Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Toy
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Apr 2018, 13:07
Telefon: 5530360
Asukoht:
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Toy » 30 Aug 2018, 14:25

Tervist!

Nüüd on asi nii kaugel, et sai tellitud tehasest uus Golf (pure white) ja vast oktoobris on lootust kätte saada. Ei oma tutikate autodega mingit kogemust. Igal juhul on plaan selle autoga sõita vähemalt 12-15 aastat. Kui vahetaks autot iga 3-4 aasta tagant, siis väga ei põeks, aga kui ikka "päriseks", siis hea meelega tahaks hoida välimust võimalikult kaua viisakana.

Nii palju, kui ma olen netist uurinud, siis parim kaitse on keraamiline töötlus. Vist isegi pisut rumalavõitu küsimus - kas esimene sõit peaks olema esindusest keraamilisse töötlusse?

Vaat selline kummaline küsimus. Aga ma olen ka ikka absoluutselt roheline nii siin foorumis kui ka tutika auto mõistes.

Kasutaja avatar
Golhv
Huviline
Postitusi: 898
Liitunud: 20 Okt 2016, 20:46
Auto: mk6, mk7 TL, mk7 CL, mk7,5 R-line, mk7 GTI, mk8 Style, mk7 7 GTI PP
Asukoht: Eesti
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 198 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Golhv » 30 Aug 2018, 15:02

Võid uurida ka müügimehelt, äkki ta saab organiseerida selle peale Sulle enne kui auto kätte saad.
keraamika on kindlasti parim valik muidu jah.

Toy
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Apr 2018, 13:07
Telefon: 5530360
Asukoht:
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Toy » 30 Aug 2018, 15:47

Tänud! Selle peale ma esiti ei tulnudki. Kui just väga kirves selga ei lööda, siis see ilmselt kõige turvalisem.

Muidu mõtlesin uurida ka "Kristiine Autopesula" varianti. Seal vist paar tüüpi teevad korralikku tööd (vähemalt kirjelduse järgi võiks nii arvata). Neil ka mingi "Uue auto pakett" - väline ja sisemine töötlus ca 500€.

Ehk on kellelgi selle asutusega, Kristiine Autopesulaga, kogemusi?

margus
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 19 Apr 2005, 17:56
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 14 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas margus » 30 Aug 2018, 16:16

Ole rahulik ning sõida umbes kuu ikka autoga ära enne kui sinna midagi selga hakkad tõmbama. Räägivad jah, et uued (vesi)värid on head ja kuivavad kiiresti, kuid sellegipoolest soovitavad kõik natukenegi värvil rahuneda enne kui midagi peale panna.
Oettinger Powered
Uued rehvid ja veljed

Kasutaja avatar
Sunbunny
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 25 Mai 2011, 10:09
Telefon: 56477274
Auto: VR6 x3 & GTI jubi
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 4 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Sunbunny » 30 Aug 2018, 16:19

Reaalsus on 4 kuud,et autovärv täielikult kuivanud oleks.Ma ei tea kui värsked need "tellimused" tehasest on kuid kuuaega pole soovitav miskit peale kanda.Peale värvimist on olemas spetsiaalsed kiirvahad.Püsivaha paneb ka umbe selle.
Soovitaksin peale keraamikat ka korrosioonitõrjet teha kereõõnsusvaha näol.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7823
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 173 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas GTI » 30 Aug 2018, 16:34

Enne tasub kindlasti uurida kuidas esindus suhtub kui uue auto keresse hakatakse korrosioonitõrjeks auke puurima - halvemal juhul võivad keregarantii kallale minna.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
Sunbunny
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 25 Mai 2011, 10:09
Telefon: 56477274
Auto: VR6 x3 & GTI jubi
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 4 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Sunbunny » 30 Aug 2018, 16:38

Crown puurib jah auke.Tegelikult on võimalik ka ilma auke puurimata teha suuremosa kerele.

Toy
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Apr 2018, 13:07
Telefon: 5530360
Asukoht:
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Toy » 30 Aug 2018, 16:38

Hm... et siis põhimõtteliselt võin rahumeeli jätta selle töö ilmselt ka kevadeks?

Lihtsalt õrn pesu (mitte mingi räige keemiaga) kuskil korralikumas käsipesulas, kuni ilmad vähe stabiilsemad. Automaatpesulat ilmselt üritan vähemalt 5-6 aastat vältida, kuigi ega need ka vist ei tohiks tänapäeval olla väga värvikahjustavad asutused

Äi, ingel [VW Bot: "Keel korda!"], mingeid auke ma küll ei lase teha. Ärge niimoodi ehmatage noort ja rohelist.

Toy
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Apr 2018, 13:07
Telefon: 5530360
Asukoht:
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Toy » 30 Aug 2018, 16:41

:) väike teemaväline tähelepanek... omast arust trükkisin 'k r t", postitusse jõudis "ingel"... :) Igati muhe!

