Undamine sõidu ajal

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

führer
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Jaan 2014, 20:34
Asukoht:

Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas führer »

Tere,

Sai paar nädalat tagasi lastud esi amordid uued panna ja kuna esirehvid üsna kulunud siis lasin kohe ka ned ära vahetada, alla läksid Dunlopi lamellid, aga peale seda maanteel oli 90ga sõites vaikset ulgumist kuulda. Mõtlesin, et rehvid seistes kõvaks läinud ja vajavad lihtsalt pehmeks sõitmist. Nüüd olen nendega sõitnud üle 3000km, aga ulgumine/undamine on ainult hullemaks läinud, sõidan tihti pikkasi otsasi ja see käib jubedalt närvidele. Milles asi võib olla, äkki polegi rehvid, olen kuulnud, et rattalaagrid võivad samuti undama hakata.
Muidu töökoda oli selline millega varem kogemus puudub, töökoda mida tavaliselt külastan oli suletud tol ajal, aga oli vaja kiirelt uued amordid alla saada. Jätsin auto sinna ja kui natukese aja pärast tagasi tulin tulid nad mulle asju ette lugema mida kõike nad veel ära vahetaksid, mõni nendest juppidest oli just hiljuti vahetatud. Äkki keerasid nemad midagi pe***e lootuses, et tulen tagasi?

Ideid? Tahaks just sellest vingumisest lahti saada, kõrvad hakkavad jubedalt valutama!
Viimati muutis führer, 08 Juun 2014, 22:06, muudetud 1 kord kokku.

Priidik333
Tunnustatud
Postitusi: 627
Liitunud: 30 Aug 2009, 15:09
Telefon: 53644681
Auto: VW Touareg 2005 2,5TDI, Partner Tepee 2013, VW Passat B4 VR6 man.Opel Frontera 2,5 TD.Nordkapp 17 120 Hp 87a.
Asukoht: Tallinn

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas Priidik333 »

Hea oleks teada ka auto andmeid jne. Seda selleks et paljudel autodel on tüüpvead ja järsku on mõnel samasuguse auto omanikul olnud sarnaseid probleeme.
www.autoravi.eu Diagnostika enamus autodele,Püsikiirushoidjate paigaldus,Hammasrihmade vahetus. Autode remont ja hooldus(Fuchs ja Mobil 1 õlid) , Karpide vahetus ja plekitööd,3D sillastend 53644681

führer
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Jaan 2014, 20:34
Asukoht:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas führer »

1999 aasta GOlf 4 1.9TDI 66kw

Hapnik
Huviline
Postitusi: 977
Liitunud: 10 Sept 2010, 15:38
Auto: VW Passat B7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas Hapnik »

führer kirjutas:Tere,

Sai paar nädalat tagasi lastud esi amordid uued panna ja kuna esirehvid üsna kulunud siis lasin kohe ka ned ära vahetada, alla läksid Dunlopi lamellid, aga peale seda maanteel oli 90ga sõites vaikset ulgumist kuulda. Mõtlesin, et rehvid seistes kõvaks läinud ja vajavad lihtsalt pehmeks sõitmist. Nüüd olen nendega sõitnud üle 3000km, aga ulgumine/undamine on ainult hullemaks läinud, sõidan tihti pikkasi otsasi ja see käib jubedalt närvidele. Milles asi võib olla, äkki polegi rehvid, olen kuulnud, et rattalaagrid võivad samuti undama hakata.
Muidu töökoda oli selline millega varem kogemus puudub, töökoda mida tavaliselt külastan oli suletud tol ajal, aga oli vaja kiirelt uued amordid alla saada. Jätsin auto sinna ja kui natukese aja pärast tagasi tulin tulid nad mulle asju ette lugema mida kõike nad veel ära vahetaksid, mõni nendest juppidest oli just hiljuti vahetatud. Äkki keerasid nemad midagi pe***e lootuses, et tulen tagasi?

Ideid? Tahaks just sellest vingumisest lahti saada, kõrvad hakkavad jubedalt valutama!
Abiks oleks, kui nimetaksid, mis need asjad siis olid. Suure tõenäosusega on undamine just seal peidus.
Kas undamine tuleb igaltpoolt, või eest/tagant/paremalt/vasakult ?

führer
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Jaan 2014, 20:34
Asukoht:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas führer »

tuleb eest ja pigem paremalt, ise kahtlustan juba, et ongi rattalaager. Sõbral oli samasugune ulgumine olnud ja peale laagrivahetust oli kadunud.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas GTI »

Rehvid said ikka õigetpidi jooksma?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

führer
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Jaan 2014, 20:34
Asukoht:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas führer »

said said, kas kuidagi saab kodustes tingimustes ka laagrit kontrollida?

