Webasto

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

maaris007
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Sept 2010, 18:16
Auto: CC, Touran
Asukoht:

Webasto

Lugemata postitus Postitas maaris007 »

Touranil peal Webasto sõidusoojendi, tahaks seda seisusoojendiks ümber teha aga kuidagi ulmelised hinnad pakutakse välja erinevate tegijate poolt. A'la Saksa-auto kes küsib ainult vaja minevate seadmete eest 9000.- + paigaldus. Mis võimalused veel on?
MK

4ratast
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 27 Juun 2006, 14:41
Auto: BMW i4 M50
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas 4ratast »

Tootja, ehk Webasto enda kodulehelt edasi liikudes, jõuan ma lõpuks lehele http://www.eelsoojendus.com/. Kui keegi Webastost midagi teadma peaks, siis arvatavasti nemad :wink:
▇ ▅ █ ▅ ▇ ▂ ▃ ▁ ▁ ▅ ▃ ▅ ▅ ▄

niinekas
Huviline
Postitusi: 432
Liitunud: 21 Dets 2003, 20:30
Asukoht: 10 a nüüd pensionile

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas niinekas »

Endal sama soov see lasta ümber teha, et siis kell ja muu staf juurde saaks puldist käivitada. Kevadel pakuti mingi 5 tuhat koos paigaldusega. Kui nüüd Eestisse lähen uurin kas alles, tean et lätist oli toonud mingi tellimuse peale aga kuna tellija oli auto vahepeal mahamüünud siis jäi üle. Ja Aasta autost oli kah küsimusepeale mulle pakkumine 11 tuhat + töö jube eks.....
/niinekas/
minu aeg on siin ümber saanud

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5374
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 510 korda

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas jussike »

Tjah, nii need hinnad ommavad.
9 kilo isegi veel suht odav.
Kõige kallim on ühekordne programmeerimis keycode, mida siiani keegi lahti pole suutnud muukida, et saaks uuesti kasutada.
Juhtmestiku suudab tegija ise teha, releed saab eraldi osta, kuid kuna keycoded ei saa ima juhtmestiku ja releeta osta, siis kaob isetegemise mõte ära.
Kell maksis ca 2000+ EEK, puldi ja vastuvõtja hinda ei oska öelda, vast poole rohkem.
C-kit (keykode, soft, juhtmestik ja relee) maksis aasta-paar tagasi sõbra alega 6300.-, letikat ei tea.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

niinekas
Huviline
Postitusi: 432
Liitunud: 21 Dets 2003, 20:30
Asukoht: 10 a nüüd pensionile

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas niinekas »

Arvatavasti saan omale selle kella peale okt. esimestel päevadel kui eestisse lähen, siis kui lubatakse juures olla lisan ka mõne pildi.
Maaris007 kui sul huvi jätkuv võin küsida, kas leidub veel üks kell sulle ja siis juba räägin hinnast mis läks.
/niinekas/
minu aeg on siin ümber saanud

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas samzik »

Kas nendel uuematel ei saa teha telefonist lülitavaks? Et tõmbab Webasto ja pumbad käima releega, kui nt telefoniga peale helistad. Endal oli mõte võtta vana sara telefon ja relee panna otse webastot lülima. Helistad peale tõmbab pumbad ja relee käima, kliimal pidid olema lülitus sisend olemas, et salongi õhku hakkaks ringi ajama. Telefone vedeleb kõigil kodus, ei tea kas webasto ajus on mingi võti, või on see kusagile auto süsteemides ei oska öelda. Minul on vanem webasto ja seda saab nii juhtida, et annad käivitus impulsi ja korras. Pole kella vaja ega midagi. Igaljuhul on vaja teha lülitus otse webasto enda ajule mitte auto kaudu. Asja teostus oleneb tegija loomingulisusest.

