Kuidas teha heli paremaks?

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
VUW
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Juul 2011, 17:48
Asukoht:

Kuidas teha heli paremaks?

Lugemata postitus Postitas VUW »

Ei leidnud teemat mis mind aitaks seega postitan uue. Ärge näkku lööge kui kusagil olemas.

Tahaks oma autosse natuke heli osta. Hetkel on sees vaid stock kõllid ja makk, mis on vahetatud 2000-2005 ajavahemikus aga see pole ka eriline tehnoloogia-saavutus seal. Aga kuna olen üsnagi võhik sellise teema juures siis tahaks teada kuidas ja mida ma peaksin ostma? Auto väike luukpära kui see midagi muudab. Ise olen mõelnud, et supparit vast ei vaja kui saab tavaliste kõlaritega äkki kuidagi natuke bassi sisse? Aga mida ma peaks vahetama ja mis järjekorras jne? Kas vaid uste sisse uute panemine aitaks midagi? Samuti kas on mõtekam osta ka uus makk kohe?

Tänud,
VUW
Viimati muutis argo, 01 Dets 2012, 03:56, muudetud 1 kord kokku.

hulgus666
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: 04 Mai 2012, 07:17
Auto: VW Golf IV 2,0
Asukoht: Mägi-Eesti / Helsingi

Re: Kuidas teha heli paremaks?

Lugemata postitus Postitas hulgus666 »

Kõik oleneb kui palju raha on võimalik alla panna ja mis kvaliteeti ootad.Ise sai kunagi 94a Golf III-l "Alpine" makk sisse,kõik originaalkõlarid välja vahetatud-uste sisse "Alpine" kõlarid,tagumine paneel paksemast vineerist kuhu läksid "Alpine" kolmeribalised ovaalid(osad juhtmed said ka vist välja vahetatud) -ei miskeid võime ega supakat ning heli oli täiesti arvestatav-igatahes kordi parem kui originaalidega(summat kahjuks enam ei mäleta).
Straight roads is for fast cars,curvy roads is for fast drivers :)

h6bekuul
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 04 Okt 2006, 14:24
Auto: [
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas teha heli paremaks?

Lugemata postitus Postitas h6bekuul »

Alustuseks mingi premium klassi 4x50w makk. Kui ikka rahul pole, siis kõlarite kallale.

fatedog
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 01 Aug 2011, 02:00
Auto: Škoda Octavia VRS
Asukoht: Maakeral

Re: Kuidas teha heli paremaks?

Lugemata postitus Postitas fatedog »

märgin !

danielson1
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Okt 2012, 18:27
Auto: VW G3, 2,0 85kw, VW G2
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Kuidas teha heli paremaks?

Lugemata postitus Postitas danielson1 »

Alati aitab kui on makk ja kõlarid ühest firmast, see ajab kõik tavaari, mis heli tekitamiseks vaja, paika. Kui aga finants niisuure ettevõtmise jaoks puudub, võib ka asetada väiksemat sorti võim tagumiste ovaalide taha. Ise tegin nii, et ostsin 4x 150w võimu tagumiste taga plaadil olevate ovaalide taha, makk on pioneer, ovaalid Jvc, praegu küll ei näe vajadust subaka järgi (kuigi see seisab kurvalt kapis) . :)

ardiilves
Huviline
Postitusi: 1344
Liitunud: 27 Jaan 2010, 16:48
Telefon: 5248471
Auto: Passat B5 2.7 bi-turbo 4motion
Asukoht: Harjumaa
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Kuidas teha heli paremaks?

Lugemata postitus Postitas ardiilves »

Tegelikult on kõik kinni selles kustkohast see heli tuleb. Kui jutt on halva kvaliteediga youtubest tõmmatud helifailiga mis mängib kassettmakis kassetiadapteri pealt siis ei maksagi midagi loota. Kõik algab esiteks sinu helifailist ning läbi mille sa seda mängid. Loomulikult on ka oluline kuidas see heli sul makist seadistatud on. Kui madalad lakke viidud ja kõrgeid pole sätitud vms siis ei ole ka sealt midagi eriti head oodata.

