Subwooferi kasti ehitamine

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
fo1l
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 31 Dets 2013, 14:12
Telefon: 5 üks 3 üks üks 75
Auto: OPEL ja 2xGOLF 2 ja T3
Asukoht: Pärnu-Karksi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Subwooferi kasti ehitamine

Lugemata postitus Postitas fo1l » 21 Jaan 2018, 21:59

Kas meil siin mõni heli mees ka on? Kes oskab anda soovitusi subwooferi kast õigete mõõtude kohta, või koguni on valmis ka kasti ise valmis meisterdama? Woofer Gas Silver PRO 123 12" 1000w ja RMS 500. Kuna olen üpris võõras antud teemas, siis äkki jäi midagi olulist mainimata?

Germo
Viimati muutis J.Aru, 22 Mai 2018, 20:01, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Pealkirja täpsustatud
Germo

kalimees
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 11 Nov 2015, 18:04
Telefon: 51998898
Skype: Djkaitz
Auto: Passat b5 1.8 92 kw 1997a, passat 1.9 66kw tdi 1998. 1.9 96 kw tdi 2004.
Asukoht: paidest trtu poole
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

subwooferi kast

Lugemata postitus Postitas kalimees » 22 Jaan 2018, 16:54

Kasti mõõdud (L x K x S)500 x 370 x 370 mm
VW-ga saad sõidurõõmu- muudega aint närvikava!

4ratast
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 27 Juun 2006, 14:41
Auto: Arteon R / 2021
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

subwooferi kast

Lugemata postitus Postitas 4ratast » 22 Jaan 2018, 17:00

kalimees kirjutas:
22 Jaan 2018, 16:54
Kasti mõõdud (L x K x S)500 x 370 x 370 mm
Nii lihtsalt käibki?
See on kinnine kast? Miks mitte inverteriga? Mis siis inverteri läbimõõt ja pikkus oleks? Mitu inverterit oleks? Mis materjal? Kui paks materjal? Kast tuleb seest täita helisummutusega või mitte?

Vanasti oli kõlari ehitamine igavene keeruline protsess.. aga tänapäeval siis vist piisab suvalisest neljast vineeritükist :crazy:
▇ ▅ █ ▅ ▇ ▂ ▃ ▁ ▁ ▅ ▃ ▅ ▅ ▄
https://vildersen.eu/volkswagen-arteon-r

kalimees
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 11 Nov 2015, 18:04
Telefon: 51998898
Skype: Djkaitz
Auto: Passat b5 1.8 92 kw 1997a, passat 1.9 66kw tdi 1998. 1.9 96 kw tdi 2004.
Asukoht: paidest trtu poole
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

subwooferi kast

Lugemata postitus Postitas kalimees » 22 Jaan 2018, 17:58

4ratast kirjutas:
22 Jaan 2018, 17:00
kalimees kirjutas:
22 Jaan 2018, 16:54
Kasti mõõdud (L x K x S)500 x 370 x 370 mm
Nii lihtsalt käibki?
See on kinnine kast? Miks mitte inverteriga? Mis siis inverteri läbimõõt ja pikkus oleks? Mitu inverterit oleks? Mis materjal? Kui paks materjal? Kast tuleb seest täita helisummutusega või mitte?

Vanasti oli kõlari ehitamine igavene keeruline protsess.. aga tänapäeval siis vist piisab suvalisest neljast vineeritükist :crazy:
kui ise teha siis vöib vabalt oma loomingut panna... polnud mul juttu kas kinnine vöi lahtine...oma valik.

enne kui ingel [VW Bot: "Keel korda!"] tarka panete siis lugege postituse sisu milleks oli .. Kas meil siin mõni heli mees ka on? Kes oskab anda soovitusi subwooferi kast õigete mõõtude kohta, või koguni on valmis ka kasti ise valmis meisterdama?
mitte ei küsitud peale mööte veel mis vöi kus sinna käib!!!
aga kui ise ei oska või taha siis ikka targem minna Noortehniku või oomipoodi .. http:www.autosound.ee ja osta valmis kast ja vajadusel ka saab lasta kohe kõlari paigalda...
olen neid kaste ehitanud ja katsetanud igapidi ...õige kasti ehitus võtab aega vähemalt 24 h ..millega saab panna 15 w väikse kölari taguma nagu oleks see paarsajane woofer kastis!
VW-ga saad sõidurõõmu- muudega aint närvikava!