Webasto kell on minu elus mõtetu jublakas kunagi ei tea milla kuhugi minna oleks tarvis, hakka sinna autosse jooksma ja kruttima ja siis tuppa. Telefon alati käepärast. Lisaks saab tellida valge nimekirja operaatorilt, et näiteks ainult 2 või kolm nr saavad helistada nö webasto nr peale. Välistab olukorra kus helistab mingi suva jors ja tahab volodjaga rääkida või pakutakse mu webastole raamatut näiteks osta ja mul koguaeg webasto huugab.
Viimati muutis samzik, 28 Sept 2010, 16:23, muudetud 2 korda kokku.
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5374
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 510 korda

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas jussike »

Otsi CAN juhtimisega telefon ja tirista palju tahad.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas samzik »

Noh siis on uuemaid ümber tehtud, aga usun, et tegelikult kui natsa nokkida saab kontrolleri taha ikka hiilida. Lihtsalt keerukam ettevõtmine. Ega siis kütuse põletamiseks tegelikult pole ju vaja digi kodeeritud signaali, see ikka põleb peale süütamist kambris :D.
jussike kirjutas:Otsi CAN juhtimisega telefon ja tirista palju tahad.
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5374
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 510 korda

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas jussike »

samzik kirjutas:Noh siis on uuemaid ümber tehtud, aga usun, et tegelikult kui natsa nokkida saab kontrolleri taha ikka hiilida. Lihtsalt keerukam ettevõtmine. Ega siis kütuse põletamiseks tegelikult pole ju vaja digi kodeeritud signaali, see ikka põleb peale süütamist kambris :D.
Usu mind, see pole nii lihtne, muidu tiksuks iga teine Webasto telefoni järgi.
Põlemist kontollib jällegi digitaalne aju, mille ümber kodeerimiseks kasutatakse ju ÜHEKORSET keycodet, mis maksab letis ca 9 kilo.
Või siis võtad lisaks ligi analoog juhtimisega vanakooli ahju, mida võid kasvõi teleka puldi või uksekella nupuga juhtida, hinnaks siis 15+ kilo.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

alekiv
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Mai 2006, 14:21
Auto: VW Passat B6 Variant, 2.0TDI BMP 103kW, 6G DSG, Comfortline
Asukoht: Tallinn

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas alekiv »

Vene foorumites lugesin, et tegelased ühendasid "telefoni" nuppu külge, milega saab salongist webastot tööle panna.
Pidi kõige odavam lahendus olema, kuid mitte nii funktsionaalne nagu webasto web-kit muidugi.

Peaks signa paigaldamise firmadel küsima...

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5374
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 510 korda

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas jussike »

alekiv kirjutas:Vene foorumites lugesin, et tegelased ühendasid "telefoni" nuppu külge, milega saab salongist webastot tööle panna.
Pidi kõige odavam lahendus olema, kuid mitte nii funktsionaalne nagu webasto web-kit muidugi.

Peaks signa paigaldamise firmadel küsima...
Näita, kus see nupp salongis asub. Ilma C-kitita ei saa mingit nuppu, mille külge midagi aretada.
Ja kui ongi nupp juba olemas, siis on tehases kit paigalatud ja on ka pult olemas.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas samzik »

Näha kohe, et firma (webasto) hoolitseb selle eest, et saaks rämedalt klotsi teenida või küsib esindus räiget katet. Üsna masendav.
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

niinekas
Huviline
Postitusi: 432
Liitunud: 21 Dets 2003, 20:30
Asukoht: 10 a nüüd pensionile

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas niinekas »

Niih, nüüd siis asi selge kolmap. saan selle süsteemi peale hinnaks jäi 5 000.- koos tööga.
/niinekas/
minu aeg on siin ümber saanud

niinekas
Huviline
Postitusi: 432
Liitunud: 21 Dets 2003, 20:30
Asukoht: 10 a nüüd pensionile

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas niinekas »

Noniih olemas siis selline vidin nüüd oma Touranil peal. Paigaldaja: http://www.ragmarauto.ee/
Ja video, täna hommikul :mrgreen: :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=MLLHnWZNY4I

