas Puman » 21 Nov 2012, 17:12

Lahe! Ostsidki selle laheda diiselpolo ära! :D
Kuulutus jõudis üleval olla vaevalt nädal aega. Diislid lähevad nagu soojad saiad! :lol:
Tsiteerin ennast ühest teisest teemast:
Puman kirjutas:Oo kuidas mulle selline masin meeldib, täna hommikune leid> http://www.soov.ee/tallinn/VW_Polo_Diis ... m?ca=1&w=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Hind ka hea... :P

Pilt

Kasutaja avatar
Max
Veteran
Postitusi: 1188
Liitunud: 22 Juun 2005, 22:04
Telefon: 58022214
Auto: VeeDub
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas Max » 21 Nov 2012, 23:14

2 ukseline universaal :) Lahe
Edu!

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 22 Nov 2012, 07:39

Eile õhtul jõudsid seltsimehed teostada kiire ülevaatuse ja koostada nimekirja vahetamist vajavatest detailidest. Siinkohal läheks kogu nimekirja loetlemine ehk liialt pikaks, kokkuvõtlikult kui välja jätta kere, mootor ja esisild on kõik korralik!
Aga reaalselt hullemad vead -
Vasak välimine rooliots kukub kohe küljest ära
Mootor jookseb nukkvõlli simmeri vahelt nagu mahlakask, ka karteripõhi tahaks pidavamaks saada
vasak esiamort on täiesti surnud, parem "hakkab looma"
tagumised piduri töösilindrid jooksevad
Tagumised piduritrumlid on kulunud, ühel lisaks ka kahe rattapoldi keermed maas
Mõned piduritorud "hakkavad valmis saama"
sidur lagiseb
Viies käik ei püsi sees
Summutile on keegi koniaugu sisse põletanud
Käsipidurit ei ole olemas

Suurest hoolduse nimekirjast sai hetkel maha tõmmata vaid kütuse- ja õhufiltrid, viimane oli moondustanud korpusega ühe musta monoliitse tüki, ilmselt oli tehase originaal filter või midagi. Kütsi filtris oli ka mingi ebamäärane ollus sees, nüüd käivitub märksa paremini, jõuetust on ka rohkem. Arumaivõi, miks inimesed enda autosid ei hoolda?

Üldiselt oli mu plaan, et Mersu lükkan garaaži, nokin vähehaaval paremaks ja Pologa kihutan ringi. Aga tuleb välja, et Polo on katki ja hoopis MB on "kalla ja talla."

Samas ma ei muretseks liialt, 320 raha ei ole kuidagipidi summa, mille eest uut autot loota.


SiimTamm, kihtuab peale tööd varuosi tellima.

audivana
Huviline
Postitusi: 2648
Liitunud: 08 Nov 2010, 09:18
Telefon: 56871880
Auto: Volkswagen Passat 1.9tdi 1999a, Audi A4 B6 1.9tdi
Asukoht: Elva
Tänanud: 0
Tänatud: 3 korda

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas audivana » 22 Nov 2012, 07:41

Usun et polnud ainuke, kes seda polot jahtis.

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 22 Nov 2012, 07:57

Kui ma teile, lugupeetud kodanikud, ausalt ütlen, siis ma ei jahtinud teda kordagi. Seltsimees "Tuli, nägi ja võttis."
Andestust, kui kellegi kauatahetud salaarmastuse nina alt ära vedasin.

audivana
Huviline
Postitusi: 2648
Liitunud: 08 Nov 2010, 09:18
Telefon: 56871880
Auto: Volkswagen Passat 1.9tdi 1999a, Audi A4 B6 1.9tdi
Asukoht: Elva
Tänanud: 0
Tänatud: 3 korda

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas audivana » 22 Nov 2012, 08:22

Siga! :D

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas rako » 22 Nov 2012, 22:37

simmtann hoia teema elav :) hea jutuga teemasid on lausa lust lugeda:)
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

HardiGTI
Huviline
Postitusi: 489
Liitunud: 07 Nov 2007, 22:01
Telefon: 58005904
Auto: Jeep Commander
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas HardiGTI » 22 Nov 2012, 22:55

Viimaks ometi on Härra Simmtann ka suurte mudelite juurde jõudnud 8)
Väga viis :) Aga sinu mersu teeb lausa kadedekas.