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas R36 »

führer kirjutas:said said, kas kuidagi saab kodustes tingimustes ka laagrit kontrollida?
Ratas õhku, käsi vedru peale ja keerutad ratast.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5387
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas jussike »

Kui kahtlustad paremat laagrit, siis peaks paremas kurvis unna vaiksemaks minema, vasakus aga valjemaks, vasaku laagri puhul vastupidi. Kui unna tekkis peale amortide vahetust, siis ei tehtud silla regulli korralikult, kui üldse tehti.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

führer
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Jaan 2014, 20:34
Asukoht:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas führer »

kuidas see reguleerimine välja näeb? Ned tegelased ei saanud amorti korralikult paika siis tükkaega seal jamasid, tungidega ja haamritega sealt mässasid. Kui lõpuks paika said siis minu meelest pandi ratas alla ja kõik.

Eks homme peab proovima mis see laager teeb seal
Viimati muutis führer, 09 Juun 2014, 22:51, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 93 korda

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas TiitRE »

führer kirjutas:kuidas see reguleerimine välja näeb? Ned tegelased ei saanud amorti korralikult paika siis tükkaega seal jamasid, tungidega ja haamritega sealt mässasid. Kui lõpuks paika said siis minu meelest pandi ratas alla ja kõik.
Peale esiamortide vahetust ikka sillaregull kindlasti otsa!
Viimati muutis TiitRE, 09 Juun 2014, 22:51, muudetud 1 kord kokku.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas GTI »

Kuidas saab peale esiamortide maha-peale tööd ning võimaliku silla reguleerimatuse tulemusel tekkida mingi undamine? Esmane märk et sild vajaks regulli on see et rool ei ole enam otse. Midagi on selle sillaga veel toimunud kui laager undab.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5387
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas jussike »

GTI kirjutas:Kuidas saab peale esiamortide maha-peale tööd ning võimaliku silla reguleerimatuse tulemusel tekkida mingi undamine? Esmane märk et sild vajaks regulli on see et rool ei ole enam otse. Midagi on selle sillaga veel toimunud kui laager undab.
Laager on harjunud oma "õiges asendis" tööd tegema, kui nüüd silla geomeetria muutus, muutus väsinud laagri asend vägivaldseks ja hakkaski ulguma.
Sarnaselt hakkasid järgemööda (paari nädala jooksul) ühe Touaregi laagrid minema, kui rattad vahetati natuke teise et-ga velgede vastu




Edit: võib olla ei kuulnud sa vanade rehvide lärmi tõttu enne seda unnat, lamellid ju vaiksemad. Mul endal oli sarnane juhus, kui lamell alla läks oli koheselt laagri unna kuulda.
Viimati muutis jussike, 10 Juun 2014, 19:08, muudetud 1 kord kokku.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

führer
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Jaan 2014, 20:34
Asukoht:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas führer »

ega enne rehvid väga hullu müra ei teinud, aga nüüd ma olen veendunud, et laager. Maanteel sai 80-90 pealt slaalomit tehtud, paremal keerates tuli korralik undamine, vasakule keerates vaikus.
Kuidas nende vahetamine käib, paarikaupa või võib ainult ühe poole ka? Mis laagrit soovitate?

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5387
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas jussike »

führer kirjutas:Kuidas nende vahetamine käib, paarikaupa või võib ainult ühe poole ka? Mis laagrit soovitate?
Mõistlik oleks korraga vahetada, kuid võib vabalt ka ühekaupa vahetada. SKF natu kallim, aga vähemalt kindlapeale minek.
Maanteel sai 80-90 pealt slaalomit tehtud, paremal keerates tuli korralik undamine, vasakule keerates vaikus.
edit: sinu kirjeduse järgi on hoopis vasakpoolne kutu
Viimati muutis jussike, 10 Juun 2014, 21:17, muudetud 1 kord kokku.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
Mazz
Huviline
Postitusi: 1396
Liitunud: 02 Dets 2008, 14:48
Auto: Skoda Octavia 1Z
Asukoht:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas Mazz »

Kindlasti kallim laager osta. Enda hetkel oleval sõidukil on paberite järgi laagrid vahetatud aasta tagasi ja tagasillal on TOPRAN. Läbisõit 50 tuhat ? Peangi ühe tagumise parempoolse siis ära vahetama. Esineb ka õrna undamist siis. Eelmise sõidukiga (Vento) muidugi ei anna võrrelda. Undamine kuidagi erinev. Eesmised rattalaagrid on tunduvalt odavamad kui on tagumised.