/niinekas/
minu aeg on siin ümber saanud

olc
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 12 Mär 2007, 15:45
Auto: Golf6 TSI DSG 2012
Asukoht: Põlva - Tartu

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas olc »

niinekas kirjutas:Noniih olemas siis selline vidin nüüd oma Touranil peal. Paigaldaja: http://www.ragmarauto.ee/
Ja video, täna hommikul :mrgreen: :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=MLLHnWZNY4I

/niinekas/
Hea video, eriti alguses, kus taustal teine mees kratsib kojameestega jääd :mrgreen:

maaris007
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Sept 2010, 18:16
Auto: CC, Touran
Asukoht:

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas maaris007 »

niinekas kirjutas:Noniih olemas siis selline vidin nüüd oma Touranil peal. Paigaldaja: http://www.ragmarauto.ee/
Ja video, täna hommikul :mrgreen: :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=MLLHnWZNY4I

/niinekas/
No tänud, eks kasutan samade tegelaste teenust! :)
MK

h6bekuul
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 04 Okt 2006, 14:24
Auto: [
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas h6bekuul »

:)
Võtaks kah sõna , kuna lähiajaloos olemas kogemused webastoga. Tore video. Aga alustada oleks võinud sellega, et lasknud kaamera üle kraadiklaasi, mis ilmselt oleks näidanud +1 välistemperatuuriks. Lood on hoopis teised, kui väljas -20 või vähem. Lood on hoopis teised, kui öösel on 5cm lund sadanud ja -20 väljas! Ja kellaga progemist saab ikka väga harva kasutada. Minu kogemustest selline näide: kuna kella 9ks vaja tööle jõuda, siis kodus kell 7:50 äratab kell. 8:10 käivitub autol webasto. Seoses sellega on disabletud voolutõukele reageeriv signaandur autol! Sest muidu käivituse hetkel hakkab auto karjuma. Kuna vooluringi lülitatakse tarbijaid(oih...loodame, et seda vargad ei loe). Kell 8:50 on progetud ahju seiskamine. Tavaliselt jõudsin 8:48 autosse ja lülitasin ise käsitsi välja. Mõned korrad aga juhtus, et tõusta oli raske ja vajutasin automaagiliselt äratuskella kinni ning magasin edasi. Aärkasin kell 9:10 ja paanika. Kiirelt riided selga auto juurde ja mida ma seal näen: Sadanud lumi on webastoga sulaplögana valgunud kojameestele ja külmunud suureks jääkamakaks. Ühesõnaga esiklaasil on moodustis, millele tuleks minna kallala kirka või meisliga :) Ja seda alati siis, kui kõige kiirem on. Ja loomulikult soovitan kohe heaga lisaaku panna. Eriti diislimehed. sest alla -20ne on vaja ikka tükkaega hoida ahju sees, et mingitki mõju näeksid. Pahatihti tuleb külje ja tagumised aknad ikkagi kraapida :) Kui pooleks tunniks sisse lülid ahju, siis võiks 35 mintsa kesta töölesõit, et tagasi saaks laetud. Ja seda niimoodi, et paned kogu poweri tagasilaadimisse. Ehk ei kasuta istmesoojendusi, tagaakna soojenust ega muid vooluõgardeid. Töölt äratulemine aga pole kunagi kella peale, siis aitab pult. Lased käima, kui auto on levipiirkonnas ja arvestad, et teed veel 35-40 mintsa tööd. Ja loomulikult ei ole aega webastot kasutada expromtsõitudel. Siis ikkagi kraabid. Ja siis sul on eriti paha tuju. Selline investeering ja pead ikkagi kraapima :)
Ühesõnaga...medalil on alati 2 poolt. Võibolla kellegil veel mingeid negatiivseid kogemusi? Pange aga kirja. Mina hindaksin 50:50le asja mugavust.

