DIY: Golf III kapotiamortide paigaldus

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
kazzukaz
Huviline
Postitusi: 738
Liitunud: 22 Sept 2008, 23:08
Telefon: 57819932
Auto: VW Golf 2 ´91
Asukoht: Saue
Tänatud: 1 kord

DIY: Golf III kapotiamortide paigaldus

Lugemata postitus Postitas kazzukaz »

Kuna tundub, et huvi on olemas, siis teen Teile ka teema nö homemade kapotiamortide kohta.
Ja kuna ma olen piisavalt laisk, et mitte pimedas oma kapotialust pildistama minna ja päeval läheb nagunii meele seest välja, siis otsisin nö close enough pilte, et Teil mingigi ettekujutus tekiks mu jutust.
Suurema huvi korral loomulikult olen nõus pilti tegema ka oma kapotialusest.

Mida vaja läheb?
*2x tagaluugiamordid (mina kasutasin mingeid vanu, aga G3 omasid)
*4x need munakad, mille külge amort kinnitub (vähemalt 2tk peaks olema originaalid, teised 2 võivad olla suvalised, aga peavad olema 10 mm läbimõõduga)
*Mutrid kahe munaka kinnitamiseks
*Paar seibi

Mis maksab?
Minul olid olemas 2 originaalmunakat ja 2 amorti, seega pidin muretsema vaid 2 uut munakat, mis läksid maksma ~2 EURi. Seibid ja mutrid leidsin garaažist ja oma aega ei arvesta, seega peaaegu, et tasuta.

Mitu aega kulub?
Minul kulus umbes 10 min


Mina ostsin omale sellised munakad 2 tk:
Pilt
Neid peaks saama Tallinnast nt Tööriistamarketist, mina isiklikult sain need Hiiumaalt, aga vaevalt, et paljud Teist viitsivad neile sinna järele minna :D Enivei, see munakas tuli koos mingisuguse pesaga vm, aga ei olnud keeruline neid teineteisest eraldada.

Kõigepealt kinnitasin originaalmunaka kapotihinge külge. St asendasin hinge küljes oleva ülemise poldi originaalmunakaga. Keere on sama ja see istub sinna ilusti :)
See pilt peaks andma ülevaate:
Pilt

Teise munaka kinnitasin siia:
Pilt
Selle kummijubina võtsin eest ära ja sellest jäi järele kandiline auk. Sinna munakas läkski, lihtsalt mutter alla ja korras.

Nüüd lihtsalt amort munakate külge ja valmis ta ongi.


Kui tekib küsimusi, siis andke tuld, aga ehk on kellelegi siiski abiks ka ;)
Viimati muutis Max, 27 Dets 2012, 18:37, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Kirjaviga
Kaku
My VW must be broken - the "chechk engine" light is off.

Sellel teemal on 46 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “DIY”