Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas Indrek »

Tere,

naise passat läheb kahemassilise hooratta vahetusse. Küsiti, et kas vahetame vändaotsa simmeri ka ära, nö profülaktilises mõttes, kast ju maas. Kas sel tegevusel on mõtet - ma ise mõtlesin esimese hooga, et kui viga pole, pole mõtet s*tta sorkida, läheb haisema veel.. On see selline koht, mis vahel läbi ajama hakkab? Auto siis pealkirjas mainitud, 2007a, ls 245000.
vanasti olin insche

Jurmola
Huviline
Postitusi: 1493
Liitunud: 05 Juun 2007, 23:05
Auto: Golf 2
Asukoht: Tartu
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

Re: Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas Jurmola »

Ei oska 100% väita, kuid kas sellel pole mitte simmer koos flantsiga? Kui on, siis tuleb võtta ka karter maha, et saada flants korralikult pidama. Iseenesest, kui on plaan pikemalt autot pidada, oleks mõistlik muidugi see ära vahetada. Võttes maha juba õlivanni soovitaks ka kuuskant võlli, selle olemasolul ära vahetada.

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Re: Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas Indrek »

Ei ole flantsiga. Kuuskantvõlli probleemi ka vist BMP konel pole.
vanasti olin insche

Jurmola
Huviline
Postitusi: 1493
Liitunud: 05 Juun 2007, 23:05
Auto: Golf 2
Asukoht: Tartu
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

Re: Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas Jurmola »

Teadmata mootori koodi ütlen et 2007 aasta passatitel 2.0 tdi mootoril on kõigil tagumine simmer koos flantsiga(koodiga 038103171S).
Pilt
Õlipumbal kuuskant võll olemas, kas see on selle mootori probleem, ei oska öelda. Isiklikult vahetaks siiski.
Viimati muutis Jurmola, 12 Nov 2015, 12:39, muudetud 1 kord kokku.

teet82
Huviline
Postitusi: 622
Liitunud: 14 Nov 2013, 16:08
Auto: VAG
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas teet82 »

Peaks jah pigem flantsiga olema. Olen neid vahetanud ja tavaliselt ka tehase juhendit järginud, mälu järgi ei pea karteripõhja alt võtma. Lisaks on mingitel mootoritel tihendi peal impulssratas väntvõlli andurile, mille õige paigaldus on omaette teadus.

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Re: Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas Indrek »

OK, kui spetsid nii ütlevad, ju siis on. See vändaandur ongi asi, mille pärast mõtlen, et kas on mõtet torkida. Kas kuuskantvõlli vahetus käib ka nii, et käimar peab maas olema? Või käib see põhja kaudu?

Teine asi, mis mul praegu õllekannu taga pähe turgatas on see, et kas neid kahemassilisi hoorattaid taastatakse ka? Et laseks vana korda teha ja ükskõik, kas kuuri riiulisse jätta või mõnele mõnekümbise vahega maha parseldada...
vanasti olin insche

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1077
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 74 korda
Tänatud: 35 korda
Kontakt:

Re: Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas aus »

Kuuskantvõllil on mõistlik ka ava taastada / uuesti teha. Muidu jääd enamvähem iga kord võlli vahetama.

Mina isiklikult tihendit ei vahetaks, kui ta korralik on. Otsuse selle kohta saab muidugi teha lahkamisel.
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

Kasutaja avatar
Siim
Huviline
Postitusi: 2488
Liitunud: 11 Juul 2009, 11:00
Auto: A6 C7 BiTDI, Octavia ‘15 tdi
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas Siim »

Indrek kirjutas:OK, kui spetsid nii ütlevad, ju siis on. See vändaandur ongi asi, mille pärast mõtlen, et kas on mõtet torkida. Kas kuuskantvõlli vahetus käib ka nii, et käimar peab maas olema? Või käib see põhja kaudu?

Teine asi, mis mul praegu õllekannu taga pähe turgatas on see, et kas neid kahemassilisi hoorattaid taastatakse ka? Et laseks vana korda teha ja ükskõik, kas kuuri riiulisse jätta või mõnele mõnekümbise vahega maha parseldada...
Taastavad küll.
" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1077
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 74 korda
Tänatud: 35 korda
Kontakt:

Re: Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas aus »

kartul678 otsis mu arust kahemassilist hooratast, kusjuures. Ja mitte väga ammu. Võib-olla saate kaubale.
http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php? ... 60#p834860" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis aus, 12 Nov 2015, 22:45, muudetud 1 kord kokku.
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Re: Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas Indrek »

aus kirjutas:Kuuskantvõllil on mõistlik ka ava taastada / uuesti teha. Muidu jääd enamvähem iga kord võlli vahetama.

Mina isiklikult tihendit ei vahetaks, kui ta korralik on. Otsuse selle kohta saab muidugi teha lahkamisel.
Kes neid taastab? Äkki saaks ühe taastatud augu, annaks peale vahetust enda augu vastu :P
vanasti olin insche

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1077
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 74 korda
Tänatud: 35 korda
Kontakt:

Re: Passat B6 2.0TDI 103kW DSG vändaotsa simmer

Lugemata postitus Postitas aus »

Mina tegin kasutaja _rein_ juures.
Vt ka pilti vanast võllist: http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php? ... 50#p808325" onclick="window.open(this.href);return false;
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

Vasta

Mine “Diislid”