Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

miilits
Huviline
Postitusi: 2198
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas miilits »

on jah, täname.
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

miilits
Huviline
Postitusi: 2198
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas miilits »

Ei hakanud selle hirmsa raha eest seda vw toodet võtma, ning kuna tark keemik leidis samade koostisosadega aerosool kreemi, mis oli kordi odavam, sai prooviks võetud see: http://www.loctite.ee/cps/rde/xchg/henk ... 000001FPTB
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

miilits kirjutas:Ei hakanud selle hirmsa raha eest seda vw toodet võtma, ning kuna tark keemik leidis samade koostisosadega aerosool kreemi, mis oli kordi odavam, sai prooviks võetud see: http://www.loctite.ee/cps/rde/xchg/henk ... 000001FPTB
Anna siis edaspidi teada, kas toimib või tuleb trosse ja kinnitusi jälle lappida. :-)

leek
Huviline
Postitusi: 165
Liitunud: 18 Mai 2005, 16:23
Asukoht:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas leek »

Sonax-il peaks olema analoogne toode PTFE Kuivmääre Prof 400 ml ja maksab 10eurot.

Jurmola
Huviline
Postitusi: 1493
Liitunud: 05 Juun 2007, 23:05
Auto: Golf 2
Asukoht: Tartu
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas Jurmola »

Kas tihendisilikoon aerosoolina ei sobi sellistele pindadele?

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas GTI »

Igasugune vett tõrjuv määre peaks teoreetiliselt sobima. Pole küll Passatit omanud (küll aga muid), aga see tihendite külmumise probleemiga pole teistega küll kokku puutunud. Kui peale pesu auto soojas ruumis korralikult ära lasta kuivada ja sellega niiskus tihenditest eemaldada, pole vähemalt ühelgi teisel masinal sellist probleemi ilmnenud. Vahest keegi seletaks, mille poolest Passat nüüd nii eriline kinnikülmuja on? Hästi vett imavad tihendid? Või probleem nõrgas klaasitõstukimehanismis, mis Passatitel erinevalt teistest külmunud akna avamisele vastu ei pea?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

GTI kirjutas:Igasugune vett tõrjuv määre peaks teoreetiliselt sobima. Pole küll Passatit omanud (küll aga muid), aga see tihendite külmumise probleemiga pole teistega küll kokku puutunud. Kui peale pesu auto soojas ruumis korralikult ära lasta kuivada ja sellega niiskus tihenditest eemaldada, pole vähemalt ühelgi teisel masinal sellist probleemi ilmnenud. Vahest keegi seletaks, mille poolest Passat nüüd nii eriline kinnikülmuja on? Hästi vett imavad tihendid? Või probleem nõrgas klaasitõstukimehanismis, mis Passatitel erinevalt teistest külmunud akna avamisele vastu ei pea?
Passatil juhtub elektriakendega see, et kui need kinnikülmunud on, siis avamisnupu vajutamisel (kas siis kogemata või tahtlikult) purunevad vanemal versioonil plastikklambrid, mis hoiavad klaasi või siis uuema versiooni puhul rebib mootor klaasid esiakendel alumiste metallkinnituste vahelt välja.

Proovitud neid määrdeid igasuguseid ja tulemus senini ikka üks. Eile näiteks lasin Sikupilli keskuse all tihendid ära kuivada ja tõmbasin 3x üle Autosoli kummihooldusega, mis Automaailmas müügil - https://autosol.com/04/product-spotligh ... mi-pflege/" onclick="window.open(this.href);return false;.
Tulemus oli hommikul see, et klaasi alumine välimine liist ei olnud jääs aga aken avanes raksuga. Ehk siis need karvased akna ülaserva- ja küljetihendid olid ikkagi kinnikülmunud.
Kas keegi teab, et mida neile karvastele tihenditele siis võiks peale lasta? Sama kummihooldust?

GTI kas hoiad ikka oma autosi talvel 24h pidevalt tänaval?
Viimati muutis HawkHill, 13 Dets 2012, 18:53, muudetud 1 kord kokku.