Edit: Tuleb meelde ka seik, kuidas ühe Toprani eesmise laagriga sain sõita ainult paar tuhat kilti...Kindlasti kvalikdeet laager!
Viimati muutis Mazz, 10 Juun 2014, 20:36, muudetud 2 korda kokku.

kolmnurk
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Jaan 2008, 19:25
Asukoht: Pärnu

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas kolmnurk »

Sa katsu proovida teisi rehve,kasvõi tagumisi rattaid ette,kui on teine muster,vaata mis teeb. Lase rataste kalded ja jooksud üle vaadata,kui seda ei tehtud. Laagri kõrin peaks tunda olema,kui vedrust katsuda ja ratast ringi ajada.

führer
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Jaan 2014, 20:34
Asukoht:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas führer »

jussike kirjutas:
Maanteel sai 80-90 pealt slaalomit tehtud, paremal keerates tuli korralik undamine, vasakule keerates vaikus.
edit: sinu kirjeduse järgi on hoopis vasakpoolne kutu
Vabandust jah, kirjutasin asja valepidi, Paremale keerates oli vaikus ja vasakule keerates oli undamine.


Muidu olen SKF-i kohta kuulnud, et kvaliteet läks kõvasti alla peale seda kui tööstus viidi Euroopast välja.

Muidu odavamat kohta oskab keegi pakkuda? http://www.laokaup.ee/autovaruosad/vw/g ... d/1272933/" onclick="window.open(this.href);return false;
Või on siin midagi etemat: http://www.ladu24.ee/et/ladu2/8456/100013,100206" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas R36 »

führer kirjutas:Muidu olen SKF-i kohta kuulnud, et kvaliteet läks kõvasti alla peale seda kui tööstus viidi Euroopast välja.
Tõsi.

Muidu ruville on ka selline okei firma. Lisaks topranile on halbu kogemusi olnud optimali laagritega, mis on optimaalsed.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
Mazz
Huviline
Postitusi: 1396
Liitunud: 02 Dets 2008, 14:48
Auto: Skoda Octavia 1Z
Asukoht:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas Mazz »

On veel mingeid okeisid firmasid? Praegu saan aru, et Ruville on ainuke ok valik ?

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas copilot »

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis omal ajal sai pmt peaaegu kõige odavam laager alla esimesele paremale rattale....ptui ptui ptui seni nii 40 tkm kanti all vist olnud ja hetkel veel ei kurda teine et tahaks vahetust.
Diesel Power KEEPS ME GOING

führer
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Jaan 2014, 20:34
Asukoht:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas führer »

Sai Ruville laager ära tellitud, loodame, et ei pea kahetsema.

führer
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Jaan 2014, 20:34
Asukoht:

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas führer »

Lõpuks sain laagri kätte, Ruville karbist võis leida FAGi laagri, peabki nii olema? Igatahes homme läheb alla, loodan, et undamine kaob.

hulgus666
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: 04 Mai 2012, 07:17
Auto: VW Golf IV 2,0
Asukoht: Mägi-Eesti / Helsingi

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas hulgus666 »

führer kirjutas:Lõpuks sain laagri kätte, Ruville karbist võis leida FAGi laagri, peabki nii olema? Igatahes homme läheb alla, loodan, et undamine kaob.
Ruville pidigi ainult pakendaja olema-vabalt võib FAG-i laager karbis olla.Mul golfil oli sama teema-ühe laagri hind oli vist 43 euroraha.
Straight roads is for fast cars,curvy roads is for fast drivers :)

kolmnurk
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Jaan 2008, 19:25
Asukoht: Pärnu

Re: Undamine sõidu ajal

Lugemata postitus Postitas kolmnurk »

Mul ühel pool FAG teisel pool SNR,mõlemad panin üheaegselt,seni võrdselt kestnud üle 40 tuhande ja pool sellest kruusateedel.

Vasta

Mine “Veermik”