Esimese asjana haara endale normaalne makk ja juba näed muutust. Minul mängib autos hetkel originaalkõlarite taga suhteliselt vana mudel alpine makk, lisatud sai pagassi subwoofer ning helipilt täiesti teine.

Mina soovitaksin esimese asjana vaadata nt pioneeri või alpine toodangust makki ja siis tunnetada kuidas heli on. Praegu makki ostes tasub ka natukene tuleviku peale mõelda. Makki tasub investeerida kuna ilmselt kasutad seda aastaid. Minu alpine on mul hetkel kolmandas autos ja olen väga rahul temaga. Enamus uuemad makid toetavad nii bluetoothi kui näiteks ipodi/usb pulga ühenduvust niiet võib ära unustada plaatide vahetamise autos ning august läbi sõites heli hakkimise. Bluetooth mugav lisa mis tähendab, et kui keegi helistab jääb muusika vait, saad kõne vastu võtta maki pealt, jutu ära rääkida ning kõne lõpetades läheb muusika edasi sealt kus pooleli jäi. Tuleviku mõttes tasub ka seda mõelda, et kui näiteks on plaan panna kas praeguses autos või mõnes tulevases autos (oleneb kui heli fanatt oled ja palju investeerida tahad) kõik kõlarid võimu järgi siis on soovitatav, et oleks makil 3 rca väljundit (esimesed uksed, tagumised ja subwoofer). Mina seda veel enda autodel teinud ei ole, aga kuna plaan on siis uus makk tuleb mul kindlasti 3 rca väljundiga.
Klaasipuru-, klaaskuul-, soodaprits. Kirjuta info@pritsikeskus.com ning teeme detailid puhtaks.

Mister.L
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Sept 2012, 16:32
Telefon: 59021566
Auto: B5.5 Highline
Asukoht: Tartust 15km out

Re: Kuidas teha heli paremaks?

Lugemata postitus Postitas Mister.L »

Kõigepealt mis autoga on tegu? Sedaan/universaal
Mina soovitaks sellist järjekorda:
Korralik makk: Alpine või JVC kui ajad puhast heli taga
Kui tunda on, et jääb väheks siis ustes kõlraid ära vahetada ja panna uued, koos filtrite ja võimuga.
Kui ihkad, et selg saaks mažaasi, siis võiks subwoofri lisada.
Kui need tehtud, siis ei teeks paha ka ustes olev korralik müramattide paigaldus, kuna korralikul helitehnikas paneb lihtsalt plekki värisema ja heli kaob uste sisse ära, no kui võtta mingi helitehnik, siis nemad hakkavad esimese asjana sulle mattidest rääkima ja seejärel makist. Sellise ehituse puhul arvesta endal rahakotist kusagil 800€, kui tahad lihtsalt ja odavalt siis vw originaal raadio on totaalne jama, puhast heli sealt ei saa ka kätte mingi alpine X kõlaritega, olgugi et maksavad palju ja kõige paremad.

Pioneeri mina ei soovitaks, pigem alpine vanema mudeli makk kui uus pioneer, ning ära maki pealt koonerda, pigem hoiaks uste kõlarite pealt kokku.
Viimati muutis argo, 23 Nov 2012, 15:47, muudetud 1 kord kokku.

tegija13
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 04 Okt 2011, 10:06
Auto: VW Passat B5
Asukoht:

Re: Kuidas teha heli paremaks?

Lugemata postitus Postitas tegija13 »

Kõigepealt heliisolatsioon, et heli jääks autosse mitte tänavale.
Siis osta korralik makk, soovitan uuemaid Alpine makke nii disainilt kui ka kvaliteedi poolest(Saab taustavalgust ja nuppude valgust muuta vastavalt auto armatuuri valgusele) Makk ju ka üks disaini tähtis element.
Nii ja nüüd milline soov täpsemalt on kas midagi võimast?
Uste sisse midagi Hertzi valikust näiteks? Ette ukse sisse kõrgsagedus kõlar ülesse, komponent alla ja lisaks teha koht midwoofrile näiteks? Ja taha ukse sisse kõlbaks sama kompott aga muidugi kõik koos võimenditega.
Aga muidugi kui midagi karmimat tahad siis soovitan lihtsalt kõlarid ära vahetada ja taha mingi korralik subwoofer paigutada.

Vasta

Mine “Audio ja video”