niinekas
Huviline
Postitusi: 432
Liitunud: 21 Dets 2003, 20:30
Asukoht: 10 a nüüd pensionile

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas niinekas »

Niipalju kui inimesi niipalju ka arvamusi. Touranil saab kojamehed üles asendisse lasta kui auto seiskad, kui keegi seda veel ei tea. Kasutan seda talvel koguaeg pole mureks olnud ega abiks kirkat või midagi muud. Kuna peres väike laps siis hea kui ikka auto natukenegi soe. Kes nüüd arvab et jah see kütab auto nii soojaks et saab leili visata siis peavad pettuma. Kuna talv pole kaugel siis aeg näitab, eks vaatab mis saab kui on -20
Mis puutub signa aktiveerimisse siis ka sellele on mõeldud, mis siin salata käivitab ta selle tõesti. Olen täitsa kindel ka selles et, ükski signa ei takista auto ärandamist kui seda soovitakse. Siinkohal kumb on ohtlikum, kas töötava mootoriga auto ilma valveta, võtmed ees, mootor käib, ok varuvõtmega uks lukus? Või puldist signa maas webasto töötab ja uks lukus ukseaknal punane tuluke ikka vilgub kui võtmest ukse kinni keerad? Ise kasutan autot plaanipäraselt kui ikka sõit siis sõit ja varun ka selleks aega. Kui keegi magamajääb või mis iganes siis jah ................
Niiet ei viitsi vaielda siin sellel teemal, nagu juba ütlesin. olen oma otsuse teinud asi on peal ja isegi kui peaks see olema kellegile mõtetu vidin ebaõnnestunud raha raiskamine siis minule see pole. Aga siis mõelge ennam kui hakkate midagi autole aretama, mis nõudmised ja lootused ootused on.
Ok!
/niinekas/
Viimati muutis niinekas, 28 Okt 2010, 12:23, muudetud 1 kord kokku.
minu aeg on siin ümber saanud

olc
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 12 Mär 2007, 15:45
Auto: Golf6 TSI DSG 2012
Asukoht: Põlva - Tartu

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas olc »

Kojamehed tuleb üles lasta kui lumekest sajab. Siis ei teki jääkamakat. Omal on puldiga juhtimine. PIkalt pikalt mõtlesin enne paigaldust et kas pult või kell. Hinnavahe oli üsna mitu tuhat:D Sai puldi kasuks otsustatud ja ei kahetse. Kella järgi siiski päris elada ei saa. Pärast on nii et käiad ahju 20-30 minutit ja ei lähegi sõitu:D Akule mõeldes kurb variant. Eelmine talv -20 ja -25 lasin ahjul käia vähemalt 20 minutit. Vahest isegi 30min. Siis olid igatahes aknad juba läbipaistvad ja salongiski kerge soe sees. Käivitus oli aga selleks ajaks juba väga kergeks läinud. Eelsüüteküünlalde tuli kustus ära nagu oleks väljas soe. Väga lühikest aega igatahes põles lambike. Mootor on 1.9 diisel 77kW. Väike mootor, ahi 4,xkW ja läheb soojaks küll. 0 juures kütab 20 minutiga juba 70C vee näidikule. Ja kui on tõesti vaja kohe nüüd ja äkki sõitma minna siis ei aita see pult ka. Võidad 2minutit, kuid selle ajaga jõuab ahi alles käima minna. Samas ahjul lasta käia koos mootoriga, läheb ka ikka kiirelt soojaks. Põhja maa nagu me oleme siis igati abiks asi

niinekas
Huviline
Postitusi: 432
Liitunud: 21 Dets 2003, 20:30
Asukoht: 10 a nüüd pensionile

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas niinekas »

