Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, GTI, J.Aru

Vasta
Reno88
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Juun 2026, 16:45
Asukoht: Rakvere

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas Reno88 »

Tere!

10- aastasel Volkswagen Golfil on tagumised uksed alt märjad. Tihendid on samuti alt märjad, kuid tihenditest edasi, salongi pole vesi jõudnud. Kas see on selle auto puhul tavaline nähtus? Kas see on normaalne?


Aitäh!
Viimati muutis HawkHill, 21 Juun 2026, 18:07, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: pealkiri probleemi lühidalt kirjeldavaks
Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5795
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Arteon SB Hybrid 115+55=160kW - jussike
Asukoht: Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 606 korda

Vesi.

Postitus Postitas jussike »

Ukse kõlarite tihendid omadega õhtul, Uued, mitte kasutatud kõlarid külge ja kuivem ning muretum tunne taas olemas.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....
t6nis3
Ära pane mind tähele!
Postitusi: 3098
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 44 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas t6nis3 »

Ukse kõlarid on ju seespool. Kuidas see vesi ja kõlarid kokku sobivad?
Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5795
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Arteon SB Hybrid 115+55=160kW - jussike
Asukoht: Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 606 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas jussike »

t6nis3 kirjutas: 21 Juun 2026, 18:11 Ukse kõlarid on ju seespool. Kuidas see vesi ja kõlarid kokku sobivad?
Ära hakka üldse targutama, see sadu kordi nähtud probleem. Ilmselt on insener ukse konstrueerimisel miskit valesti teinud, et vesi otse kõlarile tilgub ja imbub selle tihendisse. Talvel see jäätub, jää aga paisub ja lõhub kõlari needitud kinnitus kohad ja uus vesi tuleb juba ilusti tuppa.
Viimati muutis jussike, 21 Juun 2026, 19:58, muudetud 1 kord kokku.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....
t6nis3
Ära pane mind tähele!
Postitusi: 3098
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 44 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas t6nis3 »

Juss. Arusaamatuks ju jäi,et vesi EI tilgu ukse sisse sissepoole. Ikka ülevalt alla.
Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5795
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Arteon SB Hybrid 115+55=160kW - jussike
Asukoht: Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 606 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas jussike »

Ega auto pole sul allveelaev, et piiskagi uste sisse ei satu.
Kõlar kinnitub neetidega ukse sise plekile. Nagu ma juba ennem ütlesin, siis insener on midagi valesti teinud, et klaasilt valguv vesi tilgub otse kõlari piirkonda ja ikka ülevalt alla, mitte alt ülesse ega paremalt vasakule jne...
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....
Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi administraator
Postitusi: 3392
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 88 korda
Tänatud: 56 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas HawkHill »

Siin päris korralik juhend kuidas ise leke ära remontida:


Neetide väljapuurimisel tasub jälgida, et midagi ukse sisse ei pudeneks. Kunagi aastaid tagasi kui mul vahetati kõlari tihendit Passatil, siis pillati töökojas midagi ukse sisse ja vaatamata remondimehe ütlusele et "ei juhtu sellega ukse sees midagi", pidin hiljem ikkagi ukse ise lahti võtma, kuna bassi heliga hakkas ukse sisse pudenenud needi ots ringi hüppama ja krõbinat tekitama.
Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5795
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Arteon SB Hybrid 115+55=160kW - jussike
Asukoht: Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 606 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas jussike »