miilits
Huviline
Postitusi: 2198
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas miilits »

ma enam ei mäleta mis päevast sai määret peale visatud, aga täna koju sõites tuli pähe proovida, kuidas golfil plastikud akna liigutamisele vastu peavad ja kõik neli tulid ilusti lahti. ma muidugi lasin seda määret ka kõvasti ukseraami ülaserva soone sisse, kuna eelmisel talvel tuisuga koguneb palju lund tuulesuunajate alla, mis seal omakorda sulab ja jäätub. aga jah, täna veel probleeme ei olnud :)
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

miilits kirjutas:ma enam ei mäleta mis päevast sai määret peale visatud, aga täna koju sõites tuli pähe proovida, kuidas golfil plastikud akna liigutamisele vastu peavad ja kõik neli tulid ilusti lahti. ma muidugi lasin seda määret ka kõvasti ukseraami ülaserva soone sisse, kuna eelmisel talvel tuisuga koguneb palju lund tuulesuunajate alla, mis seal omakorda sulab ja jäätub. aga jah, täna veel probleeme ei olnud :)
Et siis ei olnud mitte mingit takistust? No vaatame siis veel natuke aega, kuidas edasi avamisega läheb. 8)
Siis torman ka varsti poodi seda ostma. :-)

Kasutaja avatar
argo
Foorumi arendaja
Postitusi: 2647
Liitunud: 17 Dets 2009, 14:39
Asukoht: Eesti
Tänanud: 78 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas argo »

Ma ei tea, kas minul on lihtsalt vedanud, aga mul Passatil ei ole veel kordagi ükski uks, ega aken kinni külmunud. Auto seisab koguaeg väljas lume ja näpistava külma käes. Ei ole ma sinna tihenditele ühtegi ainet pritsinud ega määrinud ja arvatavasti ei tee ka seda enne, kui mingi uks või aken kinni külmub. Ainuke asi, mis täna ei avanud, oli tagaluuk. Elektriline lüliti lihtsalt ei toimi.
E: Ei olnud mul ka mingit külmumise probleemi G4-ga.
Viimati muutis argo, 13 Dets 2012, 20:46, muudetud 1 kord kokku.
Kahe sõnaga, mis ajaks sysadminni närvi? Eile töötas; arenduses töötab; reedel laivi
PiltPiltPilt

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Asi hakkab juba huvitavaks minema, kui osadel autodel külmub kinni ja osadel siis mitte. Imelik mis võib seda siis põhjustada?

Hapnik
Huviline
Postitusi: 977
Liitunud: 10 Sept 2010, 15:38
Auto: VW Passat B7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas Hapnik »

Kuidas autos sees niiskusega lood on? Aknad lähevad kergelt seest uduseks? Kas pidevalt lühikesed otsad või tuleb nädalas kord ka pikem ots ära?
Viimati muutis Hapnik, 13 Dets 2012, 21:15, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
argo
Foorumi arendaja
Postitusi: 2647
Liitunud: 17 Dets 2009, 14:39
Asukoht: Eesti
Tänanud: 78 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas argo »

Hapnik kirjutas:Kuidas autos sees niiskusega lood on? Aknad lähevad kergelt seest uduseks? Kas pidevalt lühikesed otsad või tuleb nädalas kord ka pikem ots ära?
Aknad uduseks ei lähe ja kord nädalas on "pikk" ots tööle(170km).
Kahe sõnaga, mis ajaks sysadminni närvi? Eile töötas; arenduses töötab; reedel laivi
PiltPiltPilt

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Hapnik kirjutas:Kuidas autos sees niiskusega lood on? Aknad lähevad kergelt seest uduseks? Kas pidevalt lühikesed otsad või tuleb nädalas kord ka pikem ots ära?
Enamus otsi on jah kusagil 3-10 km praegu nii umbes 10 korda päevas, pikki sõite üle 150 km korraga tuleb talvel umbes 2-3x kuus.
Matt lumest-veest ei jõua üldjuhul ära kuivada, kuigi seda väga sisse ei tassi. Aga aknad küljel küll udused pole.

Hapnik
Huviline
Postitusi: 977
Liitunud: 10 Sept 2010, 15:38
Auto: VW Passat B7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas Hapnik »

Ehk ongi siin siis probleem,et nö liigne niiskus autos sees.
Kuskile sooja kohta viia ja lasta autol natuke tuulduda..

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas rako »

Huvitav on see, et ma olen just B5/B5,5 seda märganud, et vahel piisab täiesti -2-3 kraadi ja aken kinni. Pole lund ega jäädki vaja. Ma ise olen mõelnud, et ehk on mootor nii seadistatud, et ülearust jõudu kasutama ei hakkaks kui takistus.

Lihtsalt mõte :)
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

h6bekuul
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 04 Okt 2006, 14:24
Auto: [
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas h6bekuul »

Sooja kohta sulama viidud auto puhul arvestage, et kondents tekib igale poole, kuhu soe ligi pääseb (analoog õllepudeli võtmine külmkapist sooja ruumi). Ja kui nüüd see kondents lõplikult ära mitte kuivatada ja viia jälle ööseks maja ette auto, ongi probleemid käes!

