Külmaga käivitamine ja webasto

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Lines
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Mär 2012, 20:51
Auto: Skoda Octavia
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas Lines » 19 Jaan 2018, 16:54

Tere

Kui õues külm siis webastot kasutades auto ei taha käivituda
Eelsüüde töötab ideaalselt juhul kui pole puldist eelnevalt webastot tööle pannud. Kui on külm mootor/auto siis eelsüüte märk põleb armatuuris 3-4 sekundit ja kustub. Auto läheb käima poolest pöördest.
Kui ühel hommikul panin 15 minutit enne puldist webasto tööle autosse jõudes põleb eelsüüte tuluke vaid hetke ja auto käima ei lähe. Peale 5-6 korda proovimist läks käima.
Kas võib olla variant et webasto kütab auto soojaks ja mootor saab vale info ja arvab et eelsüüdet pole vaja rakendada?
Üks remondimees mainis et tegemist võib olla VAG´i vanema tarkvaraga ja vaja esinduses uus soft peale lasta. On kellegil samasugust probleemi ette tulnud?

Autoks Superb II 2,0 D 103 kw 2012a.

Lines

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas R36 » 19 Jaan 2018, 17:02

VW-del on tehniline bulletin, mis kirjeldab sama situatsiooni. Lahendus oli tarkvara uuendus.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 150 korda
Tänatud: 55 korda

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 26 Jaan 2018, 11:10

Kusjuures ise täpselt sama asja kogenud. Aga see 15min weba ongi selline loll aeg, et mootor tegelikult soojaks seest ei saa, aga temp andur saab juba info, et kõik on hea soe ja ära küünlaid pane ja segu tehakse ka soojale mootorile vastav. Ja käivitus raskem. Mul ta läheb ikka kenasti poolest pöördest nii ka, aga tunned, et mootor on külm ja tahaks tglt veits kõrgema pöördega algul käia. Kui lasta weba juba seal 20+ minutit, siis ei ole käivitamises vahet tunda, panedki nagu sooja mootori käima.
Ei tea kas see tarkvara uuendus tehtaks tasuta kui mul esinduse ajalooga pill (aga garantii läbi) ja järgmises korralises hoolduses mainin seda.. :think: Peaasi, et selle uue tarkvaraga ei kaasne seda heitgaasi draama korrigeerimist..

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas R36 » 26 Jaan 2018, 11:24

Esindus uuenab viimasele softile. Kui on olnud vahepealne uuendus siis näiteks mina saan seda uuendada, sest mul on failid olemas. Esindus mitte, sest programm ei luba ja viat polegi serveris neid faile. Pole ise sellise pilguga failikausta uurinud.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 150 korda
Tänatud: 55 korda

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 26 Jaan 2018, 12:01

Loll küsimus ehk, aga see nö soft mis esindus peale laseb, on üks tervik eks, sh see heitgaasi petutarkvara lõik. Et ei ole nii, et uuendage mul see käivitumise osa ära, aga ärge näppige heitgaasi petutarkvara osa (ehk EGR mapid ja asjad või mis sinna alla kõik käis).
Et sel juhul ma parem ei lase näppida seda tarkvara, kuna mul tegelikult probleemi ei esine, aga saan aru millest teemaalgataja räägib.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas R36 » 26 Jaan 2018, 12:40

Kõik soft ikka ja korraga.
Pilt
Kes tänasid kasutajat R36 selle postituse eest:
VosavillemB6
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Strand
Huviline
Postitusi: 336
Liitunud: 30 Apr 2006, 15:36
Auto: VW Passat B6 4motion 2.0TDI
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas Strand » 26 Jaan 2018, 20:09

Tekkis selline küsimus, et kas vanematel mootoritel ka võib softis mingisuguseid probleeme olla? 2007a BKP mootor mul. Webastot küll pole aga on Calixi elektriline soojendi aga kui soojendi järgi olnud 0 kraadiga ca 1,5h siis ka ei võta eelsüüdet väga pikalt järgi ja käivitamiseks peab laskma starterit pikemalt sest kui lasta kohe lahti kui tundub, et käib mootor siis sureb kohe välja ja teistkordsel kävitusel on ok aga natuke puterdab nii 3-4sek.
Ma oletan, et probleem selles, et jahutusvedeliku ja osa mootorist on küll soojaks ajanud aga kütus ikka külm.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas R36 » 26 Jaan 2018, 20:14

Strand kirjutas:
26 Jaan 2018, 20:09
Tekkis selline küsimus, et kas vanematel mootoritel ka võib softis mingisuguseid probleeme olla? 2007a BKP mootor mul. Webastot küll pole aga on Calixi elektriline soojendi aga kui soojendi järgi olnud 0 kraadiga ca 1,5h siis ka ei võta eelsüüdet väga pikalt järgi ja käivitamiseks peab laskma starterit pikemalt sest kui lasta kohe lahti kui tundub, et käib mootor siis sureb kohe välja ja teistkordsel kävitusel on ok aga natuke puterdab nii 3-4sek.
Ma oletan, et probleem selles, et jahutusvedeliku ja osa mootorist on küll soojaks ajanud aga kütus ikka külm.
Ilma hetke tarkvara teadmata võimatu öelda.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Strand
Huviline
Postitusi: 336
Liitunud: 30 Apr 2006, 15:36
Auto: VW Passat B6 4motion 2.0TDI
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas Strand » 26 Jaan 2018, 20:32

R36 kirjutas:
26 Jaan 2018, 20:14

Ilma hetke tarkvara teadmata võimatu öelda.
Ma oletan, et suht sama mis tehasest tulles aga ega seda tarkvara versiooni vag-com 'ga diagnostikast välja loe?

Lines
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Mär 2012, 20:51
Auto: Skoda Octavia
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas Lines » 30 Jaan 2018, 14:12

Tere,

Eile sai lastud Skodas uus soft peale (24 .- €). Nüüd ootan huviga külma ja siis saan teile ka öelda kas probleem sai korda või mitte'

Lines

Strand
Huviline
Postitusi: 336
Liitunud: 30 Apr 2006, 15:36
Auto: VW Passat B6 4motion 2.0TDI
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas Strand » 28 Veebr 2018, 23:39

Hetkel mul selline tunne, et -15 juures käivitub eelsoojendiga kehvemini kui ilma, seda siis juhul kui pikemalt seisnud (ca 24h). Mõlemal juhul tahab küll nö pikemalt käiamist aga ilma tundub, et läheb paremini. 2-3 tundi seismist siis ei saa arugi, et õues oleks külm vms.

Lines
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Mär 2012, 20:51
Auto: Skoda Octavia
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Külmaga käivitamine ja webasto

Lugemata postitus Postitas Lines » 07 Mär 2018, 16:48

Peale softi vahetus käivitub auto hästi. Tarkvara vahetusest oli abi. Soovitan

Lines

Vasta

Mine “Diislid”