VW New Beetle 2001 1,9 66kw- läheks piiridest välja?!

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Vasta
metsapoole
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 16 Mär 2020, 19:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

VW New Beetle 2001 1,9 66kw- läheks piiridest välja?!

Lugemata postitus Postitas metsapoole » 24 Apr 2023, 18:24

Servus
Mind pea kolm aastat teeninud Sharani matkakas läks maakodusse, kus kõik loomad jooksevad vabalt ja...
Nüüd tekkis mingi hull mõte, ilmselt leina mõjul, et ostaks endale New Beetle`i. Ma tean- suurema osa elanikkonna jaoks on tegu naistekaga. Mul on idee- retroveljed, retro katuseraam. Ja kui ressurssi üle jääb, teha ka värvitööd- külg elevandiluu värvi. Ise suudan tekitada miski retromustriga istmekatted. Aga pigem pakub huvi, kas siin on keegi, kes uue põrnikaga kokku puutunud? Bensukad on üllatavalt janused, hetkel silmapiiril üks sinine disla Viljandis, müügiplatsil. Miks viimane silma jäi- kärukonks. Minu jaoks väga oluline lisa- jalgratta paigaldamiseks. Kui välimus juba saaks selliseks, nagu ma vaimusilmas ette näen, siis läheks sisustuse kallale, aga see (tagumine istmepaar välja ja tekitada laminaadiga lame pind) on esialgu lihtsalt selle taga, kas asi üldse teoks saab. Üritan ka siia pilti sisestada oma ideest, aga ei õnnestu...Sry
Viimati muutis metsapoole, 24 Apr 2023, 18:45, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
kaupo51
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 20 Nov 2021, 17:16
Auto: VW Golf 4 cabrio, Mercedes Benz W123, ja üks Peugeot
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 22 korda

VW New Beetle 2001 1,9 66kw- läheks piiridest välja?!

Lugemata postitus Postitas kaupo51 » 24 Apr 2023, 19:03

Aga sa võta kätte ja tee proovisõit New Beetlega. Vaatab kas klikkab või mitte. Kui klikkab, siis osta ära. Ma ise mingite vanade diiselautode fänn ei ole, hobiauto peab minu silmis kindalt bensiinimootoriga olema, võtku ta kütust siis 1-2 liitrit rohkem sajale vahet pole. Aga sa vist sihid igapäevasõidukit? Siis ilmselt võiks ka diisel kõne alla tulla. Ma ise paari aasta eest tegin ühe tuttava New Beetlega proovisõitu, et saada aimdust mis autoga on tegu. Oli väike mõte soetada hobisõidukiks. Jah oli pisut teistmoodi tunne kui tavalise Golfi roolis. Aga niivõrd ei meeldinud, et endale oleksin ostnud. Ostsin hoopis mingi paar kuud hiljem Golf Cabrio (hobiautoks). Konks oli ka küljes, olen isegi mõned korrad jalgrattaid selle autoga vedanud:))

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

VW New Beetle 2001 1,9 66kw- läheks piiridest välja?!

Lugemata postitus Postitas dellu » 25 Apr 2023, 08:45

Igapäevasõiduks..., ma ei tea kuidas ülevaatus/politsei sellisesse laudpõrandaga pilli suhtuks. Eks istmete eemaldamine tuleb esmaslt kindlasti maanteeametis regada. Siis edasi äkki veidi rahulikum. Kui vale politseiniku otsa sattud, siis menetlus ilmselt kiire tulema. Mul piisas kõik puhuvad reidi ilma istmeteta sõita (v.a juhi oma muidugi oli sees) kui paluti kõrvale.Mul muidugi oli ülevaatus ka aegunud, aga esmalt võeti ikka just istmetega kõrvale.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

murf
Huviline
Postitusi: 887
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

VW New Beetle 2001 1,9 66kw- läheks piiridest välja?!

Lugemata postitus Postitas murf » 25 Apr 2023, 18:55

Täiesti lampi asjatundmatu küsimus, aga kui istmed puuduvad, siis milles see probleem seisneb? Pole nad ju turvavarustus või miski muu. Et miks sellest saag käima läheb?
Vastupidisest ma saan aru, kui mingi kuut on ise reisubussiks tehtud ja istmeid juurde aretatud.
Natsa debiilsed on vahest need nõuded ikka.

Kasutaja avatar
etnies858
Moderaator
Postitusi: 1728
Liitunud: 10 Nov 2014, 17:22
Auto: Passat B6 1.4 Ecofuel Skoda Karoq Sportline
Asukoht: Tartu
Tänanud: 401 korda
Tänatud: 194 korda

VW New Beetle 2001 1,9 66kw- läheks piiridest välja?!

Lugemata postitus Postitas etnies858 » 26 Apr 2023, 08:24

Ma arvan, et konkreetselt Dellu näite puhul sai otsustavaks lõpuks see, et ÜV polnud, muidu oleks ilmselt suulise või kirjaliku hoiatusega pääsenud.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

VW New Beetle 2001 1,9 66kw- läheks piiridest välja?!