Kasutaja avatar
Sunbunny
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 25 Mai 2011, 10:09
Telefon: 56477274
Auto: VR6 x3 & GTI jubi
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 4 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Sunbunny » 30 Aug 2018, 16:42

Pesemiviis on küll oluline kuid veel olulisem on piisavalt tihe pesemine.
Crown teeb augud siis katab ka augud hiljem kinni.

Toy
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Apr 2018, 13:07
Telefon: 5530360
Asukoht:
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Toy » 30 Aug 2018, 16:44

Eh, nüüd ma vist hakkan juba tüütavaks muutuma... Aga soovitage hääd käsipesulat Tallinnas. On jäänud silma "Värvilised".

Igal juhul tänud kõigile eelneva info eest!

Maahärra
Veteran
Postitusi: 1204
Liitunud: 23 Juun 2006, 13:49
Telefon: 56494520 - helista kui tunned tungivat vajadust
Auto: VW Passat 1.9 TD 55 kw 1992 Kia 2021
Asukoht: Eesti,
Tänanud: 105 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Maahärra » 30 Aug 2018, 17:03

Tulbi pesula.
Kes tänasid kasutajat Maahärra selle postituse eest:
Toy

VwBoy
Veteran
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Apr 2005, 21:49
Telefon: Kellel vaja see küsib!
Skype: -
Auto: Vw Bora
Asukoht: Paide
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas VwBoy » 30 Aug 2018, 17:08

Kindlasti keraamika see on oma hinda väärt ! Ja soovitaks sellist kohta nagu InfoSpa Fb leht ka neil :)
Kes tänasid kasutajat VwBoy selle postituse eest:
Toy

rosco
Huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 05 Apr 2004, 21:22
Auto: Corrado
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas rosco » 30 Aug 2018, 18:34

Olen teinud tutikatele autodele keraamilist kaitsetöötlust ja nüüd 2a hiljem ei mingit muret värvi seisukohalt. Täiesti värskele asjale jah mitte, aga kuu on juba piisav, et asi oleks ilusti kuiv.
Keraamikale on ka väga oluline hilisem pesu/hooldus õigete vahenditega. Kui tahta ikka väga hästi hoida auto välimust ja sisemust, siis peab ise paras pedant olema ja koguaeg ka asjaga õigesti tegelema.
Corrado 1.8T 20V, T3/T4 hübriid, Megasquirted,

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas R36 » 30 Aug 2018, 19:10

Siin peab juba sekkuma SanderSPS
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Ussike
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 01 Juun 2015, 07:13
Auto: VW G2
Asukoht:
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 5 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Ussike » 30 Aug 2018, 20:24

Uue VW kere õõnsused on kaetud suhteliselt hästi ja lisatöötluseks auke puurida küll pole vaja ,avad on igal pool olemas.On kohti kuhu ligi ei saa ,aga kui need maha mädanevad siis autot pole nagunii enam ümber.VW pigem mädaneb põhja alt ja pealt kui õõnsustest.Kui auto Crowniga ära lödistada siis enne võiks mõelda, äkki helisüsteem ei rahulda,tuleks lisa müraisolatsioon teha ustele ,peale Crowniga mökerdamist on see juba pea võimatu.Uste suvaliselt täis mökerdamisel pole erilist pointi kuna mädanema hakkab valtsi kohtadest.Kui ukse sisse lükata sond ja pritsida suvaliselt siis võib täiesti kindel olla et vahend sattub ka sinna kuhu ta kindlasti sattuda ei tohi.
Lõppkokkuvõtteks on kohti mida pole võimalik kaitsta või mille peale sa ei tule ja kui soovid sõita 15 aastat siis vaata autosid mis on sõitnud reaalselt 15 aastat Eesti teedel ja sa näed mis sind ees ootab ,uueväärsena tema hoidmine nõuab üksjagu valu ja vaeva. Viimane Golf vist on murdnud paarituarvuliste 1,3 ja5 Golfi mudelite roostelembuse.

Toy
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Apr 2018, 13:07
Telefon: 5530360
Asukoht:
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Toy » 30 Aug 2018, 21:40

Oi jah... Läheb minu jaoks kergelt raketiteaduseks kätte ära ja natuke teine level. Ega päris uueväärsena ei jaksa ilmselt hoida kõik 12-15 aastat ei ajaliselt ega ka ilmselt rahaliselt. Ja tõenäoliselt piisab mulle ka Dynaudio Exite'st standardina, et hakata veel eraldi müraisolatsiooni ehitama vms.

Aga paar mõtet ja ideed siit leidsin. Aitüma!

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5319
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 601 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas jussike » 30 Aug 2018, 22:09

Tõsimeeli usud ise ka, et sõidad selle autoga 12-15 aastat?
Üle hoolitsetud auto hakkab ca 7-8 aastasena meeletult mädanema ja jõhkralt keretöödesse raha neelama.