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 23 Nov 2012, 08:40

Pähh, Hardi on ka "hea" põhjuse kadestamiseks leidnud. Merjeedes ei ole enam sale noor neiu, vaid ingli [VW Bot: "Keel korda!"] lagisev kole vanamoor! Vanalinnas nahkvesti ja vuntsidega taksojuhid teevad silma ja karjuvad "Oibljää Diiselmees!" Kast ka paugutab.
"Suurte mudeltega" on nii, et ma olen ikka täiesti "defektne." veel lasteaia aegadel istusime vanaemaga bussi oodates pingil ja mina lugesin talle ette, mis mööda sõitis. Esimene R tähega sõna oli Ferrari Testarossa ja helesinine polnud mitte taeva, vaid Zil-i kabiini värv. Kui koolis pidi joonistama sügisest metsa, siis ma suutsn kasvõi kase mustri sisse mõne auto kujutise sokutada. Seega ma ei oskagi öelda, kas ühe "Volkari" ostmist saab nimetada "päris autode juurde jõudmiseks."

Tanel
Viimati muutis simmtann, 23 Nov 2012, 08:46, muudetud 1 kord kokku.

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 28 Nov 2012, 22:58

Lumi tuli maha ja valgeks läks maa,
Siim Tamm enam Mersjeedesega sõita ei saa...
Laulis Tanel endamisi ja urgitses sahtlipõhjast Polo võtmed välja.
Sel hetkel, kui kollane "eelsüütekate" tuli armatuuris kustus oli õues temperatuuri umbes viis alla nulli. Polo käivitus poolest pöördest ja esimesest starterist! Mingit kasu see filtrite vahetamine on ikkagi andnud. Kuigi veermik on jätkuvalt parandamata ja taga paremal lohiseb ülejäänud kolmele lamellile lisaks üks suverehv, olen temaga nüüd igapäevaselt linnas huligaanitsenud. Jätkuvalt meeldib ta mulle ja see on auto juures põhiline. Igatahes olen otsustanud, et "Sinine" jääb minu juurde pikemaks peatuma, mis omakorda tähendab, et on vaja tegutseda!
Mul üks sõber on täielik "salongipervert." Tema autod on seest alati piinlikult puhtad, polstrid trimmis ja üleüldse uueväärsed. Nii ingli [VW Bot: "Keel korda!"] mõnus on ennast sellisesse salongi poetada, et pisar kipub vägisi silmanurka. Annan endast parima, et edaspidi ka minu sõidukid seest võimalikult parimal tasemel korras oleksid. Seoses sellega sai välja kisutud tagumine iste koos seljatoega, see osandatud ja pestud. Katted läksid päris viisakaks, vahtkumm näeb suht kole välja, kuid reaalselt peaks olema üpriski puhas. Vähemalt arvestades seda sodi kogust, mis seal välja sai uhutud! Probleem seisneb aga nii tühises asjas, kui seljatoe plekkosa. Ta on mul tagantpoolt päris jõhkralt mõlki pekstud ning osad servad on ära roostetanud, hea meelega vahetaks ta välja.

Seiklustest veel niipalju, et lõhkusin ära kütusepaagikorgi võtme, seega olin sunnitud uue korgi ostma. 13, kopikat eurot. Huvitav, kas Møllerist saab originaali tellida, tahaks mingi hetk selle koleda säästukorgi minema visata.

Kui keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kellel võiks vedeleda taolist polo vedelemas... vähemalt nelipakk kodanikule, kes enamvähem viisaka või taastatava seljatoe pleki välja otsib.


'Seks korraks kõik,
Tanel
Viimati muutis simmtann, 28 Nov 2012, 23:47, muudetud 2 korda kokku.

pppp
Veteran
Postitusi: 2242
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas pppp » 29 Nov 2012, 12:12

simmtann kirjutas:Huvitav, kas Møllerist saab originaali tellida, tahaks mingi hetk selle koleda säästukorgi minema visata.
Saab, 867 201 551 on korgiga luku varuosakood ning raha küsitakse selle eest 30,49. Liigub B-osi ka (muuhulgas sellistelt tootjatelt nagu Hella (8XY 004 725-001) ja Valeo (247507)), nii et ma kohe esindusse ei tormaks.

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 04 Dets 2012, 13:33

Siimtamm räägib siin teemas, kuidas peaks enda auto salongi korda tegema ja masuudiaugu korgi originaali vahetama, ise aga samal ajal niidab parklates poste maha ja driftib kraavides! Noh, et nagu kogu raha eest võinii. Lumi sadas maha, suured poisid käisid sierrade ja audidega parklas ümber postide jõulibisemas, mina tahtsin ka! käsipidurit mul pole, tagavedu mul pole, mõistust ka pole, on ainult polo. Või noh oli, nüüd on mõlkis! Suht õnnelik õnnetu juhtum, vahetamist vajab esitiib ja vasak suunakas, ideaalis ka põrkeraud(plast), kuid kandev osa paistab sirge. Kõige rohkem sai kannatada omaenese uhkus. Keset tühja parklat posti ikka ei käperdaks...

