Vw Passat B5.5 1.9 tdi 74kw 2001 "hallmetallicdiisel" - konn1

Näita oma Volkswagenit.

Moderaator: etnies858

Vasta
konn1
Huviline
Postitusi: 411
Liitunud: 10 Juun 2010, 07:43
Telefon: 53038827
Auto: Maaža
Asukoht: Audru
Tänatud: 1 kord

Vw Passat B5.5 1.9 tdi 74kw 2001 "hallmetallicdiisel" - konn1

Lugemata postitus Postitas konn1 »

Tere tere volksupere mhh läks riimi küll aga enivei olen mõelnud viimane kuu,et teeks teema ära lõpuks siia klubisse ja telliks kleepsudki külge oma kurvale pasteedile.Mis peaks saama lähi nädalatel jälle liikuma tänavatele oma uue mootorijõul.Kirjutada on mul palju ja seiklusi on omajagu vanakesega selle lühikese ajajooksul aga nüüd hakkame algusest peale looga.Oli siis sügisene ilus aeg iseenesest ja hakkas lähenema sünnipäev(13 oktoober) ehk siis,ning mõtlesin omale ühe universaal kerega auto võtta praktilisuse poolest,kuna soomevahet sõelumist päris omajagu.Kriteeriumid ökonoomne,universaal,varuosad odavad,automaat kast.Võtsin automaadist raha välja ja läksin pärnu automüügiplatsile autot ostma(siimu silla juures asub täpselt kurvipeal).Esimest korda läksin siis kedagi kohapeal polnud aga aed oli lahti ja silma jäid volvo,volks,bemar,kuid kui tegin passatiga esimese proovisõidu siis hakkas kohe meeldima ja teised kaks mudelit olid väiksemad kah seest,ning passati hinna sai kah paremaks sutsu võrra.Peal oli korduvülevaatus dosooli ja õli lekkega,ning piduriklotsi tuli siras armatuurlaual aga muidu läks ilusti käima ei tossand ega lonkand mootor.Käidud sai veel kontrollis serunt autos mis mu vanale klassikaaslasele kuulub,ning ütles,et 1350 eest autot küll ja veel.Kustutas vead ära+tegi õli,dosooli lekke korda,vahetas õli ära ja nippet näppet veel 130 euri eest.Ise veel viskasin led pirnid minema igaltpoolt,sest üv ei salli neid miskipärast.Üv puhta lehega läbitud tuju mega ja auto kohemaid enda nimele arkis,ning soomepoole jugama.Laevas ei leidnud enda autot üles ja naerame tagantjärgi semudega,et osta ikka hall volkar siis oled märkamatu,kuna paljudel on sellised mainstreamid.Õnneks mul hobiauto kah olemas mis toob rohkem naeru suule kui see hallmass.Aga jah sõitsin siis rõõmsalt ringi soomes ja sealt on see auto toodud kah 2015 aasta eestisse kahjuks,sest soomes seda passatit hooldati kenasti ja kõik paberid veel alles kah koos saksa hooldusajalooga.Kuid eestis lasti käest ära ja hooldus ajaloost eestis ei tea kahjuks midagi.Õnneks on siin ainult siis kolm talve näinud,kuid 2018 aasta talve enam ei näinud sõitvana üldse.Enivei räägin ära loo miks ei sõitnud kuna see kindlasti huvitab teid kõiki :) Oli ilus sügisene õhtupoolik ja ärkasin spetsjomm vara,et auto ilusti seest,väljast,mootorialt puhtaks nühkida,ning sõbrannajuurde külla minna tsirka 100 km sõitu turenkist-esposse.Käima läks ilusti kenasti ja mingieid hoiatustulesid ei visanud armatuurile ehk siis alustasin sõitu mõnusalt kiirteel.Olin sõitnud veerandi sellest maast ehk siis 25 kilti ja tegin just c klassi mersust möödasõitu,ning käis naks mille tulemusena auto suri kätte ära.Auto starterit andes ainult plõksus ja urises aga enam ringi ei ajanud,õlivarda lõi ainult oma pesast välja mis oli veider alguses,ning õnneks oli tööriistakast kah kaasas,kuid nukkvõlli võtmega proovisin keerata siis ei käinud enam ringi see veski.Õnneks kiirteeääres peatas üks eestlane auto kinni ja endalegi üllatuseks oli tal diagnost kaasas mis näitas pihusti viga aga pole uskunud,et asi niihullusti lõppeb.Igastahes viisin soome remonti kohalikku kutsekasse aga seal ei viitsitud muud uurida ega teha kui ainult starter võeti maha,ning lausuti nii(meie ei oska midagi teha ja mootor on kinni kiilunud).Uurisin healt sõbralt kontakti ja sai sikkutatud siis kallihinnalise treilaga keravale eestipoiste remondikotta,kuid sealt soovitati eesti viia ja mootor laiali võtta,ning asi lõhnab mootori vahetuse järgi(neil on tuline õigus igastahes).Aga autoga sain ma sõita ei rohkem ega vähem kui poolteistkuud ainult.Nüüd aga head uudised ja masin töötab ja sõidab omal jalal aga teise samasuguse passati hinna olen sisse pannud kindlasti.Niiet kuldsed viie miinuse laulu sõnad,et kõik peab vastu nagu volkswagen ei tööta minu passatipuhul kindlasti mitte.Igastahes sindist madis heinami juures on olnud remondis paar nädalat ja uus avb moto peal,ning töötab aga ongelma on ikka.Karteris surve liiga suur ja mõõdab ära homme veel surved uuesti üle.Kui on hõre omadega moto siis päris nahad ja siis läheb küll 96kw 6 käiguga manual moto aiste vahele,ning kap remondiga.
Panen pisut pildimaterjali kah autost;
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Tuttikad tuled koos udukatega
Pilt
Pilt
Talveläbi ta seal maal sõbrajuures nukkralt seisis rehvid tühjad ja aku tühi aga soola ei saanud vähemalt!!!
Pilt
Korra sai nii veetud
Pilt
Siis jälle sedamoodi
Pilt
Ja vägaväikse maa oli nööriotsas kah viimase sikkutamisega
Aga eilsepäeva seisuga näeb selline välja auto
Pilt
Viimati muutis konn1, 01 Apr 2019, 18:42, muudetud 9 korda kokku.
Vanad volkarid ei sure never ever vaind lähevad ikka madalamaks

Sellel teemal on 11 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “Huviliste autod”