fo1l
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 31 Dets 2013, 14:12
Telefon: 5 üks 3 üks üks 75
Auto: OPEL ja 2xGOLF 2 ja T3
Asukoht: Pärnu-Karksi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

subwooferi kast

Lugemata postitus Postitas fo1l » 22 Jaan 2018, 18:05

kalimees ainult üks küsimus sulle, miks sa üldse oled siin kui sa midagi tarka öelda ei taha? Ilmselgelt lootsin ma saada kogu infot sobiva kasti ehitamiseks.
Germo

4ratast
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 27 Juun 2006, 14:41
Auto: Arteon R / 2021
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

subwooferi kast

Lugemata postitus Postitas 4ratast » 23 Jaan 2018, 08:32

kalimees kirjutas:
22 Jaan 2018, 17:58
4ratast kirjutas:
22 Jaan 2018, 17:00
kalimees kirjutas:
22 Jaan 2018, 16:54
Kasti mõõdud (L x K x S)500 x 370 x 370 mm
Nii lihtsalt käibki?
See on kinnine kast? Miks mitte inverteriga? Mis siis inverteri läbimõõt ja pikkus oleks? Mitu inverterit oleks? Mis materjal? Kui paks materjal? Kast tuleb seest täita helisummutusega või mitte?

Vanasti oli kõlari ehitamine igavene keeruline protsess.. aga tänapäeval siis vist piisab suvalisest neljast vineeritükist :crazy:
kui ise teha siis vöib vabalt oma loomingut panna... polnud mul juttu kas kinnine vöi lahtine...oma valik.

enne kui ingel tarka panete siis lugege postituse sisu milleks oli .. Kas meil siin mõni heli mees ka on? Kes oskab anda soovitusi subwooferi kast õigete mõõtude kohta, või koguni on valmis ka kasti ise valmis meisterdama?
mitte ei küsitud peale mööte veel mis vöi kus sinna käib!!!
aga kui ise ei oska või taha siis ikka targem minna Noortehniku või oomipoodi .. http:www.autosound.ee ja osta valmis kast ja vajadusel ka saab lasta kohe kõlari paigalda...
olen neid kaste ehitanud ja katsetanud igapidi ...õige kasti ehitus võtab aega vähemalt 24 h ..millega saab panna 15 w väikse kölari taguma nagu oleks see paarsajane woofer kastis!
Hommikuks kulub korralik keretäis huumorit ära tõesti .. kahju ainult, et siin teistele sellist jama pähe ajad :crazy:

PS. Olen ka elus ühe kasti valmis ehitanud - rohkem seda ise teha ei viitsiks. Füüsika see osa mis tegeleb akustikaga ei ole just lapsemäng ... eriti kui eesmärgiks ei ole labane umpa-umpa mille ainuke eesmärk on bemmil numbrimärk plärisema ajada ja endal kõrvad kumisema - muusika on rohkemat kui "taguma pandud 15w kõlar" :mrgreen:
▇ ▅ █ ▅ ▇ ▂ ▃ ▁ ▁ ▅ ▃ ▅ ▅ ▄
https://vildersen.eu/volkswagen-arteon-r

Kasutaja avatar
kraff
Klubiline
Postitusi: 709
Liitunud: 28 Jaan 2017, 08:13
Auto: Passat B8 / Tiguan Allspace Highline
Asukoht: Tallinn/Võru
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 53 korda

subwooferi kast

Lugemata postitus Postitas kraff » 23 Jaan 2018, 10:25

Ütleks niipalju, et alustada tasub elemendi andmetest. Tavaliselt on tootja poolt ette antud ka soovituslik kasti suurus. N: antud elemendi inverteriga kasti mahuks soovitab tehas ligikaudu 42L ja kinnise puhul 23L. Pordiga kasti puhul tuleb see ka välja häälestada, et võimendaks just soovitud sagedusvahemikku, mitte ei plärtsuks niisama nagu enamasti kombeks. Materjali osas kõige resonantsivabam oleks muidugi betoon aga vaevalt et teemaalgataja seda autosse soovib. MDF, vineer, klaasriie+vaik, kõik on kasutatavad. Kõige kergem neist töödelda on muidugi MDF.
Aga pigem tasuks alustada mürasummutusest, et tekkiv helirõhk ikka salongi jääks ning antud element pole küll päris SQ aga ehk tasub mõelda ka üldise helipildi peale.
Kes tänasid kasutajat kraff selle postituse eest:
fo1l