Igatahes, selleks korraks on siis kuubiku lõhkumisega vosjem, edasi üritaks viisakalt läbi saada temaga, lepituseks sai ära tellitud :
Esimesed amordid,
Tagumised piduritrumlid, klotsid, töösilindrid
Rattalaagrid 4tk
Vasak rooliots,

kapi otsas külge keeramist ootavad veel
Veepump,
Hammasrihm,
Generaatori rihm,
Õlifilter (koos õliga eksole nagu!)
Lisaks lubas üks seltsimeed mulle organiseerida 4 plekkvelge naastrehvidega, sest kolm kulunud lamelli ja üks suvekas ei evi erilist haardetegurit. Keset sirget teed viskab "lambist" tagumiku alt ära ja otseks saada on oi kui raske. Korra sai kraavis käidud ka juba, Ca. 60 pealt loopis risti, lendasin "ääss ees" hange. Kahjud null ja naine sai ka ennast tühjaks karjuda mu pihta.

Ilusat lund, seltsimehed!

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3371
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 805 korda
Tänatud: 131 korda

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas MustVälk » 04 Dets 2012, 20:41

Jaa naised on ühed suured karjujad küll ja kõik asjad jäävad meelde igaveseks.
Isegi mingi tühine kriips masina peal tekitab suure tüli. :D
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 05 Dets 2012, 07:44

Pigem karjus ta sellepärast, et istus tol hetkel minu taga sõitvas autos, lumepilv oli 2 korda suurem kui asi väärt ja ilmselt arvas ta, et ma olen vähemalt surnud, kui mitte midagi hullemat. Tegelikult saame me temaga ikkagi päris hästi läbi :mrgreen:

Eile peale tööpäeva lõppu kihutasin veel mustamäe Møllerist läbi. Tellisin ära vasaku esitiiva ja vasaku suunaka. oleks mõlemad võtnud, aga nad pakkusidki veel ainult vasakut, paremad pidid juba otsas olema. Ukse ja akna tihendeid ei pidavat enam toodetama. Tegelikult õige ka, kes ikka selliste vanade pannidega sõidab! Golf 7 liisingusse ja osta varuosa palju tahad! Ehh, vaesed nolgid...

Uksetihendeid on mul aga hädasti tarvis, sest sure tuisuga oli mul tööjuures auto rivis pargitud esimesena ja õhtul avastasin, et salong on lund täis. Pesulat ka ei kannata eriti. Niiet, seltsimehed varuosagurud, kas keegi nopib kuskilt välja uued tihendid? Või sobivad äkki mõne teise vana vaguni tihendid külge? kaheukseliselt golfilt näiteks?

Lisaks oli mul mõttes, et vähemalt enda jaoks löön kõik selle auto ostmiseks ja pidamiseks läinud/minevad kulud kokku. Pigem nagu enda lõbuks, aga äkki oleks teistele ka huvitav lugeda? Et siis, kui leidub veel mõni minusugune peast pehme, kes arvab, et 300€ saabki auto, mis maailma lõppu ja tagasi viib, siis oleks mingi selgem pilt ees. Või läheks see pigem läbustamiseks teemal "tra debiil, ma oleks selle suunaka lammarist 4x odavamalt saanud!"

P.S. eile kruvisin enamvähem viisakad Gislavedi naastrehvid alla, veljed on küll koledad, aga pidamine on hoopis teine! Esivedrustuse ja käsipiduri ka korda saaks, siis võib juba päris auto tunne tekkida.

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3371
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 805 korda
Tänatud: 131 korda

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas MustVälk » 05 Dets 2012, 12:21

http://www.vwheritage.com/vw_parts_Door ... try_GB.htm

Forsist kõik tühised pudinad mida küsid on tootmisest maas, isegi G2 tihendid ja plastikud.
Kuigi võrumaal saab juppe mingist suvalisest auto juppide poest, ma olen kuulnud.
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

pppp
Veteran
Postitusi: 2242
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas pppp » 05 Dets 2012, 12:33

VW vanemate mudelite originaaljuppide saadavus on jah nutune nt Mersuga võrreldes (mille puhul pole nt probleem uutest juppidest W114/W115 kokku laduda - ole vaid mees ja maksa).
Uksetihendeid Polole on muidu Classic Partsist täitsa saada, ainult et hinnad on sellised, khm, soliidsed:
http://www.etkashop.com/vwcp/Polo-Derby ... htung.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.etkashop.com/vwcp/Polo-Derby ... lappe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Õnneks on tegemist suht lihtsate profiilidega, mille meetrikaubana leidmine ei tohiks ületamatu probleem olla.