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas GTI »

HawkHill kirjutas:GTI kas hoiad ikka oma autosi talvel 24h pidevalt tänaval?
Siiani kõik masinad 24/7/365 ilmastiku meelevallas olnud - garaaz on tõesti muuks otstarbeks.
Viimati muutis GTI, 14 Dets 2012, 14:31, muudetud 1 kord kokku.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

BringsMeWomen
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 04 Dets 2009, 16:36
Asukoht:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas BringsMeWomen »

Vändaga akendega pole jäätumisega probleemi, see rohkem elektriakende mure. Kuid jäätumise vastu aitab paar kõvemat obadust küünanukiga ja rusikaga ning problem lahendatud ;) Käega küljeklaasi puruks lüüa ei suuda, nii et seda kartma ei pea.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

miilits kirjutas:Ei hakanud selle hirmsa raha eest seda vw toodet võtma, ning kuna tark keemik leidis samade koostisosadega aerosool kreemi, mis oli kordi odavam, sai prooviks võetud see: http://www.loctite.ee/cps/rde/xchg/henk ... 000001FPTB
miilits räägi muljeid, kas on külmumise kohapealt mingit kasu ka sellest määrdest? Minu autol eelpool nimetatud Autosoli määrdest küll erilist tolku pole. Ikka on akna allalaskmine paras "vene rulett", et kas rebib lahti kinnituse või mitte.

miilits
Huviline
Postitusi: 2198
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas miilits »

akendega ei ole minul seeaasta probleemi olnud peale selle vurtsu laskmist, küll aga lihtsalt uksetihenditel oli jäätumine, peale seda paari eriti vihmast ja veerohket päeva, kus tihendid praktiliselt tilkusid auto seisma pannes ja hommikul olid ära jäätunud tihendid.
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

madisx
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 03 Dets 2009, 21:31
Skype: madisx
Auto: Passat B1, Passat B5.5
Asukoht: Sudiste/Tartu
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas madisx »

Minu Passatil täpselt sama teema, aknad pidevalt kinni külmenud, eelkõige just pärast pikemaid sõite isegi - siis kui auto korralikult seest soe. Aga pahatihti ka lund peale sadanud pärast seismajäämist ja siis sulab igalepoole vahele (vähemalt minu teooria). Kui linnas lühikesed otsad ja juba liikuma saab klaasi, siis üritan sooja mitte lasta puhuda juhi aknale, siis ei sula sinna vahele uuesti midagi - seni toimib kah poolkõva lahendusena. Teine asi on kaabitsaga ettevaatlikult ülevalt alla tihendi vastu suruda et see väikse naksuga klaasi küljest lahti tuleb.

Aga selle kohta et teistel autodel seda ei esine julgen küll vastunäite tuua. Eelmine auto oli mk1 mondeo ja tollel külmesid aknad kinni sama moodi (või isegi hullemini). Lisaks külmesid kinni ka uksed.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5392
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas jussike »

Vat mina jälle ei mõista, mis ingli [VW Bot: "Keel korda!"] pärast te neid aknaid talvel nii paaniliselt näpite?
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

wolkar3
Huviline
Postitusi: 732
Liitunud: 30 Sept 2003, 21:48
Auto: VW Passat 2.0, Highline 2001, bensiin, 85 KW
Asukoht: Tallinn, Mustamäe

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas wolkar3 »

jussike kirjutas:Vat mina jälle ei mõista, mis ingli [VW Bot: "Keel korda!"] pärast te neid aknaid talvel nii paaniliselt näpite?
Hr jussike, autoaknad ongi selleks, et need avaneksid ja sulguksid vastavalt omaniku soovile/tahtele. Kuidas need toimingud kulgevad, on siin teemas juba omaette teema.
Ma kui nikotiini tarbiv isend, meeldib kui saan oma pahvaku välja puhuda avanevast küljeaknast, mitte jätta seda salongi kopitama ja seda sõidu ajal. Kui ükski aken külmaga ei avane, siis ma ka suitsu ei tee..
Nüüd paluks jätta moraal a'la teemal, et suitsetamine on kahjulik..

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Akende kinnikülmumise vältimine talvel

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

jussike kirjutas:Vat mina jälle ei mõista, mis ingli [VW Bot: "Keel korda!"] pärast te neid aknaid talvel nii paaniliselt näpite?
Jussike loe teema 4-ndat postitust ja saad vastuse, milleks on näiteks minul akent talvel avada vaja.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”