Ei saa kohe suud kinni pidada, kui keegi rääkis siin et alates -20* on webasto kasutu, algavad käivitus mured jne. Kuna pidi soojendama ainult ühte osa mootorist ja isegi salongi ei jõua sooja.
Ok mõtlesin kah kui olin teinud esimese vido, oli väljas -2* kui öeldi et on+ kraad. Hakkasin juba kartma ja isegi jõudsin kahetseda natu et sellise mõtetu asjapeale raha raiskasin jne. Aga olen kord juba selline et meeldib ikka oma kogemus ja pikalt ei hakanud põdema, tuleb külm eks näha.
Täna hommikul -24,5* öösel sadanud natu ka lund, webasto tööle ja tuppa kohvi jooma. ~ 30 min möödas välja esiklaas poolenisti sulanud, jäänud üles ainult selline õrn härmas äär, küljekllasid puhtad kraapimist pole vaja, tagumineklaas ainult jääs aga hakkas ka ülevalt juba sulamis märke näitama. Salongis termomeetrit kahjuks polnud käepärast võtta mõõta palju sooja on. Aga siiski siiski ikka soe õhk sees ja auto käivitamine nagu poleks ültse seisnud, võtit ja käis loomulikult tuleb ka kohe sooja. Temp. seier oli küll liikunud ainult ütleme üle 2 kriipsu. Loomulikult kukkus see peale käivitamis praktiliselt ka kohe, ja samas natukeseajapärast juba ka tõusis. Mis ma tahan selle jutuga öelda: Olen oma valiku mis tegin õigesse kohta investeerinud, ikka lapsega kohutavalt hea istuda auto soe. Igati mugav, ingel [VW Bot: "Keel korda!"] kui heameel mul on et ikka otsustasin selle peale panna.........
Olge tublid ja nautige TALVE!

/niinekas/
minu aeg on siin ümber saanud

djesko
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 19 Sept 2010, 21:57
Auto: Sharan II
Asukoht: Viimsi

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas djesko »

Tere,

Endal Sharanil 2005a tehase poolt paigaldatud Eberspächer. Ütlemata hea asi. Kuna laes on ka kell, siis saab hommikuks ka auto sooja. Nii hea, et ei pea mingeid klaase puhastama ega külmetama salongis.
Keegi rääkis, et kui tehase poolt on juba kell laes siis peaks olema ka pult. Eelmiselt omanikult ma seda aga ei osanud küsidagi. Ega ei tea kas seda pulti on võimalik ka kusagilt eraldi soetada või on ka variante kus puldi võimalus puudub.

Kuid minul järgmine mure. Kui siin kõik räägivad, et mootor läheb ka soojaks, siis minu omal ei lähe grammivõrdki soojaks. Kui väljas oli u 5-7 miinuskraadi testisin isegi nii, et poolsooja mootori korral panin süüte sisse (mootorit ei käivitanud), et naha reaalajas mootori temp-i ja nupust panin eelsoojenduse sisse. Salong läks juba saunaks kuid mootori temp seier ei tõusnud karvavõrdki, pigem langes lausa pea veerandi :O
Samas ka selline juhus täitsa, kus hommikuks olen unustanud kella peale panna ja kohe kontori poole sõitma hakanud. Peale poolt tundi mitte maanteed sõites hakkab mootori töötemp jõudma töösooja lähedale (jõuab sinna ~75C juurde) ja salong hakkab veits soojemaks minema.
Minu loogika järgi, peaks salong koos mootoriga ikka soojaks minema kella kasutadas ja see 5KW eelsoojendus peaks ikka väga kiiresti nii mootori kui ka salongi soojaks kütma.
On kellegil mingitki seletust antud probleemile. Oleksin väga tänulik asjatundlikele seletustele.