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3371
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 805 korda
Tänatud: 131 korda

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas MustVälk » 05 Dets 2012, 21:44

Nähtud sinu masinat, siis täna mustika keskuse all.
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 06 Dets 2012, 08:19

Alla parklasse keerates meenus, et peaks kogunemine olema ja isegi nägin teid seismas, aga hetkel vähemalt ei ole polo ei välimuselt ega tehniliselt sellises korras, et temaga kannataks avalikel üritustel esineda.

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3371
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 805 korda
Tänatud: 131 korda

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas MustVälk » 06 Dets 2012, 12:52

Eilne seltskond oli hea vaikne ja rahulik.
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 17 Dets 2012, 07:59

"pe***e, miks ma endale tasuta ühistranspordi kaardi asemel Polo ostsin" mõtlesin ma ja toetasin enda tagumiku garaažitoolile ning süütasin selle päeva kuuekümneseitsmenda sigareti. Tsiteerides ennast antud teema esimesest postitusest - "Tehnika tahab üle käimist, kuid lootusetult käest lastud pole vast midagi." Ilmselgelt olid mu arusaamad auto omadest erinevad, sest tänase seisuga on uute vastu vahetatud järgnevad detailid -
Esiamordid
Esimesed õõtshoovad
Mõlemapoolsed rooliotsad
Kõik neli rattalaagrit
Alates koormusregulaatorist tahapoole piduritorud
tagumised piduri töösilindrid
Käsipiduritrossid
Tagumised piduritrumlid ja klotsid
Karteritihend, klapikambrikaane tihend
Õli, filtrid

Üllataval kombel läks veermiku korrastamisega vägagi hästi. Katki ei keeranud midagi, kõik ühendused tulid viisakalt lahti ja uued tükid sobisid kenasti külge. Kogu protsess oli valutu ja peaaegu et igav. "Huvitav" algas siis, kui selgus, et käsipiduri hoob on parandatud, kuigi seda sõna siinkohal kasutada ei ole sobilik. Teda on kokku keevitanud mingi (tsiteerin volgafoorumist seltsimeest.) "suvalise Jelgava liiga veepallitreener, Karumsi kohuke püksitaskus." Ma isegi ei oska öelda, kuidas üldse on võimalik nii sitasti keevitada. Jälle üks detail varuosanimekirjas juures!
Vähemalt sama vahva oli ka see, et mõni eelmistest omanikest ei olnud raatsinud maksat 6EUR-i uue karteri tihendi eest, ning oli otsustanud teda hoopis mootori silikooniga alla panna. Ilge kraapimine ja nühkinime, ise näppupidi läbitöötanud diisliõlis - hästi vahva, peaaegu et isegi orgasmiline!
Seekord on mul võimalus lisaks pikale ja igavale jutule lisada ka mõned slaidid.

Pilt
Siin on näha avarii tagajärjed. Tiib on juba väljapoole kolgitud ja suunakas tagasi sisse pressitud. Stange on veel lahti, see sai ka hiljem natuke otsemaks. Uus tiib koos suunakaga on juba kodus ootamas, ilmselt külge lähevad kevadel, kui on soojem ja saab autole ühe suurema värskenduskuuri teha.

Pilt
Kui hästi uurida, võib täheldada rattakoopas detaili, mille roosteprotsent on palju pisem, kui ülejäänud autol. Tra, need uued trumlid nägid nii seksikad välja, et tahtsin nad omale koju padja alla viia! Lisaks võib hoomata, et tagaluugile on tekkinud kirjake, mis viitab antud sõiduki säästlikusele ja vähestele, pea olematutele, heitgaasidele. Eks näis kas ülevaatusel sama arvatakse.