See tüüp nüüd küll oma lekkest lahti ei saanud. Kuidas ta arvab, et suudab kõlari katkiste kinnitus kõrvadega veekindlalt tagasi panna.
Uus kõlar ei maksa nii palju, et sellise kondoomi lappimisega tegeleda. Letihind on 50€ ringis.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....
Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi administraator
Postitusi: 3392
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 88 korda
Tänatud: 56 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas HawkHill »

jussike kirjutas: 21 Juun 2026, 19:55 See tüüp nüüd küll oma lekkest lahti ei saanud. Kuidas ta arvab, et suudab kõlari katkiste kinnitus kõrvadega veekindlalt tagasi panna.
Uus kõlar ei maksa nii palju, et sellise kondoomi lappimisega tegeleda. Letihind on 50€ ringis.
Tegelikult ma ka natuke imestasin, et nende metall klõpsakatega ja kruvidega üldse kinnituse tegi. Ma pärast ise mitu korda kõlareid vahetanud ja isegi mõttesse pole tulnud millegi muu kui laiema peaga neediga kõlar kinnitada. Baltic Boltis neid igas mõõdus saadaval.
Reno88
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Juun 2026, 16:45
Asukoht: Rakvere

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas Reno88 »

Auto on hiljuti esindusest( mitte sellele margile spetsialiseerunud) ostetud ja garantii saab mõne päeva pärast läbi. Kui nad olekski nõus selle korda tegema, siis ma ei tea, kui korralikult nad seda teevad. Seda enam, et peale seda on garantii läbi ja mul ei saa neile rohkem pretensioone olla.
Samas võin viia auto ka töökotta, kus käisin üle 10-ne aasta oma eelmise autoga ja jäin alati nende tehtud tööga rahule. Niikuinii oli plaanis ka oma uue autoga hakata seal käima. Ei tundu suur ja kallis töö olevat!
Variant on ka ise teha ja usun, et saaksin hakkama, tänu Teie kommentaaridele ja heale videole, kuid pole varem sellist tööd teinud ja tuleks mõned asjad muretseda ning võibolla on veel midagi vaja, mis selgub töö käigus.
See asi oleks vaja kiiremas korras korda saada, kuna tahaks autole esimese pesu ära teha aga sellise probleemiga ma survepesuriga pesta ei julgeks.
Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5795
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Arteon SB Hybrid 115+55=160kW - jussike
Asukoht: Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 606 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas jussike »

Needid vali kindlasti sellised, mis on mõeldud plastiku neetimiseks, need mis tagant "lilleks" või "mersumärgiks" lähevad. Tavalistega, isegi originaalidega on oht ka uutel kõlaritel kinnitus kõrvad mõraliseks saada.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....
Reno88
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Juun 2026, 16:45
Asukoht: Rakvere

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas Reno88 »

Kui kõlarid töötavad ja kõrvad on terved, kas siis uuest tihendist ja õigetest neetidest piisab? Kas tihendi asemel silikoon sobib?
Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5795
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Arteon SB Hybrid 115+55=160kW - jussike
Asukoht: Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 606 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas jussike »

Usu, need kõrvad ei ole terved.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....
margus
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19 Apr 2005, 17:56
Asukoht: Tartu
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 14 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas margus »

Kas-kes on siin veel esindue taustaga?

Ma häguselt mõletan esimeste G7 tulekuid, mil talvel kõlarid ära külmusid. Väidetavalt põhjus selles, et tehasest kasutati liiga tugevaid neete, mis paigaldades korpuse plasti mõraseks lasid ning sealt siis vesi "valele" poole sattus ning külmaga vesi ära jäätus. Kui auto soojenes, hakkasid kõlarid taas tööle.
Asenduseks olid uuel kõlarid (ei pea ilmtingimata panema), teised needid ja vist mingi vett suunav kate seal peal - seda viimast võiks keegi targem nüüd kinnitada või ümber lükata.

Ta kõigile kes küsivad kuidas vesi sinna satud - lihtne, akna välispinna ja tihendi vahelt peabki vesi alla vajuma ja jookseb ukse all olevatest avadest välja. Kui tähelepanelikumalt vaadata, siis on tihendi välimine serv nö. karvane ja mitte pehme ja sileda kummiga hermeetiline.
Sellest lähtuvalt on ka ukse sisu porjekteeritud.
Oettinger Powered
Uued rehvid ja veljed
t6nis3
Ära pane mind tähele!
Postitusi: 3098
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 44 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas t6nis3 »

