DIY: Golf 3-e tagaluuk elektriliselt avatavaks

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
kazzukaz
Huviline
Postitusi: 738
Liitunud: 22 Sept 2008, 23:08
Telefon: 57819932
Auto: VW Golf 2 ´91
Asukoht: Saue
Tänatud: 1 kord

DIY: Golf 3-e tagaluuk elektriliselt avatavaks

Lugemata postitus Postitas kazzukaz »

Kuna olen ammu soovinud sellist teemat siia, kuid keegi varem ei ole teinud, siis mõtlesin, et kuna ma ise parasjagu sellega tegelesin, siis teen ka teistel elu veidike lihtsamaks ehk.
Mida ma siis kasutasin:
Elektrilist kesklukumootorit, mille soetasin Oomipoest http://oomipood.ee/?t=k_ki&i=SIL2 100.-
Lülitit, mille ostsin samuti Oomipoest http://oomipood.ee/?t=k_ki&i=PS502A-BB 20.-
Mõnda meetrit juhet ~30.-
Paar polti ning ~30cm-st lehtmetallitükki (leidsin garaažist, seega 0.- )

Kahjuks tegemise käigus ei pildistanud, kuid loodan, et piltidelt on aru saada, mis toimus.

Mootor nägi päriselus välja selline
Pilt

Pärast paigaldust nägi asi välja niimoodi
Pilt

Et asi sinnamaani jõuaks, võtsin selle lehtmetalli tüki, väänasin ta õige nurga alla, et mootor oleks luku suhtes otse, ning kinnitasin 2 poldiga luugi külge (keermestatud augud olid juba ees ootamas mind õnneks :D ).
Metalljublaka sisse puurisin augu, millest läks läbi kruvi, mis hoiab mootorit paigas (kinnituskruvid ja -kohad olid mootoril olemas)
Seejärel lõikasin ja painutasin metallvarda (mis oli ka mootoriga kaasas) õigesse pikkusesse ja kujusse ning kinnitasin nii luku kui mootori oma kohale.
Siis proovisin, kumb juhe massiks ja kumb plussiks jääb, et mootor õigetpidi töötaks. Minul läks sinine juhe massiks.
Samuti proovisin, kas mootoril on piisavalt jõudu (kirjade järgi 5,5kg), et lukk lahti tõmmata ja kas luku vedru jaksab mootori algasendisse tagasi tõmmata. Kõik toimis ilusti.
Mootorist edasi läksid juhtmed pagasnikusse, kuhu ühendasin ka massi.
Plussjuhe jooksis edasi armatuuri alla.
Roolist vasakule paigutasin lüliti, mis luuki avama hakkab.
See nägi välja umbes nii
Pilt
Pilt
Pilt

Lõpuks kõik ilusti toimis ja elu on palju ilusam, kui luuk lihtsalt nupust lahti käib :D
Mina siis lahendasin asjad niimoodi, kuid kindlasti on olemas ka paremaid ja võib-olla ka lihtsamaid lahendusi.
Loodan, et teile on see abiks ja kui midagi jäi arusaamatuks, küsige, püüan vastata :)
Viimati muutis kazzukaz, 25 Mär 2010, 20:15, muudetud 1 kord kokku.
Kaku
My VW must be broken - the "chechk engine" light is off.

Sellel teemal on 28 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “DIY”