- Marek

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5374
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 510 korda

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas jussike »

Tehase asetuses eelsoojendus soojendab ainult salongi, kuna mootori ja salongi vahel on klapid, kui mootori temp jõuab samale tasemele, siis läheb alles ring ühiseks. See on selle pärast, et gero ei jõua mootorit piisavalt ühtlaselt üles soojendada, lisaks jäävad õlid ja kütus ikkagi külmaks.
Hiljem lisana progetud eel soojendi võib selle tõttu põhjustada käivitus probleeme (kuna klappe pole vahel), sest eelsüüte küünalt annab aju jahutus vedeliku tempi järgi, kui vesi soe ja kütus külm, võib käredama pakasega minna käivitumiseni kuni 10 sek starteri kerimist. Hullem on lugu siis, kui gero on akust viimase välja pigistanud ja selleks 10-ks sekiks starterit enam akut ei jätku.
Endal ja paaril tuttaval läbi käidud tee (tegu oli kolme Touraniga 2X 2,0TDI ja 1,9 TDI, Passat 2,0 TDI ei ole veel siiani seda kapriisi esile toonud).
Lahenduseks sai ajule käivituse hetkeks vee tempi valetamine - 40 kraadi peale (koosnes siis lihtsast viie klemmilisest releest ja takistist), aju andis küünlaid pikemalt ja käivitus poolest pöördest.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

djesko
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 19 Sept 2010, 21:57
Auto: Sharan II
Asukoht: Viimsi

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas djesko »

Tänud vastuse eest!
Asi selge. Ise rõhuksin eelkõige ikkagi mootori soojendamisele (sellega soojenevad ka kiiremini õli ja ka kütus), mis otseselt mõjutab tema vastupidavusele jm teguritele (kütuse kulu jne) ning küll soojust salongi mingi hetke pärast ikka hakkab tulema, kuna see juba lihtsalt mugavuse küsimus ja pole minu jaoks esmane vajadus. Esiklaasil on naguinii el soojendus sees, et see on kohe lumest ja jääst puhas.

Argumenteerige vastu, kui minu seisukoht on väär või puudulik. Äkki selgub tõsi, et mu loogika ei ole just kõige parem antud olukorras.

Enda Sharanil on juba niigi 2 eraldi akut peal, et käivituseks jätkub alati ühe aku jagu voolu (iseasi, kui aku ise kunagi õhtale läeb), sest kui gerole mõeldud aku tühjaks saab, lülib gero end välja automaatselt.

Iseenesest tahaksin antud kombot väga proovida, kuid ma ei tea, kus asuvad eelpool nimetatud termoklapid. Kas 'jussike' saaks aidata infoga? Oleksin ülimalt tänulik info eest.

- Marek

passat2,0tdi
Huviline
Postitusi: 204
Liitunud: 18 Juun 2010, 05:08
Telefon: +358445778415
Auto: VW Passat2,0tdi DSG 2006
Asukoht: Soome

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas passat2,0tdi »

Aga seletage lollile kuidas se kahe aku systeem toimib ja kuskohas se teineaku seal pagassis asub autoks siis B6 2,0tdi, ostsin kah just omale webasto termotop C 5,2 kw ja hakkan seda millalgi lähitulevikus peale panema samas m¨tlesin et kuna mul on praegu elektriline plokisoendus ja pistik stangekyljes ja veel ka nagunii tasuline parkimiskoht koos elektriga et vb paneks selle elektriliseasemel hoopisiki akulaadija peale jääb kyll se tyytu pistiku stangekylge toppimine aga minuarust se ei ole hull, aga kuidas aku sellele vastupeab kui ta igalöösel 3-4tundi laeb?

olc
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 12 Mär 2007, 15:45
Auto: Golf6 TSI DSG 2012
Asukoht: Põlva - Tartu

Re: Webasto

Lugemata postitus Postitas olc »

passat2,0tdi kirjutas:kuidas aku sellele vastupeab kui ta igalöösel 3-4tundi laeb?
Kui on tark laadija siis ei ole mingit muret. Aku koguaeg triiki täis. Aku peaks muidugi korras olema, siis oskab see tark laadija ka õigel ajal voolu maha tõmmata. Sõber lasi oma autole elektrilise plokisooja paigladada ja sellel oli komplektis ka aku laadija. 5A max vool vist.

Vasta

Mine “Diislid”