Ja pisuke teleturu reklaam unisesse esmaspäeva hommikusse -
Enne:
Pilt
Pärast :
Pilt

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 17 Jaan 2013, 23:57

oli rahulik õhtu, sadas lund ja tädi Maali magas õndsat ristiinimese und. Kuid just selle koha peal, kus suudeldav konn hakkas printsiks muutuma äratas teda unest mingi ebamaine pinin. Vastik, kile ja häiriv. Need olid kärrbbsed. Aga mitte tavaliste kärrbbestega polnud tegu - need olid tuuningu kärrbbsed! vastikud olevused, koledad nagu öö ja tüütud pealekauba. Igatahes lendaid kärrbbsed kohale ja asusid kohe tuunima - värvisid öölambi siniseks ja keerasid grammofonil heli põhja. Aga tädi maali ei ole teps mitte eilne memm - piitsa ja venekeelset sõimu need loomad kardavad ja nii nad naabriMaali juurest minu manu jõudsidki. Niikui korra selja keerasin, olid nad salongis! installisid ägeda viteki stereo, loomulikult originaal kõlarite külge (paberelemendid, üks katki) ja kruvisid armatuuri valgustuse jaoks ühele poole võimsama pirni kui teisele. No on sunnikud, õnneks sain enne jaole, kui nad istmepolstreid ja ilukilpe vahetama jõudsid hakata! Nüüd on siis nii, et kütusenäidik paistab paremini silma, kui spidomeeter ja eelnenud motorimürina asemel on ragisev raadio elmar.

Uhke värk,
Igatahes!

simmtann
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 19 Nov 2012, 14:16
Telefon: +372 533 01 522
Auto: 86c2F; Gaz 24 '72; Alfa 166 '03; Zafira ´08
Asukoht: Tallinn / Nõmme / Kiwimäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Volkswagen Polo 1991 - simmtann

Lugemata postitus Postitas simmtann » 31 Jaan 2013, 11:12

Ilma elektrita lasnamäel, ehk generaatori intsident.

Hommikul tööle sõites hakkas ühel hetkel armatuuris põlema punane hoiatuslamp, mile kohal ilutseb aku kujutis. Selge, kadus laadimine!
Kuna olin niigi hiljaks jäämas, ei pööranud ma tulukesele erilist tähelepanu, ning "kruisisin" Lasnamäele, ning veetsin ülejäänud päeva tegeledes hoopis teistsuguste probleemidega, kui mu sinine konn. Õhtul peale tööd aga tegi starter vaid vou-vou-vooou ja puuks! Kiire pilk kapoti alla tõi ka lihtsa lahenduse - puudus generaatoririhm. Õnneks oli uus tükk kaubaruumis olemas, kuid selle installeerimine kerges lumesajus ilma ühegi töövahendita tundus teostamatu. Ühendasime puksiirköie polo veokonksu külge, tine ots leidis koha Citroen tüüpi kaubiku kärukonksu ümber. Mõned kiired liigutused, ning Polo käis justki poleks midagi olnudki, siiski oli kerge närv sees - Kas diisel suudab ainult aku pealt läbi linna pääskülla garaazini jõuda? lülitasin välja kõik elektrit tarbivad lisad peale parktulede, ning käitusin täieliku liiklushuligaanina näidates kogu trassi jooksul ainul kaks korda suunatuld. Salongiventilaator jäi eos vakka, avasin hoopis akna - ei olnud eriliselt meeliülendav kogemus. Pinget lisas ka fakt, et kütusenäidik oli juba teist päeva "punases tsoonis." Ilma tulede, kütuse ja elektrita linnas tipptunnil liiklemine ei ole kogemus, mida julgeksin kõigile soovitada! Siiski jõudsime õnnelikult remonti, ning tänaseks on mured unustatud.

Jätkuvalt oleme aga sportlikul lainel, sest siiani on mul polo kaheistmeline. Ma ei ole suutnud välja kaevata viisakat tagaistme seljatoe plekki. Üks millega oli lootust osutus samasuguseks rüsaks, kui minu oma, M0llerisse pole lähiajal asja olnud, aga tõenäoliselt ei paku ka nemad enam seda detaili. Nüüd ei teagi, mis saama... Vahel tahaks nagu inimesi ka vedada, aga võta näpust! Viimase lahendusena tuleks kõne alla ka vana remontimine, kuid see eeldaks, et lasen painuada uued "rennid" polstrite kinnituse jaoks, asendan läbiva roostega kohad, ajan sirgeks lugematul hulgal mõlke ja lõpuks peaks ilmselt kogu detaili katma lauspahtliga, ning laskma värvida. See kõik aga tundub nii mõttetult aeganõudev, et ei taha kudagi peale hakata ühestki otsast.


Lõppu mõned talvised slaidid veel.



Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis simmtann, 31 Jaan 2013, 11:49, muudetud 1 kord kokku.

Vasta

Mine “Huviliste autod”