Juhul kui tõesti on plaan nii pikalt autot pidada, siis jumala pärast ära teda garaazis (eriti veel soojas) hoia. Meie kliima ja talvel mahapandav löga on sellistes tingimustes ideaalsed korrosiooni kollete tekitajad, kui sa just iga päev peal/alt pesu ei harrasta.
Kui lage taevas tundub ülekohtune, siis hoia lihtalt varjualuse all.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Toy
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Apr 2018, 13:07
Telefon: 5530360
Asukoht:
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Toy » 30 Aug 2018, 22:29

Aga miks ei? Hetkel Golf 4. Sai soetatud 2006 kasutatuna (2003 aasta väljalase) ja enne minu kätte sattumist oli mingi 65K läbisõiduga rendiauto (!) :)

Sõidab siiani ja pole kordagi teele jäänud... Või on tänapäevased autod tõesti ehitatud meelega vähem kestma?

Toy
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Apr 2018, 13:07
Telefon: 5530360
Asukoht:
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Toy » 30 Aug 2018, 22:35

Kurjam, kui max. 7 aastat auto eluiga, siis vist sai vale auto tellitud :( Oleks pidanud mingi Peugeoti või Kia või Seati hankima...

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5319
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 601 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas jussike » 30 Aug 2018, 22:37

Tjah, ega rooste auk tõest nii kiiresti teki, et poole sõidu pealt peab treila järgi kutsuma.
Kes tänasid kasutajat jussike selle postituse eest:
tito
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5319
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 601 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas jussike » 30 Aug 2018, 22:44

Toy kirjutas:
30 Aug 2018, 22:35
Kurjam, kui max. 7 aastat auto eluiga, siis vist sai vale auto tellitud :( Oleks pidanud mingi Peugeoti või Kia või Seati hankima...
Nendega hakkavad hädad 5a. pärast pihta.

Tegelikult ei juhtu sul selle Golfikesega (ega ja ühegi teise autoga) hullu midagi, kui sa temaga mõistlikult ümber käid, st. ei laku teda igapäev ja ei topi talvel soolamärjana sooja inkubaatorisse kuivama.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Toy
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 07 Apr 2018, 13:07
Telefon: 5530360
Asukoht:
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas Toy » 30 Aug 2018, 22:58

Ei minust vist "ülehoolitsejat" eriti ei ole. Sisusustus küll ilmselt paremas seisukorras, kui nii mõnegi tuttava 3 aastat vana auto, aga ega selle jaoks midagi erilist pole küll nagu teinud - lihtsalt ei tassi igasugust sodi ega kola ega veeda autos aega võileibu süües vms...

Eks ta mõneti on nagu inimesega - kui väiksest peale päris "mullis" kasvada, siis hiljem keeruline "pärismaailmaga" kohaneda. Mul ikka seisab ilmselt maja ees lageda taeva all, vähemalt lähiajal ei näe võimalust/vajadust kuskile oma majja kolida, kus spets kliimaga garaaž jne.

No kui 12 aastat välja ei vea, siis ei ole ka hullu, kui kümmegi täis venitab. :) Jääb ehk jälle 2 mudelit vahele - mulle MK5 ja MK6 kohe absoluutselt ei meeldinud välimuselt...

Nüüd niisama lobajutt, aga vanasti olid minu mälu järgi poes näiteks kõik saiad-leivad lihtsalt lahtiselt puukastis... Kõik käisid ja näppisid ja katsusid, kas on ikka pehme. Ei olnud inimestel häda suurt miskit. Nüüd on vaat et iga viil eraldi kilesse pakitud, steriliseeritud ja vaakumisse imetud ja inimestel miljon erinevat allergiat. :)

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1534
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 30 Aug 2018, 23:15

Loe ja imesta.

Okei. Ma proovin ka. Kui võtad kuulda mu nõuandeid - tore. Kui ei...Noh, siis atleast I tried.

Teeme nüüd selgeks mis vahe on keraamikal ja püsivahal - Sellist asja nagu püsivaha pole olemas. On kiirvaha ja natukene kauem kestev vaha (Loe: kuu, kaks, siis tahab juba ületegemist.

1. Vaha point on see, et autole anda kiire läige ja hüdrofoobsus (Termin: Veepiisad jooksevad autolt maha ja auto on libe.)
2. Keraamika on õhuke kiht auto värvil mida palju inimkeeli nimetavad klaasiks ja ta sisuliselt kuivabki klaasiks auto värvil.

