Elektrooniline seisupidur ja talv

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Meigo
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Jaan 2011, 10:23
Asukoht:

Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas Meigo »

Selline põnev mure, Passat 2005, 2.0 FSI elektrooniline seisupidur ütles täna hommikul sellise kummalise teate, et tal on mingi viga süsteemis, et lugegu ma manuaali ja võtku kasutusele õiged meetmed. Tegin nagu kästud, lugesin manuaali, kus kirjeldati millised tuled võivad vilkuda jms, Ühesõnaga no help what so ever. :shock:
Küsingi, et kas see on elektroonika viga või lihtsalt talve viga, et nt pidurid on kinni külmunud ja elektroonika ei suuda seda lihtsalt maha võtta? Või on mingi põnevam viga, mis võib päädida niigi õhukese rahakoti kergendamist? :cry:
Või siis on hoopis ebakompetentses juhis viga? Või pidurites?

Äkki kellegil on sarnane probleem olnud?

Meigo

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5401
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 520 korda

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas jussike »

Veel pole sarnast probla olnud, kuna muljun seda nuppu üliharva, sest kasutan koguaeg autoholdi ja siis toimetab seisupidur automaatselt ilma nupu näppimiseta, samas enne mind on seda kõvasti näpitud, kuna nupu ümbrus on suisa ära kulunud.
On olnud juhtumeid pidurimootorite kinni jäämisega, kuid tavaliselt kipub siiski nupp otsad andma pidevast muljumisest. Täpse vastuse annab siiski diagnostika aparaat.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5401
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 520 korda

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas jussike »

Ehhee, kiida veel, et pole problat. Täna viskas mullegi sama teksti ette.
Arvutiga vaadates andis kohe 2 viga, esiteks mehaaniline ja teiseks elektriline viga vasakus piduris.
Särtsu arvas, et jää ja si** ühenduse koostöö. Reede saab tõstukile, ehk siis selgub kas vaja uut mootorit või aitab pistiku puhastusest.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

JankaR
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 04 Apr 2010, 20:00
Auto: 3x VW Passat (-96 ; -98 ; -07)
Asukoht: Põlvamaa

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas JankaR »

Endal oli sama jama eelmine aasta, sai siis tanklas seisupidur peale pandud, ja käivitades, enam maha ei tulnud, kompuuter ütles " Parking Brake Fault". Maha sain selhetkel nii aind selle et akuklemm maha.
Kuid tegelikult oli viga siiski ainult selles lülitis, peale selle vahetust, pole sellist nalja enam teinud.

sesta
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 30 Dets 2009, 00:47
Asukoht:

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas sesta »

Kui kellegil viga teada ja vajab osa vahetamist siis mul olemas nii tagumised elektroonilised sadulad kui lüliti :wink:

mclx
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 21 Apr 2004, 11:50
Asukoht: Võru - Tallinn

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas mclx »

Pigem võiks viga olla klotseliigutava mootori juhtmetes. Audidel see tavaline, et mädanevad juhtmed lihtsalt pistiku küljest lahti, neid on lapitud küll ja veel.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5401
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 520 korda

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas jussike »

Täna näperdades piduri lülitit ärkas süsteem ise ellu, praegu toimetab ilusti. Jääb ainult loota, et oligi kehv ühendus. Homme kaen igaks juhuks pistikud ja juhtmed üle.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

T1mmu
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Veebr 2007, 23:25
Auto: Vw Golf 3 94a. vr6
Asukoht: Tallinn - Viljandi

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas T1mmu »

jussike kirjutas:Täna näperdades piduri lülitit ärkas süsteem ise ellu, praegu toimetab ilusti. Jääb ainult loota, et oligi kehv ühendus. Homme kaen igaks juhuks pistikud ja juhtmed üle.
El. faulti ja mech. faulti viskab siis ka sisse kui klotsid ei ole peale keeratud. täna just oli selline juhtum tööl!

Meigo
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Jaan 2011, 10:23
Asukoht:

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas Meigo »

Imekombel, kui ilm veidike järgi andis ja suurem saast maha sulas, tuli ka pidur maha. Lasin igaks juhuks ikka ülevaadata, aga ei old ei juhtmetes midagi kahtlast ega ka mujal. Ehk siis lihtsalt mingi elektroonika kala. Samas ei ole kindel, et selline seis uuesti ei juhtu. Täbar olukord ... :P

raketin
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 04 Mai 2011, 09:19
Asukoht:

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas raketin »

Et vahetada elektroonilise käsipiduri korral klotse tuleb autole arvuti külge ühendada ja klotsid vabastada (vastav programm).Olen kuulnud et teadjad mehed ei kasuta selleks mingit arvutit, vaid vabastavad klotsid autojuures vastavaid pistikuid ühendades või midagi sellist.On ju kohti kellel ei ole vastavat arvuti ja vahetavad ikkagi klotse.Autoks on tegelikult
2007 a Passat

Ette tänades

Jurmola
Huviline
Postitusi: 1493
Liitunud: 05 Juun 2007, 23:05
Auto: Golf 2
Asukoht: Tartu
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas Jurmola »