Lugemata postitus Postitas dellu » 26 Apr 2023, 13:19

Konkreetset seadusepügalat ei oska nüüd välja tuua, aga selliseid teemasid ju küll olnud, kus otsitakse istmeid mõnda kaubikusse, et ülevaatusel käia. Ilmselt kui on kirjas a la 6 kohta, siis peab see ka nii olema. Loogiline oleks ju tõesti. et kui istmeid vähem, siis ei saagi niipalju sõitjaid autos olla. Aga ilmselt meie loogika ja ametivõimu loogika pole sama. Kui kunagi uurisin Corrado mootorivahetust 118kw->66kw siis ka öeldi, et tollased 10, 20, 30% nõuded peavad olema täidetud, k.a negatiivses suunas. Et kui ma tahan panna nii väikse mootori, siis on pidurid liiga võimsad. Täpsemalt nii Maanteeameti angaaris vastati :). Miks suurem pidur millekski halb on vastust ei saanud. Aja siis sellises riigis asju. Leivategija ju ka viimases intervjuus ütles, et loobub nendest ümberehitamistest, sest ei jõua enam bürokraatiaga võidelda.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

murf
Huviline
Postitusi: 887
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

VW New Beetle 2001 1,9 66kw- läheks piiridest välja?!

Lugemata postitus Postitas murf » 26 Apr 2023, 15:35

dellu kirjutas:
26 Apr 2023, 13:19
Et kui ma tahan panna nii väikse mootori, siis on pidurid liiga võimsad. Täpsemalt nii Maanteeameti angaaris vastati :). Miks suurem pidur millekski halb on vastust ei saanud.
Ju kartsid, et su väiksem moto ei jua nii palju hoogu anda, et sul üldse pidureid vaja läheks :D

Kasutaja avatar
Elevant
Klubiline
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Nov 2006, 17:44
Auto: MB W124 E320/Jeep Grand Cherokee WK2/Honda CBR1100XX/VW Polo 9N3/Opel Omega A/VW Beetle 1200/MB S211 E320CDI T/Passat B6/Dodge RAM 1500
Asukoht: Läänemaa
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 53 korda

VW New Beetle 2001 1,9 66kw- läheks piiridest välja?!

Lugemata postitus Postitas Elevant » 26 Apr 2023, 19:49

dellu kirjutas:
26 Apr 2023, 13:19
Konkreetset seadusepügalat ei oska nüüd välja tuua, aga selliseid teemasid ju küll olnud, kus otsitakse istmeid mõnda kaubikusse, et ülevaatusel käia. Ilmselt kui on kirjas a la 6 kohta, siis peab see ka nii olema. Loogiline oleks ju tõesti. et kui istmeid vähem, siis ei saagi niipalju sõitjaid autos olla. Aga ilmselt meie loogika ja ametivõimu loogika pole sama.
Vaata, siin ongi vahe selles, et kui esitad auto ülevaatusele, kus kontrollitakse auto tehnilist seisukorda ja kõike seda, siis peab auto olema komplektne. Kui passis on 6 istet, siis nii see peabki olema. Kui neid istmeid pole, siis passis saad alati numbri väiksemaks teha, aga keegi ei lähe seda tegema, sest pärast autot müües on see miinus argument, kui istekohti vähe on. See, kui mul muul ajal on istmeid vähem sees, siis selle kohta ei saa keegi midagi öelda. Korrakaitsjad võivad suunata erakorralisele ülevaatusele, kui ei suuda neile anda mõjuvat põhjust, miks istmeid sees pole.

metsapoole
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 16 Mär 2020, 19:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

VW New Beetle 2001 1,9 66kw- läheks piiridest välja?!

Lugemata postitus Postitas metsapoole » 28 Apr 2023, 19:09

Servus härrased. Istmete koha pealt oskan ise nii palju vastata, et kui need on mõeldud välja võtmiseks, nagu näiteks mu manalateele läinud Sharanil, siis nii on lubatud ja võib ka ülevaatusele minna. Kui juba kuskilt kruttima peab, siis see ei ole OK. Väga süvitsi seadustesse ei ole läinud. Kui nõutakse, siis on lihtsam teha nii, nagu seadus ette näeb. Milleks vaielda. "Uue" põrnikaga sai ka proovisõit tehtud ja...kuigi projekt nägi vaimusilmas maru äge välja, siis reaalsus ja praktiline meel sellega kaasas ei käi. Golf on ka madal, aga no see auto on ikka ekstra madal. Istununa mahtuniversaalist pea, et kartautosse, on üks asi, aga põrnika kliirens, eriti kui armastada metsateedel kulgemist, siis on sama tunne kui kunagi Focusega, mille esiots nii madalale viidud, et isegi teelelehtede õite kokkupuude auto põhjaga salongi kostus. Ehk lühidalt- sry, et teema tegin, aga peab midagi muud huvitavat välja mõtlema :(

Vasta

Mine “Autoostu abi”