Aknad udused.

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

smurf
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Mai 2012, 19:23
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Aknad udused.

Lugemata postitus Postitas smurf » 19 Nov 2021, 21:46

Salongi soojendusradiaator lekib. Vaheta ära, see on imeodav, pluss töörõõm!!

Kasutaja avatar
JaanusVambola
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 16 Juun 2018, 14:06
Asukoht:
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 39 korda

Aknad udused.

Lugemata postitus Postitas JaanusVambola » 19 Nov 2021, 23:49

Siim kirjutas:
19 Nov 2021, 18:26
JaanusVambola kirjutas:
19 Nov 2021, 15:03
Kas tõesti kõik on sama(sarnane)? Õhu sissetulek ja ka õhu väljumine autost? Näiteks e klassi ja r klassi mersul on niiskega aknad udused kui kliima tühi( tühjem) ja kui kliima toimib, siis klaasid kuivad. Sama kogemus volvo v70-ga.
Kas siis volksul on aknad kohe udused kui õuest märja riidega sisse istud? Ei mäleta sellist nalja isegi audil ega bemmil. Transporteril on mul klaasid märjad niikuinii kuna konti pole aga seda ma kuivatan niiskusimuriga aegajalt.
Samamoodi toimib kliima pump nii mersul, volvol, bmwl, kui ka vag grupi masinatel, ei ole mingeid suuri erinevuseid ahjudes. Jarelikult on nendel autodel millega oled sõitnud mingisugune probleem olnud(vesi põrandal, filter umbes/märg jne jne)
Kui auto tehasest ilma kliimata tulnud, siis ei tähenda see automaatselt kohe uduseid aknaid. Meil peres octavia aastast 2008(ilma kondi/kliimata!)ja pole olnud kordagi probleemi et aknad udused..
Pläää... Tra seda ma ju räägingi, et kui autol millel on kliimaseade või kont ja see on tühi, siis praeguste ilmadega kipub niiskeks minema ja kui see täita/remontida, siis probleem kaob. Masinad millel pole kliimat on õhuvahetus vähe teistmoodi lahendatud ja ei teki nii kergelt niiskust kui mitte töökorras kliimaga.
Aga teate, teile on mitmeid lahendusi pakutud ja kui tahate oma peetis kliimadega ja niiskete klaasidega ringi lasta siis mina ei keela.
Ma ei suutnud leida ka sellist infot kuskilt, et vag juba +5 kraadiga kliima välja lülitab.
Das auto? 🤣🤣🤣 Nope!

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2200
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 81 korda
Tänatud: 144 korda

Aknad udused.

Lugemata postitus Postitas alkeemik » 20 Nov 2021, 00:41

Sa ei leidnud sellist infot, sest sa ei oska otsida. Selle aja autodel on selline rumal komme.

Kasutaja avatar
JaanusVambola
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 16 Juun 2018, 14:06
Asukoht:
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 39 korda

Aknad udused.

Lugemata postitus Postitas JaanusVambola » 20 Nov 2021, 11:11

alkeemik kirjutas:
20 Nov 2021, 00:41
Sa ei leidnud sellist infot, sest sa ei oska otsida. Selle aja autodel on selline rumal komme.
Teemast mööda küsimus, aga kas selline komme kliimapumpasid maha ei tapa? Isegi konti on soovitatav talvel tööle "sundida". Just õlituse pärast.
Das auto? 🤣🤣🤣 Nope!

Alhambra
Huviline
Postitusi: 591
Liitunud: 14 Veebr 2021, 18:54
Auto: Seat alhambra
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 33 korda

Aknad udused.

Lugemata postitus Postitas Alhambra » 20 Nov 2021, 12:00

Kui ei funkka siis minuteada ei lükka pumpa järgigi.

Kasutaja avatar
Elevant
Klubiline
Postitusi: 803
Liitunud: 19 Nov 2006, 17:44
Auto: MB W124 E320/Jeep Grand Cherokee WK2/Honda CBR1100XX/VW Polo 9N3/Opel Omega A/VW Beetle 1200/MB S211 E320CDI T/Passat B6/Dodge RAM 1500
Asukoht: Läänemaa
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 53 korda

Aknad udused.

Lugemata postitus Postitas Elevant » 20 Nov 2021, 17:35

JaanusVambola kirjutas:
19 Nov 2021, 23:49
Pläää... Tra seda ma ju räägingi, et kui autol millel on kliimaseade või kont ja see on tühi, siis praeguste ilmadega kipub niiskeks minema ja kui see täita/remontida, siis probleem kaob.
No ei ole nii. Tühja kondiga püsivad ka klaasid puhtad. Mul eelmine talv Cherol oli kont tühi, klaasid olid puhtad, Polol on minu käes kont vbolla 3 päeva töötanud(seda ka Aprilli kuus) ja pole klaasid udused, W124'l(kliimaautomaadiga) oli kont tühi, polnud klaasid udused, samas S124, millel kont töötas olid klaasid lühikeste otsade peal koguaeg udused, ainult pikematel otsadel kadus udu ära.

Attachment
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 14 Veebr 2015, 17:30
Auto: Passat B5 '98 - 1.9 TDI 81kw
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 0

Aknad udused.

Lugemata postitus Postitas Attachment » 20 Nov 2021, 18:50

Ma olen põline ECON nupu kasutaja B5 peal, sest konditsioneer on tühi ja pumpa järgi ei võta nagunii. :D Vihmase ilmaga autosse istud, siis mõni hetk on aknad udused, aga käiva mootori ja salongiventilaatoriga (keskmise astme peal), on mõne hetkega tuuleklaas puhas. Peale seda ventikas madala astme peale, et mootor kiiremini soojeneda saaks. Tagumised klaasid jäävad veel uduseks, sest õhk kohe sinna nagunii ei ulatu, vaid pikema sõidu peale ja sooja sisse lastes salongi, aurustab selle viimase kondensi akente pealt ära. Mootor on töösoe, siis saab alles ventilaatorile hoogu juurde panna.
Vanematel on 2003 aasta Sharan, siis egas tollel ilma Webastota ja põhjas ventilaatoriga niiskust välja ei saagi.

Miinuskraadidega saab vältida udu tekkimist klaasidele sellega, et peale sõitu hoiad minutikese ukse lahti, et temperatuurid saaksid ühtlustada.
Viimati muutis Attachment, 20 Nov 2021, 18:56, muudetud 1 kord kokku.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”