Tartu Vw esinduses pidi olema B6 seisupiduri lüliti minev kaup. Neil pidi olema mingi osa lüliteid, mis tehasest peale pandi "vigased", sellele viitas mingi täht või number lõpus. Kui B6 tuleb tagapiduriteveaga esindusse, vaadatakse lüliti tootekood ära, kui on see nö vigane, pannakse kohe ilma jututa uus lüliti. Kahjuks pole mul enam meeles, mis see täpsemalt viitas sellele.

tsaar100
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 12 Mär 2012, 21:56
Auto: vw passat 1.8 TSI 2012
Asukoht: Tartu

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas tsaar100 »

Mul selline jama, et kui väljas temperatuur plussis, toimib seisupidur tõrgeteta. Nii kui langeb miinusesse, siis enam seisupidur ei toimi. Näiteks kui õhtul oli plussis, sai piduri ilusti peale panna aga hommikul käivitades on kohe see kollane tuluke ees! Samas sõitu alustades tuleb pidur ilusti maha nii nagu peab, aga uuesti peale ei lase enam panna. Misasi see niimodi seal kinni jäätab ? Auto 2007 a Passat FSI.

murkamarko
Klubiline
Postitusi: 1690
Liitunud: 27 Aug 2012, 19:02
Telefon: 53542362
Auto: Volkswagen Passat Variant 2014 1.6 TDI
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 97 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas murkamarko »

tsaar100 kirjutas:Mul selline jama, et kui väljas temperatuur plussis, toimib seisupidur tõrgeteta. Nii kui langeb miinusesse, siis enam seisupidur ei toimi. Näiteks kui õhtul oli plussis, sai piduri ilusti peale panna aga hommikul käivitades on kohe see kollane tuluke ees! Samas sõitu alustades tuleb pidur ilusti maha nii nagu peab, aga uuesti peale ei lase enam panna. Misasi see niimodi seal kinni jäätab ? Auto 2007 a Passat FSI.
NIISKUS

kartul678
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 05 Juul 2014, 23:41
Auto: VW Passat Variant B6 Highline 2.0TDI 103kw
Asukoht: Jõgeva
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas kartul678 »

murkamarko kirjutas:
tsaar100 kirjutas:Mul selline jama, et kui väljas temperatuur plussis, toimib seisupidur tõrgeteta. Nii kui langeb miinusesse, siis enam seisupidur ei toimi. Näiteks kui õhtul oli plussis, sai piduri ilusti peale panna aga hommikul käivitades on kohe see kollane tuluke ees! Samas sõitu alustades tuleb pidur ilusti maha nii nagu peab, aga uuesti peale ei lase enam panna. Misasi see niimodi seal kinni jäätab ? Auto 2007 a Passat FSI.
NIISKUS
Mootori korpuses mõrad, niiskus sees ja miinuskraadidega on jääs.
Tuttaval oli sama teema, tuled särasid kõik, soovitasin mootorit soendada ja pidur maha tuligi.
Please come back and tell us how your problem was resolved.

Priit86
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01 Sept 2005, 15:12
Telefon: 58O25655
Auto: VW Passat 3C traktor
Asukoht: Tartu

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas Priit86 »

Mul tekkis ka see jama. Poe parklas. Ei jäänud muud varianti, kui ratas alt ja lasime akudrelli akust otse voolu mootorile. Tulid mõlemad ilusti maha, kuid mis variandid mul nüüd on? Armatuuris ikka tulukesed põlevad ja muudkui kisendab. Kui soojeneb, siis nupuvajutusega saab aru, et pidurid vaja maha võtta (on võetud), või kerib mootori puruks? Algul lüliti tuli ka põles, kuid nüüd vaid armatuuris kollane piduri, ja punane käsipiduri tuluke. Nuppu peal hoides hakkab küll ka lülitis tuli vilkuma. Peaksin uue lüliti ka muretsema? Oh neid elektroonika rõõme.
Mõistusega tuleb sõita!

anonymous2
Klubiline
Postitusi: 828
Liitunud: 28 Okt 2013, 08:09
Auto: Vw Passat Alltrack 4Motion 2014
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Tänanud: 88 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Elektrooniline seisupidur ja talv

Lugemata postitus Postitas anonymous2 »

Priit86 kirjutas:Mul tekkis ka see jama. Poe parklas. Ei jäänud muud varianti, kui ratas alt ja lasime akudrelli akust otse voolu mootorile. Tulid mõlemad ilusti maha, kuid mis variandid mul nüüd on? Armatuuris ikka tulukesed põlevad ja muudkui kisendab. Kui soojeneb, siis nupuvajutusega saab aru, et pidurid vaja maha võtta (on võetud), või kerib mootori puruks? Algul lüliti tuli ka põles, kuid nüüd vaid armatuuris kollane piduri, ja punane käsipiduri tuluke. Nuppu peal hoides hakkab küll ka lülitis tuli vilkuma. Peaksin uue lüliti ka muretsema? Oh neid elektroonika rõõme.
eelmine aasta enne ÜV-d oli ka minul probleeme sellega.
Peale läksid ilusti maha ei võtnud enne(nupust) kui korraks auto seisma jätsin ja uuesti käima panin, siis lasi vabaks. Mul piisas nupuvahetusest, muidugi enne tehingut proovisin kas asi selles.
"When I die, bury me face down so the world can kiss my ass."

Vasta

Mine “Elektroonika”