Valuvelje sirgendamine

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

vwgolf
Huviline
Postitusi: 683
Liitunud: 03 Mär 2014, 08:33
Auto: Focus 3 / Golf 4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: valuvelje sirgendamine

Lugemata postitus Postitas vwgolf » 13 Sept 2017, 09:31

Kas plekkvelgede kõverust on kuidagi võimalik kontrollida / parandada? Nimelt aasta algul suverehve alla pannes avastasin, et kõik talverehvid on seest poolt ebaühtlaselt (treppi) kulunud. Kahtlustan, et kunagi plekkvelgi ostes sain praagid veljed, sest näiteks tsentreerimisava on kergelt ovaalis, st alles poltidega tõmbab vastu piduriketast. Samuti on siledal teel sõites kuulda katkendlikku undamist. Samas rool ei vibreeri või kuhugipoole ei kisu. Suverehvide ja valuvelgedega seda häält ei ole.

Kasutaja avatar
Siim
Huviline
Postitusi: 2487
Liitunud: 11 Juul 2009, 11:00
Auto: A6 C7 BiTDI, b6 TDI
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 6 korda

Re: valuvelje sirgendamine

Lugemata postitus Postitas Siim » 13 Sept 2017, 20:04

Rehvi karkass pigem puruks. Kui sise külg kandis/hambas siis pigem väga pehme rehvi segu asfaldi jaoks või amordid pehme võitu.

karsson15
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Okt 2005, 19:23
Asukoht: viimsi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: valuvelje sirgendamine

Lugemata postitus Postitas karsson15 » 13 Sept 2017, 20:43

tlauri jutt pole põhimõtteliselt vale kuid siiski väga äärmusesse kalduv, osaliselt ka tema kritiseerijad ei eksi aga kalduvad teisele poole äärmusesse.
Ideaalmaailmal ja reaalsel elul on vaks vahet, tavaliikluses kindlasti ei soovita sõita keevitatud velgedega.

Kes Tallinnas, soovitan väga soojalt SP Studio (spstudioe.ee)
Teevad kindlustustele taastamistöid, suuremaid ja väiksemaid rattaid - mälu järgi ka värvivad. Sealt saab ausa hinnangu - kas saab taastada või mitte. Neil palgal ka inimene kes on teinud ülikooli juures uurimustöö (teadustööd ei julge mainida, ei tea kas päris nii kõrge kvalifikatsiooniga oli). Endal olemas kogemus - olen lasknud neil isegi sepisvelgi üle käia, mille kasutusala on ralli. Jah - olen nõus, päris õige see just pole aga nad on mul ka kahe velje elule joone alla tõmmanud, kuigi ma ise mõtlesin, et äkki teevad ära. Nende klientuuri hulgas on ka Soome, Rootsi ja isegi vist Norra päris kallite autode omanikud.

vwgolf
Huviline
Postitusi: 683
Liitunud: 03 Mär 2014, 08:33
Auto: Focus 3 / Golf 4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: valuvelje sirgendamine

Lugemata postitus Postitas vwgolf » 14 Sept 2017, 11:00

Siim kirjutas:Rehvi karkass pigem puruks. Kui sise külg kandis/hambas siis pigem väga pehme rehvi segu asfaldi jaoks või amordid pehme võitu.
Millest see karkass puruks võib minna? Kas kehvadest rehvivahetajatest?

Kasutaja avatar
Siim
Huviline
Postitusi: 2487
Liitunud: 11 Juul 2009, 11:00
Auto: A6 C7 BiTDI, b6 TDI
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 6 korda

Re: valuvelje sirgendamine

Lugemata postitus Postitas Siim » 14 Sept 2017, 14:10

Löökaugud, vanad rehvid, praak rehv jne.

Vasta

Mine “Veermik”