kalimees
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 11 Nov 2015, 18:04
Telefon: 51998898
Skype: Djkaitz
Auto: Passat b5 1.8 92 kw 1997a, passat 1.9 66kw tdi 1998. 1.9 96 kw tdi 2004.
Asukoht: paidest trtu poole
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

subwooferi kast

Lugemata postitus Postitas kalimees » 23 Jaan 2018, 16:03

4ratast kirjutas:
23 Jaan 2018, 08:32
kalimees kirjutas:
22 Jaan 2018, 17:58
4ratast kirjutas:
22 Jaan 2018, 17:00


Nii lihtsalt käibki?
See on kinnine kast? Miks mitte inverteriga? Mis siis inverteri läbimõõt ja pikkus oleks? Mitu inverterit oleks? Mis materjal? Kui paks materjal? Kast tuleb seest täita helisummutusega või mitte?

Vanasti oli kõlari ehitamine igavene keeruline protsess.. aga tänapäeval siis vist piisab suvalisest neljast vineeritükist :crazy:
kui ise teha siis vöib vabalt oma loomingut panna... polnud mul juttu kas kinnine vöi lahtine...oma valik.

enne kui ingel tarka panete siis lugege postituse sisu milleks oli .. Kas meil siin mõni heli mees ka on? Kes oskab anda soovitusi subwooferi kast õigete mõõtude kohta, või koguni on valmis ka kasti ise valmis meisterdama?
mitte ei küsitud peale mööte veel mis vöi kus sinna käib!!!
aga kui ise ei oska või taha siis ikka targem minna Noortehniku või oomipoodi .. http:www.autosound.ee ja osta valmis kast ja vajadusel ka saab lasta kohe kõlari paigalda...
olen neid kaste ehitanud ja katsetanud igapidi ...õige kasti ehitus võtab aega vähemalt 24 h ..millega saab panna 15 w väikse kölari taguma nagu oleks see paarsajane woofer kastis!
Hommikuks kulub korralik keretäis huumorit ära tõesti .. kahju ainult, et siin teistele sellist jama pähe ajad :crazy:

PS. Olen ka elus ühe kasti valmis ehitanud - rohkem seda ise teha ei viitsiks. Füüsika see osa mis tegeleb akustikaga ei ole just lapsemäng ... eriti kui eesmärgiks ei ole labane umpa-umpa mille ainuke eesmärk on bemmil numbrimärk plärisema ajada ja endal kõrvad kumisema - muusika on rohkemat kui "taguma pandud 15w kõlar" :mrgreen:
kui sa oled aint ühe kasti valmis teinud :D kamoon mida sa targudad siin :D teed ise endale margiga huumorit...
see et sa ingel [VW Bot: "Keel korda!"] bemmil nr eest lased on enda viga.. ei tasu makist ja võimust bass põhja lajatada... eesti tymmi vennad ikka amatöörid... peasi et ikka 13 km eemalt kuulda oleks aga see kahjuks pole see mida köik arvavad...
õige sound on autos ikka see mida välja ei kuule enne kui ukse lahti teed...
aga sulle ninatark kuurialune joonis sulle ...selle kastiga testitud 15 w kölarit...ole mees ja ehita ja eks siis tule tagasi targutama ... kui sul on veel midagi öelda...

Pilt

rohkem ma ei vinna su ila ja targutusele aega raisata...!
VW-ga saad sõidurõõmu- muudega aint närvikava!

fo1l
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 31 Dets 2013, 14:12
Telefon: 5 üks 3 üks üks 75
Auto: OPEL ja 2xGOLF 2 ja T3
Asukoht: Pärnu-Karksi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

subwooferi kast

Lugemata postitus Postitas fo1l » 23 Jaan 2018, 16:38

Ma ju mainisin et üpris võõras olen antud teemal. Järelikult ei oska ka piisavalt infot anda ega ka küsida? Päris loogiline ju või mis?
Germo

Vasta

Mine “Audio ja video”