LT 35 2,5 jahutuse ja termostaadi probleemid

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
alo200
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Dets 2014, 23:06
Auto: Transporter t4
Asukoht:

LT 35 2,5 jahutuse ja termostaadi probleemid

Lugemata postitus Postitas alo200 »

Tere!

Autoks vw LT 35 2,5 vabalthingab 1997

küsimus siis selline, et kas sellisel isendil on 2 termostaati? Nimelt vana omanik andis mulle kaasa ühe imepisikese termostaadi ja ütles, et see on selle auto oma. Hakkasin siis vaatama, et kuhu se käia võiks, aga kohta ei leia. Leidsin ka suurema termostaadi mis on blokki küljes geneka taga alumise radiaatori lõdviku juures. See termostaat oli oma aja ära elanud ja kinni jäänud ehk siis kontrollimisel kuuma veega ei avanenud. Vahetasin selle ära ning läksin proovisõidule mootori temp jääb alla 70 kraadi eeldan siis, et sellel pisikesel termostaadil peaks ka oma koht olema, aga kus? googel vastust ei anna kas on mõni targem vend kes nendest mootoritest midagi rohkemat jagab ja saab mulle abiks olla.
Infoks ka siis nii palju, et vana omanik ütles, et võttis selle termostaadi küljest ära, et pidid nii kohutavalt palav olema soojaga. Kuid ma ise kahtlustan, et se mootor läks tal keema kuna suur termostaat oli kinni kiilunud ja ei lasknud tosooli normaalsesse ringlusesse. Millegi parast on ka venitkas eest ära kiskunud :crazy: ning avastasin ka seda, et tosool läheb vahtu kui kõrgetel pööretel sõita. Kuid vahuse tosooli sain korda vahetasin tosool ära, ju ta oli sinna aknapesu vedelikku kallanud vist. Väitis vahuse tosooli kohta seda, et kõikidel LTdel läheb tosool vahtu mida ma muidugi ei uskunud :D. Aga tundub jah, et ta müüs selle auto maha arvates, et kas blokikaanes mõrad või on tihend läbi kuid viga oli arvatavasti hoopis termstaadis mis oli kinni kiilunud. :mrgreen:
Viimati muutis HawkHill, 17 Jaan 2015, 22:40, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: mitte kirjeldav pealkiri

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Äkki keegi teab!

Lugemata postitus Postitas tito »

Mingitele LT dele pakub sellist asja...
Pilt
Nagu pildilt näha ongi ju kaks termostaati :roll:
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Äkki keegi teab!

Lugemata postitus Postitas rako »

Vabalt hingava kohta ei tea aga pisikese turboga 75kw on 1 termostaat.

Kaanes need mõrad sul seal tõenäoliselt on siiski :) Kui ta juba on sul seal pikemat aega ka kuuma saanud sellega pikka pidu pole. Meil käis 2 korda kaane tegemises enne kui pidama jäi.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

alo200
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Dets 2014, 23:06
Auto: Transporter t4
Asukoht:

Re: Äkki keegi teab!

Lugemata postitus Postitas alo200 »

rako kirjutas:Vabalt hingava kohta ei tea aga pisikese turboga 75kw on 1 termostaat.

Kaanes need mõrad sul seal tõenäoliselt on siiski :) Kui ta juba on sul seal pikemat aega ka kuuma saanud sellega pikka pidu pole. Meil käis 2 korda kaane tegemises enne kui pidama jäi.
Tuli välja, et termostaate oli ikka üks ja suur mis ka vahetatud sai. Ei oska kommeneerida miks vana omanik ûtles et termostaat väljas vb ei teadnud isegi kus se asub. Uurisin ka seda, et Lt ei lähegi tühjalt üle 70 vaid pigem jääb alla 70. Kui koorem peal siis pidi saavutama 85-90 kraadi.
sellest ja lahendus miks ventikas ära võetud ju vana omanik ei vedanud raskeid asju.

alo200
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Dets 2014, 23:06
Auto: Transporter t4
Asukoht:

Re: Äkki keegi teab!

Lugemata postitus Postitas alo200 »

tito kirjutas:Mingitele LT dele pakub sellist asja...
Pilt
Nagu pildilt näha ongi ju kaks termostaati :roll:

Siukest asja minu silm kül ei kohanud seal. :shock:

100avant
Huviline
Postitusi: 1300
Liitunud: 23 Nov 2006, 09:40
Telefon: 56682276
Auto: Mk 2 Jetta & Seat Alhambra 1,9TDI 81kW & Skoda Octavia 1,6 TDI 85kW
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Äkki keegi teab!

Lugemata postitus Postitas 100avant »

See peaks 2,8 külge käima.
Ei ole mõtet küsida, mis mind neis vanades ja kandilistes masinates võlub...

alo200
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Dets 2014, 23:06
Auto: Transporter t4
Asukoht:

Re: Äkki keegi teab!

Lugemata postitus Postitas alo200 »

100avant kirjutas:See peaks 2,8 külge käima.
Täitsa usun kuid minu omal seda kül olla ei tohiks

MCTD
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01 Mär 2011, 20:19
Auto: T4 doka TD
Asukoht: Harjumaa

Re: LT 35 2,5 jahutuse ja termostaadi probleemid

Lugemata postitus Postitas MCTD »

Olen omanud kahte LT neil oli küll üks termostat.Kui mootor on keema lastud siis on see kaas mõrasid täis nagu ämbliku võrk.Enda LT tegin ühel mootori remondi ja müüsin kähku maha, teine läks metalli hundile.

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: LT 35 2,5 jahutuse ja termostaadi probleemid

Lugemata postitus Postitas rako »

MCTD kirjutas:Olen omanud kahte LT neil oli küll üks termostat.Kui mootor on keema lastud siis on see kaas mõrasid täis nagu ämbliku võrk.Enda LT tegin ühel mootori remondi ja müüsin kähku maha, teine läks metalli hundile.
Seda üritasin ka mina teema algatajale selgeks teha :)
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Vasta

Mine “Mootor”