Vaha võib iga julge oma autole peale kanda ilma, et peaks kartma mingit pealekandmisjärgseid kahjustusi. Näiteks kange keraamika pealekandmiseks on spets koolitused. Selleks, et ei jääks sevadesse halle laike jne. Põhjus lihtne. Igal keraamikal on pealekandmisaeg ja mahavõtmise aeg mida tuleb hoolikalt jälgida. See omakorda sõltub ruumi temperatuurist ja niiskusest. Näiteks Geyon Quartz Cloth keraamika pealekandmiseks detailile on aega 1.5 minutit, pärast seda tuleb hakata seda juba hoolikalt eemaldama. Meguiarsi keraamikal on aega peale kanda 10 minutit. Uuel koostisel isegi 15 vist.

Point on nüüd selles, et keraamikat ma igal ühel ilma oskuse ja kogemuseta ise peale kanda ei soovitaks. Eksimisvõimalus on metsik. Keraamika ei andesta kriime. Vaid toob need esile ja selleks oleks hea kui tõesti auto on tuttuus ja läheb poleerimisse/läigestamisse ning seejärel kantakse peale keraamika. Paar õiget lauset ka. Arvestades auto värskust ei tasuks päris kohe tormata seda peale kandma, sest teatavasti ei tule autod juba esindusest 100% kriimuvabad välja. Transpordi käigus vast ikka mõni mikrokriimuke siin seal on ja seetõttu vaadatakse asjad päris õigete lampidega (Scangrip teeb parimaid mis kasutada on õnnestunud) üle, ning puhastatakse ja läigestatakse kogu auto pind ja kantakse peale keraamika.

Keraamikat on poole aastast, aastast, kahe aastat jne. Sõltuvalt sellest mida sa soovid sõltub ka hind. Üldiselt kestavad keraamikat selle aja mis on lubatud. On ka olnud autosid, mis pmst kuu aja pärast on sama pekkis nagu enne poleerimist ja keraamika peale kandmist. Seega enda hoolsus eks.

Püsivaha ma ei hakka siin lahkama. Minu meelest parim on Swisswax Shield, aga arvestades tema hinda, siis tasuks igal juhul keraamika selga lajatada.

Nüüd põhiline vahe mis on keraamikal ja "püsivahal".

1. Keraamika kestab oluliselt kauem.
2. Keraamika ei karda keemiat. Pese autot pigi ja leotusainega (Ingli eest ärge kasutage seda mündipesula leotusainet, sest seda sodi mis sealt tuleb ei tea keegi.) Polari ained näiteks - mulle väga meeldivad. (pigieemaldus töötab näiteks ka märjal pinnal)
3. Järgnevad kriimud (loe: Mikrokriimud ja loomulikult tekkivad kahjustused, nt. liivatolm jne.) tekivad keraamika pinnale, mitte värvipinnale.
4. Autol säilib pikaajaline hüdrofoobsus.
5. Auto saab vajadusel puhtaks ainult veega.
6. Kord paari kuu jooksul mikrofiiber kindlaga auto korralikult puhtaks pesta ja kestab taas.

Ehk lõplik soovitus on: Ole hea ja mine tõesit kas Infospa Martini juurde, Keit aitab Chemical Guys Eestist või miks mitte ka JN Cardetailing. Häid mehi on vähe. Mina tean neist kolme. Kõik teevad oma tööd hinge ja armastusega ja lase neil oma autole panna korralik aastane keraamika. Need mehed panevad ka velgedele sulle normaalse aine peale ja lisaks kui hästi läheb, saad salongi ka keraamika alla:) Teatavasti on naha jaoks oma ained ja plastiku jaoks oma ained.

Ilus masin on sul. Hoia seda ja hoolitse.

Aina enam tunnen, et see foorum vajab ühte eraldi teemat autohoolduse kohta. Võtan mingi hetk aja ja tekitan selle. Kirjutan mingi jutu kokku kuidas auto pesemisest vahatamisest ja kõigest muust pihta hakata.:

Kui juba nii pikk jutt sai, siis viimasest tööst ka pilt. Tervitused R36-le:)
40432633_281609462653108_4718509697689190400_n.jpg
40432633_281609462653108_4718509697689190400_n.jpg (195.84 KiB) Vaadatud 12345 korda
Kes tänasid kasutajat SanderSPS selle postituse eest:
Toy
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1534
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

Uus Golf tehasest - peale püsivaha või keraamika?

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 30 Aug 2018, 23:17

Toy kirjutas:
30 Aug 2018, 16:44
Eh, nüüd ma vist hakkan juba tüütavaks muutuma... Aga soovitage hääd käsipesulat Tallinnas. On jäänud silma "Värvilised".

Igal juhul tänud kõigile eelneva info eest!
Parim käsipesula oled sina ise. Osta pudel leotust, pigiainet ja tuld mündikasse. XXL säästuka all võin ise tulla sulle näpunäiteid jagama. Käin enda autot seal kogu aeg pesemas ja siiani pole mingeid erilisi kriime kuskile tekkinud.
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”