Margus jõudis oma mõttega ette,kuid küll küllale liiga ei tee. Vett suunav kate,ehk siis katus peale. Üllatav on see,et koguaeg läheb asjandus paremaks(kogemused ju siiski elust enesest),kuid võta näpust. Lasteaed ikka ruulib. Paned uue silikooni......probleem ju jääb.
Reno88
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Juun 2026, 16:45
Asukoht: Rakvere

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas Reno88 »

Suhtlesin vahepeal auto müüjaga. Kuna hetkel on pühade aeg, siis ütles, et nädala pärast helistaksin tagasi. Siis saab sellega tegelema hakata. Ütlesin, et selle ajaga saab garantii läbi. Müüja ütles, et sellest pole midagi, kuna nüüd Ta teab probleemist ja konkreetsest autost, millel probleem on ning tundus, et on lahendustele avatud. Ei hakanud lolli juttu ajama! Helistan nädala pärast neile! Kui läheb garantii alla, siis proovin võimalusel lasta Møller Autos korda teha ja nemad maksavad töö kinni.
Uurisin Møller Autost, kas nad on sellise probleemiga kokku puutunud. Kohe saadi aru millest ma räägin ja mulle tundus, et nad on väga hästi sellega kursis, kuna lahendavad samasuguseid probleeme tihti. Kusjuures kinnitasid täpselt sama probleemi põhjust nagu siin on juttu olnud. Kindlasti mainin, et äkki saab ka katused kõlaritele peale :).
Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5795
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Arteon SB Hybrid 115+55=160kW - jussike
Asukoht: Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 606 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas jussike »

Kahjuks originaalis mingeid "katuseid" ei pakuta. Kuna auto juba mitu head aastat tootmisest maas, siis ei hakka sul ükski insener sellele mingeid lahendusi leiutama.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....
t6nis3
Ära pane mind tähele!
Postitusi: 3098
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 44 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas t6nis3 »

Paku siis omalt poolt teemaalgatajale parem lahendus,kui mitte ,,katus,, kõlaritele. Ise olid ju ,,kõva käpp,, kerede ehituses,taastamises. Nüüd on kult rukkis,jussike.Pilgata oskab,aga lahendust ei paku.
Reno88
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Juun 2026, 16:45
Asukoht: Rakvere

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas Reno88 »

Täna tegin kindlaks, et kõik kõlarid töötavad ilusti. Hoidsin uksed mitu tundi lahti ja hetkel on vähemalt väljast kuiv.
Kas see probleem puudutab ainult tagumisi uksi või peaksin ka valmis olema selleks, et tulevikus tekib mujal sama probleem?
Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5795
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Arteon SB Hybrid 115+55=160kW - jussike
Asukoht: Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 606 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas jussike »

Siiani on olnud ainult tagaustega see häda.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....
Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5795
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Arteon SB Hybrid 115+55=160kW - jussike
Asukoht: Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 606 korda

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas jussike »

t6nis3 kirjutas: 22 Juun 2026, 17:44 Paku siis omalt poolt teemaalgatajale parem lahendus,kui mitte ,,katus,, kõlaritele. Ise olid ju ,,kõva käpp,, kerede ehituses,taastamises. Nüüd on kult rukkis,jussike.Pilgata oskab,aga lahendust ei paku.
Mida ma pakun, kui mul lahendust ei ole?
Keda ma siin pilkasin?
Minu arust oled sina jälle see kes siin tüli hakkab norima ja tühja kargad.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....
mrtn5
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 01 Apr 2025, 10:17
Asukoht: Tallinn

Vesi - Golfi tagumised uksed alt märjad.

Postitus Postitas mrtn5 »

Vanema 2016.a Golfil oli sama jama, vesi tagumiste põrandamattidel ja all. Kõlarite originaaltihendid oli puha ribadeks. Panin asemele riiulis seisnud butüültihendi, selline 3-4mm vorstike. Kõlar läks tagasi kas neetide või kruviklambri ja kruvidega, ei meenu.
Vasta

Mine “Kere & Sisu”